Startliste for Wadköpingsdoppet 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer |
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 |
15 - 16 år: Edith Jernstedt (2002) 1:01.76 2017-09-23 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 59 | Junevik Sara | 2000 | FALUN | AL3400 | 25 m | 58.20 | |
2 | 307 | Jernstedt Edith | 2002 | VÄSTERÅS | AG1202 | 25 m | 1:00.88 | |
3 | 168 | Swegmark Ida | 2000 | MASS | AZ6600 | 25 m | 1:03.04 | |
4 | 247 | Forss Trine | 2003 | SKÖVDE SS | AD8403 | 25 m | 1:03.92 | |
5 | 271 | Johansson Petra | 1997 | SÄFFLE SS | AF3897 | 25 m | 1:04.83 | |
6 | 254 | Schimmel Hilja | 2003 | SKÖVDE SS | AV3603 | 25 m | 1:05.08 | |
7 | 370 | Johansson Cornelia | 2003 | ÖSA | AF1803 | 25 m | 1:05.34 | |
8 | 310 | Mörtstrand Elvira | 2003 | VÄSTERÅS | AH9603 | 50 m | 1:05.47 | |
9 | 244 | Lövgren Ida | 2001 | SKÖVDE SS | AB2801 | 25 m | 1:06.32 | |
10 | 13 | Gustafsson Frida | 2001 | ESKILSTUNA | AM5401 | 25 m | 1:06.37 | |
11 | 375 | Cullberg Emma | 2002 | ÖSA | BA8202 | 25 m | 1:06.45 | |
12 | 246 | Suchomel Linn | 2003 | SKÖVDE SS | AD2203 | 50 m | 1:06.78 | |
13 | 186 | Nyqvist Sara | 2003 | MASS | BG4603 | 25 m | 1:06.93 | |
14 | 286 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | AG7202 | 25 m | 1:07.13 | |
15 | 322 | Rehnman Lina | 2002 | VÄSTERÅS | AZ4802 | 25 m | 1:08.19 | |
16 | 324 | Rogell Felicia | 2003 | VÄSTERÅS | AQ6603 | 50 m | 1:08.50 | |
17 | 18 | Eriksson Maja | 2002 | ESKILSTUNA | AM6602 | 25 m | 1:08.64 | |
18 | 185 | Sjöstedt Clara | 2003 | MASS | BG6603 | 25 m | 1:08.65 | |
19 | 155 | Olsson Ebba | 2001 | MARIESTAD | AM7201 | 50 m | 1:08.79 | |
20 | 371 | Åhlund Josefine | 2002 | ÖSA | AU5802 | 25 m | 1:08.95 | |
21 | 99 | Rydahl Isabelle | 2003 | KARLSTAD | AC0203 | 25 m | 1:09.05 | |
22 | 93 | Kinell Alexandra | 2000 | KARLSKO SF | AF2200 | 25 m | 1:09.25 | |
23 | 10 | Laine Nora | 2000 | ESKILSTUNA | AP8400 | 25 m | 1:09.26 | |
24 | 424 | Stenman Josefine | 2002 | HK SIM | AR3202 | 50 m | 1:09.35 | |
25 | 61 | Jobs Amanda | 2003 | FALUN | AK0203 | 25 m | 1:09.47 | |
26 | 293 | Balslev Clara | 2001 | VARBERG | AE7601 | 25 m | 1:09.81 | |
27 | 8 | Wennerberg Wilma | 2001 | ESKILSTUNA | AG3201 | 25 m | 1:10.59 | |
28 | 12 | Nyström Adina | 1999 | ESKILSTUNA | BD3699 | 50 m | 1:12.89 | |
29 | 57 | Holmström Moa | 2001 | FALUN | AD0201 | 25 m | 1:13.15 | |
30 | 303 | Båvenäs Sofia | 2002 | VÄSTERÅS | AD9802 | 25 m | 1:13.88 | |
31 | 16 | Loikala Emilia | 2000 | ESKILSTUNA | AY6800 | 25 m | 1:13.93 | |
32 | 192 | Christensen Wilma | 2003 | MASS | CA8203 | 50 m | 1:14.25 | |
33 | 304 | Holmberg Julia | 2002 | VÄSTERÅS | AE4402 | 25 m | 1:14.35 | |
34 | 210 | Eriksson Klara | 2000 | NKK | BE6200 | 25 m | 1:14.75 | |
35 | 128 | Gustafsson Lina | 2003 | KUNGÄLV | AM9203 | 25 m | 1:14.87 | |
36 | 187 | Sandberg Olivia | 2003 | MASS | BH0403 | 25 m | 1:15.67 | |
37 | 69 | Grubb Pauline | 2003 | GRUMS SS | AA4403 | 25 m | 1:15.99 | |
38 | 313 | Walldén Adelina | 2002 | VÄSTERÅS | AS2602 | 25 m | 1:16.55 | |
39 | 239 | Jönsson Anna | 2003 | SANDVIKEN | BC5203 | 25 m | 1:18.54 | |
40 | 215 | Broden Hilma | 2003 | NKK | AS8203 | 25 m | 1:18.87 | |
41 | 169 | Reuterberg Linnea | 2001 | MASS | AQ9601 | 25 m | 1:19.01 | |
42 | 100 | Hjort Emma | 2000 | KARLSTAD | AZ4800 | 25 m | 1:19.21 | |
43 | 87 | Nilsson Maja | 2003 | GÄVLE SS | BF4203 | 50 m | 1:20.80 | |
44 | 177 | Nyberg Melissa | 2003 | MASS | AW7403 | 25 m | 1:21.15 | |
45 | 157 | Wallengren Sofia | 2002 | MARIESTAD | AW3202 | 50 m | 1:21.60 | |
46 | 328 | Myllylä Mira | 2002 | VÄSTERÅS | BL0202 | 25 m | 1:24.12 | |
47 | 390 | Sjöholm Sundström Filippa | 2003 | ÖSA | BQ8203 | 25 m | 1:24.54 | |
48 | 222 | Svan Felicia | 2003 | NKK | BF7203 | 25 m | 1:25.64 | |
49 | 213 | Petrovic Stefanie | 2003 | NKK | AL3803 | 25 m | 1:25.71 | |
50 | 426 | Lundström Frida | 2002 | HK SIM | BA2602 | 25 m | 1:39.64 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 23 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:44 |