2018-12-15   21:40:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  14 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer  Indledende (4) 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.92 2018-06-29 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
186  Pernille Rasmussen  1996  9654AH  AGF    50m  28.44 
96  Camilla Dufour  1996  9662AN  ALLERØD    50m  27.86 
84  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  FARUM    50m  27.94 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  27.54 
168  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  HOVEDSTAD    50m  27.15 
104  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  26.85 
106  Kristina Thomsen  1991  9196AG  GLADSAXE    50m  26.05 
73  Camilla Ottesen  2000  0032AE  AALBORG    50m  26.52 
201  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    50m  27.09 
188  Snæfridur Sol  2000  0082AL  AGF    50m  27.24 
113  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  27.81 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  TRITON B    50m  27.42 
115  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  27.12 
165  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    50m  26.56 
134  Emily Gantriis  1999  9966AB  HELSINGE    50m  25.67 
49  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  26.50 
78  Sofia Altoft  1998  9878AF  FARUM    50m  26.95 
55  Helena V. Elling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  27.23 
120  Mia Wennecke  1999  9924AD  HELSINGØR    50m  27.75 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  27.41 
139  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  27.11 
11  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    50m  26.55 
133  Emilie Beckmann  1997  9778AG  TUNE    50m  25.41 
138  Signe Bro  1999  9942AA  TRITON B    50m  26.20 
190  Jeanette Ottesen  1987  8728AB  VAT CPH-MK    50m  26.95 
65  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    50m  27.16 
131  Marina Nissen Jakobsen  2000  0022AI  HØRSHOLM    50m  27.70 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  08:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark