2020-02-17   16:28:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Bymesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Entry List
Aarhus Bymesterskaber 2018
Organizer:
Place: Hasle skole Aarhus Bymesterskabsforening
Pool: 25m Competition Date: Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018
33 50m Rygsvømning Herrer
2000 og ældre
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 18 Magnus Fallesen Agfs Svømmeafdeling 1998 9869AB 25m 26.73
2 Aarhus Swim 25m 27.01
221 Anton Borg Hjort 2000 0065AO
3 41 David Hjort Agfs Svømmeafdeling 2000 0009AI 25m 27.03
4 43 Andreas Hougaard Agfs Svømmeafdeling 2000 0007AO 25m 28.82
5 48 Simon B. Jeppesen Agfs Svømmeafdeling 1997 9741AQ 25m 30.50
33, 50m Rygsvømning Herrer - Årg. 2001-2003
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 Odder Svømmeklub 25m 28.88
92 Kasper Johnsen 2003 0357AC
2 3 Sofus Bolwig Balladone Agfs Svømmeafdeling 2002 0233AM 50m 29.23
3 29 Mathias Lund Hansen Agfs Svømmeafdeling 2002 0269AD 25m 30.31
4 135 Emil Lykke Grann Silkeborg Svømmeklub 2003 0391AK 25m 31.41
5 123 Oliver Christensen Silkeborg Svømmeklub 2003 0373AK 25m 32.16
6 55 Rasmus Pilegaard Køfer Agfs Svømmeafdeling 2003 0317AD 25m 32.23
7 231 Jacob Emil Jeppesen Aarhus Swim 2003 0353AH 25m 34.55
8 136 Marius Gystad Silkeborg Svømmeklub 2003 0313AK 25m 35.49
9 161 Mikkel Mølgaard Silkeborg Svømmeklub 25m 35.63
2003 0333AQ
10 183 Simon Finch Skanderborg Svømmeklub 2002 0259AR 50m 36.93
33, 50m Rygsvømning Herrer - Årg. 2004-2005
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 245 Mads Mikkelsen Aarhus Swim 2004 0491AC 50m 32.05
2 241 Viktor Lei Lamberg Aarhus Swim 2004 0477AE 50m 32.46
3 32 Søren Have Agfs Svømmeafdeling 2004 0449AE 25m 33.71
4 203 Casper Boest Aarhus Swim 2005 0585AK 50m 34.49
5 171 Emil Togsverd Silkeborg Svømmeklub 2005 0577AE 25m 35.55
6 137 Kasper Hansen Silkeborg Svømmeklub 25m 38.13
2004 0433AG
7 214 Magnus Fogh Aarhus Swim 2005 0503AH 25m 38.49
8 186 Frej Liltorp Skanderborg Svømmeklub 2004 0499AL 25m 39.18
9 59 Nikolaj Minke Mikkelsen Agfs Svømmeafdeling 2005 0547AJ 25m 41.87
10 132 Andreas Gaardsted Silkeborg Svømmeklub 2005 0517AI 25m 42.19
11 217 Simon Gallacher Aarhus Swim 2005 0569AN 25m 48.71
33, 50m Rygsvømning Herrer - 2006 og yngre
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 74 Nicolai N. H. Sørensen Agfs Svømmeafdeling 2006 0665AH 25m 36.41
2 Agfs Svømmeafdeling 25m 37.76
23 Malthe Glent-Thule 2007 0783AG
3 139 Carl Roulund Holm Silkeborg Svømmeklub 2006 0643AI 25m 38.58
4 181 Frederik Bisgaard Skanderborg Svømmeklub 2006 0609AJ 25m 39.03
5 190 Kasper Petersen Skanderborg Svømmeklub 2006 0625AC 25m 41.34
6 187 Elliott Mitaine Skanderborg Svømmeklub 2006 0625AJ 25m 43.27
7 85 Angus Halle Odder Svømmeklub 2007 0745AH 25m 46.03
8 131 Simon Gaarde Silkeborg Svømmeklub 2007 0729AK 25m 51.46
9 200 Alexander Bjerre Aarhus Swim 2009 0999AA 25m 55.12
10 167 Laurits Winter Poulsen Silkeborg Svømmeklub 25m 56.69
2007 0715AK
11 121 Noah Bie Bock Silkeborg Svømmeklub 2008 0805AG 25m 57.58
12 67 Sebastian Rasmussen Agfs Svømmeafdeling 2007 0791AJ 25m
2018-09-01 17:19:09 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark