2018-07-17   05:27:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

15_S
Løb 15, 100m Butterfly Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
133  Beckmann Emilie  1997  TUNE  9778AG  50 m  58.95   
49  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  59.19   
75  Sørensen Isabella K.  1994  AALBORG  9466AE  50 m  1:00.50   
26  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  50 m  1:00.79   
76  Villesen Katrine Bukh  2000  AALBORG  0042AL  50 m  1:00.85   
202  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  50 m  1:00.87   
168  Lauridsen Marie Voigt  1995  HOVEDSTAD  9564AT  50 m  1:02.19   
116  Bach Helena Rosendahl  2000  HOLSTEBRO  0074AM  50 m  1:02.32   
201  Svendsen Julie Krøyer  2002  KVIK  0222AA  50 m  1:02.44   
10  11  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  50 m  1:02.47   
11  Nielsen Ellen  2001  ESBJERG  0168AP  50 m  1:02.76   
12  96  Dufour Camilla  1996  ALLERØD  9662AN  50 m  1:02.94   
13  101  Wiuff Cecilie  2000  JYLLINGE  0072AB  50 m  1:02.95   
14  189  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  1:02.95   
15  163  Feilberg Luna Donde  2000  HOVEDSTAD  0036AJ  50 m  1:03.16   
16  74  Schøn Lisa  1999  AALBORG  9956AR  50 m  1:03.28   
17  98  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  1:03.30   
18  219  Schmid Liva  2000  KVIK  0012AV  50 m  1:04.03   
19  65  Bærentsen Amalie  2000  AALBORG  0078AE  50 m  1:04.13   
20  149  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  1:04.13   
21  105  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  1:05.37   
22  115  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  50 m  1:06.01   
23  173  Vorm Victoria  2001  HOVEDSTAD  0104AF  50 m  1:06.03   
24  157  Hansen Cecilie Lykke  1999  ODDER  9918AC  50 m  1:06.35   
25  124  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  1:07.18   
26  161  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  1:07.41   
27  165  Hingebjerg Johanne  2002  HOVEDSTAD  0298AA  50 m  1:07.41   
28  118  Dahl Alma Bendix  2005  HELSINGØR  0574AN  50 m  1:07.42   
29  55  Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  1:07.59   
30  103  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  1:07.65   
31  119  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  1:09.66   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  07:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark