Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 2:14.54 | |
2 | 330 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 2:16.91 | |
3 | 558 | Romanski Fenja | 2005 | PINGVINEN | 0598AH | 50 m | 2:16.97 | |
4 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 2:17.27 | |
5 | 162 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 2:17.40 | |
6 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 2:17.73 | |
7 | 833 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 2:17.88 | |
8 | 681 | Jensen Ellen | 2005 | SØNDERBORG | 0546AF | 50 m | 2:18.48 | |
9 | 308 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 2:19.54 | |
10 | 458 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 2:19.99 | |
11 | 803 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 2:20.12 | |
12 | 11 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 2:20.89 | |
13 | 826 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 2:21.30 | |
14 | 295 | Dahl Alma Bendix | 2005 | HELSINGØR | 0574AN | 50 m | 2:21.72 | |
15 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 2:22.92 | |
16 | 21 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 2:23.14 | |
17 | 475 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 50 m | 2:23.23 | |
18 | 586 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 2:23.43 | |
19 | 664 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 2:23.53 | |
20 | 30 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 2:23.77 | |
21 | 534 | Pedersen Maja Johanne | 2005 | NYBORG | 0578AE | 50 m | 2:24.08 | |
22 | 722 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 2:24.36 | |
23 | 578 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 2:24.43 | |
24 | 647 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 2:24.48 | |
25 | 724 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 2:24.79 | |
26 | 719 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 2:24.85 | |
27 | 591 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 2:24.99 | |
28 | 662 | Rasmussen Sofie Kruse | 2005 | ST-NEPTUN | 0502AQ | 50 m | 2:24.99 | |
29 | 396 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:25.05 | |
30 | 456 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 2:25.26 | |
31 | 421 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 2:25.55 | |
32 | 476 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 2:25.98 | |
33 | 684 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 50 m | 2:26.14 | |
34 | 427 | Bjørn Weronika L. | 2005 | IKAST | 0524AG | 50 m | 2:26.39 | |
35 | 407 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 2:26.90 | |
36 | 425 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 50 m | 2:26.99 | |
37 | 477 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 2:27.09 | |
38 | 329 | Sørensen Andrea Holm | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AJ | 50 m | 2:27.23 | |
39 | 215 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 50 m | 2:27.51 | |
40 | 810 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 2:27.71 | |
41 | 651 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 2:27.90 | |
42 | 579 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 2:28.11 | |
43 | 487 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 50 m | 2:28.19 | |
44 | 478 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 50 m | 2:28.24 | |
45 | 568 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 2:28.31 | |
46 | 516 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 2:28.41 | |
47 | 644 | Munch Natacha | 2005 | SOLRØD | 0506AD | 50 m | 2:28.60 | |
48 | 53 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 50 m | 2:28.77 | |
49 | 562 | Mosegaard Nicoline Bang | 2005 | SKIVE | 0562AS | 50 m | 2:28.77 | |
50 | 341 | Larsen Svea Tinggaard | 2005 | HOBRO | 0542AT | 50 m | 2:29.29 | |
51 | 429 | Holme Sofie Dyg | 2005 | IKAST | 0598AO | 50 m | 2:29.62 | |
52 | 281 | Stamholt Maja | 2005 | HADERSLEV | 0528AH | 50 m | 2:33.07 | |
53 | 272 | Nielsen Esther Ellegaard | 2005 | H2Odense | 0598AN | 50 m | 2:38.90 | |
54 | 431 | Jensen Signe Vestergaard | 2005 | IKAST | 0538AM | 50 m | 2:44.49 | |
55 | 607 | Asmussen Mie | 2005 | S 68 | 0554AN | 50 m | 2:45.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 2:01.49 | |
2 | 779 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 2:02.90 | |
3 | 67 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 2:03.24 | |
4 | 84 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 50 m | 2:07.06 | |
5 | 43 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 2:07.58 | |
6 | 565 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 2:08.18 | |
7 | 61 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 2:08.98 | |
8 | 636 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 50 m | 2:09.02 | |
9 | 166 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 2:09.13 | |
10 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 2:10.13 | |
11 | 244 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 2:10.16 | |
12 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:10.16 | |
13 | 44 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 2:10.42 | |
14 | 557 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 2:11.02 | |
15 | 546 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 2:12.45 | |
16 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 2:12.67 | |
17 | 469 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 2:13.37 | |
18 | 434 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 2:13.51 | |
19 | 696 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 50 m | 2:13.61 | |
20 | 668 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 2:14.31 | |
21 | 151 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 2:14.69 | |
22 | 234 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 2:14.71 | |
23 | 490 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:15.00 | |
24 | 777 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 50 m | 2:15.61 | |
25 | 683 | Neumann Emil | 2004 | SØNDERBORG | 0465AH | 50 m | 2:16.04 | |
26 | 770 | Rasmussen Esben | 2004 | VEST | 0413AJ | 50 m | 2:16.14 | |
27 | 703 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 2:16.25 | |
28 | 424 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 2:16.28 | |
29 | 512 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 2:16.39 | |
30 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 2:16.74 | |
31 | 195 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 2:16.88 | |
32 | 406 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 2:16.91 | |
33 | 239 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 2:16.94 | |
34 | 288 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 2:17.29 | |
35 | 397 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 2:17.71 | |
36 | 614 | Hansen Kasper | 2004 | SILKEBORG | 0433AG | 50 m | 2:18.37 | |
37 | 297 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 2:18.43 | |
38 | 656 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 50 m | 2:19.63 | |
39 | 450 | Thulstrup Lasse | 2004 | KOLDING | 0489AB | 50 m | 2:19.78 | |
40 | 596 | Studsgaard William | 2004 | RØNNE | 0433AK | 50 m | 2:21.77 | |
41 | 739 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 50 m | 2:23.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 702 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 2:10.42 | |
2 | 721 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:12.03 | |
3 | 723 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 2:12.67 | |
4 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:13.58 | |
5 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:14.08 | |
6 | 307 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 2:14.11 | |
7 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:14.77 | |
8 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 2:14.79 | |
9 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 2:15.36 | |
10 | 445 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 2:15.45 | |
11 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:15.98 | |
12 | 36 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:16.49 | |
13 | 335 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:16.55 | |
14 | 663 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 2:17.31 | |
15 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:18.14 | |
16 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 2:18.83 | |
17 | 39 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 2:19.01 | |
18 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 2:19.05 | |
19 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 2:19.18 | |
20 | 274 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 2:19.26 | |
21 | 402 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:19.29 | |
22 | 504 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 2:19.68 | |
23 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 2:19.77 | |
24 | 661 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 50 m | 2:19.96 | |
25 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:20.36 | |
26 | 464 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:20.44 | |
27 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 2:20.63 | |
28 | 752 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 2:20.78 | |
29 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 2:20.79 | |
30 | 836 | Ekman Emma | 2004 | LAKSEN | 0494AG | 50 m | 2:21.06 | |
31 | 649 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 2:21.14 | |
32 | 122 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 2:21.40 | |
33 | 416 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 2:21.52 | |
34 | 501 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 2:21.56 | |
35 | 670 | Clan Mikkeline Mailund | 2004 | SØLLERØD | 0494AT | 50 m | 2:21.72 | |
36 | 479 | Roskær Elisabeth | 2004 | KVIK | 0464AC | 50 m | 2:21.88 | |
37 | 821 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 2:21.88 | |
38 | 65 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 2:22.16 | |
39 | 1 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:22.20 | |
40 | 467 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 2:22.34 | |
41 | 106 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 2:22.50 | |
42 | 732 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 2:22.69 | |
43 | 408 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 2:22.97 | |
44 | 605 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 50 m | 2:24.54 | |
45 | 409 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 50 m | 2:24.83 | |
46 | 787 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 50 m | 2:24.87 | |
47 | 527 | Hassing Astrid Marie | 2004 | NORD | 0494AM | 50 m | 2:25.47 | |
48 | 617 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 50 m | 2:28.03 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 42 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 2:00.63 | |
2 | 357 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 2:01.24 | |
3 | 481 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 2:01.79 | |
4 | 442 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 2:01.81 | |
5 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 2:03.15 | |
6 | 35 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 2:03.45 | |
7 | 280 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 50 m | 2:03.80 | |
8 | 482 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 2:05.42 | |
9 | 698 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 2:05.88 | |
10 | 435 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 2:06.12 | |
11 | 530 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 2:06.25 | |
12 | 418 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 2:06.64 | |
13 | 746 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 2:06.87 | |
14 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 2:07.09 | |
15 | 748 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 50 m | 2:07.11 | |
16 | 9 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 2:08.22 | |
17 | 123 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 2:08.32 | |
18 | 652 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 2:09.49 | |
19 | 674 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 2:09.65 | |
20 | 829 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 2:10.40 | |
21 | 185 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 2:10.41 | |
22 | 261 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 50 m | 2:10.44 | |
23 | 37 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 2:10.63 | |
24 | 545 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 2:11.32 | |
25 | 778 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 2:11.46 | |
26 | 764 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 50 m | 2:11.61 | |
27 | 508 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 50 m | 2:12.17 | |
28 | 613 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 2:12.34 | |
29 | 690 | Stilling Mikkel | 2003 | THISTED | 0347AO | 50 m | 2:12.92 | |
30 | 85 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 50 m | 2:15.83 | |
31 | 83 | Larsen Victor Holm | 2003 | DRAGSHOLM | 0357AN | 50 m | 2:16.98 | |
32 | 245 | Jensen Kristoffer H. | 2003 | TUNE | 0351AG | 50 m | 2:19.89 | |
33 | 405 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:07.51 | |
2 | 172 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 1:07.78 | |
3 | 558 | Romanski Fenja | 2005 | PINGVINEN | 0598AH | 50 m | 1:09.07 | |
4 | 11 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 1:09.62 | |
5 | 619 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 1:10.59 | |
6 | 322 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 1:10.73 | |
7 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:11.05 | |
8 | 304 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 1:11.80 | |
9 | 466 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 1:11.85 | |
10 | 144 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 1:13.16 | |
11 | 476 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 1:13.40 | |
12 | 804 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 1:13.41 | |
13 | 330 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 1:13.75 | |
14 | 308 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 1:14.03 | |
15 | 579 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 1:14.09 | |
16 | 731 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:14.35 | |
17 | 662 | Rasmussen Sofie Kruse | 2005 | ST-NEPTUN | 0502AQ | 50 m | 1:14.73 | |
18 | 396 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 1:14.77 | |
19 | 724 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:15.03 | |
20 | 41 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 1:15.05 | |
21 | 136 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 1:15.05 | |
22 | 448 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 1:15.23 | |
23 | 286 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 1:15.25 | |
24 | 820 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 50 m | 1:15.52 | |
25 | 112 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 50 m | 1:15.65 | |
26 | 817 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 1:15.77 | |
27 | 534 | Pedersen Maja Johanne | 2005 | NYBORG | 0578AE | 50 m | 1:15.84 | |
28 | 247 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 1:15.85 | |
29 | 810 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 1:15.87 | |
30 | 127 | Nielsen Malou | 2005 | FARUM | 0524AF | 50 m | 1:15.93 | |
31 | 677 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 1:16.03 | |
32 | 315 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 1:16.24 | |
33 | 790 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 1:16.25 | |
34 | 816 | Mejdahl Stine | 2005 | AALBORG | 0548AT | 50 m | 1:16.36 | |
35 | 350 | Brixen Mille Broholm | 2005 | HOLSTEBRO | 0504AG | 50 m | 1:16.42 | |
36 | 570 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 1:16.49 | |
37 | 487 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 50 m | 1:16.56 | |
38 | 701 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 1:16.70 | |
39 | 212 | Staudt Josefine | 2005 | GLADSAXE | 0538AE | 50 m | 1:16.77 | |
40 | 170 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 1:17.07 | |
41 | 756 | Moberg Emilie | 2005 | VEJLE | 0534AI | 50 m | 1:17.10 | |
42 | 310 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 1:17.15 | |
43 | 547 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 50 m | 1:17.22 | |
44 | 519 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 1:17.33 | |
45 | 104 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 50 m | 1:17.40 | |
46 | 540 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 1:17.41 | |
47 | 630 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 1:17.49 | |
48 | 633 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | SLAGELSE | 0518AB | 50 m | 1:17.57 | |
49 | 53 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 50 m | 1:18.85 | |
50 | 848 | Vestergaard Kristine | 2005 | BSK08 | 0596AH | 50 m | 1:18.99 | |
51 | 612 | Friis Maja | 2005 | SILKEBORG | 0574AP | 50 m | 1:19.11 | |
52 | 40 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 1:19.31 | |
53 | 529 | Iversen Karoline | 2005 | NORD | 0528AM | 50 m | 1:19.73 | |
54 | 341 | Larsen Svea Tinggaard | 2005 | HOBRO | 0542AT | 50 m | 1:26.11 | |
55 | 303 | Pedersen Caroline Søgaard | 2005 | HELSINGØR | 0562AX | 50 m | 1:26.37 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 483 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 1:02.53 | |
2 | 779 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 1:03.23 | |
3 | 43 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 1:05.09 | |
4 | 100 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 1:05.56 | |
5 | 61 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 1:07.48 | |
6 | 60 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 1:07.59 | |
7 | 68 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 1:08.55 | |
8 | 754 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 1:08.99 | |
9 | 33 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 1:09.00 | |
10 | 703 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 1:09.20 | |
11 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 1:09.23 | |
12 | 250 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 1:09.32 | |
13 | 689 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 1:09.55 | |
14 | 738 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 1:09.56 | |
15 | 234 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 1:09.75 | |
16 | 306 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 1:09.90 | |
17 | 496 | Prehn Viggo | 2004 | KVIK | 0493AE | 50 m | 1:10.31 | |
18 | 362 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 1:10.49 | |
19 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 1:10.71 | |
20 | 808 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 1:10.72 | |
21 | 406 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:10.74 | |
22 | 685 | Hansen Gustav | 2004 | THISTED | 0415AM | 50 m | 1:10.74 | |
23 | 199 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 1:10.77 | |
24 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:10.80 | |
25 | 555 | Pedersen Oscar | 2004 | PINGVINEN | 0445AE | 50 m | 1:10.83 | |
26 | 469 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 1:10.98 | |
27 | 837 | Hansen Emil Witzner | 2004 | LAKSEN | 0475AD | 50 m | 1:11.06 | |
28 | 811 | Johannesen Casper | 2004 | AALBORG | 0429AH | 50 m | 1:11.20 | |
29 | 767 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 1:11.30 | |
30 | 424 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 1:11.31 | |
31 | 642 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 50 m | 1:18.45 | |
32 | 499 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 0461AL | 50 m | 1:18.92 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 155 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 1:07.46 | |
2 | 474 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 1:07.53 | |
3 | 192 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 50 m | 1:07.57 | |
4 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 1:07.91 | |
5 | 34 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 1:08.01 | |
6 | 271 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 1:08.03 | |
7 | 180 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:08.52 | |
8 | 59 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 50 m | 1:08.88 | |
9 | 179 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:09.09 | |
10 | 117 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 1:09.68 | |
11 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:09.73 | |
12 | 298 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 1:10.08 | |
13 | 753 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 1:10.28 | |
14 | 125 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 1:10.59 | |
15 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 1:10.63 | |
16 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 1:11.22 | |
17 | 773 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 1:11.23 | |
18 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 1:11.28 | |
19 | 502 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:11.64 | |
20 | 503 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:12.45 | |
21 | 156 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:12.56 | |
22 | 548 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 1:12.61 | |
23 | 110 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 1:12.79 | |
24 | 831 | Lillebæk Isabel Malou | 2004 | JYLLINGE | 0466AT | 50 m | 1:12.86 | |
25 | 501 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 1:13.11 | |
26 | 449 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 1:13.34 | |
27 | 57 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 1:13.52 | |
28 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 1:13.77 | |
29 | 523 | Svensson Victoria | 2004 | LYNGBY | 0408BC | 50 m | 1:13.82 | |
30 | 412 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 50 m | 1:13.94 | |
31 | 465 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 1:14.30 | |
32 | 566 | Lundsfryd Thilde Rosen | 2004 | RINGE | 0424AN | 50 m | 1:14.40 | |
33 | 517 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 1:14.43 | |
34 | 218 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 1:14.56 | |
35 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 1:14.67 | |
36 | 62 | Skrydstrup Clara | 2004 | SKOVBAKKEN | 0488AK | 50 m | 1:15.21 | |
37 | 401 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 1:15.81 | |
38 | 88 | Henriks Zophia | 2004 | ERRITSØ | 0476BC | 50 m | 1:17.71 | |
39 | 202 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 1:17.79 | EFT |
40 | 439 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 50 m | 1:18.92 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 252 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 1:01.01 | |
2 | 658 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 1:01.29 | |
3 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 1:03.03 | |
4 | 482 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 1:03.34 | |
5 | 599 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 1:03.45 | |
6 | 356 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 1:03.73 | |
7 | 442 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 1:04.81 | |
8 | 611 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 1:05.03 | |
9 | 14 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 1:05.12 | |
10 | 698 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 1:05.63 | |
11 | 395 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 1:05.66 | |
12 | 178 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 1:05.78 | |
13 | 261 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 50 m | 1:05.78 | |
14 | 196 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 1:06.37 | |
15 | 778 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 1:06.41 | |
16 | 691 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 1:06.63 | |
17 | 236 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 50 m | 1:06.69 | |
18 | 358 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:06.75 | |
19 | 507 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 1:07.02 | |
20 | 107 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 1:07.24 | |
21 | 764 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 50 m | 1:07.33 | |
22 | 845 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 1:07.55 | |
23 | 776 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 1:07.65 | |
24 | 108 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 50 m | 1:08.03 | |
25 | 181 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 50 m | 1:08.21 | |
26 | 89 | Lorey Christian | 2003 | ERRITSØ | 0367AQ | 50 m | 1:09.47 | |
27 | 594 | Quist Phillip | 2003 | RØNNE | 0395AN | 50 m | 1:10.31 | |
28 | 602 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 50 m | 1:11.09 | |
29 | 749 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 50 m | 1:11.54 | |
30 | 20 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 1:11.78 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 616 | Holstein Mette | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 2:48.64 | |
2 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 2:53.80 | |
3 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 2:54.54 | |
4 | 296 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 2:55.07 | |
5 | 373 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 2:55.91 | |
6 | 801 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 2:57.58 | |
7 | 21 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 2:57.78 | |
8 | 222 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 2:58.94 | |
9 | 186 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 50 m | 2:59.39 | |
10 | 175 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 3:00.57 | |
11 | 221 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 3:00.93 | |
12 | 841 | Josephsen Ronja K. S. | 2005 | SLANGERUP | 0546AV | 50 m | 3:01.22 | |
13 | 478 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 50 m | 3:01.27 | |
14 | 269 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 3:01.84 | |
15 | 144 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 3:01.89 | |
16 | 724 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 3:03.20 | |
17 | 31 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 3:03.39 | |
18 | 105 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 50 m | 3:03.83 | |
19 | 677 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 3:03.91 | |
20 | 769 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 3:04.45 | |
21 | 568 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 3:05.12 | |
22 | 325 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 3:05.27 | |
23 | 516 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 3:05.30 | |
24 | 165 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 3:05.47 | |
25 | 462 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 3:06.01 | |
26 | 170 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 3:06.15 | |
27 | 722 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 3:06.49 | |
28 | 647 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 3:07.10 | |
29 | 7 | Hindberg Ida Emilie | 2005 | AGF | 0528AQ | 50 m | 3:07.23 | |
30 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 3:07.42 | |
31 | 309 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 50 m | 3:07.80 | |
32 | 576 | Rasmussen Aliyah Savannah | 2005 | RINGSTED | 0564AN | 50 m | 3:07.92 | |
33 | 680 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 50 m | 3:08.31 | |
34 | 137 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 3:08.43 | |
35 | 345 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 50 m | 3:08.50 | |
36 | 608 | Thirup Mathilde | 2005 | S 68 | 0536AL | 50 m | 3:08.76 | |
37 | 143 | Nygaard Emma | 2005 | FREM | 0538AR | 50 m | 3:10.60 | |
38 | 606 | Michaelsen Cecilie | 2005 | S 68 | 0592AM | 50 m | 3:15.71 | |
39 | 388 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 3:17.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 100 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 2:33.98 | |
2 | 830 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 2:37.87 | |
3 | 67 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 2:39.07 | |
4 | 485 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 2:39.28 | |
5 | 364 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 2:42.09 | |
6 | 535 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 2:43.76 | |
7 | 493 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 2:44.40 | |
8 | 231 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 2:45.00 | |
9 | 434 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 2:46.24 | |
10 | 490 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:46.61 | |
11 | 668 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 2:48.29 | |
12 | 512 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 2:48.45 | |
13 | 653 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 2:49.50 | |
14 | 572 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 2:50.13 | |
15 | 32 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 2:50.17 | |
16 | 8 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 2:50.70 | |
17 | 204 | Ohlsen Søren Wandall | 2004 | GLADSAXE | 0469AC | 50 m | 2:50.96 | |
18 | 23 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 2:51.71 | |
19 | 38 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 2:51.98 | |
20 | 68 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 2:52.01 | |
21 | 60 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 2:52.45 | |
22 | 689 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 2:52.47 | |
23 | 531 | Torp Andreas | 2004 | NORD | 0409AA | 50 m | 2:54.75 | |
24 | 784 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 50 m | 2:55.54 | |
25 | 275 | Pedersen Christoffer R.S. | 2004 | H2Odense | 0405AA | 50 m | 2:55.82 | |
26 | 160 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 2:56.12 | |
27 | 190 | Fessel Silas | 2004 | GLADSAXE | 0467AD | 50 m | 2:57.31 | |
28 | 537 | Dyhr-Rasmussen Lauritz | 2004 | NÆSTVED | 0537AI | 50 m | 2:58.12 | |
29 | 819 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 50 m | 2:58.55 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 184 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 2:40.43 | |
2 | 532 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 2:41.85 | |
3 | 842 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 2:42.25 | |
4 | 463 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:45.67 | |
5 | 97 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 2:45.85 | |
6 | 24 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:46.45 | |
7 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:47.65 | |
8 | 66 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 2:48.00 | |
9 | 821 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 2:48.23 | |
10 | 58 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 2:48.65 | |
11 | 177 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:49.38 | |
12 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:50.08 | |
13 | 17 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 2:51.16 | |
14 | 663 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 2:51.40 | |
15 | 278 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 50 m | 2:51.66 | |
16 | 1 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:52.09 | |
17 | 142 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 2:52.22 | |
18 | 156 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 2:52.27 | |
19 | 384 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 2:52.41 | |
20 | 57 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 2:52.51 | |
21 | 561 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 2:52.89 | |
22 | 438 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 2:52.98 | |
23 | 102 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 50 m | 2:53.52 | |
24 | 795 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 2:54.22 | |
25 | 505 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 2:54.54 | |
26 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:55.27 | |
27 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 2:55.78 | |
28 | 260 | Østergaard Mathilde | 2004 | GRINDSTED | 0484AE | 50 m | 2:56.23 | |
29 | 402 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:56.68 | |
30 | 679 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 2:57.00 | |
31 | 120 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 50 m | 2:57.84 | |
32 | 846 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 2:58.30 | |
33 | 338 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 2:58.72 | |
34 | 552 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 2:58.82 | |
35 | 243 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 2:58.96 | |
36 | 517 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 2:59.08 | |
37 | 87 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | ERRITSØ | 0426AT | 50 m | 2:59.88 | |
38 | 126 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 2:59.93 | |
39 | 313 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 3:00.17 | |
40 | 333 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 50 m | 3:00.45 | |
41 | 259 | Kruse Freja | 2004 | GRINDSTED | 0434AW | 50 m | 3:00.56 | |
42 | 464 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 3:00.88 | |
43 | 729 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 3:00.98 | |
44 | 382 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 3:01.01 | |
45 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 3:01.12 | |
46 | 343 | Buck Maja | 2004 | HOLBÆK | 0456AP | 50 m | 3:02.11 | |
47 | 218 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 3:02.98 | |
48 | 114 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 50 m | 3:03.04 | |
49 | 400 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 3:04.34 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 352 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 2:28.36 | |
2 | 357 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 2:31.95 | |
3 | 19 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 2:33.08 | |
4 | 273 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 2:34.47 | |
5 | 638 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 2:35.63 | |
6 | 219 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 2:36.40 | |
7 | 751 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 50 m | 2:36.62 | |
8 | 12 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 50 m | 2:38.81 | |
9 | 509 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 2:39.24 | |
10 | 511 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 2:40.29 | |
11 | 73 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 50 m | 2:40.50 | |
12 | 263 | Bonjorn Pol Cardeñas | 2003 | H2Odense | 0351AT | 50 m | 2:40.62 | |
13 | 196 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 2:42.26 | |
14 | 346 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 2:42.26 | |
15 | 18 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 50 m | 2:43.23 | |
16 | 411 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 50 m | 2:44.25 | |
17 | 235 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GREVE | 0367AC | 50 m | 2:44.43 | |
18 | 749 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 50 m | 2:44.46 | |
19 | 757 | Nguyen Kim Doan | 2003 | VEJLE | 0381AH | 50 m | 2:44.64 | |
20 | 834 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 2:45.95 | |
21 | 115 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 50 m | 2:46.26 | |
22 | 264 | Clausen Casper Bang | 2003 | H2Odense | 0391AJ | 50 m | 2:46.74 | |
23 | 113 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 2:46.80 | |
24 | 758 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 50 m | 2:47.05 | |
25 | 69 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | LYSENG | 0329AG | 50 m | 2:47.86 | |
26 | 410 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 50 m | 2:48.58 | |
27 | 621 | Mølgaard Mikkel | 2003 | SILKEBORG | 0333AQ | 50 m | 2:48.70 | |
28 | 20 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 2:48.96 | |
29 | 610 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 50 m | 2:48.98 | |
30 | 173 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 2:50.04 | |
31 | 321 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 50 m | 2:51.05 | |
32 | 403 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 2:51.51 | |
33 | 556 | Riisgaard-Jensen Jens | 2003 | PINGVINEN | 0369AF | 50 m | 2:51.73 | |
34 | 554 | Klein Malik Lodberg | 2003 | PINGVINEN | 0359AI | 50 m | 2:51.77 | |
35 | 849 | Snekkersten Jakob Bjerg | 2003 | HELSINGØR | 0345AP | 50 m | 2:52.49 | |
36 | 86 | Refsgaard Jesse | 2003 | DRAGSHOLM | 0365AQ | 50 m | 2:52.94 | |
37 | 526 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 50 m | 2:54.25 | |
38 | 528 | Hjerrild-Jensen Gustav | 2003 | NORD | 0311AQ | 50 m | 2:55.31 | |
39 | 22 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 2:56.56 | |
40 | 551 | Delaney Dion Drejer | 2003 | PINGVINEN | 0327AL | 50 m | 3:02.97 | |
41 | 262 | Bjerregaard August B | 2003 | H2Odense | 0313AN | 50 m | 3:07.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:05.42 | |
2 | 162 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:05.47 | |
3 | 295 | Dahl Alma Bendix | 2005 | HELSINGØR | 0574AN | 50 m | 1:07.89 | |
4 | 803 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 1:08.79 | |
5 | 200 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:09.18 | |
6 | 466 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 1:09.52 | |
7 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 1:09.87 | |
8 | 304 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 1:10.95 | |
9 | 804 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 1:11.83 | |
10 | 681 | Jensen Ellen | 2005 | SØNDERBORG | 0546AF | 50 m | 1:11.86 | |
11 | 578 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:13.05 | |
12 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:13.40 | |
13 | 731 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:13.59 | |
14 | 386 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 1:13.74 | |
15 | 221 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 1:14.04 | |
16 | 421 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:14.33 | |
17 | 664 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 1:14.43 | |
18 | 458 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 1:14.60 | |
19 | 456 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 1:14.83 | |
20 | 340 | Andersen Karoline Prang | 2005 | HOBRO | 0534AH | 50 m | 1:15.10 | |
21 | 322 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 1:15.26 | |
22 | 587 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 1:15.26 | |
23 | 790 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 1:15.26 | |
24 | 56 | Baumgartner Sara | 2005 | SKOVBAKKEN | 0552AN | 50 m | 1:15.28 | |
25 | 591 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 1:15.30 | |
26 | 329 | Sørensen Andrea Holm | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AJ | 50 m | 1:15.69 | |
27 | 633 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | SLAGELSE | 0518AB | 50 m | 1:16.06 | |
28 | 286 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 1:16.26 | |
29 | 30 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 1:16.28 | |
30 | 164 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 1:16.29 | |
31 | 383 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 1:16.91 | |
32 | 604 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 1:17.26 | |
33 | 41 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 1:17.56 | |
34 | 215 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 50 m | 1:17.58 | |
35 | 619 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 1:17.91 | |
36 | 686 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 1:17.96 | |
37 | 651 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 1:18.06 | |
38 | 247 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 1:18.22 | |
39 | 269 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 1:18.43 | |
40 | 568 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 1:18.43 | |
41 | 726 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:18.59 | |
42 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 1:18.85 | |
43 | 158 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 1:18.87 | |
44 | 609 | Bock Emilie Bie | 2005 | SILKEBORG | 0554AE | 50 m | 1:19.35 | |
45 | 191 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 50 m | 1:19.74 | |
46 | 332 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 50 m | 1:19.81 | |
47 | 577 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 1:19.87 | |
48 | 700 | Salhauge Liv | 2005 | TRITON B | 0586AE | 50 m | 1:19.93 | |
49 | 662 | Rasmussen Sofie Kruse | 2005 | ST-NEPTUN | 0502AQ | 50 m | 1:19.99 | |
50 | 796 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 50 m | 1:20.02 | |
51 | 719 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 1:20.07 | |
52 | 817 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 1:20.11 | |
53 | 285 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 1:21.43 | |
54 | 242 | Gotfredsen Emilia | 2005 | ISHØJ | 0562AE | 50 m | 1:23.18 | |
55 | 792 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 50 m | 1:26.18 | |
56 | 91 | Rolighed Maja | 2005 | ERRITSØ | 0546AY | 50 m | 1:27.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 1:00.47 | |
2 | 270 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 1:03.36 | |
3 | 565 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 1:03.59 | |
4 | 67 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 1:04.14 | |
5 | 166 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 1:05.24 | |
6 | 483 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 1:05.75 | |
7 | 239 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 1:05.92 | |
8 | 84 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 50 m | 1:05.93 | |
9 | 485 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 1:06.20 | |
10 | 60 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 1:06.49 | |
11 | 754 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 1:06.72 | |
12 | 557 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 1:07.15 | |
13 | 636 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 50 m | 1:07.27 | |
14 | 362 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 1:07.51 | |
15 | 199 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 1:07.71 | |
16 | 581 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 1:07.73 | |
17 | 244 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 1:07.89 | |
18 | 44 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 1:08.02 | |
19 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 1:08.02 | |
20 | 780 | Kallesøe Andreas Weis | 2004 | VIBORG | 0491AM | 50 m | 1:08.45 | |
21 | 470 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 1:08.65 | |
22 | 318 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 50 m | 1:08.76 | |
23 | 692 | Sørensen Viktor Enevold | 2004 | THISTED | 0457AL | 50 m | 1:08.91 | |
24 | 703 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 1:09.02 | |
25 | 808 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 1:09.19 | |
26 | 573 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 1:09.52 | |
27 | 525 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 1:09.59 | |
28 | 535 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 1:10.10 | |
29 | 133 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 1:10.18 | |
30 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:10.18 | |
31 | 673 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 1:10.32 | |
32 | 151 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 1:10.54 | |
33 | 696 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 50 m | 1:11.20 | |
34 | 8 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 1:11.26 | |
35 | 596 | Studsgaard William | 2004 | RØNNE | 0433AK | 50 m | 1:11.51 | |
36 | 301 | Mortensen Lucas T. | 2004 | HELSINGØR | 0431AN | 50 m | 1:11.62 | |
37 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 1:11.81 | |
38 | 767 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 1:11.91 | |
39 | 685 | Hansen Gustav | 2004 | THISTED | 0415AM | 50 m | 1:12.13 | |
40 | 512 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 1:12.14 | |
41 | 231 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 1:12.20 | |
42 | 828 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | JYLLINGE | 0481AB | 50 m | 1:12.41 | |
43 | 835 | Tranum Noah | 2004 | JYLLINGE | 0449AG | 50 m | 1:12.44 | |
44 | 657 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 1:12.53 | |
45 | 109 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 50 m | 1:12.58 | |
46 | 423 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 1:13.17 | |
47 | 131 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 1:13.56 | |
48 | 216 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:13.80 | |
49 | 220 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 1:14.37 | |
50 | 740 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 1:14.74 | |
51 | 574 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 50 m | 1:14.91 | |
52 | 595 | Rasch Malte | 2004 | RØNNE | 0403AH | 50 m | 1:15.94 | |
53 | 452 | Forsbæk Johannes | 2004 | KORSØR | 0483AP | 50 m | 1:17.82 | |
54 | 499 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 0461AL | 50 m | 1:17.88 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 721 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:04.51 | |
2 | 155 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 1:05.85 | |
3 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 1:06.06 | |
4 | 445 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 1:06.97 | |
5 | 97 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 1:08.42 | |
6 | 569 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 1:08.73 | |
7 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 1:09.09 | |
8 | 179 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:09.09 | |
9 | 307 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 1:09.49 | |
10 | 752 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 1:09.49 | |
11 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 1:09.58 | |
12 | 142 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 1:09.76 | |
13 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 1:10.68 | |
14 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 1:10.71 | |
15 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 1:10.96 | |
16 | 58 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 1:11.33 | |
17 | 382 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 1:11.36 | |
18 | 79 | Fevre Sofie Le | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 50 m | 1:11.51 | |
19 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 1:11.51 | |
20 | 676 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 1:11.52 | |
21 | 180 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:11.60 | |
22 | 449 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 1:11.65 | |
23 | 62 | Skrydstrup Clara | 2004 | SKOVBAKKEN | 0488AK | 50 m | 1:12.15 | |
24 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:12.31 | |
25 | 501 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 1:12.57 | |
26 | 504 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 1:12.58 | |
27 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 1:12.64 | |
28 | 251 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 1:12.70 | |
29 | 138 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 50 m | 1:13.06 | |
30 | 788 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 1:13.06 | |
31 | 465 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 1:13.20 | |
32 | 278 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 50 m | 1:13.23 | |
33 | 503 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:13.36 | |
34 | 59 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 50 m | 1:13.44 | |
35 | 121 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 1:13.58 | |
36 | 773 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 1:13.64 | |
37 | 502 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:14.11 | |
38 | 116 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 1:14.14 | |
39 | 732 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 1:14.16 | |
40 | 552 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 1:14.19 | |
41 | 661 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 50 m | 1:14.26 | |
42 | 791 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 50 m | 1:14.51 | |
43 | 274 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 1:14.65 | |
44 | 523 | Svensson Victoria | 2004 | LYNGBY | 0408BC | 50 m | 1:14.65 | |
45 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 1:14.74 | |
46 | 553 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 50 m | 1:14.78 | |
47 | 802 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 1:15.06 | |
48 | 622 | Nedergaard Pernille | 2004 | SILKEBORG | 0414AU | 50 m | 1:15.13 | |
49 | 467 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 1:15.14 | |
50 | 795 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 1:15.38 | |
51 | 243 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 1:15.43 | |
52 | 266 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 50 m | 1:15.58 | |
53 | 786 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 50 m | 1:15.75 | |
54 | 106 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 1:15.96 | |
55 | 679 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 1:16.02 | |
56 | 420 | Haugbølle Kaya Vennick | 2004 | HØRSHOLM | 0418AB | 50 m | 1:16.03 | |
57 | 65 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 1:16.12 | |
58 | 39 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 1:16.20 | |
59 | 441 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 50 m | 1:16.34 | |
60 | 132 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 50 m | 1:17.18 | |
61 | 641 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 50 m | 1:18.24 | |
62 | 505 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:18.76 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 510 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 55.60 | |
2 | 481 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 59.43 | |
3 | 356 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 1:00.18 | |
4 | 178 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 1:01.46 | |
5 | 9 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 1:01.48 | |
6 | 658 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 1:02.42 | |
7 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 1:02.53 | |
8 | 484 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 1:02.70 | |
9 | 442 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 1:03.01 | |
10 | 530 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 1:03.20 | |
11 | 635 | Lykke Silas | 2003 | SLAGELSE | 0339AP | 50 m | 1:03.35 | |
12 | 299 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 1:03.38 | |
13 | 358 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:03.94 | |
14 | 13 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 1:03.96 | |
15 | 748 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 50 m | 1:04.40 | |
16 | 461 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 1:04.56 | |
17 | 746 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 1:04.72 | |
18 | 838 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 1:04.73 | |
19 | 736 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 1:04.77 | |
20 | 418 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 1:05.24 | |
21 | 124 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 1:05.28 | |
22 | 185 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 1:05.40 | |
23 | 14 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 1:05.50 | |
24 | 652 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 1:05.91 | |
25 | 698 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 1:05.91 | |
26 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 1:06.09 | |
27 | 691 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 1:06.18 | |
28 | 508 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 50 m | 1:06.44 | |
29 | 675 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 1:06.62 | |
30 | 219 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 1:06.66 | |
31 | 37 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 1:06.70 | |
32 | 85 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 50 m | 1:06.74 | |
33 | 280 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 50 m | 1:06.94 | |
34 | 107 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 1:07.03 | |
35 | 599 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 1:07.21 | |
36 | 611 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 1:07.41 | |
37 | 613 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 1:07.41 | |
38 | 601 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 50 m | 1:07.45 | |
39 | 672 | Høgenhaug Thomas | 2003 | SØLLERØD | 0391AG | 50 m | 1:07.64 | |
40 | 113 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 1:07.76 | |
41 | 845 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 1:07.80 | |
42 | 52 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 50 m | 1:08.06 | |
43 | 395 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 1:08.11 | |
44 | 73 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 50 m | 1:08.28 | |
45 | 92 | Sigaard Laurits | 2003 | ERRITSØ | 0325AS | 50 m | 1:08.38 | |
46 | 794 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 1:08.40 | |
47 | 690 | Stilling Mikkel | 2003 | THISTED | 0347AO | 50 m | 1:09.25 | |
48 | 70 | Sloth William | 2003 | LYSENG | 0367AJ | 50 m | 1:09.37 | |
49 | 600 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 50 m | 1:09.43 | |
50 | 549 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 1:10.12 | |
51 | 258 | Haurum Jeppe | 2003 | GRINDSTED | 0321AO | 50 m | 1:12.45 | |
52 | 551 | Delaney Dion Drejer | 2003 | PINGVINEN | 0327AL | 50 m | 1:24.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 2:18.56 | |
2 | 29 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 50 m | 2:24.36 | |
3 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 2:24.49 | |
4 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 2:24.53 | |
5 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 2:25.18 | |
6 | 265 | Færgemann Naja | 2006 | H2Odense | 0602AI | 50 m | 2:25.47 | |
7 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 2:25.75 | |
8 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 2:26.23 | |
9 | 522 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 2:27.81 | |
10 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 2:29.30 | |
11 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 2:30.56 | |
12 | 699 | Jensen Emilie Wilms | 2006 | TRITON B | 0658AB | 50 m | 2:31.19 | |
13 | 682 | Kapke Clara | 2006 | SØNDERBORG | 0614AB | 50 m | 2:31.51 | |
14 | 347 | Pedersen Alberte | 2006 | HOLBÆK | 0618AB | 50 m | 2:32.21 | |
15 | 495 | Namensen Molly | 2006 | KVIK | 0684AJ | 50 m | 2:34.09 | |
16 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 2:34.17 | |
17 | 150 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 2:34.40 | |
18 | 623 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 2:34.55 | |
19 | 54 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 50 m | 2:35.19 | |
20 | 398 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 2:35.58 | |
21 | 176 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 2:35.78 | |
22 | 169 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 2:35.86 | |
23 | 759 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | VEJLE | 0634AD | 50 m | 2:36.08 | |
24 | 223 | Postgaard Leonora M | 2006 | GSK | 0666AD | 50 m | 2:36.23 | |
25 | 643 | Hansen Caroline Rygaard | 2006 | SOLRØD | 0632AL | 50 m | 2:36.53 | |
26 | 28 | Rud Cecilie | 2006 | ALLERØD | 0694AC | 50 m | 2:36.63 | |
27 | 455 | Mathiasen Silje | 2006 | KORSØR | 0628AG | 50 m | 2:36.79 | |
28 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 2:36.85 | |
29 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 2:37.21 | |
30 | 201 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 50 m | 2:37.38 | |
31 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 2:37.52 | |
32 | 446 | Christensen Ane | 2006 | KOLDING | 0618AA | 50 m | 2:38.42 | |
33 | 193 | Hansen Maria Claudia S. | 2006 | GLADSAXE | 0662AE | 50 m | 2:40.39 | |
34 | 567 | Mols Christine | 2006 | RINGE | 0692AO | 50 m | 2:44.00 | |
35 | 763 | Bygum Anna Blom | 2006 | VEST | 0682AI | 50 m | 2:45.65 | |
36 | 678 | Røjel Anna | 2006 | SØLLERØD | 0634AG | 50 m | 2:47.90 | |
37 | 331 | Bentsen Kamille | 2006 | HERLUFSHOL | 0638AL | 50 m | 3:05.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 847 | Svarrer Julius | 2005 | SLANGERUP | 0507AH | 50 m | 2:08.27 | |
2 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 2:13.31 | |
3 | 650 | Bjørnsteen Tobias | 2005 | SK-SYD | 0509AI | 50 m | 2:14.87 | |
4 | 814 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 2:15.90 | |
5 | 46 | Rosengaard Tobias | 2005 | BIRKERØD | 0511AB | 50 m | 2:16.86 | |
6 | 314 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 2:17.89 | |
7 | 750 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 50 m | 2:18.34 | |
8 | 366 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 2:18.78 | |
9 | 213 | Stender-Petersen Frederik | 2005 | GLADSAXE | 0597AE | 50 m | 2:18.99 | |
10 | 687 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 2:19.61 | |
11 | 336 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 2:19.83 | |
12 | 491 | Puggaard Casper | 2005 | KVIK | 0593AA | 50 m | 2:19.90 | |
13 | 290 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 2:20.08 | |
14 | 629 | Togsverd Emil | 2005 | SILKEBORG | 0577AE | 50 m | 2:20.20 | |
15 | 451 | Clausen Konrad | 2005 | KORSØR | 0547AF | 50 m | 2:20.23 | |
16 | 655 | Liersch Mathies | 2005 | SK-SYD | 50 m | 2:20.57 | ||
17 | 822 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 2:20.63 | |
18 | 492 | Andersen Sejer | 2005 | KVIK | 0517AN | 50 m | 2:21.17 | |
19 | 363 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 2:21.22 | |
20 | 727 | Simson Nicholas | 2005 | VAT CPH-MK | 0527AB | 50 m | 2:21.22 | |
21 | 538 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 2:21.55 | |
22 | 807 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 50 m | 2:21.74 | |
23 | 735 | Rendlev Sebastian | 2005 | VI39 | 0547AB | 50 m | 2:22.34 | |
24 | 141 | Johannessen Anders Mosbæk | 2005 | FREM | 0529AG | 50 m | 2:22.66 | |
25 | 339 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 2:22.76 | |
26 | 128 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 2:22.79 | |
27 | 211 | Schmidt William Bendix | 2005 | GLADSAXE | 0587AE | 50 m | 2:23.28 | |
28 | 494 | Cairo Carlo-Viggo | 2005 | KVIK | 0515AB | 50 m | 2:23.41 | |
29 | 669 | Brøndum Marius Lundsteen | 2005 | SØLLERØD | 0545AE | 50 m | 2:23.49 | |
30 | 10 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 2:23.69 | |
31 | 437 | Nelander Theis | 2005 | IKAST | 0557AC | 50 m | 2:24.12 | |
32 | 637 | Nielsen Andreas M | 2005 | SLAGELSE | 0505AA | 50 m | 2:24.44 | |
33 | 167 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 2:25.75 | |
34 | 111 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 50 m | 2:27.90 | |
35 | 571 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 2:31.10 | |
36 | 140 | Duch Kasper | 2005 | FREM | 0557AF | 50 m | 2:32.27 | |
37 | 436 | Jensen Kasper | 2005 | IKAST | 0559AJ | 50 m | 2:39.91 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 1:10.58 | |
2 | 238 | Madsen Julie Liv | 2006 | GREVE | 0682AB | 50 m | 1:11.42 | |
3 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 1:11.78 | |
4 | 734 | Møller-Ern Alma | 2006 | VI39 | 0662AB | 50 m | 1:11.89 | |
5 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 1:13.70 | |
6 | 265 | Færgemann Naja | 2006 | H2Odense | 0602AI | 50 m | 1:14.02 | |
7 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 1:14.45 | |
8 | 27 | Mulipola Astrid | 2006 | ALLERØD | 0696AG | 50 m | 1:15.91 | |
9 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 1:16.06 | |
10 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 1:16.86 | |
11 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 1:17.06 | |
12 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 1:17.68 | |
13 | 241 | Pejø Sabrina Meldgaard | 2006 | GREVE | 0626AJ | 50 m | 1:18.60 | |
14 | 468 | Petersen Andrea Nøhr | 2006 | KØGE | 0686AB | 50 m | 1:19.17 | |
15 | 154 | Cour Liva La | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 1:20.22 | |
16 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 1:20.40 | |
17 | 118 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 50 m | 1:20.48 | |
18 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 1:20.64 | |
19 | 3 | Gadegaard Lucia Ruiz | 2006 | AGF | 0638AC | 50 m | 1:20.81 | |
20 | 29 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 50 m | 1:20.97 | |
21 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 1:21.05 | |
22 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 1:21.20 | |
23 | 385 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 1:21.47 | |
24 | 347 | Pedersen Alberte | 2006 | HOLBÆK | 0618AB | 50 m | 1:21.66 | |
25 | 232 | Englev Elisabeth Augusta | 2006 | GREVE | 0604AE | 50 m | 1:21.75 | |
26 | 201 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 50 m | 1:21.86 | |
27 | 759 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | VEJLE | 0634AD | 50 m | 1:22.29 | |
28 | 391 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 1:22.64 | |
29 | 101 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 50 m | 1:22.75 | |
30 | 623 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 1:22.87 | |
31 | 771 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 50 m | 1:23.46 | |
32 | 387 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 1:23.64 | |
33 | 389 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 1:23.73 | |
34 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 1:24.43 | |
35 | 733 | Hartvig-Olsen Emilie | 2006 | VI39 | 0634AH | 50 m | 1:24.59 | |
36 | 223 | Postgaard Leonora M | 2006 | GSK | 0666AD | 50 m | 1:24.64 | |
37 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 1:24.67 | |
38 | 515 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 1:24.69 | |
39 | 229 | Andersen Nicole Damhøj | 2006 | GREVE | 0674AN | 50 m | 1:24.90 | |
40 | 224 | Rosenkrantz Regitze | 2006 | GSK | 0692AG | 50 m | 1:25.86 | |
41 | 324 | Ankersen Mie | 2006 | HERLUFSHOL | 0622AD | 50 m | 1:26.02 | |
42 | 575 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 1:26.07 | |
43 | 620 | Michaelsen Trine Lundø | 2006 | SILKEBORG | 0648AJ | 50 m | 1:26.18 | |
44 | 337 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 1:26.39 | |
45 | 404 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m | 1:28.86 | |
46 | 217 | Hansen Katharina Beyer | 2006 | GSK | 0674AH | 50 m | 1:33.01 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 302 | Nielsen Valdemar Menck | 2005 | HELSINGØR | 0577AC | 50 m | 1:02.83 | |
2 | 593 | Berlin Malthe | 2005 | RØNNE | 0525AK | 50 m | 1:06.76 | |
3 | 847 | Svarrer Julius | 2005 | SLANGERUP | 0507AH | 50 m | 1:07.06 | |
4 | 582 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 1:10.00 | |
5 | 205 | Pedersen Robert E Falborg | 2005 | GLADSAXE | 0525AC | 50 m | 1:10.55 | |
6 | 492 | Andersen Sejer | 2005 | KVIK | 0517AN | 50 m | 1:10.60 | |
7 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 1:11.14 | |
8 | 822 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 1:11.22 | |
9 | 363 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 1:11.48 | |
10 | 491 | Puggaard Casper | 2005 | KVIK | 0593AA | 50 m | 1:11.79 | |
11 | 735 | Rendlev Sebastian | 2005 | VI39 | 0547AB | 50 m | 1:12.08 | |
12 | 211 | Schmidt William Bendix | 2005 | GLADSAXE | 0587AE | 50 m | 1:12.13 | |
13 | 585 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 1:12.44 | |
14 | 182 | Andersen William Bogø | 2005 | GLADSAXE | 0559AF | 50 m | 1:12.67 | |
15 | 687 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 1:12.69 | |
16 | 650 | Bjørnsteen Tobias | 2005 | SK-SYD | 0509AI | 50 m | 1:12.84 | |
17 | 454 | Knudsen Tobias Rehder | 2005 | KORSØR | 0549AB | 50 m | 1:12.89 | |
18 | 63 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | SKOVBAKKEN | 0571AC | 50 m | 1:13.18 | |
19 | 248 | Larsen Magnus Ulrik | 2005 | TUNE | 0513AF | 50 m | 1:13.27 | |
20 | 655 | Liersch Mathies | 2005 | SK-SYD | 50 m | 1:13.58 | ||
21 | 10 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 1:14.33 | |
22 | 99 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 50 m | 1:14.36 | |
23 | 213 | Stender-Petersen Frederik | 2005 | GLADSAXE | 0597AE | 50 m | 1:14.58 | |
24 | 342 | Thorhauge Christian | 2005 | HOBRO | 0545AM | 50 m | 1:14.65 | |
25 | 494 | Cairo Carlo-Viggo | 2005 | KVIK | 0515AB | 50 m | 1:14.70 | |
26 | 669 | Brøndum Marius Lundsteen | 2005 | SØLLERØD | 0545AE | 50 m | 1:14.97 | |
27 | 230 | Bastholm Daniel | 2005 | GREVE | 0569AF | 50 m | 1:15.51 | |
28 | 727 | Simson Nicholas | 2005 | VAT CPH-MK | 0527AB | 50 m | 1:15.57 | |
29 | 774 | Voss Axel Føns | 2005 | VEST | 0517AL | 50 m | 1:15.62 | |
30 | 339 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 1:15.67 | |
31 | 629 | Togsverd Emil | 2005 | SILKEBORG | 0577AE | 50 m | 1:15.70 | |
32 | 344 | Guler Furkan | 2005 | HOLBÆK | 0565AO | 50 m | 1:15.75 | |
33 | 366 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 1:16.22 | |
34 | 688 | Kjær Kristian | 2005 | THISTED | 0595AD | 50 m | 1:16.40 | |
35 | 437 | Nelander Theis | 2005 | IKAST | 0557AC | 50 m | 1:16.45 | |
36 | 171 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 1:16.51 | |
37 | 807 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 50 m | 1:16.79 | |
38 | 367 | Slot Matthias | 2005 | HOVEDSTAD | 0517AB | 50 m | 1:16.86 | |
39 | 536 | Thuelund Teodor | 2005 | NYBORG | 0577AH | 50 m | 1:17.10 | |
40 | 743 | Vergmann Sune | 2005 | VATCPH-STT | 0595AH | 50 m | 1:17.65 | |
41 | 755 | Majgård Thor | 2005 | VEJLE | 0503AI | 50 m | 1:17.65 | |
42 | 583 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 1:17.84 | |
43 | 766 | Møller Theodor | 2005 | VEST | 0533AA | 50 m | 1:18.96 | |
44 | 226 | Thøgersen Anders | 2005 | GSK | 0527AE | 50 m | 1:19.27 | |
45 | 77 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 50 m | 1:23.83 | |
46 | 618 | Larsen Nicklas Rossau | 2005 | SILKEBORG | 0529AI | 50 m | 1:27.48 | |
47 | 832 | Lindhardt Tobias | 2005 | JYLLINGE | 0567AA | 50 m | 1:32.16 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 293 | Helsingør Piger 1 | 2004 | HELSINGØR | 50 m | 4:08.40 | ||
2 | 745 | Vat Piger | 2004 | VAT CPH | 50 m | 4:10.04 | ||
3 | 368 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:11.35 | ||
4 | 799 | Aalborg Piger 1 | 2004 | AALBORG | 50 m | 4:11.68 | ||
5 | 500 | Lyngby Lionesses | 2004 | LYNGBY | 50 m | 4:12.97 | ||
6 | 440 | Piger 1 Kalundborg | 2004 | KALUNDBORG | 50 m | 4:12.99 | ||
7 | 147 | Gentofte Piger 1 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 4:14.39 | ||
8 | 824 | A6 Piger 1 | 2004 | A6 | 50 m | 4:16.12 | ||
9 | 206 | Gsc Piger 1 | 2004 | GLADSAXE | 50 m | 4:16.30 | ||
10 | 457 | Køge Piger | 2004 | KØGE | 50 m | 4:17.04 | ||
11 | 94 | Esbjerg Darlings | 2004 | ESBJERG | 50 m | 4:17.10 | ||
12 | 473 | Kvik 1 | 2004 | KVIK | 50 m | 4:17.62 | ||
13 | 16 | 1 Agf Piger | 2004 | AGF | 50 m | 4:18.59 | ||
14 | 50 | Sigma Piger 1 | 2004 | SIGMA | 50 m | 4:18.96 | ||
15 | 375 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:19.68 | ||
16 | 256 | Gti Piger 2 | 2004 | GTI | 50 m | 4:21.80 | ||
17 | 268 | Piger H2Odense | 2004 | H2Odense | 50 m | 4:21.90 | ||
18 | 800 | Aalborg Piger 2 | 2004 | AALBORG | 50 m | 4:22.25 | ||
19 | 148 | Gentofte Piger 2 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 4:23.66 | ||
20 | 76 | Aarhus Swim Piger | 2004 | AAS | 50 m | 4:23.80 | ||
21 | 51 | Sigma Piger 2 | 2004 | SIGMA | 50 m | 4:24.57 | ||
22 | 660 | Neptun Havfruer | 2004 | ST-NEPTUN | 50 m | 4:24.96 | ||
23 | 666 | Søllerød Damer | 2004 | SØLLERØD | 50 m | 4:25.00 | ||
24 | 312 | Herlev Piger | 2004 | HERLEV | 50 m | 4:26.42 | ||
25 | 130 | Farum Roses | 2004 | FARUM | 50 m | 4:26.45 | ||
26 | 415 | Hs Piger | 2004 | HØRSHOLM | 50 m | 4:28.00 | ||
27 | 624 | Ssk Damer 1 Silkeborg | 2005 | SILKEBORG | 50 m | 4:28.71 | ||
28 | 93 | Esbjerg Babes | 2004 | ESBJERG | 50 m | 4:29.00 | ||
29 | 825 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 50 m | 4:30.59 | ||
30 | 785 | Vs Piger | 2004 | VIBORG | 50 m | 4:32.06 | ||
31 | 381 | Hovedstadens Piger 3 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:32.16 | ||
32 | 486 | Kvik 2 | 2004 | KVIK | 50 m | 4:32.38 | ||
33 | 426 | Isk Havfruer | 2005 | IKAST | 50 m | 4:34.89 | ||
34 | 589 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | ROSKILDE | 50 m | 4:35.00 | ||
35 | 762 | Vejle Piger 1 | 2004 | VEJLE | 50 m | 4:35.44 | ||
36 | 207 | Gsc Piger 2 | 2004 | GLADSAXE | 50 m | 4:37.00 | ||
37 | 393 | Hvidover Piger | 2004 | HVIDOVRE | 50 m | 4:38.77 | ||
38 | 646 | Solrød Piger | 2005 | SOLRØD | 50 m | 4:38.98 | ||
39 | 257 | Gti Piger 3 | 2005 | GTI | 50 m | 4:40.00 | ||
40 | 603 | S68 | 2004 | S 68 | 50 m | 4:40.00 | ||
41 | 149 | Gentofte Piger 3 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 4:40.44 | RES | |
42 | 625 | Ssk Damer 2 Silkeborg | 2006 | SILKEBORG | 50 m | 4:47.58 | RES | |
43 | 228 | Gsk Vg17 | 2004 | GSK | 50 m | RES | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 506 | Lyngby Lions | 2003 | LYNGBY | 50 m | 3:45.78 | ||
2 | 353 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:47.62 | ||
3 | 48 | Sigma Drenge 1 | 2003 | SIGMA | 50 m | 3:48.40 | ||
4 | 480 | Kvik 1 | 2003 | KVIK | 50 m | 3:52.76 | ||
5 | 775 | Vs Drenge 1 | 2003 | VIBORG | 50 m | 3:56.31 | ||
6 | 15 | 1 Agf Drenge | 2003 | AGF | 50 m | 3:57.67 | ||
7 | 253 | Gti Drenge 2 | 2003 | GTI | 50 m | 3:57.80 | ||
8 | 96 | Esbjerg Gutter | 2003 | ESBJERG | 50 m | 3:59.99 | ||
9 | 667 | Søllerød Herrer | 2003 | SØLLERØD | 50 m | 4:00.00 | ||
10 | 267 | Drenge H2Odense | 2003 | H2Odense | 50 m | 4:00.13 | ||
11 | 760 | Vejle Drenge 1 | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:00.43 | ||
12 | 254 | Gti Drenge 3 | 2004 | GTI | 50 m | 4:01.10 | ||
13 | 598 | S68 | 2003 | S 68 | 50 m | 4:02.00 | ||
14 | 292 | Helsingør Drenge | 2003 | HELSINGØR | 50 m | 4:03.00 | ||
15 | 823 | A6 Boys | 2003 | A6 | 50 m | 4:03.91 | ||
16 | 49 | Sigma Drenge 2 | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:04.42 | ||
17 | 695 | Triton Ballerup | 2003 | TRITON B | 50 m | 4:04.62 | ||
18 | 145 | Gentofte Drenge 1 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:04.95 | ||
19 | 188 | Gsc Drenge 1 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 4:05.86 | ||
20 | 75 | Aarhus Swim Drenge | 2003 | AAS | 50 m | 4:06.30 | ||
21 | 744 | Vat Drenge | 2003 | VAT CPH | 50 m | 4:06.82 | ||
22 | 414 | Hs Drenge | 2003 | HØRSHOLM | 50 m | 4:07.00 | ||
23 | 631 | Stv Drenge | 2003 | SLAGELSE | 50 m | 4:08.00 | ||
24 | 359 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:08.33 | ||
25 | 626 | Ssk Herrer 1 Silkeborg | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 4:10.07 | ||
26 | 489 | Kvik 2 | 2003 | KVIK | 50 m | 4:10.72 | ||
27 | 797 | Aalborg Drenge | 2004 | AALBORG | 50 m | 4:12.17 | ||
28 | 311 | Herlev Knægte | 2003 | HERLEV | 50 m | 4:14.42 | ||
29 | 597 | Rønne Drenge | 2004 | RØNNE | 50 m | 4:14.71 | ||
30 | 761 | Vejle Drenge 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:15.25 | ||
31 | 255 | Gti Drenge 4 | 2005 | GTI | 50 m | 4:15.80 | ||
32 | 433 | Isk Tiger Sharks | 2004 | IKAST | 50 m | 4:17.90 | ||
33 | 189 | Gsc Drenge 2 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 4:18.22 | ||
34 | 392 | Hvidover Drenge | 2003 | HVIDOVRE | 50 m | 4:22.91 | ||
35 | 590 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | ROSKILDE | 50 m | 4:26.00 | ||
36 | 95 | Esbjerg Drenge | 2003 | ESBJERG | 50 m | 4:27.50 | ||
37 | 798 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | AALBORG | 50 m | 4:27.62 | ||
38 | 560 | Pingvin Drenge | 2003 | PINGVINEN | 50 m | 4:29.00 | ||
39 | 146 | Gentofte Drenge 2 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:32.38 | ||
40 | 135 | Frederikssund Swim | 2004 | FR.SUND | 50 m | 4:33.00 | ||
41 | 781 | Vs Drenge 2 | 2004 | VIBORG | 50 m | 4:40.49 | RES | |
42 | 227 | Gsk Vg17 | 2003 | GSK | 50 m | RES | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 30.19 | |
2 | 162 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 30.29 | |
3 | 200 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 30.45 | |
4 | 304 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 31.21 | |
5 | 803 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 31.29 | |
6 | 295 | Dahl Alma Bendix | 2005 | HELSINGØR | 0574AN | 50 m | 31.31 | |
7 | 619 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 31.32 | |
8 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 31.52 | |
9 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 31.58 | |
10 | 604 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 31.70 | |
11 | 308 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 31.74 | |
12 | 456 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 32.03 | |
13 | 172 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 32.10 | |
14 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 32.27 | |
15 | 11 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 32.30 | |
16 | 322 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 32.35 | |
17 | 164 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 32.37 | |
18 | 458 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 32.44 | |
19 | 591 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 32.44 | |
20 | 726 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 32.68 | |
21 | 350 | Brixen Mille Broholm | 2005 | HOLSTEBRO | 0504AG | 50 m | 32.72 | |
22 | 632 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 50 m | 32.76 | |
23 | 681 | Jensen Ellen | 2005 | SØNDERBORG | 0546AF | 50 m | 32.85 | |
24 | 587 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 32.86 | |
25 | 421 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 32.89 | |
26 | 340 | Andersen Karoline Prang | 2005 | HOBRO | 0534AH | 50 m | 32.92 | |
27 | 790 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 32.95 | |
28 | 303 | Pedersen Caroline Søgaard | 2005 | HELSINGØR | 0562AX | 50 m | 33.01 | |
29 | 664 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 33.05 | |
30 | 144 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 33.10 | |
31 | 820 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 50 m | 33.20 | |
32 | 578 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 33.26 | |
33 | 30 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 33.28 | |
34 | 425 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 50 m | 33.34 | |
35 | 242 | Gotfredsen Emilia | 2005 | ISHØJ | 0562AE | 50 m | 33.40 | |
36 | 296 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 33.42 | |
37 | 804 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 33.44 | |
38 | 630 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 33.47 | |
39 | 724 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 33.49 | |
40 | 329 | Sørensen Andrea Holm | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AJ | 50 m | 33.51 | |
41 | 158 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 33.63 | |
42 | 56 | Baumgartner Sara | 2005 | SKOVBAKKEN | 0552AN | 50 m | 33.73 | |
43 | 91 | Rolighed Maja | 2005 | ERRITSØ | 0546AY | 50 m | 33.73 | |
44 | 633 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | SLAGELSE | 0518AB | 50 m | 33.73 | |
45 | 285 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 33.78 | |
46 | 221 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 33.83 | |
47 | 677 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 33.99 | |
48 | 330 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 34.01 | |
49 | 792 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 50 m | 34.03 | |
50 | 796 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 50 m | 34.04 | |
51 | 568 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 34.06 | |
52 | 651 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 34.07 | |
53 | 462 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 34.08 | |
54 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 34.09 | |
55 | 731 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 34.11 | |
56 | 701 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 34.12 | |
57 | 104 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 50 m | 34.14 | |
58 | 431 | Jensen Signe Vestergaard | 2005 | IKAST | 0538AM | 50 m | 34.26 | |
59 | 272 | Nielsen Esther Ellegaard | 2005 | H2Odense | 0598AN | 50 m | 34.28 | |
60 | 222 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 34.32 | |
61 | 686 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 34.33 | |
62 | 325 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 34.34 | |
63 | 165 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 34.52 | |
64 | 332 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 50 m | 34.59 | |
65 | 191 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 50 m | 34.90 | |
66 | 577 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 34.92 | |
67 | 315 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 34.95 | |
68 | 756 | Moberg Emilie | 2005 | VEJLE | 0534AI | 50 m | 35.18 | |
69 | 609 | Bock Emilie Bie | 2005 | SILKEBORG | 0554AE | 50 m | 35.27 | |
70 | 281 | Stamholt Maja | 2005 | HADERSLEV | 0528AH | 50 m | 35.34 | |
71 | 570 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 35.49 | |
72 | 612 | Friis Maja | 2005 | SILKEBORG | 0574AP | 50 m | 35.61 | |
73 | 644 | Munch Natacha | 2005 | SOLRØD | 0506AD | 50 m | 35.62 | |
74 | 345 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 50 m | 36.45 | |
75 | 407 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 37.64 | |
76 | 547 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 50 m | 37.82 | |
77 | 559 | Spring Cassandra | 2005 | PINGVINEN | 0546AR | 50 m | 39.38 | |
78 | 607 | Asmussen Mie | 2005 | S 68 | 0554AN | 50 m | 40.83 | |
79 | 769 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 42.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 27.34 | |
2 | 270 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 28.32 | |
3 | 483 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 28.64 | |
4 | 779 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 28.70 | |
5 | 754 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 28.73 | |
6 | 166 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 28.90 | |
7 | 565 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 29.10 | |
8 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 29.16 | |
9 | 100 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 29.45 | |
10 | 239 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 29.49 | |
11 | 44 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 29.56 | |
12 | 557 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 29.63 | |
13 | 306 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 29.90 | |
14 | 535 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 30.13 | |
15 | 830 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 30.25 | |
16 | 636 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 50 m | 30.30 | |
17 | 581 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 30.48 | |
18 | 673 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 30.49 | |
19 | 231 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 30.50 | |
20 | 84 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 50 m | 30.54 | |
21 | 8 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 30.57 | |
22 | 362 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 30.61 | |
23 | 244 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 30.64 | |
24 | 808 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 30.64 | |
25 | 470 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 30.67 | |
26 | 423 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 30.73 | |
27 | 60 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 30.77 | |
28 | 151 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 30.79 | |
29 | 275 | Pedersen Christoffer R.S. | 2004 | H2Odense | 0405AA | 50 m | 30.79 | |
30 | 195 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 30.81 | |
31 | 301 | Mortensen Lucas T. | 2004 | HELSINGØR | 0431AN | 50 m | 30.85 | |
32 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 30.88 | |
33 | 199 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 30.90 | |
34 | 250 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 30.91 | |
35 | 133 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 30.93 | |
36 | 696 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 50 m | 30.93 | |
37 | 38 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 30.95 | |
38 | 574 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 50 m | 30.95 | |
39 | 692 | Sørensen Viktor Enevold | 2004 | THISTED | 0457AL | 50 m | 31.02 | |
40 | 68 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 31.07 | |
41 | 828 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | JYLLINGE | 0481AB | 50 m | 31.13 | |
42 | 703 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 31.20 | |
43 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 31.23 | |
44 | 780 | Kallesøe Andreas Weis | 2004 | VIBORG | 0491AM | 50 m | 31.23 | |
45 | 595 | Rasch Malte | 2004 | RØNNE | 0403AH | 50 m | 31.30 | |
46 | 740 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 31.33 | |
47 | 469 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 31.40 | |
48 | 767 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 31.41 | |
49 | 234 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 31.48 | |
50 | 444 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 31.48 | |
51 | 318 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 50 m | 31.49 | |
52 | 452 | Forsbæk Johannes | 2004 | KORSØR | 0483AP | 50 m | 31.58 | |
53 | 406 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 31.63 | |
54 | 685 | Hansen Gustav | 2004 | THISTED | 0415AM | 50 m | 31.77 | |
55 | 835 | Tranum Noah | 2004 | JYLLINGE | 0449AG | 50 m | 31.83 | |
56 | 573 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 31.84 | |
57 | 512 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 32.06 | |
58 | 813 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 50 m | 32.08 | |
59 | 770 | Rasmussen Esben | 2004 | VEST | 0413AJ | 50 m | 32.11 | |
60 | 282 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 50 m | 32.13 | |
61 | 784 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 50 m | 32.13 | |
62 | 555 | Pedersen Oscar | 2004 | PINGVINEN | 0445AE | 50 m | 32.15 | |
63 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 32.16 | |
64 | 634 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 50 m | 32.17 | |
65 | 657 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 32.19 | |
66 | 513 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 32.22 | |
67 | 531 | Torp Andreas | 2004 | NORD | 0409AA | 50 m | 32.23 | |
68 | 364 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 32.26 | |
69 | 33 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 32.30 | |
70 | 220 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 32.31 | |
71 | 6 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 32.34 | |
72 | 525 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 32.35 | |
73 | 450 | Thulstrup Lasse | 2004 | KOLDING | 0489AB | 50 m | 32.40 | |
74 | 216 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 32.46 | |
75 | 777 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 50 m | 32.57 | |
76 | 596 | Studsgaard William | 2004 | RØNNE | 0433AK | 50 m | 32.62 | |
77 | 499 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 0461AL | 50 m | 32.73 | |
78 | 811 | Johannesen Casper | 2004 | AALBORG | 0429AH | 50 m | 32.98 | |
79 | 738 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 33.98 | |
80 | 109 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 50 m | 34.15 | |
81 | 160 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 34.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 307 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 27.58 | |
2 | 702 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 27.65 | |
3 | 463 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 27.86 | |
4 | 278 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 50 m | 28.17 | |
5 | 298 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 28.43 | |
6 | 445 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 28.43 | |
7 | 17 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 28.57 | |
8 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 28.72 | |
9 | 122 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 28.92 | |
10 | 474 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 28.92 | |
11 | 663 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 28.94 | |
12 | 661 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 50 m | 29.05 | |
13 | 192 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 50 m | 29.06 | |
14 | 723 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 29.11 | |
15 | 503 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 29.15 | |
16 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 29.16 | |
17 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 29.17 | |
18 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 29.24 | |
19 | 821 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 29.39 | |
20 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 29.44 | |
21 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 29.48 | |
22 | 409 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 50 m | 29.48 | |
23 | 467 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 29.55 | |
24 | 842 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 29.55 | |
25 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 29.58 | |
26 | 24 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 29.62 | |
27 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 29.63 | |
28 | 416 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 29.66 | |
29 | 179 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 29.68 | |
30 | 773 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 29.68 | |
31 | 527 | Hassing Astrid Marie | 2004 | NORD | 0494AM | 50 m | 29.69 | |
32 | 641 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 50 m | 29.69 | |
33 | 180 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 29.77 | |
34 | 243 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 29.83 | |
35 | 676 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 29.83 | |
36 | 271 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 29.92 | |
37 | 523 | Svensson Victoria | 2004 | LYNGBY | 0408BC | 50 m | 29.92 | |
38 | 59 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 50 m | 29.93 | |
39 | 79 | Fevre Sofie Le | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 50 m | 29.93 | |
40 | 441 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 50 m | 29.93 | |
41 | 88 | Henriks Zophia | 2004 | ERRITSØ | 0476BC | 50 m | 29.95 | |
42 | 449 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 29.98 | |
43 | 65 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 30.00 | |
44 | 548 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 30.01 | |
45 | 569 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 30.05 | |
46 | 202 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 30.06 | |
47 | 81 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 50 m | 30.07 | |
48 | 502 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 30.07 | |
49 | 553 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 50 m | 30.07 | |
50 | 439 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 50 m | 30.11 | |
51 | 125 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 30.12 | |
52 | 649 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 30.12 | |
53 | 284 | Hansen Nicoline | 2004 | HASLEV | 0468AU | 50 m | 30.13 | |
54 | 787 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 50 m | 30.14 | |
55 | 408 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 30.15 | |
56 | 87 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | ERRITSØ | 0426AT | 50 m | 30.22 | |
57 | 605 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 50 m | 30.33 | |
58 | 266 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 50 m | 30.46 | |
59 | 121 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 30.59 | |
60 | 110 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 30.61 | |
61 | 670 | Clan Mikkeline Mailund | 2004 | SØLLERØD | 0494AT | 50 m | 30.62 | |
62 | 831 | Lillebæk Isabel Malou | 2004 | JYLLINGE | 0466AT | 50 m | 30.72 | |
63 | 138 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 50 m | 30.78 | |
64 | 420 | Haugbølle Kaya Vennick | 2004 | HØRSHOLM | 0418AB | 50 m | 31.21 | |
65 | 566 | Lundsfryd Thilde Rosen | 2004 | RINGE | 0424AN | 50 m | 32.30 | |
66 | 622 | Nedergaard Pernille | 2004 | SILKEBORG | 0414AU | 50 m | 32.52 | |
67 | 791 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 50 m | 32.71 | |
68 | 260 | Østergaard Mathilde | 2004 | GRINDSTED | 0484AE | 50 m | 33.13 | |
69 | 259 | Kruse Freja | 2004 | GRINDSTED | 0434AW | 50 m | 33.67 | |
70 | 333 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 50 m | 35.65 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 510 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 24.18 | |
2 | 658 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 25.53 | |
3 | 42 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 25.71 | |
4 | 123 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 26.10 | |
5 | 482 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 26.11 | |
6 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 26.23 | |
7 | 356 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 26.30 | |
8 | 442 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 26.30 | |
9 | 12 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 50 m | 26.32 | |
10 | 280 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 50 m | 26.41 | |
11 | 19 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 26.42 | |
12 | 417 | Bruhn Fillip | 2003 | HØRSHOLM | 0391AM | 50 m | 26.53 | |
13 | 9 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 26.58 | |
14 | 252 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 26.62 | |
15 | 481 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 26.62 | |
16 | 748 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 50 m | 26.88 | |
17 | 698 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 26.94 | |
18 | 178 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 26.99 | |
19 | 530 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 27.03 | |
20 | 236 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 50 m | 27.22 | |
21 | 358 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 27.25 | |
22 | 600 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 50 m | 27.28 | |
23 | 395 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 27.29 | |
24 | 776 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 27.33 | |
25 | 418 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 27.41 | |
26 | 287 | Vestergaard Noel Sander | 2003 | HASLEV | 0345AO | 50 m | 27.43 | |
27 | 599 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 27.44 | |
28 | 13 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 27.46 | |
29 | 196 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 27.46 | |
30 | 539 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 27.46 | |
31 | 83 | Larsen Victor Holm | 2003 | DRAGSHOLM | 0357AN | 50 m | 27.53 | |
32 | 594 | Quist Phillip | 2003 | RØNNE | 0395AN | 50 m | 27.54 | |
33 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 27.59 | |
34 | 550 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 50 m | 27.60 | |
35 | 346 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 27.61 | |
36 | 829 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 27.68 | |
37 | 794 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 27.69 | |
38 | 545 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 27.70 | |
39 | 219 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 27.72 | |
40 | 107 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 27.73 | |
41 | 299 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 27.76 | |
42 | 635 | Lykke Silas | 2003 | SLAGELSE | 0339AP | 50 m | 27.76 | |
43 | 736 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 27.76 | |
44 | 746 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 27.76 | |
45 | 89 | Lorey Christian | 2003 | ERRITSØ | 0367AQ | 50 m | 27.78 | |
46 | 652 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 27.79 | |
47 | 602 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 50 m | 27.83 | |
48 | 14 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 27.88 | |
49 | 508 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 50 m | 27.88 | |
50 | 92 | Sigaard Laurits | 2003 | ERRITSØ | 0325AS | 50 m | 27.89 | |
51 | 258 | Haurum Jeppe | 2003 | GRINDSTED | 0321AO | 50 m | 27.94 | |
52 | 549 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 27.97 | |
53 | 264 | Clausen Casper Bang | 2003 | H2Odense | 0391AJ | 50 m | 28.35 | |
54 | 22 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 28.43 | |
55 | 262 | Bjerregaard August B | 2003 | H2Odense | 0313AN | 50 m | 28.67 | |
56 | 108 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 50 m | 28.74 | |
57 | 601 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 50 m | 28.78 | |
58 | 321 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 50 m | 30.64 | |
59 | 524 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 50 m | 30.92 | |
60 | 528 | Hjerrild-Jensen Gustav | 2003 | NORD | 0311AQ | 50 m | 31.19 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 27, 200m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 2:27.19 | |
2 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 2:29.83 | |
3 | 162 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 2:31.23 | |
4 | 172 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:32.29 | |
5 | 833 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 2:33.93 | |
6 | 558 | Romanski Fenja | 2005 | PINGVINEN | 0598AH | 50 m | 2:34.26 | |
7 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 2:34.97 | |
8 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 2:34.98 | |
9 | 11 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 2:35.04 | |
10 | 322 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 2:35.96 | |
11 | 466 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 2:36.60 | |
12 | 826 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 2:39.62 | |
13 | 616 | Holstein Mette | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 2:40.34 | |
14 | 724 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 2:41.53 | |
15 | 373 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 2:41.78 | |
16 | 458 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 2:41.86 | |
17 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 2:42.06 | |
18 | 295 | Dahl Alma Bendix | 2005 | HELSINGØR | 0574AN | 50 m | 2:42.13 | |
19 | 801 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 2:42.41 | |
20 | 664 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 2:42.73 | |
21 | 144 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 2:42.85 | |
22 | 803 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 2:43.00 | |
23 | 731 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 2:43.04 | |
24 | 386 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 2:43.17 | |
25 | 21 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 2:43.39 | |
26 | 221 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 2:43.78 | |
27 | 647 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 2:43.97 | |
28 | 296 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 2:44.01 | |
29 | 516 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 2:44.27 | |
30 | 684 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 50 m | 2:44.35 | |
31 | 804 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 2:44.67 | |
32 | 112 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 50 m | 2:44.72 | |
33 | 421 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 2:44.72 | |
34 | 677 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 2:44.77 | |
35 | 817 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 2:45.19 | |
36 | 330 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 2:45.27 | |
37 | 568 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 2:45.32 | |
38 | 310 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 2:45.36 | |
39 | 633 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | SLAGELSE | 0518AB | 50 m | 2:45.42 | |
40 | 269 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 2:45.76 | |
41 | 534 | Pedersen Maja Johanne | 2005 | NYBORG | 0578AE | 50 m | 2:45.78 | |
42 | 591 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 2:46.11 | |
43 | 448 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 2:46.23 | |
44 | 841 | Josephsen Ronja K. S. | 2005 | SLANGERUP | 0546AV | 50 m | 2:48.12 | |
45 | 383 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 2:49.26 | |
46 | 816 | Mejdahl Stine | 2005 | AALBORG | 0548AT | 50 m | 2:52.28 | |
47 | 137 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 2:52.79 | |
48 | 105 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 50 m | 2:53.16 | |
49 | 388 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 2:55.02 | |
50 | 345 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 50 m | 2:56.67 | |
51 | 529 | Iversen Karoline | 2005 | NORD | 0528AM | 50 m | 2:57.65 | |
52 | 136 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 3:01.01 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 28, 200m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 2:16.99 | |
2 | 779 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 2:19.56 | |
3 | 485 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 2:22.25 | |
4 | 43 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 2:22.60 | |
5 | 67 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 2:23.43 | |
6 | 483 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 2:24.50 | |
7 | 270 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 2:24.57 | |
8 | 60 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 2:24.81 | |
9 | 434 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 2:25.64 | |
10 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:25.70 | |
11 | 166 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 2:26.20 | |
12 | 830 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 2:27.92 | |
13 | 754 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 2:28.62 | |
14 | 364 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 2:29.05 | |
15 | 199 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 2:29.13 | |
16 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 2:29.13 | |
17 | 557 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 2:29.55 | |
18 | 61 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 2:30.39 | |
19 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 2:30.57 | |
20 | 84 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 50 m | 2:30.69 | |
21 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 2:30.97 | |
22 | 703 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 2:31.27 | |
23 | 780 | Kallesøe Andreas Weis | 2004 | VIBORG | 0491AM | 50 m | 2:31.31 | |
24 | 490 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:31.47 | |
25 | 362 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 2:31.98 | |
26 | 444 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 2:32.40 | |
27 | 546 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 2:32.40 | |
28 | 572 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 2:32.50 | |
29 | 239 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 2:32.60 | |
30 | 668 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 2:32.60 | |
31 | 244 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 2:32.85 | |
32 | 535 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 2:33.03 | |
33 | 8 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 2:33.24 | |
34 | 318 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 50 m | 2:33.32 | |
35 | 493 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 2:33.38 | |
36 | 306 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 2:33.52 | |
37 | 195 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 2:33.65 | |
38 | 636 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 50 m | 2:33.67 | |
39 | 689 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 2:33.73 | |
40 | 808 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 2:33.76 | |
41 | 634 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 50 m | 2:35.97 | |
42 | 819 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 50 m | 2:39.52 | |
43 | 190 | Fessel Silas | 2004 | GLADSAXE | 0467AD | 50 m | 2:40.46 | |
44 | 23 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 2:41.32 | |
45 | 131 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 2:42.50 | |
46 | 204 | Ohlsen Søren Wandall | 2004 | GLADSAXE | 0469AC | 50 m | 2:43.42 | |
47 | 642 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 50 m | 2:45.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 29, 200m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 702 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 2:26.19 | |
2 | 721 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:26.87 | |
3 | 463 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:26.99 | |
4 | 155 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:29.37 | |
5 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 2:30.64 | |
6 | 842 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 2:30.97 | |
7 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:31.23 | |
8 | 184 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 2:31.27 | |
9 | 278 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 50 m | 2:31.34 | |
10 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:32.50 | |
11 | 271 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 2:32.72 | |
12 | 36 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:32.81 | |
13 | 34 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:32.90 | |
14 | 142 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 2:32.90 | |
15 | 532 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 2:33.44 | |
16 | 179 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:33.58 | |
17 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 2:33.66 | |
18 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 2:33.66 | |
19 | 156 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 2:34.45 | |
20 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 2:34.61 | |
21 | 177 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:35.08 | |
22 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:35.23 | |
23 | 57 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 2:35.51 | |
24 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 2:36.04 | |
25 | 723 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 2:36.35 | |
26 | 97 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 2:36.62 | |
27 | 503 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 2:36.69 | |
28 | 752 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 2:37.03 | |
29 | 1 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:37.30 | |
30 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 2:37.38 | |
31 | 523 | Svensson Victoria | 2004 | LYNGBY | 0408BC | 50 m | 2:37.49 | |
32 | 58 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 2:37.78 | |
33 | 117 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 2:38.04 | |
34 | 464 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:38.13 | |
35 | 663 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 2:38.29 | |
36 | 66 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 2:38.42 | |
37 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:38.52 | |
38 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 2:38.60 | |
39 | 102 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 50 m | 2:38.71 | |
40 | 438 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 2:38.82 | |
41 | 561 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 2:39.10 | |
42 | 24 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:39.15 | |
43 | 180 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:39.15 | |
44 | 732 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 2:39.28 | |
45 | 65 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 2:39.44 | |
46 | 402 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:39.54 | |
47 | 795 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 2:39.71 | |
48 | 465 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 2:39.83 | |
49 | 382 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 2:40.59 | |
50 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 2:41.02 | |
51 | 846 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 2:44.12 | |
52 | 617 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 50 m | 2:47.46 | |
53 | 198 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 2:47.51 | |
54 | 412 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 50 m | 2:47.97 | |
55 | 786 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 50 m | 2:48.39 | |
56 | 114 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 50 m | 2:52.64 | |
57 | 401 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 2:56.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 30, 200m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 357 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 2:13.55 | |
2 | 352 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 2:14.68 | |
3 | 42 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 2:17.03 | |
4 | 442 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 2:17.33 | |
5 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 2:18.07 | |
6 | 481 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 2:18.26 | |
7 | 358 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 2:18.77 | |
8 | 273 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 2:20.28 | |
9 | 9 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 2:20.84 | |
10 | 751 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 50 m | 2:21.72 | |
11 | 418 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 2:22.05 | |
12 | 13 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 2:22.26 | |
13 | 838 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 2:22.93 | |
14 | 35 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 2:23.47 | |
15 | 698 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 2:23.72 | |
16 | 611 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 2:23.79 | |
17 | 14 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 2:24.06 | |
18 | 356 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 2:24.36 | |
19 | 435 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 2:24.56 | |
20 | 107 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 2:24.63 | |
21 | 748 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 50 m | 2:24.85 | |
22 | 599 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 2:24.98 | |
23 | 638 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 2:25.07 | |
24 | 509 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 2:25.12 | |
25 | 280 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 50 m | 2:25.22 | |
26 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 2:25.79 | |
27 | 196 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 2:25.92 | |
28 | 252 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 2:25.92 | |
29 | 37 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 2:26.06 | |
30 | 123 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 2:26.09 | |
31 | 613 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 2:26.89 | |
32 | 178 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 2:26.97 | |
33 | 461 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 2:27.20 | |
34 | 18 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 50 m | 2:27.30 | |
35 | 778 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 2:27.31 | |
36 | 652 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 2:27.39 | |
37 | 185 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 2:28.06 | |
38 | 691 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 2:28.25 | |
39 | 411 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 50 m | 2:28.26 | |
40 | 263 | Bonjorn Pol Cardeñas | 2003 | H2Odense | 0351AT | 50 m | 2:28.33 | |
41 | 484 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 2:28.57 | |
42 | 417 | Bruhn Fillip | 2003 | HØRSHOLM | 0391AM | 50 m | 2:28.77 | |
43 | 507 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 2:29.05 | |
44 | 115 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 50 m | 2:29.20 | |
45 | 526 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 50 m | 2:34.51 | |
46 | 410 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 50 m | 2:34.77 | |
47 | 675 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 2:35.00 | |
48 | 556 | Riisgaard-Jensen Jens | 2003 | PINGVINEN | 0369AF | 50 m | 2:35.39 | |
49 | 245 | Jensen Kristoffer H. | 2003 | TUNE | 0351AG | 50 m | 2:36.80 | |
50 | 69 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | LYSENG | 0329AG | 50 m | 2:39.78 | |
51 | 834 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 2:40.43 | |
52 | 757 | Nguyen Kim Doan | 2003 | VEJLE | 0381AH | 50 m | 2:41.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 721 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 9:43.25 | |
2 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 9:44.11 | |
3 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 9:46.64 | |
4 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 9:48.90 | |
5 | 504 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 9:56.80 | |
6 | 36 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 9:57.26 | |
7 | 177 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 9:59.53 | |
8 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 9:59.97 | |
9 | 335 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 10:00.11 | |
10 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 10:03.19 | |
11 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 10:03.22 | |
12 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 10:04.06 | |
13 | 39 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 10:06.24 | |
14 | 723 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 10:10.27 | |
15 | 274 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 10:12.11 | |
16 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 10:12.84 | |
17 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 10:14.00 | |
18 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 10:14.06 | |
19 | 788 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 10:14.38 | |
20 | 106 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 10:19.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 721 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 9:43.25 | |
2 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 9:44.11 | |
3 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 9:46.64 | |
4 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 9:48.90 | |
5 | 504 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 9:56.80 | |
6 | 36 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 9:57.26 | |
7 | 177 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 9:59.53 | |
8 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 9:59.97 | |
9 | 335 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 10:00.11 | |
10 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 10:03.19 | |
11 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 10:03.22 | |
12 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 10:04.06 | |
13 | 39 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 10:06.24 | |
14 | 723 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 10:10.27 | |
15 | 274 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 10:12.11 | |
16 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 10:12.84 | |
17 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 10:14.00 | |
18 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 10:14.06 | |
19 | 788 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 10:14.38 | |
20 | 106 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 10:19.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 35 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 16:55.60 | |
2 | 37 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 18:03.43 | |
3 | 674 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 18:05.22 | |
4 | 405 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 18:19.13 | |
5 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 18:19.40 | |
6 | 751 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 50 m | 18:23.16 | |
7 | 746 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 18:23.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 35 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 16:55.60 | |
2 | 37 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 18:03.43 | |
3 | 674 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 18:05.22 | |
4 | 405 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 18:19.13 | |
5 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 18:19.40 | |
6 | 751 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 50 m | 18:23.16 | |
7 | 746 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 18:23.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 36.61 | |
2 | 522 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 37.20 | |
3 | 733 | Hartvig-Olsen Emilie | 2006 | VI39 | 0634AH | 50 m | 37.37 | |
4 | 27 | Mulipola Astrid | 2006 | ALLERØD | 0696AG | 50 m | 37.80 | |
5 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 38.19 | |
6 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 38.23 | |
7 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 38.99 | |
8 | 118 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 50 m | 39.13 | |
9 | 238 | Madsen Julie Liv | 2006 | GREVE | 0682AB | 50 m | 39.29 | |
10 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 39.37 | |
11 | 385 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 39.42 | |
12 | 541 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 39.86 | |
13 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 40.30 | |
14 | 734 | Møller-Ern Alma | 2006 | VI39 | 0662AB | 50 m | 40.70 | |
15 | 643 | Hansen Caroline Rygaard | 2006 | SOLRØD | 0632AL | 50 m | 40.74 | |
16 | 119 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 50 m | 40.80 | |
17 | 771 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 50 m | 40.87 | |
18 | 725 | Rasmussen Johanna | 2006 | VAT CPH-MK | 0632AG | 50 m | 40.98 | |
19 | 520 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 41.22 | |
20 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 41.35 | |
21 | 71 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | LYSENG | 0682AC | 50 m | 41.42 | |
22 | 210 | Roos Henriette | 2006 | GLADSAXE | 0602AB | 50 m | 41.46 | |
23 | 759 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | VEJLE | 0634AD | 50 m | 41.48 | |
24 | 129 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 41.51 | |
25 | 5 | Hansfort Karoline | 2006 | AGF | 0668AM | 50 m | 41.56 | |
26 | 391 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 41.90 | |
27 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 41.99 | |
28 | 772 | Therp Rikke | 2006 | VEST | 0628AF | 50 m | 42.08 | |
29 | 169 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 42.14 | |
30 | 768 | Nissov-Johansen Marie | 2006 | VEST | 0626AD | 50 m | 42.14 | |
31 | 183 | Bartels Maja Damkjær | 2006 | GLADSAXE | 0656AL | 50 m | 42.15 | |
32 | 193 | Hansen Maria Claudia S. | 2006 | GLADSAXE | 0662AE | 50 m | 42.32 | |
33 | 389 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 42.43 | |
34 | 471 | Toft Annette | 2006 | KØGE | 0672AC | 50 m | 42.50 | |
35 | 805 | Gjelstrup Line | 2006 | AALBORG | 0658AC | 50 m | 42.51 | |
36 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 42.57 | |
37 | 348 | Bach Anna | 2006 | HOLSTEBRO | 0694AF | 50 m | 42.64 | |
38 | 232 | Englev Elisabeth Augusta | 2006 | GREVE | 0604AE | 50 m | 42.70 | |
39 | 645 | Opperfelt Nynne Zandra | 2006 | SOLRØD | 0678AP | 50 m | 42.72 | |
40 | 3 | Gadegaard Lucia Ruiz | 2006 | AGF | 0638AC | 50 m | 42.74 | |
41 | 240 | Pedersen Sarah Ankjær | 2006 | GREVE | 0686AJ | 50 m | 42.77 | |
42 | 176 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 42.79 | |
43 | 446 | Christensen Ane | 2006 | KOLDING | 0618AA | 50 m | 42.80 | |
44 | 518 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 42.81 | |
45 | 246 | Larsen Alberte Crone | 2006 | TUNE | 0682AK | 50 m | 42.82 | |
46 | 763 | Bygum Anna Blom | 2006 | VEST | 0682AI | 50 m | 42.91 | |
47 | 459 | Christensen Anna Hjorth | 2006 | KØGE | 0652AI | 50 m | 42.92 | |
48 | 223 | Postgaard Leonora M | 2006 | GSK | 0666AD | 50 m | 42.95 | |
49 | 209 | Roos Bianca | 2006 | GLADSAXE | 0622AB | 50 m | 43.01 | |
50 | 101 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 50 m | 43.04 | |
51 | 78 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 50 m | 43.06 | |
52 | 542 | Ludvigsen Mathilde | 2006 | NÆSTVED | 0616AM | 50 m | 43.26 | |
53 | 443 | Müller Beatrice Buhr | 2006 | KALUNDBORG | 0652AK | 50 m | 43.77 | |
54 | 563 | Hemmeløff Olivia | 2006 | RINGE | 0648AK | 50 m | 43.77 | |
55 | 515 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 44.79 | |
56 | 328 | Meyer Laura | 2006 | HERLUFSHOL | 0652AF | 50 m | 45.08 | |
57 | 543 | Mayland Liva | 2006 | NÆSTVED | 0622AK | 50 m | 45.72 | |
58 | 319 | Lund Asta | 2006 | HERLEV | 0658AD | 50 m | 47.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 582 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 34.42 | |
2 | 205 | Pedersen Robert E Falborg | 2005 | GLADSAXE | 0525AC | 50 m | 35.28 | |
3 | 46 | Rosengaard Tobias | 2005 | BIRKERØD | 0511AB | 50 m | 36.31 | |
4 | 336 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 37.26 | |
5 | 351 | Drechsler Mads | 2005 | HOLSTEBRO | 0561AH | 50 m | 37.26 | |
6 | 10 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 37.37 | |
7 | 291 | Peters Emil Gram | 2005 | HELSINGE | 0529AD | 50 m | 37.43 | |
8 | 419 | Bulba Illia | 2005 | HØRSHOLM | 0583AM | 50 m | 37.48 | |
9 | 363 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 37.55 | |
10 | 140 | Duch Kasper | 2005 | FREM | 0557AF | 50 m | 37.63 | |
11 | 334 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 50 m | 38.15 | |
12 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 38.30 | |
13 | 167 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 38.40 | |
14 | 171 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 38.52 | |
15 | 774 | Voss Axel Føns | 2005 | VEST | 0517AL | 50 m | 38.53 | |
16 | 152 | Boserup Laurits | 2005 | GENTOFTE | 0553AK | 50 m | 38.56 | |
17 | 194 | Hansen Nicholas H. | 2005 | GLADSAXE | 0515AF | 50 m | 38.56 | |
18 | 182 | Andersen William Bogø | 2005 | GLADSAXE | 0559AF | 50 m | 38.69 | |
19 | 326 | Høy August | 2005 | HERLUFSHOL | 0539AG | 50 m | 38.79 | |
20 | 671 | Halken Alexander | 2005 | SØLLERØD | 0583AE | 50 m | 38.87 | |
21 | 366 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 38.88 | |
22 | 688 | Kjær Kristian | 2005 | THISTED | 0595AD | 50 m | 38.93 | |
23 | 134 | Olesen Bertram | 2005 | FR.SUND | 0509AK | 50 m | 38.98 | |
24 | 90 | Poulsen Peter Rom | 2005 | ERRITSØ | 0593AJ | 50 m | 39.01 | |
25 | 317 | Enemærke Emil Kruse | 2005 | HERLEV | 0589AB | 50 m | 39.06 | |
26 | 564 | Hertzog Luca | 2005 | RINGE | 0569AB | 50 m | 39.10 | |
27 | 750 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 50 m | 39.16 | |
28 | 538 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 39.23 | |
29 | 533 | Larsen Mikkel Bredal | 2005 | NYBORG | 0587AB | 50 m | 39.25 | |
30 | 580 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 39.30 | |
31 | 727 | Simson Nicholas | 2005 | VAT CPH-MK | 0527AB | 50 m | 39.30 | |
32 | 55 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | SKOVBAKKEN | 0567AM | 50 m | 39.33 | |
33 | 139 | Mejdal Christoffer | 2005 | FREM | 0589AK | 50 m | 39.44 | |
34 | 693 | Vesterby Philip | 2005 | THISTED | 0567AD | 50 m | 39.66 | |
35 | 248 | Larsen Magnus Ulrik | 2005 | TUNE | 0513AF | 50 m | 39.67 | |
36 | 436 | Jensen Kasper | 2005 | IKAST | 0559AJ | 50 m | 39.84 | |
37 | 98 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 50 m | 39.88 | |
38 | 437 | Nelander Theis | 2005 | IKAST | 0557AC | 50 m | 39.89 | |
39 | 45 | Lassen Oliver | 2005 | BIRKERØD | 0571AF | 50 m | 39.90 | |
40 | 63 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | SKOVBAKKEN | 0571AC | 50 m | 39.99 | |
41 | 453 | Jepsen Christian Søe | 2005 | KORSØR | 0553AF | 50 m | 40.04 | |
42 | 735 | Rendlev Sebastian | 2005 | VI39 | 0547AB | 50 m | 40.07 | |
43 | 584 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 40.14 | |
44 | 807 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 50 m | 40.28 | |
45 | 327 | Meisne Sylvester Wichmann | 2005 | HERLUFSHOL | 0567AJ | 50 m | 40.41 | |
46 | 782 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 50 m | 40.53 | |
47 | 454 | Knudsen Tobias Rehder | 2005 | KORSØR | 0549AB | 50 m | 40.55 | |
48 | 111 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 50 m | 40.59 | |
49 | 832 | Lindhardt Tobias | 2005 | JYLLINGE | 0567AA | 50 m | 40.63 | |
50 | 230 | Bastholm Daniel | 2005 | GREVE | 0569AF | 50 m | 40.67 | |
51 | 451 | Clausen Konrad | 2005 | KORSØR | 0547AF | 50 m | 40.67 | |
52 | 413 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 50 m | 40.83 | |
53 | 47 | Tullberg Magnus | 2005 | BIRKERØD | 0593AD | 50 m | 40.88 | |
54 | 571 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 41.29 | |
55 | 367 | Slot Matthias | 2005 | HOVEDSTAD | 0517AB | 50 m | 41.64 | |
56 | 766 | Møller Theodor | 2005 | VEST | 0533AA | 50 m | 42.00 | |
57 | 783 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 50 m | 42.59 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 35, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 1:02.88 | |
2 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 1:04.62 | |
3 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 1:04.75 | |
4 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 1:05.45 | |
5 | 265 | Færgemann Naja | 2006 | H2Odense | 0602AI | 50 m | 1:05.64 | |
6 | 522 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 1:05.95 | |
7 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 1:06.05 | |
8 | 29 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 50 m | 1:06.21 | |
9 | 238 | Madsen Julie Liv | 2006 | GREVE | 0682AB | 50 m | 1:06.43 | |
10 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 1:06.80 | |
11 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 1:06.97 | |
12 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 1:07.45 | |
13 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 1:07.94 | |
14 | 54 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 50 m | 1:08.79 | |
15 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 1:09.20 | |
16 | 347 | Pedersen Alberte | 2006 | HOLBÆK | 0618AB | 50 m | 1:10.02 | |
17 | 154 | Cour Liva La | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 1:10.06 | |
18 | 150 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 1:10.07 | |
19 | 699 | Jensen Emilie Wilms | 2006 | TRITON B | 0658AB | 50 m | 1:10.10 | |
20 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 1:10.21 | |
21 | 223 | Postgaard Leonora M | 2006 | GSK | 0666AD | 50 m | 1:10.51 | |
22 | 430 | Jensen Laura Snebang V. | 2006 | IKAST | 0674AS | 50 m | 1:10.60 | |
23 | 720 | Højlund Sarah | 2006 | VAT CPH-MK | 0684AH | 50 m | 1:10.69 | |
24 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 1:10.99 | |
25 | 623 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 1:11.15 | |
26 | 241 | Pejø Sabrina Meldgaard | 2006 | GREVE | 0626AJ | 50 m | 1:11.45 | |
27 | 567 | Mols Christine | 2006 | RINGE | 0692AO | 50 m | 1:11.71 | |
28 | 643 | Hansen Caroline Rygaard | 2006 | SOLRØD | 0632AL | 50 m | 1:11.85 | |
29 | 201 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 50 m | 1:11.95 | |
30 | 80 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 50 m | 1:12.03 | |
31 | 432 | Håkonsson Laura | 2006 | IKAST | 0646AO | 50 m | 1:12.48 | |
32 | 193 | Hansen Maria Claudia S. | 2006 | GLADSAXE | 0662AE | 50 m | 1:12.68 | |
33 | 495 | Namensen Molly | 2006 | KVIK | 0684AJ | 50 m | 1:12.73 | |
34 | 337 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 1:13.01 | |
35 | 678 | Røjel Anna | 2006 | SØLLERØD | 0634AG | 50 m | 1:13.50 | |
36 | 168 | Lunding Julie Heurlin | 2006 | GENTOFTE | 0626AA | 50 m | 1:13.52 | |
37 | 28 | Rud Cecilie | 2006 | ALLERØD | 0694AC | 50 m | 1:13.55 | |
38 | 74 | Kanstrup Rikke Friis | 2006 | HEI | 0634AR | 50 m | 1:14.15 | |
39 | 843 | Kjærsgaard Jasmin | 2006 | SLANGERUP | 0682AF | 50 m | 1:15.84 | |
40 | 654 | Langhorn Josefine Meng | 2006 | SK-SYD | 0676AO | 50 m | 1:16.35 | |
41 | 229 | Andersen Nicole Damhøj | 2006 | GREVE | 0674AN | 50 m | 1:16.84 | |
42 | 276 | Piiters Amalie F. | 2006 | H2Odense | 0628AT | 50 m | 1:17.57 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 593 | Berlin Malthe | 2005 | RØNNE | 0525AK | 50 m | 59.88 | |
2 | 847 | Svarrer Julius | 2005 | SLANGERUP | 0507AH | 50 m | 59.92 | |
3 | 302 | Nielsen Valdemar Menck | 2005 | HELSINGØR | 0577AC | 50 m | 1:00.16 | |
4 | 582 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 1:00.62 | |
5 | 814 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 1:01.43 | |
6 | 687 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 1:02.58 | |
7 | 655 | Liersch Mathies | 2005 | SK-SYD | 50 m | 1:02.90 | ||
8 | 314 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 1:03.22 | |
9 | 491 | Puggaard Casper | 2005 | KVIK | 0593AA | 50 m | 1:03.26 | |
10 | 629 | Togsverd Emil | 2005 | SILKEBORG | 0577AE | 50 m | 1:03.35 | |
11 | 492 | Andersen Sejer | 2005 | KVIK | 0517AN | 50 m | 1:03.37 | |
12 | 727 | Simson Nicholas | 2005 | VAT CPH-MK | 0527AB | 50 m | 1:03.41 | |
13 | 46 | Rosengaard Tobias | 2005 | BIRKERØD | 0511AB | 50 m | 1:03.44 | |
14 | 26 | Gottlieb Sebastian Sand | 2005 | ALLERØD | 0511AD | 50 m | 1:03.82 | |
15 | 451 | Clausen Konrad | 2005 | KORSØR | 0547AF | 50 m | 1:04.26 | |
16 | 650 | Bjørnsteen Tobias | 2005 | SK-SYD | 0509AI | 50 m | 1:04.29 | |
17 | 342 | Thorhauge Christian | 2005 | HOBRO | 0545AM | 50 m | 1:04.47 | |
18 | 213 | Stender-Petersen Frederik | 2005 | GLADSAXE | 0597AE | 50 m | 1:04.54 | |
19 | 750 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 50 m | 1:04.54 | |
20 | 807 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 50 m | 1:04.55 | |
21 | 637 | Nielsen Andreas M | 2005 | SLAGELSE | 0505AA | 50 m | 1:04.58 | |
22 | 339 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 1:04.59 | |
23 | 822 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 1:04.79 | |
24 | 141 | Johannessen Anders Mosbæk | 2005 | FREM | 0529AG | 50 m | 1:05.95 | |
25 | 394 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 1:06.21 | |
26 | 277 | Tholstrup Marius Dyrgaard | 2005 | H2Odense | 0547AE | 50 m | 1:06.35 | |
27 | 290 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 1:06.69 | |
28 | 460 | Danielsen Stefan Helding | 2005 | KØGE | 0511AC | 50 m | 1:06.99 | |
29 | 283 | Hansen Christopher Vejlbo | 2005 | HASLEV | 0581AH | 50 m | 1:07.37 | |
30 | 237 | Madsen Cilas | 2005 | GREVE | 0557AB | 50 m | 1:08.98 | |
31 | 140 | Duch Kasper | 2005 | FREM | 0557AF | 50 m | 1:10.31 | |
32 | 743 | Vergmann Sune | 2005 | VATCPH-STT | 0595AH | 50 m | 1:10.61 | |
33 | 618 | Larsen Nicklas Rossau | 2005 | SILKEBORG | 0529AI | 50 m | 1:11.03 | |
34 | 327 | Meisne Sylvester Wichmann | 2005 | HERLUFSHOL | 0567AJ | 50 m | 1:11.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 1:10.50 | |
2 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 1:10.65 | |
3 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 1:14.22 | |
4 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 1:14.33 | |
5 | 699 | Jensen Emilie Wilms | 2006 | TRITON B | 0658AB | 50 m | 1:15.03 | |
6 | 118 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 50 m | 1:15.32 | |
7 | 27 | Mulipola Astrid | 2006 | ALLERØD | 0696AG | 50 m | 1:15.51 | |
8 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 1:15.60 | |
9 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 1:15.63 | |
10 | 169 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 1:16.10 | |
11 | 682 | Kapke Clara | 2006 | SØNDERBORG | 0614AB | 50 m | 1:16.10 | |
12 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 1:16.91 | |
13 | 455 | Mathiasen Silje | 2006 | KORSØR | 0628AG | 50 m | 1:18.60 | |
14 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 1:18.68 | |
15 | 430 | Jensen Laura Snebang V. | 2006 | IKAST | 0674AS | 50 m | 1:19.08 | |
16 | 498 | Smerdal Lara | 2006 | KVIK | 0628AI | 50 m | 1:19.10 | |
17 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 1:19.38 | |
18 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 1:19.43 | |
19 | 497 | Reimer Siv | 2006 | KVIK | 0688AI | 50 m | 1:19.50 | |
20 | 387 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 1:19.85 | |
21 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 1:19.90 | |
22 | 174 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 1:19.92 | |
23 | 520 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 1:20.12 | |
24 | 201 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 50 m | 1:20.31 | |
25 | 742 | Vedel Dicte Laurberg | 2006 | VATCPH-STT | 0606AA | 50 m | 1:20.50 | |
26 | 347 | Pedersen Alberte | 2006 | HOLBÆK | 0618AB | 50 m | 1:20.68 | |
27 | 154 | Cour Liva La | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 1:20.75 | |
28 | 665 | Abel Aia Caroline | 2006 | SØHESTEN | 0666AL | 50 m | 1:21.02 | |
29 | 771 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 50 m | 1:21.10 | |
30 | 225 | Stærke Petrea Hostrup | 2006 | GSK | 0664AD | 50 m | 1:21.13 | |
31 | 805 | Gjelstrup Line | 2006 | AALBORG | 0658AC | 50 m | 1:21.17 | |
32 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 1:21.17 | |
33 | 246 | Larsen Alberte Crone | 2006 | TUNE | 0682AK | 50 m | 1:21.52 | |
34 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 1:21.60 | |
35 | 733 | Hartvig-Olsen Emilie | 2006 | VI39 | 0634AH | 50 m | 1:21.65 | |
36 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 1:22.00 | |
37 | 119 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 50 m | 1:22.10 | |
38 | 176 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 1:22.14 | |
39 | 279 | Stamholt Anne | 2006 | HADERSLEV | 0652AM | 50 m | 1:22.23 | |
40 | 544 | Nielsen Iben Lund | 2006 | NÆSTVED | 0636AM | 50 m | 1:23.21 | |
41 | 543 | Mayland Liva | 2006 | NÆSTVED | 0622AK | 50 m | 1:23.23 | |
42 | 459 | Christensen Anna Hjorth | 2006 | KØGE | 0652AI | 50 m | 1:24.03 | |
43 | 521 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 1:24.44 | |
44 | 514 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 1:24.79 | |
45 | 542 | Ludvigsen Mathilde | 2006 | NÆSTVED | 0616AM | 50 m | 1:25.53 | |
46 | 422 | Kaas Freja Mathilde | 2006 | HØRSHOLM | 0638AO | 50 m | 1:26.19 | |
47 | 159 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 1:26.30 | |
48 | 839 | Dietrichsen Anna | 2006 | SLANGERUP | 0694AB | 50 m | 1:26.89 | |
49 | 471 | Toft Annette | 2006 | KØGE | 0672AC | 50 m | 1:28.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 847 | Svarrer Julius | 2005 | SLANGERUP | 0507AH | 50 m | 1:05.51 | |
2 | 491 | Puggaard Casper | 2005 | KVIK | 0593AA | 50 m | 1:06.09 | |
3 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 1:07.41 | |
4 | 302 | Nielsen Valdemar Menck | 2005 | HELSINGØR | 0577AC | 50 m | 1:07.56 | |
5 | 492 | Andersen Sejer | 2005 | KVIK | 0517AN | 50 m | 1:08.24 | |
6 | 363 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 1:08.72 | |
7 | 213 | Stender-Petersen Frederik | 2005 | GLADSAXE | 0597AE | 50 m | 1:09.82 | |
8 | 687 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 1:10.80 | |
9 | 688 | Kjær Kristian | 2005 | THISTED | 0595AD | 50 m | 1:11.35 | |
10 | 205 | Pedersen Robert E Falborg | 2005 | GLADSAXE | 0525AC | 50 m | 1:11.41 | |
11 | 26 | Gottlieb Sebastian Sand | 2005 | ALLERØD | 0511AD | 50 m | 1:11.42 | |
12 | 814 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 1:11.65 | |
13 | 366 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 1:12.74 | |
14 | 342 | Thorhauge Christian | 2005 | HOBRO | 0545AM | 50 m | 1:12.77 | |
15 | 211 | Schmidt William Bendix | 2005 | GLADSAXE | 0587AE | 50 m | 1:12.81 | |
16 | 727 | Simson Nicholas | 2005 | VAT CPH-MK | 0527AB | 50 m | 1:13.01 | |
17 | 750 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 50 m | 1:13.09 | |
18 | 655 | Liersch Mathies | 2005 | SK-SYD | 50 m | 1:13.22 | ||
19 | 248 | Larsen Magnus Ulrik | 2005 | TUNE | 0513AF | 50 m | 1:13.24 | |
20 | 351 | Drechsler Mads | 2005 | HOLSTEBRO | 0561AH | 50 m | 1:13.57 | |
21 | 815 | Kristensen Mikkel K. | 2005 | AALBORG | 0519AJ | 50 m | 1:13.59 | |
22 | 10 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 1:13.60 | |
23 | 669 | Brøndum Marius Lundsteen | 2005 | SØLLERØD | 0545AE | 50 m | 1:13.94 | |
24 | 197 | Junker Anders | 2005 | GLADSAXE | 0523AF | 50 m | 1:14.24 | |
25 | 161 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | 1:14.30 | |
26 | 564 | Hertzog Luca | 2005 | RINGE | 0569AB | 50 m | 1:14.51 | |
27 | 203 | Matras Vincent | 2005 | GLADSAXE | 0591AF | 50 m | 1:14.57 | |
28 | 182 | Andersen William Bogø | 2005 | GLADSAXE | 0559AF | 50 m | 1:14.62 | |
29 | 494 | Cairo Carlo-Viggo | 2005 | KVIK | 0515AB | 50 m | 1:14.80 | |
30 | 822 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 1:14.98 | |
31 | 454 | Knudsen Tobias Rehder | 2005 | KORSØR | 0549AB | 50 m | 1:15.02 | |
32 | 171 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 1:15.43 | |
33 | 128 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 1:15.55 | |
34 | 460 | Danielsen Stefan Helding | 2005 | KØGE | 0511AC | 50 m | 1:16.11 | |
35 | 305 | Schøning Teodor Roed | 2005 | HELSINGØR | 0585AA | 50 m | 1:16.24 | |
36 | 694 | Hoxer Gustav | 2005 | THISTED | 0585AD | 50 m | 1:16.43 | |
37 | 163 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 1:16.95 | |
38 | 783 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 50 m | 1:17.56 | |
39 | 72 | Boest Casper | 2005 | HEI | 0585AK | 50 m | 1:24.22 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 206 | Gsc Piger 1 | 2004 | GLADSAXE | 50 m | 4:34.90 | ||
2 | 50 | Sigma Piger 1 | 2004 | SIGMA | 50 m | 4:35.43 | ||
3 | 147 | Gentofte Piger 1 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 4:36.33 | ||
4 | 368 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:37.74 | ||
5 | 293 | Helsingør Piger 1 | 2004 | HELSINGØR | 50 m | 4:37.80 | ||
6 | 745 | Vat Piger | 2004 | VAT CPH | 50 m | 4:39.99 | ||
7 | 94 | Esbjerg Darlings | 2004 | ESBJERG | 50 m | 4:40.62 | ||
8 | 799 | Aalborg Piger 1 | 2004 | AALBORG | 50 m | 4:41.17 | ||
9 | 148 | Gentofte Piger 2 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 4:42.10 | ||
10 | 660 | Neptun Havfruer | 2004 | ST-NEPTUN | 50 m | 4:42.51 | ||
11 | 375 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:43.02 | ||
12 | 76 | Aarhus Swim Piger | 2004 | AAS | 50 m | 4:43.20 | ||
13 | 16 | 1 Agf Piger | 2004 | AGF | 50 m | 4:44.02 | ||
14 | 457 | Køge Piger | 2004 | KØGE | 50 m | 4:44.22 | ||
15 | 130 | Farum Roses | 2004 | FARUM | 50 m | 4:44.32 | ||
16 | 666 | Søllerød Damer | 2004 | SØLLERØD | 50 m | 4:45.00 | ||
17 | 256 | Gti Piger 2 | 2004 | GTI | 50 m | 4:45.80 | ||
18 | 381 | Hovedstadens Piger 3 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:45.95 | ||
19 | 500 | Lyngby Lionesses | 2004 | LYNGBY | 50 m | 4:46.21 | ||
20 | 824 | A6 Piger 1 | 2004 | A6 | 50 m | 4:46.89 | ||
21 | 440 | Piger 1 Kalundborg | 2004 | KALUNDBORG | 50 m | 4:49.00 | ||
22 | 624 | Ssk Damer 1 Silkeborg | 2005 | SILKEBORG | 50 m | 4:54.45 | ||
23 | 800 | Aalborg Piger 2 | 2004 | AALBORG | 50 m | 4:54.66 | ||
24 | 51 | Sigma Piger 2 | 2004 | SIGMA | 50 m | 4:54.79 | ||
25 | 473 | Kvik 1 | 2004 | KVIK | 50 m | 4:56.80 | ||
26 | 393 | Hvidover Piger | 2004 | HVIDOVRE | 50 m | 4:57.33 | ||
27 | 257 | Gti Piger 3 | 2005 | GTI | 50 m | 4:57.80 | ||
28 | 93 | Esbjerg Babes | 2004 | ESBJERG | 50 m | 4:59.99 | ||
29 | 207 | Gsc Piger 2 | 2004 | GLADSAXE | 50 m | 5:00.03 | ||
30 | 762 | Vejle Piger 1 | 2004 | VEJLE | 50 m | 5:01.28 | ||
31 | 268 | Piger H2Odense | 2004 | H2Odense | 50 m | 5:01.76 | ||
32 | 149 | Gentofte Piger 3 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 5:05.26 | ||
33 | 785 | Vs Piger | 2004 | VIBORG | 50 m | 5:06.04 | ||
34 | 426 | Isk Havfruer | 2005 | IKAST | 50 m | 5:07.94 | ||
35 | 589 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | ROSKILDE | 50 m | 5:10.00 | ||
36 | 825 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 50 m | 5:14.98 | ||
37 | 603 | S68 | 2004 | S 68 | 50 m | 5:15.00 | ||
38 | 646 | Solrød Piger | 2005 | SOLRØD | 50 m | 5:18.50 | ||
39 | 486 | Kvik 2 | 2004 | KVIK | 50 m | 5:31.20 | ||
40 | 625 | Ssk Damer 2 Silkeborg | 2006 | SILKEBORG | 50 m | 5:38.53 | ||
41 | 228 | Gsk Vg17 | 2004 | GSK | 50 m | RES | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 480 | Kvik 1 | 2003 | KVIK | 50 m | 4:11.56 | ||
2 | 353 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:12.33 | ||
3 | 506 | Lyngby Lions | 2003 | LYNGBY | 50 m | 4:16.32 | ||
4 | 48 | Sigma Drenge 1 | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:18.41 | ||
5 | 15 | 1 Agf Drenge | 2003 | AGF | 50 m | 4:19.32 | ||
6 | 253 | Gti Drenge 2 | 2003 | GTI | 50 m | 4:19.80 | ||
7 | 96 | Esbjerg Gutter | 2003 | ESBJERG | 50 m | 4:20.60 | ||
8 | 760 | Vejle Drenge 1 | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:22.66 | ||
9 | 489 | Kvik 2 | 2003 | KVIK | 50 m | 4:24.46 | ||
10 | 292 | Helsingør Drenge | 2003 | HELSINGØR | 50 m | 4:27.00 | ||
11 | 145 | Gentofte Drenge 1 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:27.93 | ||
12 | 359 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:29.10 | ||
13 | 626 | Ssk Herrer 1 Silkeborg | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 4:29.43 | ||
14 | 667 | Søllerød Herrer | 2003 | SØLLERØD | 50 m | 4:30.00 | ||
15 | 775 | Vs Drenge 1 | 2003 | VIBORG | 50 m | 4:30.21 | ||
16 | 188 | Gsc Drenge 1 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 4:30.75 | ||
17 | 75 | Aarhus Swim Drenge | 2003 | AAS | 50 m | 4:30.80 | ||
18 | 254 | Gti Drenge 3 | 2004 | GTI | 50 m | 4:31.80 | ||
19 | 49 | Sigma Drenge 2 | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:33.37 | ||
20 | 823 | A6 Boys | 2003 | A6 | 50 m | 4:34.55 | ||
21 | 744 | Vat Drenge | 2003 | VAT CPH | 50 m | 4:34.95 | ||
22 | 761 | Vejle Drenge 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:36.25 | ||
23 | 392 | Hvidover Drenge | 2003 | HVIDOVRE | 50 m | 4:36.48 | ||
24 | 598 | S68 | 2003 | S 68 | 50 m | 4:40.00 | ||
25 | 414 | Hs Drenge | 2003 | HØRSHOLM | 50 m | 4:40.70 | ||
26 | 189 | Gsc Drenge 2 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 4:43.42 | ||
27 | 695 | Triton Ballerup | 2003 | TRITON B | 50 m | 4:43.47 | ||
28 | 797 | Aalborg Drenge | 2004 | AALBORG | 50 m | 4:44.96 | ||
29 | 255 | Gti Drenge 4 | 2005 | GTI | 50 m | 4:45.80 | ||
30 | 597 | Rønne Drenge | 2004 | RØNNE | 50 m | 4:45.99 | ||
31 | 433 | Isk Tiger Sharks | 2004 | IKAST | 50 m | 4:49.41 | ||
32 | 560 | Pingvin Drenge | 2003 | PINGVINEN | 50 m | 4:55.00 | ||
33 | 798 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | AALBORG | 50 m | 4:57.87 | ||
34 | 590 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | ROSKILDE | 50 m | 4:58.00 | ||
35 | 146 | Gentofte Drenge 2 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:59.96 | ||
36 | 781 | Vs Drenge 2 | 2004 | VIBORG | 50 m | 5:21.58 | ||
37 | 135 | Frederikssund Swim | 2004 | FR.SUND | 50 m | 5:24.00 | ||
38 | 227 | Gsk Vg17 | 2003 | GSK | 50 m | |||
39 | 267 | Drenge H2Odense | 2003 | H2Odense | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 41, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:01.63 | |
2 | 558 | Romanski Fenja | 2005 | PINGVINEN | 0598AH | 50 m | 1:01.87 | |
3 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 1:02.70 | |
4 | 330 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 1:03.04 | |
5 | 308 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 1:03.30 | |
6 | 833 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 1:03.32 | |
7 | 681 | Jensen Ellen | 2005 | SØNDERBORG | 0546AF | 50 m | 1:03.40 | |
8 | 458 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 1:03.60 | |
9 | 322 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 1:04.06 | |
10 | 475 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 50 m | 1:04.25 | |
11 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:04.61 | |
12 | 162 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:04.62 | |
13 | 534 | Pedersen Maja Johanne | 2005 | NYBORG | 0578AE | 50 m | 1:04.90 | |
14 | 21 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 1:05.17 | |
15 | 11 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 1:05.29 | |
16 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:05.37 | |
17 | 803 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 1:05.40 | |
18 | 662 | Rasmussen Sofie Kruse | 2005 | ST-NEPTUN | 0502AQ | 50 m | 1:05.57 | |
19 | 476 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 1:05.58 | |
20 | 632 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 50 m | 1:05.65 | |
21 | 421 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:05.72 | |
22 | 722 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 1:05.76 | |
23 | 477 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 1:05.78 | |
24 | 286 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 1:06.41 | |
25 | 456 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 1:06.41 | |
26 | 215 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 50 m | 1:06.45 | |
27 | 724 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:06.70 | |
28 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 1:06.74 | |
29 | 289 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 1:06.81 | |
30 | 731 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:06.81 | |
31 | 612 | Friis Maja | 2005 | SILKEBORG | 0574AP | 50 m | 1:06.83 | |
32 | 591 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 1:07.03 | |
33 | 562 | Mosegaard Nicoline Bang | 2005 | SKIVE | 0562AS | 50 m | 1:07.25 | |
34 | 462 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 1:07.30 | |
35 | 281 | Stamholt Maja | 2005 | HADERSLEV | 0528AH | 50 m | 1:07.32 | |
36 | 719 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 1:07.36 | |
37 | 630 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 1:07.37 | |
38 | 7 | Hindberg Ida Emilie | 2005 | AGF | 0528AQ | 50 m | 1:07.47 | |
39 | 586 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 1:07.52 | |
40 | 487 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 50 m | 1:07.55 | |
41 | 112 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 50 m | 1:07.80 | |
42 | 310 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 1:07.80 | |
43 | 647 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 1:07.83 | |
44 | 478 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 50 m | 1:07.87 | |
45 | 407 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 1:07.95 | |
46 | 680 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 50 m | 1:08.01 | |
47 | 341 | Larsen Svea Tinggaard | 2005 | HOBRO | 0542AT | 50 m | 1:08.02 | |
48 | 425 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 50 m | 1:08.05 | |
49 | 30 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 1:08.06 | |
50 | 568 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 1:08.10 | |
51 | 427 | Bjørn Weronika L. | 2005 | IKAST | 0524AG | 50 m | 1:08.14 | |
52 | 329 | Sørensen Andrea Holm | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AJ | 50 m | 1:08.15 | |
53 | 607 | Asmussen Mie | 2005 | S 68 | 0554AN | 50 m | 1:08.15 | |
54 | 644 | Munch Natacha | 2005 | SOLRØD | 0506AD | 50 m | 1:08.29 | |
55 | 726 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:08.42 | |
56 | 127 | Nielsen Malou | 2005 | FARUM | 0524AF | 50 m | 1:09.19 | |
57 | 429 | Holme Sofie Dyg | 2005 | IKAST | 0598AO | 50 m | 1:09.25 | |
58 | 577 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 1:09.26 | |
59 | 701 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 1:09.32 | |
60 | 587 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 1:09.60 | |
61 | 350 | Brixen Mille Broholm | 2005 | HOLSTEBRO | 0504AG | 50 m | 1:09.73 | |
62 | 285 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 1:10.01 | |
63 | 332 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 50 m | 1:10.12 | |
64 | 547 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 50 m | 1:10.61 | |
65 | 31 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 1:10.89 | |
66 | 796 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 50 m | 1:11.09 | |
67 | 53 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 50 m | 1:11.51 | |
68 | 609 | Bock Emilie Bie | 2005 | SILKEBORG | 0554AE | 50 m | 1:11.68 | |
69 | 303 | Pedersen Caroline Søgaard | 2005 | HELSINGØR | 0562AX | 50 m | 1:12.42 | |
70 | 559 | Spring Cassandra | 2005 | PINGVINEN | 0546AR | 50 m | 1:12.61 | |
71 | 309 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 50 m | 1:13.18 | |
72 | 848 | Vestergaard Kristine | 2005 | BSK08 | 0596AH | 50 m | 1:14.25 | |
73 | 242 | Gotfredsen Emilia | 2005 | ISHØJ | 0562AE | 50 m | 1:14.43 | |
74 | 143 | Nygaard Emma | 2005 | FREM | 0538AR | 50 m | 1:14.46 | |
75 | 191 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 50 m | 1:15.29 | |
76 | 431 | Jensen Signe Vestergaard | 2005 | IKAST | 0538AM | 50 m | 1:16.59 | |
77 | 792 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 50 m | 1:17.33 | |
78 | 606 | Michaelsen Cecilie | 2005 | S 68 | 0592AM | 50 m | 1:17.67 | |
79 | 608 | Thirup Mathilde | 2005 | S 68 | 0536AL | 50 m | 1:18.96 | |
80 | 91 | Rolighed Maja | 2005 | ERRITSØ | 0546AY | 50 m | 1:24.08 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 54.72 | |
2 | 779 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 57.77 | |
3 | 565 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 58.14 | |
4 | 67 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 58.16 | |
5 | 43 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 58.34 | |
6 | 166 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 58.77 | |
7 | 270 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 58.90 | |
8 | 61 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 59.30 | |
9 | 100 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 59.40 | |
10 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 59.50 | |
11 | 434 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 59.77 | |
12 | 557 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 1:00.03 | |
13 | 483 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 1:00.12 | |
14 | 44 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 1:00.34 | |
15 | 244 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 1:00.93 | |
16 | 84 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 50 m | 1:01.00 | |
17 | 673 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 1:01.08 | |
18 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 1:01.09 | |
19 | 636 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 50 m | 1:01.17 | |
20 | 546 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 1:01.24 | |
21 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:01.30 | |
22 | 535 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 1:01.36 | |
23 | 282 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 50 m | 1:01.41 | |
24 | 234 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 1:01.44 | |
25 | 151 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 1:01.45 | |
26 | 696 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 50 m | 1:01.48 | |
27 | 668 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 1:01.49 | |
28 | 770 | Rasmussen Esben | 2004 | VEST | 0413AJ | 50 m | 1:01.56 | |
29 | 777 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 50 m | 1:01.57 | |
30 | 306 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 1:01.66 | |
31 | 657 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 1:01.69 | |
32 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 1:01.74 | |
33 | 470 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 1:01.77 | |
34 | 469 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 1:01.85 | |
35 | 444 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 1:01.88 | |
36 | 33 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 1:01.89 | |
37 | 6 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 1:02.01 | |
38 | 297 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 1:02.40 | |
39 | 288 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 1:02.54 | |
40 | 133 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 1:02.88 | |
41 | 837 | Hansen Emil Witzner | 2004 | LAKSEN | 0475AD | 50 m | 1:03.56 | |
42 | 301 | Mortensen Lucas T. | 2004 | HELSINGØR | 0431AN | 50 m | 1:04.62 | |
43 | 423 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 1:05.27 | |
44 | 397 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 1:05.50 | |
45 | 573 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 1:05.93 | |
46 | 656 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 50 m | 1:06.26 | |
47 | 525 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 1:06.31 | |
48 | 452 | Forsbæk Johannes | 2004 | KORSØR | 0483AP | 50 m | 1:06.92 | |
49 | 496 | Prehn Viggo | 2004 | KVIK | 0493AE | 50 m | 1:06.96 | |
50 | 581 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 1:07.07 | |
51 | 216 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:07.45 | |
52 | 739 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 50 m | 1:07.49 | |
53 | 835 | Tranum Noah | 2004 | JYLLINGE | 0449AG | 50 m | 1:08.48 | |
54 | 499 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 0461AL | 50 m | 1:10.25 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 702 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 59.97 | |
2 | 445 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 59.98 | |
3 | 307 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 1:00.18 | |
4 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 1:01.30 | |
5 | 463 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:01.64 | |
6 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 1:01.66 | |
7 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 1:02.05 | |
8 | 278 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 50 m | 1:02.20 | |
9 | 723 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 1:02.27 | |
10 | 474 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 1:02.28 | |
11 | 184 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:02.45 | |
12 | 663 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 1:02.75 | |
13 | 661 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 50 m | 1:02.92 | |
14 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 1:03.02 | |
15 | 298 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 1:03.17 | |
16 | 503 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:03.40 | |
17 | 441 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 50 m | 1:03.47 | |
18 | 122 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 1:03.51 | |
19 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 1:03.55 | |
20 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:03.88 | |
21 | 335 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 1:03.89 | |
22 | 17 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 1:03.91 | |
23 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 1:03.98 | |
24 | 274 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 1:03.98 | |
25 | 504 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 1:04.09 | |
26 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 1:04.17 | |
27 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 1:04.17 | |
28 | 836 | Ekman Emma | 2004 | LAKSEN | 0494AG | 50 m | 1:04.33 | |
29 | 59 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 50 m | 1:04.57 | |
30 | 156 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:04.81 | |
31 | 416 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 1:04.81 | |
32 | 438 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 1:04.81 | |
33 | 409 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 50 m | 1:04.85 | |
34 | 821 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 1:04.87 | |
35 | 24 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:04.92 | |
36 | 553 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 50 m | 1:05.02 | |
37 | 569 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 1:05.02 | |
38 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 1:05.15 | |
39 | 773 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 1:05.19 | |
40 | 649 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 1:05.23 | |
41 | 787 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 50 m | 1:05.23 | |
42 | 65 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 1:05.26 | |
43 | 402 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 1:05.32 | |
44 | 449 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 1:05.35 | |
45 | 467 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 1:05.49 | |
46 | 1 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 1:05.51 | |
47 | 408 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 1:05.51 | |
48 | 501 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 1:05.66 | |
49 | 605 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 50 m | 1:05.67 | |
50 | 676 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 1:05.72 | |
51 | 218 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 1:05.74 | |
52 | 81 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 50 m | 1:05.77 | |
53 | 439 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 50 m | 1:05.77 | |
54 | 198 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:06.27 | |
55 | 831 | Lillebæk Isabel Malou | 2004 | JYLLINGE | 0466AT | 50 m | 1:06.41 | |
56 | 126 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 1:06.64 | |
57 | 670 | Clan Mikkeline Mailund | 2004 | SØLLERØD | 0494AT | 50 m | 1:07.00 | |
58 | 121 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 1:07.11 | |
59 | 266 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 50 m | 1:07.28 | |
60 | 527 | Hassing Astrid Marie | 2004 | NORD | 0494AM | 50 m | 1:07.51 | |
61 | 338 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 1:08.01 | |
62 | 284 | Hansen Nicoline | 2004 | HASLEV | 0468AU | 50 m | 1:08.07 | |
63 | 88 | Henriks Zophia | 2004 | ERRITSØ | 0476BC | 50 m | 1:08.18 | |
64 | 420 | Haugbølle Kaya Vennick | 2004 | HØRSHOLM | 0418AB | 50 m | 1:08.22 | |
65 | 641 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 50 m | 1:08.44 | |
66 | 116 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 1:09.10 | |
67 | 400 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 1:09.31 | |
68 | 622 | Nedergaard Pernille | 2004 | SILKEBORG | 0414AU | 50 m | 1:09.73 | |
69 | 313 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 1:10.76 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 510 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 52.42 | |
2 | 481 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 55.02 | |
3 | 42 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 55.53 | |
4 | 442 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 55.59 | |
5 | 482 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 56.18 | |
6 | 658 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 56.24 | |
7 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 56.35 | |
8 | 280 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 50 m | 56.53 | |
9 | 19 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 56.74 | |
10 | 123 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 57.21 | |
11 | 356 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 57.21 | |
12 | 748 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 50 m | 57.39 | |
13 | 530 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 57.68 | |
14 | 357 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 58.04 | |
15 | 196 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 58.60 | |
16 | 776 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 58.63 | |
17 | 9 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 58.70 | |
18 | 698 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 58.77 | |
19 | 674 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 58.81 | |
20 | 508 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 50 m | 58.87 | |
21 | 764 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 50 m | 58.93 | |
22 | 12 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 50 m | 58.98 | |
23 | 236 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 50 m | 59.35 | |
24 | 178 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 59.37 | |
25 | 600 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 50 m | 59.44 | |
26 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 59.52 | |
27 | 778 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 59.60 | |
28 | 346 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 59.62 | |
29 | 545 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 59.66 | |
30 | 258 | Haurum Jeppe | 2003 | GRINDSTED | 0321AO | 50 m | 59.70 | |
31 | 299 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 59.75 | |
32 | 829 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 59.75 | |
33 | 539 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:00.51 | |
34 | 549 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 1:00.58 | |
35 | 602 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 50 m | 1:01.32 | |
36 | 83 | Larsen Victor Holm | 2003 | DRAGSHOLM | 0357AN | 50 m | 1:01.53 | |
37 | 849 | Snekkersten Jakob Bjerg | 2003 | HELSINGØR | 0345AP | 50 m | 1:01.56 | |
38 | 124 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 1:01.57 | |
39 | 70 | Sloth William | 2003 | LYSENG | 0367AJ | 50 m | 1:01.77 | |
40 | 594 | Quist Phillip | 2003 | RØNNE | 0395AN | 50 m | 1:01.95 | |
41 | 511 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 1:02.03 | |
42 | 601 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 50 m | 1:03.94 | |
43 | 672 | Høgenhaug Thomas | 2003 | SØLLERØD | 0391AG | 50 m | 1:04.15 | |
44 | 550 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 50 m | 1:04.28 | |
45 | 554 | Klein Malik Lodberg | 2003 | PINGVINEN | 0359AI | 50 m | 1:05.26 | |
46 | 86 | Refsgaard Jesse | 2003 | DRAGSHOLM | 0365AQ | 50 m | 1:06.90 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 45, 400m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 702 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 5:07.36 | |
2 | 721 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 5:09.80 | |
3 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 5:13.99 | |
4 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 5:14.02 | |
5 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 5:20.40 | |
6 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 5:20.46 | |
7 | 36 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 5:20.57 | |
8 | 752 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 5:23.96 | |
9 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 5:24.36 | |
10 | 97 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 5:24.74 | |
11 | 162 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 5:25.38 | |
12 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 5:25.62 | |
13 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 5:25.63 | |
14 | 142 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 5:26.15 | |
15 | 57 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 5:29.08 | |
16 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 5:30.32 | |
17 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 5:31.00 | |
18 | 464 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 5:31.01 | |
19 | 801 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 5:31.31 | |
20 | 826 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 5:31.44 | |
21 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 5:32.34 | |
22 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 5:32.42 | |
23 | 681 | Jensen Ellen | 2005 | SØNDERBORG | 0546AF | 50 m | 5:32.44 | |
24 | 532 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 5:32.45 | |
25 | 295 | Dahl Alma Bendix | 2005 | HELSINGØR | 0574AN | 50 m | 5:33.01 | |
26 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 5:33.23 | |
27 | 106 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 5:33.24 | |
28 | 172 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 5:35.23 | |
29 | 58 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 5:35.80 | |
30 | 466 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 5:35.98 | |
31 | 382 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 5:36.86 | |
32 | 465 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 5:37.91 | |
33 | 803 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 5:38.21 | |
34 | 804 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 5:38.35 | |
35 | 821 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 5:38.39 | |
36 | 523 | Svensson Victoria | 2004 | LYNGBY | 0408BC | 50 m | 5:39.54 | |
37 | 66 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 5:40.43 | |
38 | 619 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 5:41.18 | |
39 | 732 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 5:41.23 | |
40 | 617 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 50 m | 5:41.35 | |
41 | 39 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 5:42.44 | |
42 | 386 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 5:43.42 | |
43 | 561 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 5:43.61 | |
44 | 251 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 5:43.72 | |
45 | 384 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 5:43.97 | |
46 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 5:46.13 | |
47 | 616 | Holstein Mette | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 5:47.29 | |
48 | 724 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 5:49.52 | |
49 | 651 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 5:52.10 | |
50 | 7 | Hindberg Ida Emilie | 2005 | AGF | 0528AQ | 50 m | 5:52.94 | |
51 | 664 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 5:53.13 | |
52 | 578 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 5:53.46 | |
53 | 373 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 5:54.16 | |
54 | 247 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 5:55.96 | |
55 | 221 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 5:56.53 | |
56 | 215 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 50 m | 5:57.21 | |
57 | 448 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 5:57.60 | |
58 | 516 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 5:58.31 | |
59 | 700 | Salhauge Liv | 2005 | TRITON B | 0586AE | 50 m | 5:59.13 | |
60 | 41 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 5:59.33 | |
61 | 383 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 6:00.39 | |
62 | 388 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 6:01.45 | |
63 | 790 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 6:02.92 | |
64 | 340 | Andersen Karoline Prang | 2005 | HOBRO | 0534AH | 50 m | 6:03.43 | |
65 | 649 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 5:44.48 | RES |
66 | 552 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 5:45.36 | RES |
67 | 114 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 50 m | 5:45.58 | RES |
68 | 399 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 5:46.02 | RES |
69 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 5:47.73 | RES |
70 | 416 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 5:47.94 | RES |
71 | 788 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 5:49.50 | RES |
72 | 479 | Roskær Elisabeth | 2004 | KVIK | 0464AC | 50 m | 5:49.66 | RES |
73 | 132 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 50 m | 5:49.82 | RES |
74 | 604 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 6:03.78 | RES |
75 | 519 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 6:03.79 | RES |
76 | 170 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 6:04.68 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 46, 400m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 357 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 4:45.68 | |
2 | 352 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 4:50.29 | |
3 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 4:54.08 | |
4 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 4:55.95 | |
5 | 35 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 4:56.73 | |
6 | 611 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 4:58.51 | |
7 | 9 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 4:58.64 | |
8 | 746 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 4:59.33 | |
9 | 358 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 5:00.54 | |
10 | 418 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 5:01.28 | |
11 | 435 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 5:03.35 | |
12 | 13 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 5:03.66 | |
13 | 485 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 5:03.83 | |
14 | 270 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 5:04.13 | |
15 | 37 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 5:05.55 | |
16 | 484 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 5:07.04 | |
17 | 751 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 50 m | 5:07.61 | |
18 | 838 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 5:07.71 | |
19 | 610 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 50 m | 5:09.06 | |
20 | 509 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 5:09.55 | |
21 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 5:11.49 | |
22 | 235 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GREVE | 0367AC | 50 m | 5:12.93 | |
23 | 60 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 5:13.81 | |
24 | 652 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 5:14.24 | |
25 | 434 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 5:14.54 | |
26 | 461 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 5:15.08 | |
27 | 280 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 50 m | 5:17.89 | |
28 | 52 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 50 m | 5:18.09 | |
29 | 403 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 5:18.33 | |
30 | 364 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 5:18.57 | |
31 | 107 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 5:18.95 | |
32 | 67 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 5:19.32 | |
33 | 493 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 5:20.76 | |
34 | 263 | Bonjorn Pol Cardeñas | 2003 | H2Odense | 0351AT | 50 m | 5:21.38 | |
35 | 73 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 50 m | 5:21.57 | |
36 | 776 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 5:21.57 | |
37 | 545 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 5:21.74 | |
38 | 113 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 5:21.81 | |
39 | 362 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 5:21.97 | |
40 | 199 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 5:22.58 | |
41 | 613 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 5:22.60 | |
42 | 239 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 5:22.61 | |
43 | 621 | Mølgaard Mikkel | 2003 | SILKEBORG | 0333AQ | 50 m | 5:22.82 | |
44 | 219 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 5:23.23 | |
45 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 5:27.03 | |
46 | 512 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 5:28.18 | |
47 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 5:28.91 | |
48 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 5:29.82 | |
49 | 813 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 50 m | 5:32.05 | |
50 | 38 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 5:32.62 | |
51 | 195 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 5:32.65 | |
52 | 8 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 5:32.90 | |
53 | 513 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 5:34.24 | |
54 | 131 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 5:34.80 | |
55 | 653 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 5:35.19 | |
56 | 68 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 5:35.96 | |
57 | 424 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 5:36.27 | |
58 | 683 | Neumann Emil | 2004 | SØNDERBORG | 0465AH | 50 m | 5:37.32 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 47, 200m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 2:25.38 | |
2 | 172 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:28.47 | |
3 | 11 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 2:30.61 | |
4 | 558 | Romanski Fenja | 2005 | PINGVINEN | 0598AH | 50 m | 2:32.28 | |
5 | 200 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 2:35.05 | |
6 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 2:35.32 | |
7 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 2:36.16 | |
8 | 330 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 2:36.40 | |
9 | 322 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 2:36.63 | |
10 | 466 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 2:36.97 | |
11 | 396 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:40.00 | |
12 | 144 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 2:40.05 | |
13 | 104 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 50 m | 2:40.44 | |
14 | 579 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 2:40.90 | |
15 | 308 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 2:41.02 | |
16 | 534 | Pedersen Maja Johanne | 2005 | NYBORG | 0578AE | 50 m | 2:41.42 | |
17 | 247 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 2:42.15 | |
18 | 295 | Dahl Alma Bendix | 2005 | HELSINGØR | 0574AN | 50 m | 2:42.38 | |
19 | 817 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 2:42.44 | |
20 | 559 | Spring Cassandra | 2005 | PINGVINEN | 0546AR | 50 m | 2:42.71 | |
21 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 2:42.74 | |
22 | 448 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 2:42.78 | |
23 | 816 | Mejdahl Stine | 2005 | AALBORG | 0548AT | 50 m | 2:42.79 | |
24 | 136 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 2:42.94 | |
25 | 386 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 2:43.08 | |
26 | 286 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 2:43.09 | |
27 | 804 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 2:43.43 | |
28 | 458 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 2:43.66 | |
29 | 516 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 2:44.08 | |
30 | 630 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 2:44.27 | |
31 | 476 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 2:44.34 | |
32 | 212 | Staudt Josefine | 2005 | GLADSAXE | 0538AE | 50 m | 2:44.36 | |
33 | 570 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 2:44.44 | |
34 | 664 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 2:44.91 | |
35 | 731 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 2:44.97 | |
36 | 40 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 2:45.02 | |
37 | 170 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 2:45.10 | |
38 | 127 | Nielsen Malou | 2005 | FARUM | 0524AF | 50 m | 2:45.22 | |
39 | 677 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 2:45.30 | |
40 | 529 | Iversen Karoline | 2005 | NORD | 0528AM | 50 m | 2:45.34 | |
41 | 41 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 2:45.53 | |
42 | 519 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 2:45.56 | |
43 | 756 | Moberg Emilie | 2005 | VEJLE | 0534AI | 50 m | 2:45.85 | |
44 | 315 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 2:46.52 | |
45 | 540 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 2:47.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 48, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 483 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 2:15.26 | |
2 | 43 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 2:21.32 | |
3 | 779 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 2:21.37 | |
4 | 100 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 2:26.03 | |
5 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:26.48 | |
6 | 33 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 2:26.56 | |
7 | 689 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 2:26.93 | |
8 | 738 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 2:27.44 | |
9 | 234 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 2:28.11 | |
10 | 61 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 2:28.35 | |
11 | 668 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 2:28.90 | |
12 | 703 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 2:29.12 | |
13 | 244 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 2:29.96 | |
14 | 362 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 2:30.98 | |
15 | 199 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 2:31.27 | |
16 | 406 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 2:31.41 | |
17 | 68 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 2:31.97 | |
18 | 469 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 2:32.03 | |
19 | 250 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 2:32.39 | |
20 | 808 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 2:33.09 | |
21 | 555 | Pedersen Oscar | 2004 | PINGVINEN | 0445AE | 50 m | 2:34.24 | |
22 | 496 | Prehn Viggo | 2004 | KVIK | 0493AE | 50 m | 2:35.15 | |
23 | 614 | Hansen Kasper | 2004 | SILKEBORG | 0433AG | 50 m | 2:41.03 | |
24 | 32 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 2:45.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 49, 200m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 155 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:23.67 | |
2 | 34 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:24.93 | |
3 | 271 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 2:26.13 | |
4 | 179 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:27.64 | |
5 | 59 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 50 m | 2:28.25 | |
6 | 180 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:29.36 | |
7 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:29.52 | |
8 | 753 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 2:29.63 | |
9 | 474 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 2:30.26 | |
10 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:30.27 | |
11 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 2:30.36 | |
12 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:30.60 | |
13 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 2:31.17 | |
14 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:31.27 | |
15 | 57 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 2:31.58 | |
16 | 502 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 2:33.04 | |
17 | 125 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 2:33.96 | |
18 | 274 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 2:34.05 | |
19 | 177 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:34.41 | |
20 | 566 | Lundsfryd Thilde Rosen | 2004 | RINGE | 0424AN | 50 m | 2:34.67 | |
21 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:34.68 | |
22 | 298 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 2:35.00 | |
23 | 62 | Skrydstrup Clara | 2004 | SKOVBAKKEN | 0488AK | 50 m | 2:35.63 | |
24 | 65 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 2:35.99 | |
25 | 523 | Svensson Victoria | 2004 | LYNGBY | 0408BC | 50 m | 2:36.36 | |
26 | 548 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 2:36.75 | |
27 | 382 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 2:36.85 | |
28 | 117 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 2:36.87 | |
29 | 110 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 2:37.13 | |
30 | 449 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 2:37.21 | |
31 | 773 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 2:37.41 | |
32 | 251 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 2:37.51 | |
33 | 58 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 2:37.56 | |
34 | 517 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 2:38.19 | |
35 | 218 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 2:38.53 | |
36 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 2:38.66 | |
37 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 2:39.12 | |
38 | 501 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 2:39.19 | |
39 | 401 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 2:39.34 | |
40 | 416 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 2:39.60 | |
41 | 399 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 2:39.62 | |
42 | 729 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 2:40.55 | |
43 | 412 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 50 m | 2:41.12 | |
44 | 81 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 50 m | 2:46.20 | |
45 | 786 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 50 m | 2:49.45 | |
46 | 791 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 50 m | 2:56.85 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 50, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 442 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 2:11.87 | |
2 | 252 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 2:13.28 | |
3 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 2:13.56 | |
4 | 599 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 2:14.71 | |
5 | 658 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 2:16.18 | |
6 | 698 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 2:18.87 | |
7 | 482 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 2:19.38 | |
8 | 261 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 50 m | 2:20.16 | |
9 | 273 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 2:20.63 | |
10 | 358 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 2:20.66 | |
11 | 746 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 2:20.95 | |
12 | 435 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 2:21.30 | |
13 | 14 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 2:21.58 | |
14 | 178 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 2:21.87 | |
15 | 691 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 2:22.51 | |
16 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 2:23.31 | |
17 | 181 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 50 m | 2:23.71 | |
18 | 845 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 2:24.40 | |
19 | 395 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 2:24.52 | |
20 | 778 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 2:25.50 | |
21 | 507 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 2:25.66 | |
22 | 196 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 2:26.50 | |
23 | 356 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 2:26.60 | |
24 | 245 | Jensen Kristoffer H. | 2003 | TUNE | 0351AG | 50 m | 2:26.77 | |
25 | 776 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 2:27.21 | |
26 | 638 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 2:27.32 | |
27 | 18 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 50 m | 2:28.12 | |
28 | 262 | Bjerregaard August B | 2003 | H2Odense | 0313AN | 50 m | 2:28.22 | |
29 | 108 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 50 m | 2:34.05 | |
30 | 89 | Lorey Christian | 2003 | ERRITSØ | 0367AQ | 50 m | 2:35.24 | |
31 | 173 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 2:37.96 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 51, 50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 238 | Madsen Julie Liv | 2006 | GREVE | 0682AB | 50 m | 29.20 | |
2 | 370 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 29.27 | |
3 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 29.65 | |
4 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 30.22 | |
5 | 522 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 30.49 | |
6 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 30.51 | |
7 | 265 | Færgemann Naja | 2006 | H2Odense | 0602AI | 50 m | 30.59 | |
8 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 30.63 | |
9 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 31.01 | |
10 | 29 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 50 m | 31.14 | |
11 | 154 | Cour Liva La | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 31.21 | |
12 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 31.39 | |
13 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 31.46 | |
14 | 168 | Lunding Julie Heurlin | 2006 | GENTOFTE | 0626AA | 50 m | 31.55 | |
15 | 678 | Røjel Anna | 2006 | SØLLERØD | 0634AG | 50 m | 31.57 | |
16 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 31.67 | |
17 | 432 | Håkonsson Laura | 2006 | IKAST | 0646AO | 50 m | 31.91 | |
18 | 699 | Jensen Emilie Wilms | 2006 | TRITON B | 0658AB | 50 m | 31.91 | |
19 | 347 | Pedersen Alberte | 2006 | HOLBÆK | 0618AB | 50 m | 31.92 | |
20 | 118 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 50 m | 31.93 | |
21 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 31.99 | |
22 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 32.07 | |
23 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 32.16 | |
24 | 223 | Postgaard Leonora M | 2006 | GSK | 0666AD | 50 m | 32.17 | |
25 | 101 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 50 m | 32.22 | |
26 | 430 | Jensen Laura Snebang V. | 2006 | IKAST | 0674AS | 50 m | 32.23 | |
27 | 682 | Kapke Clara | 2006 | SØNDERBORG | 0614AB | 50 m | 32.23 | |
28 | 27 | Mulipola Astrid | 2006 | ALLERØD | 0696AG | 50 m | 32.24 | |
29 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 32.29 | |
30 | 150 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 32.35 | |
31 | 541 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 32.40 | |
32 | 324 | Ankersen Mie | 2006 | HERLUFSHOL | 0622AD | 50 m | 32.41 | |
33 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 32.46 | |
34 | 232 | Englev Elisabeth Augusta | 2006 | GREVE | 0604AE | 50 m | 32.47 | |
35 | 495 | Namensen Molly | 2006 | KVIK | 0684AJ | 50 m | 32.50 | |
36 | 398 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 32.51 | |
37 | 720 | Højlund Sarah | 2006 | VAT CPH-MK | 0684AH | 50 m | 32.52 | |
38 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 32.55 | |
39 | 54 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 50 m | 32.64 | |
40 | 623 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 32.66 | |
41 | 224 | Rosenkrantz Regitze | 2006 | GSK | 0692AG | 50 m | 32.67 | |
42 | 497 | Reimer Siv | 2006 | KVIK | 0688AI | 50 m | 32.70 | |
43 | 201 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 50 m | 32.77 | |
44 | 241 | Pejø Sabrina Meldgaard | 2006 | GREVE | 0626AJ | 50 m | 32.82 | |
45 | 80 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 50 m | 33.10 | |
46 | 843 | Kjærsgaard Jasmin | 2006 | SLANGERUP | 0682AF | 50 m | 33.16 | |
47 | 404 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m | 33.24 | |
48 | 279 | Stamholt Anne | 2006 | HADERSLEV | 0652AM | 50 m | 33.29 | |
49 | 443 | Müller Beatrice Buhr | 2006 | KALUNDBORG | 0652AK | 50 m | 33.46 | |
50 | 74 | Kanstrup Rikke Friis | 2006 | HEI | 0634AR | 50 m | 33.52 | |
51 | 654 | Langhorn Josefine Meng | 2006 | SK-SYD | 0676AO | 50 m | 33.62 | |
52 | 28 | Rud Cecilie | 2006 | ALLERØD | 0694AC | 50 m | 33.88 | |
53 | 319 | Lund Asta | 2006 | HERLEV | 0658AD | 50 m | 33.92 | |
54 | 567 | Mols Christine | 2006 | RINGE | 0692AO | 50 m | 33.95 | |
55 | 563 | Hemmeløff Olivia | 2006 | RINGE | 0648AK | 50 m | 33.97 | |
56 | 174 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 34.08 | |
57 | 422 | Kaas Freja Mathilde | 2006 | HØRSHOLM | 0638AO | 50 m | 34.41 | |
58 | 521 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 34.97 | |
59 | 514 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 35.15 | |
60 | 839 | Dietrichsen Anna | 2006 | SLANGERUP | 0694AB | 50 m | 35.21 | |
61 | 348 | Bach Anna | 2006 | HOLSTEBRO | 0694AF | 50 m | 35.41 | |
62 | 498 | Smerdal Lara | 2006 | KVIK | 0628AI | 50 m | 35.79 | |
63 | 225 | Stærke Petrea Hostrup | 2006 | GSK | 0664AD | 50 m | 35.95 | |
64 | 78 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 50 m | 36.65 | |
65 | 575 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 37.13 | |
66 | 71 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | LYSENG | 0682AC | 50 m | 40.15 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 52, 50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 302 | Nielsen Valdemar Menck | 2005 | HELSINGØR | 0577AC | 50 m | 27.21 | |
2 | 593 | Berlin Malthe | 2005 | RØNNE | 0525AK | 50 m | 27.86 | |
3 | 847 | Svarrer Julius | 2005 | SLANGERUP | 0507AH | 50 m | 27.96 | |
4 | 582 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 28.02 | |
5 | 491 | Puggaard Casper | 2005 | KVIK | 0593AA | 50 m | 28.03 | |
6 | 687 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 28.24 | |
7 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 28.27 | |
8 | 205 | Pedersen Robert E Falborg | 2005 | GLADSAXE | 0525AC | 50 m | 28.33 | |
9 | 814 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 28.55 | |
10 | 727 | Simson Nicholas | 2005 | VAT CPH-MK | 0527AB | 50 m | 28.62 | |
11 | 171 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 29.11 | |
12 | 230 | Bastholm Daniel | 2005 | GREVE | 0569AF | 50 m | 29.43 | |
13 | 314 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 29.45 | |
14 | 735 | Rendlev Sebastian | 2005 | VI39 | 0547AB | 50 m | 29.55 | |
15 | 637 | Nielsen Andreas M | 2005 | SLAGELSE | 0505AA | 50 m | 29.59 | |
16 | 248 | Larsen Magnus Ulrik | 2005 | TUNE | 0513AF | 50 m | 29.61 | |
17 | 134 | Olesen Bertram | 2005 | FR.SUND | 0509AK | 50 m | 29.63 | |
18 | 494 | Cairo Carlo-Viggo | 2005 | KVIK | 0515AB | 50 m | 29.69 | |
19 | 90 | Poulsen Peter Rom | 2005 | ERRITSØ | 0593AJ | 50 m | 29.71 | |
20 | 46 | Rosengaard Tobias | 2005 | BIRKERØD | 0511AB | 50 m | 29.79 | |
21 | 822 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 29.79 | |
22 | 317 | Enemærke Emil Kruse | 2005 | HERLEV | 0589AB | 50 m | 29.83 | |
23 | 339 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 29.83 | |
24 | 669 | Brøndum Marius Lundsteen | 2005 | SØLLERØD | 0545AE | 50 m | 29.84 | |
25 | 182 | Andersen William Bogø | 2005 | GLADSAXE | 0559AF | 50 m | 29.87 | |
26 | 629 | Togsverd Emil | 2005 | SILKEBORG | 0577AE | 50 m | 29.89 | |
27 | 283 | Hansen Christopher Vejlbo | 2005 | HASLEV | 0581AH | 50 m | 29.91 | |
28 | 10 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 29.93 | |
29 | 451 | Clausen Konrad | 2005 | KORSØR | 0547AF | 50 m | 29.95 | |
30 | 655 | Liersch Mathies | 2005 | SK-SYD | 50 m | 29.96 | ||
31 | 363 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 30.04 | |
32 | 413 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 50 m | 30.04 | |
33 | 344 | Guler Furkan | 2005 | HOLBÆK | 0565AO | 50 m | 30.05 | |
34 | 650 | Bjørnsteen Tobias | 2005 | SK-SYD | 0509AI | 50 m | 30.06 | |
35 | 394 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 30.32 | |
36 | 291 | Peters Emil Gram | 2005 | HELSINGE | 0529AD | 50 m | 30.66 | |
37 | 277 | Tholstrup Marius Dyrgaard | 2005 | H2Odense | 0547AE | 50 m | 30.67 | |
38 | 290 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 30.95 | |
39 | 694 | Hoxer Gustav | 2005 | THISTED | 0585AD | 50 m | 31.00 | |
40 | 226 | Thøgersen Anders | 2005 | GSK | 0527AE | 50 m | 31.05 | |
41 | 77 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 50 m | 31.25 | |
42 | 536 | Thuelund Teodor | 2005 | NYBORG | 0577AH | 50 m | 31.34 | |
43 | 237 | Madsen Cilas | 2005 | GREVE | 0557AB | 50 m | 31.36 | |
44 | 45 | Lassen Oliver | 2005 | BIRKERØD | 0571AF | 50 m | 32.06 | |
45 | 305 | Schøning Teodor Roed | 2005 | HELSINGØR | 0585AA | 50 m | 32.23 | |
46 | 72 | Boest Casper | 2005 | HEI | 0585AK | 50 m | 32.42 | |
47 | 533 | Larsen Mikkel Bredal | 2005 | NYBORG | 0587AB | 50 m | 32.43 | |
48 | 161 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | 32.58 | |
49 | 693 | Vesterby Philip | 2005 | THISTED | 0567AD | 50 m | 34.54 | |
50 | 584 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 34.77 | |
51 | 82 | Madsen Mikkel Holme | 2005 | DELTA | 0539AK | 50 m | 35.19 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 53, 200m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 2:30.61 | |
2 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 2:36.65 | |
3 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 2:37.09 | |
4 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 2:38.59 | |
5 | 238 | Madsen Julie Liv | 2006 | GREVE | 0682AB | 50 m | 2:42.61 | |
6 | 522 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 2:43.24 | |
7 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 2:43.80 | |
8 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 2:44.71 | |
9 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 2:45.38 | |
10 | 169 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 2:46.15 | |
11 | 385 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 2:47.68 | |
12 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 2:48.51 | |
13 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 2:48.53 | |
14 | 29 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 50 m | 2:48.58 | |
15 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 2:49.28 | |
16 | 468 | Petersen Andrea Nøhr | 2006 | KØGE | 0686AB | 50 m | 2:49.82 | |
17 | 771 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 50 m | 2:50.18 | |
18 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 2:50.37 | |
19 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 2:50.47 | |
20 | 733 | Hartvig-Olsen Emilie | 2006 | VI39 | 0634AH | 50 m | 2:50.94 | |
21 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 2:51.18 | |
22 | 734 | Møller-Ern Alma | 2006 | VI39 | 0662AB | 50 m | 2:51.29 | |
23 | 391 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 2:51.65 | |
24 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 2:51.95 | |
25 | 541 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 2:52.35 | |
26 | 759 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | VEJLE | 0634AD | 50 m | 2:52.68 | |
27 | 520 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 2:52.78 | |
28 | 455 | Mathiasen Silje | 2006 | KORSØR | 0628AG | 50 m | 2:53.04 | |
29 | 54 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 50 m | 2:53.17 | |
30 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 2:53.20 | |
31 | 232 | Englev Elisabeth Augusta | 2006 | GREVE | 0604AE | 50 m | 2:53.50 | |
32 | 623 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 2:53.57 | |
33 | 387 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 2:53.60 | |
34 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 2:53.75 | |
35 | 150 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 2:53.92 | |
36 | 389 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 2:54.04 | |
37 | 5 | Hansfort Karoline | 2006 | AGF | 0668AM | 50 m | 2:57.58 | |
38 | 645 | Opperfelt Nynne Zandra | 2006 | SOLRØD | 0678AP | 50 m | 3:03.60 | |
39 | 518 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 3:05.63 | |
40 | 725 | Rasmussen Johanna | 2006 | VAT CPH-MK | 0632AG | 50 m | 3:06.71 | |
41 | 328 | Meyer Laura | 2006 | HERLUFSHOL | 0652AF | 50 m | 3:09.86 | |
42 | 217 | Hansen Katharina Beyer | 2006 | GSK | 0674AH | 50 m | 3:10.53 | |
43 | 240 | Pedersen Sarah Ankjær | 2006 | GREVE | 0686AJ | 50 m | 3:22.01 | |
44 | 665 | Abel Aia Caroline | 2006 | SØHESTEN | 0666AL | 50 m | 3:37.08 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 54, 200m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 582 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 2:27.32 | |
2 | 847 | Svarrer Julius | 2005 | SLANGERUP | 0507AH | 50 m | 2:27.51 | |
3 | 302 | Nielsen Valdemar Menck | 2005 | HELSINGØR | 0577AC | 50 m | 2:28.87 | |
4 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 2:29.41 | |
5 | 363 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 2:30.06 | |
6 | 46 | Rosengaard Tobias | 2005 | BIRKERØD | 0511AB | 50 m | 2:31.04 | |
7 | 491 | Puggaard Casper | 2005 | KVIK | 0593AA | 50 m | 2:32.65 | |
8 | 205 | Pedersen Robert E Falborg | 2005 | GLADSAXE | 0525AC | 50 m | 2:32.69 | |
9 | 26 | Gottlieb Sebastian Sand | 2005 | ALLERØD | 0511AD | 50 m | 2:32.88 | |
10 | 822 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 2:34.05 | |
11 | 342 | Thorhauge Christian | 2005 | HOBRO | 0545AM | 50 m | 2:35.32 | |
12 | 492 | Andersen Sejer | 2005 | KVIK | 0517AN | 50 m | 2:36.08 | |
13 | 213 | Stender-Petersen Frederik | 2005 | GLADSAXE | 0597AE | 50 m | 2:36.32 | |
14 | 336 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 2:36.53 | |
15 | 750 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 50 m | 2:38.00 | |
16 | 366 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 2:38.73 | |
17 | 807 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 50 m | 2:38.75 | |
18 | 351 | Drechsler Mads | 2005 | HOLSTEBRO | 0561AH | 50 m | 2:38.98 | |
19 | 494 | Cairo Carlo-Viggo | 2005 | KVIK | 0515AB | 50 m | 2:39.19 | |
20 | 339 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 2:39.24 | |
21 | 687 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 2:39.71 | |
22 | 814 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 2:39.84 | |
23 | 314 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 2:40.03 | |
24 | 182 | Andersen William Bogø | 2005 | GLADSAXE | 0559AF | 50 m | 2:40.15 | |
25 | 437 | Nelander Theis | 2005 | IKAST | 0557AC | 50 m | 2:40.16 | |
26 | 419 | Bulba Illia | 2005 | HØRSHOLM | 0583AM | 50 m | 2:40.32 | |
27 | 815 | Kristensen Mikkel K. | 2005 | AALBORG | 0519AJ | 50 m | 2:44.55 | |
28 | 152 | Boserup Laurits | 2005 | GENTOFTE | 0553AK | 50 m | 2:46.34 | |
29 | 671 | Halken Alexander | 2005 | SØLLERØD | 0583AE | 50 m | 2:50.00 | |
30 | 47 | Tullberg Magnus | 2005 | BIRKERØD | 0593AD | 50 m | 2:51.50 | |
31 | 755 | Majgård Thor | 2005 | VEJLE | 0503AI | 50 m | 2:52.42 | |
32 | 55 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | SKOVBAKKEN | 0567AM | 50 m | 2:56.25 | |
33 | 782 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 50 m | 2:59.87 | |
34 | 139 | Mejdal Christoffer | 2005 | FREM | 0589AK | 50 m | 3:13.22 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 55, 4X200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 368 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:06.47 | ||
2 | 147 | Gentofte Piger 1 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 9:07.67 | ||
3 | 293 | Helsingør Piger 1 | 2004 | HELSINGØR | 50 m | 9:11.00 | ||
4 | 745 | Vat Piger | 2004 | VAT CPH | 50 m | 9:11.04 | ||
5 | 50 | Sigma Piger 1 | 2004 | SIGMA | 50 m | 9:16.73 | ||
6 | 824 | A6 Piger 1 | 2004 | A6 | 50 m | 9:17.42 | ||
7 | 799 | Aalborg Piger 1 | 2004 | AALBORG | 50 m | 9:17.47 | ||
8 | 16 | 1 Agf Piger | 2004 | AGF | 50 m | 9:18.40 | ||
9 | 76 | Aarhus Swim Piger | 2004 | AAS | 50 m | 9:22.50 | ||
10 | 148 | Gentofte Piger 2 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 9:22.98 | ||
11 | 375 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:24.48 | ||
12 | 94 | Esbjerg Darlings | 2004 | ESBJERG | 50 m | 9:27.44 | ||
13 | 473 | Kvik 1 | 2004 | KVIK | 50 m | 9:31.42 | ||
14 | 51 | Sigma Piger 2 | 2004 | SIGMA | 50 m | 9:34.48 | ||
15 | 800 | Aalborg Piger 2 | 2004 | AALBORG | 50 m | 9:35.55 | ||
16 | 440 | Piger 1 Kalundborg | 2004 | KALUNDBORG | 50 m | 9:40.00 | ||
17 | 666 | Søllerød Damer | 2004 | SØLLERØD | 50 m | 9:40.00 | ||
18 | 130 | Farum Roses | 2004 | FARUM | 50 m | 9:42.29 | ||
19 | 93 | Esbjerg Babes | 2004 | ESBJERG | 50 m | 9:43.30 | ||
20 | 825 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 50 m | 9:44.01 | ||
21 | 785 | Vs Piger | 2004 | VIBORG | 50 m | 9:44.79 | ||
22 | 486 | Kvik 2 | 2004 | KVIK | 50 m | 9:51.82 | ||
23 | 762 | Vejle Piger 1 | 2004 | VEJLE | 50 m | 9:55.59 | ||
24 | 206 | Gsc Piger 1 | 2004 | GLADSAXE | 50 m | 10:00.66 | ||
25 | 426 | Isk Havfruer | 2005 | IKAST | 50 m | 10:08.45 | ||
26 | 624 | Ssk Damer 1 Silkeborg | 2005 | SILKEBORG | 50 m | 10:26.83 | ||
27 | 589 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | ROSKILDE | 50 m | 11:55.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 56, 4X200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 353 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:13.92 | ||
2 | 48 | Sigma Drenge 1 | 2003 | SIGMA | 50 m | 8:16.50 | ||
3 | 480 | Kvik 1 | 2003 | KVIK | 50 m | 8:28.11 | ||
4 | 506 | Lyngby Lions | 2003 | LYNGBY | 50 m | 8:35.11 | ||
5 | 760 | Vejle Drenge 1 | 2003 | VEJLE | 50 m | 8:39.01 | ||
6 | 775 | Vs Drenge 1 | 2003 | VIBORG | 50 m | 8:43.00 | ||
7 | 823 | A6 Boys | 2003 | A6 | 50 m | 8:46.88 | ||
8 | 49 | Sigma Drenge 2 | 2003 | SIGMA | 50 m | 8:48.09 | ||
9 | 359 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:48.50 | ||
10 | 15 | 1 Agf Drenge | 2003 | AGF | 50 m | 8:50.75 | ||
11 | 188 | Gsc Drenge 1 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 8:50.90 | ||
12 | 96 | Esbjerg Gutter | 2003 | ESBJERG | 50 m | 8:52.70 | ||
13 | 145 | Gentofte Drenge 1 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 8:53.66 | ||
14 | 667 | Søllerød Herrer | 2003 | SØLLERØD | 50 m | 9:00.00 | ||
15 | 75 | Aarhus Swim Drenge | 2003 | AAS | 50 m | 9:07.80 | ||
16 | 626 | Ssk Herrer 1 Silkeborg | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 9:07.80 | ||
17 | 797 | Aalborg Drenge | 2004 | AALBORG | 50 m | 9:13.64 | ||
18 | 189 | Gsc Drenge 2 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 9:21.54 | ||
19 | 433 | Isk Tiger Sharks | 2004 | IKAST | 50 m | 9:23.66 | ||
20 | 761 | Vejle Drenge 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 9:27.35 | ||
21 | 798 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | AALBORG | 50 m | 9:30.39 | ||
22 | 489 | Kvik 2 | 2003 | KVIK | 50 m | 9:34.26 | ||
23 | 781 | Vs Drenge 2 | 2004 | VIBORG | 50 m | 10:27.03 | ||
24 | 590 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | ROSKILDE | 50 m | 11:06.00 | ||
25 | 267 | Drenge H2Odense | 2003 | H2Odense | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 57, 200m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 721 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:23.47 | |
2 | 155 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:25.84 | |
3 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 2:28.35 | |
4 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:29.06 | |
5 | 36 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:33.06 | |
6 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 2:33.27 | |
7 | 569 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 2:33.50 | |
8 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:34.18 | |
9 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 2:34.41 | |
10 | 788 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 2:35.05 | |
11 | 676 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 2:37.23 | |
12 | 752 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 2:38.50 | |
13 | 142 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 2:39.14 | |
14 | 179 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:39.60 | |
15 | 251 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 2:39.69 | |
16 | 382 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 2:40.92 | |
17 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 2:41.39 | |
18 | 180 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:41.64 | |
19 | 79 | Fevre Sofie Le | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 50 m | 2:42.63 | |
20 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 2:43.38 | |
21 | 552 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 2:46.14 | |
22 | 106 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 2:47.52 | |
23 | 449 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 2:48.11 | |
24 | 753 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 2:49.32 | |
25 | 465 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 2:49.56 | |
26 | 59 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 50 m | 2:51.36 | |
27 | 649 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 2:52.61 | |
28 | 399 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 2:53.59 | |
29 | 138 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 50 m | 2:57.08 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 58, 200m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 510 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 2:06.95 | |
2 | 356 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 2:14.02 | |
3 | 357 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 2:17.22 | |
4 | 178 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 2:18.11 | |
5 | 442 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 2:19.78 | |
6 | 481 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 2:23.15 | |
7 | 13 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 2:23.80 | |
8 | 9 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 2:24.43 | |
9 | 418 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 2:24.55 | |
10 | 484 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 2:24.58 | |
11 | 37 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 2:25.13 | |
12 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 2:25.31 | |
13 | 461 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 2:26.19 | |
14 | 691 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 2:27.70 | |
15 | 736 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 2:29.30 | |
16 | 107 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 2:29.36 | |
17 | 635 | Lykke Silas | 2003 | SLAGELSE | 0339AP | 50 m | 2:30.64 | |
18 | 235 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GREVE | 0367AC | 50 m | 2:30.74 | |
19 | 675 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 2:31.87 | |
20 | 14 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 2:31.88 | |
21 | 185 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 2:33.41 | |
22 | 674 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 2:33.80 | |
23 | 530 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 2:34.72 | |
24 | 524 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 50 m | 2:35.32 | |
25 | 672 | Høgenhaug Thomas | 2003 | SØLLERØD | 0391AG | 50 m | 2:35.52 | |
26 | 124 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 2:37.08 | |
27 | 52 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 50 m | 2:37.53 | |
28 | 764 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 50 m | 2:37.89 | |
29 | 403 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 2:38.11 | |
30 | 113 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 2:39.24 | |
31 | 758 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 50 m | 2:39.55 | |
32 | 690 | Stilling Mikkel | 2003 | THISTED | 0347AO | 50 m | 2:39.75 | |
33 | 92 | Sigaard Laurits | 2003 | ERRITSØ | 0325AS | 50 m | 2:41.53 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 59, 100m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:14.85 | |
2 | 616 | Holstein Mette | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 1:16.84 | |
3 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:18.30 | |
4 | 186 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 50 m | 1:19.13 | |
5 | 373 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 1:19.49 | |
6 | 296 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 1:20.07 | |
7 | 801 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 1:20.14 | |
8 | 112 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 50 m | 1:20.43 | |
9 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:21.01 | |
10 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 1:21.07 | |
11 | 21 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 1:21.27 | |
12 | 295 | Dahl Alma Bendix | 2005 | HELSINGØR | 0574AN | 50 m | 1:21.54 | |
13 | 478 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 50 m | 1:22.12 | |
14 | 604 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 1:22.14 | |
15 | 619 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 1:22.39 | |
16 | 841 | Josephsen Ronja K. S. | 2005 | SLANGERUP | 0546AV | 50 m | 1:22.63 | |
17 | 175 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 1:22.81 | |
18 | 172 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 1:23.02 | |
19 | 144 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 1:23.08 | |
20 | 31 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 1:23.33 | |
21 | 647 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 1:23.73 | |
22 | 724 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:24.20 | |
23 | 165 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 1:24.40 | |
24 | 200 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:24.46 | |
25 | 162 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:24.52 | |
26 | 684 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 50 m | 1:24.69 | |
27 | 269 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 1:24.82 | |
28 | 340 | Andersen Karoline Prang | 2005 | HOBRO | 0534AH | 50 m | 1:24.93 | |
29 | 105 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 50 m | 1:25.26 | |
30 | 680 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 50 m | 1:25.26 | |
31 | 677 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 1:25.38 | |
32 | 143 | Nygaard Emma | 2005 | FREM | 0538AR | 50 m | 1:25.45 | |
33 | 568 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 1:25.45 | |
34 | 429 | Holme Sofie Dyg | 2005 | IKAST | 0598AO | 50 m | 1:25.63 | |
35 | 222 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 1:25.69 | |
36 | 477 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 1:25.96 | |
37 | 686 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 1:26.02 | |
38 | 137 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 1:26.12 | |
39 | 325 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 1:26.17 | |
40 | 309 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 50 m | 1:26.55 | |
41 | 221 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 1:26.58 | |
42 | 462 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 1:26.60 | |
43 | 722 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 1:26.67 | |
44 | 848 | Vestergaard Kristine | 2005 | BSK08 | 0596AH | 50 m | 1:26.67 | |
45 | 421 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:26.71 | |
46 | 606 | Michaelsen Cecilie | 2005 | S 68 | 0592AM | 50 m | 1:26.72 | |
47 | 56 | Baumgartner Sara | 2005 | SKOVBAKKEN | 0552AN | 50 m | 1:27.16 | |
48 | 810 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 1:27.18 | |
49 | 516 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 1:27.21 | |
50 | 769 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 1:27.41 | |
51 | 803 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 1:27.46 | |
52 | 608 | Thirup Mathilde | 2005 | S 68 | 0536AL | 50 m | 1:27.63 | |
53 | 164 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 1:27.94 | |
54 | 427 | Bjørn Weronika L. | 2005 | IKAST | 0524AG | 50 m | 1:28.36 | |
55 | 158 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 1:28.73 | |
56 | 700 | Salhauge Liv | 2005 | TRITON B | 0586AE | 50 m | 1:33.97 | |
57 | 40 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 1:34.32 | |
58 | 562 | Mosegaard Nicoline Bang | 2005 | SKIVE | 0562AS | 50 m | 1:38.88 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 60, 100m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 1:10.41 | |
2 | 830 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 1:11.41 | |
3 | 100 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 1:12.09 | |
4 | 231 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 1:14.14 | |
5 | 485 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 1:14.27 | |
6 | 668 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 1:14.51 | |
7 | 434 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 1:15.20 | |
8 | 38 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 1:15.32 | |
9 | 364 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 1:15.35 | |
10 | 535 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 1:15.51 | |
11 | 60 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 1:16.58 | |
12 | 8 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 1:17.18 | |
13 | 61 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 1:17.25 | |
14 | 239 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 1:17.57 | |
15 | 572 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:17.66 | |
16 | 32 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 1:18.06 | |
17 | 306 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 1:18.21 | |
18 | 546 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 1:18.63 | |
19 | 634 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 50 m | 1:18.70 | |
20 | 754 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 1:18.81 | |
21 | 275 | Pedersen Christoffer R.S. | 2004 | H2Odense | 0405AA | 50 m | 1:19.22 | |
22 | 493 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 1:19.32 | |
23 | 740 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 1:19.33 | |
24 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 1:19.61 | |
25 | 689 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 1:19.68 | |
26 | 512 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 1:19.70 | |
27 | 653 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 1:19.70 | |
28 | 483 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 1:20.12 | |
29 | 784 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 50 m | 1:20.27 | |
30 | 68 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 1:20.32 | |
31 | 190 | Fessel Silas | 2004 | GLADSAXE | 0467AD | 50 m | 1:20.36 | |
32 | 250 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 1:20.65 | |
33 | 813 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 50 m | 1:20.80 | |
34 | 531 | Torp Andreas | 2004 | NORD | 0409AA | 50 m | 1:21.00 | |
35 | 537 | Dyhr-Rasmussen Lauritz | 2004 | NÆSTVED | 0537AI | 50 m | 1:21.21 | |
36 | 793 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 50 m | 1:21.25 | |
37 | 673 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 1:21.46 | |
38 | 204 | Ohlsen Søren Wandall | 2004 | GLADSAXE | 0469AC | 50 m | 1:21.51 | |
39 | 642 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 50 m | 1:21.57 | |
40 | 685 | Hansen Gustav | 2004 | THISTED | 0415AM | 50 m | 1:21.57 | |
41 | 828 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | JYLLINGE | 0481AB | 50 m | 1:21.88 | |
42 | 470 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 1:21.90 | |
43 | 23 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 1:21.96 | |
44 | 692 | Sørensen Viktor Enevold | 2004 | THISTED | 0457AL | 50 m | 1:21.99 | |
45 | 362 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 1:22.08 | |
46 | 770 | Rasmussen Esben | 2004 | VEST | 0413AJ | 50 m | 1:22.21 | |
47 | 739 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 50 m | 1:22.25 | |
48 | 513 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 1:22.26 | |
49 | 657 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 1:22.53 | |
50 | 767 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 1:22.53 | |
51 | 424 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 1:22.54 | |
52 | 406 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:23.09 | |
53 | 780 | Kallesøe Andreas Weis | 2004 | VIBORG | 0491AM | 50 m | 1:23.20 | |
54 | 819 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 50 m | 1:23.30 | |
55 | 160 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 1:23.35 | |
56 | 199 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 1:23.41 | |
57 | 6 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 1:23.42 | |
58 | 297 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 1:23.43 | |
59 | 109 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 50 m | 1:23.80 | |
60 | 811 | Johannesen Casper | 2004 | AALBORG | 0429AH | 50 m | 1:24.13 | |
61 | 595 | Rasch Malte | 2004 | RØNNE | 0403AH | 50 m | 1:24.29 | |
62 | 574 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 50 m | 1:24.34 | |
63 | 450 | Thulstrup Lasse | 2004 | KOLDING | 0489AB | 50 m | 1:24.38 | |
64 | 220 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 1:30.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:13.37 | |
2 | 184 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:13.97 | |
3 | 842 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 1:14.02 | |
4 | 532 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 1:14.99 | |
5 | 24 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:15.48 | |
6 | 120 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 50 m | 1:16.64 | |
7 | 278 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 50 m | 1:18.10 | |
8 | 66 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 1:18.25 | |
9 | 663 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 1:18.55 | |
10 | 102 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 50 m | 1:18.59 | |
11 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 1:18.63 | |
12 | 17 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 1:19.34 | |
13 | 836 | Ekman Emma | 2004 | LAKSEN | 0494AG | 50 m | 1:19.50 | |
14 | 561 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 1:19.57 | |
15 | 260 | Østergaard Mathilde | 2004 | GRINDSTED | 0484AE | 50 m | 1:19.82 | |
16 | 438 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 1:19.90 | |
17 | 58 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 1:19.98 | |
18 | 97 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 1:19.98 | |
19 | 156 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:20.02 | |
20 | 795 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 1:20.15 | |
21 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 1:20.36 | |
22 | 384 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 1:20.42 | |
23 | 402 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 1:20.56 | |
24 | 679 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 1:20.57 | |
25 | 177 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 1:21.35 | |
26 | 117 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 1:21.39 | |
27 | 87 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | ERRITSØ | 0426AT | 50 m | 1:21.58 | |
28 | 1 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 1:21.60 | |
29 | 505 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:22.30 | |
30 | 821 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 1:22.57 | |
31 | 57 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 1:22.69 | |
32 | 313 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 1:22.69 | |
33 | 552 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 1:22.78 | |
34 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 1:22.80 | |
35 | 192 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 50 m | 1:22.92 | |
36 | 400 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 1:23.38 | |
37 | 126 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 1:23.39 | |
38 | 243 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 1:23.44 | |
39 | 517 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 1:23.53 | |
40 | 343 | Buck Maja | 2004 | HOLBÆK | 0456AP | 50 m | 1:23.70 | |
41 | 259 | Kruse Freja | 2004 | GRINDSTED | 0434AW | 50 m | 1:23.77 | |
42 | 198 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:24.00 | |
43 | 661 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 50 m | 1:24.19 | |
44 | 338 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 1:24.62 | |
45 | 846 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 1:24.78 | |
46 | 333 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 50 m | 1:25.04 | |
47 | 729 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 1:26.55 | |
48 | 116 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 1:32.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 352 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 1:08.99 | |
2 | 19 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 1:11.09 | |
3 | 273 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 1:11.99 | |
4 | 219 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 1:12.20 | |
5 | 638 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 1:12.26 | |
6 | 12 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 50 m | 1:12.75 | |
7 | 751 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 50 m | 1:13.14 | |
8 | 196 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 1:13.45 | |
9 | 611 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 1:13.72 | |
10 | 18 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 50 m | 1:13.99 | |
11 | 509 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 1:14.06 | |
12 | 610 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 50 m | 1:14.06 | |
13 | 346 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 1:14.07 | |
14 | 484 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 1:14.39 | |
15 | 263 | Bonjorn Pol Cardeñas | 2003 | H2Odense | 0351AT | 50 m | 1:14.42 | |
16 | 357 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 1:14.98 | |
17 | 749 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 50 m | 1:15.10 | |
18 | 757 | Nguyen Kim Doan | 2003 | VEJLE | 0381AH | 50 m | 1:15.26 | |
19 | 411 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 50 m | 1:15.27 | |
20 | 511 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 1:15.42 | |
21 | 358 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:15.55 | |
22 | 395 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 1:16.39 | |
23 | 528 | Hjerrild-Jensen Gustav | 2003 | NORD | 0311AQ | 50 m | 1:16.45 | |
24 | 410 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 50 m | 1:16.73 | |
25 | 545 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 1:16.74 | |
26 | 73 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 50 m | 1:17.17 | |
27 | 264 | Clausen Casper Bang | 2003 | H2Odense | 0391AJ | 50 m | 1:17.19 | |
28 | 185 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 1:17.21 | |
29 | 736 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 1:17.27 | |
30 | 526 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 50 m | 1:17.42 | |
31 | 115 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 50 m | 1:17.49 | |
32 | 70 | Sloth William | 2003 | LYSENG | 0367AJ | 50 m | 1:17.56 | |
33 | 748 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 50 m | 1:17.59 | |
34 | 834 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 1:17.60 | |
35 | 417 | Bruhn Fillip | 2003 | HØRSHOLM | 0391AM | 50 m | 1:17.79 | |
36 | 554 | Klein Malik Lodberg | 2003 | PINGVINEN | 0359AI | 50 m | 1:18.14 | |
37 | 261 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 50 m | 1:18.31 | |
38 | 758 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 50 m | 1:18.51 | |
39 | 22 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 1:18.60 | |
40 | 551 | Delaney Dion Drejer | 2003 | PINGVINEN | 0327AL | 50 m | 1:18.64 | |
41 | 556 | Riisgaard-Jensen Jens | 2003 | PINGVINEN | 0369AF | 50 m | 1:18.66 | |
42 | 321 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 50 m | 1:18.72 | |
43 | 173 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 1:18.75 | |
44 | 86 | Refsgaard Jesse | 2003 | DRAGSHOLM | 0365AQ | 50 m | 1:18.78 | |
45 | 621 | Mølgaard Mikkel | 2003 | SILKEBORG | 0333AQ | 50 m | 1:18.97 | |
46 | 235 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GREVE | 0367AC | 50 m | 1:18.98 | |
47 | 69 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | LYSENG | 0329AG | 50 m | 1:19.63 | |
48 | 113 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 1:19.78 | |
49 | 299 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 1:19.80 | |
50 | 20 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 1:20.46 | |
51 | 539 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:21.25 | |
52 | 550 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 50 m | 1:23.84 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 63, 400m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 702 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 4:36.49 | |
2 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 4:43.18 | |
3 | 504 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 4:43.48 | |
4 | 36 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 4:43.81 | |
5 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 4:43.86 | |
6 | 335 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 4:43.98 | |
7 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 4:45.00 | |
8 | 833 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 4:45.43 | |
9 | 723 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 4:45.98 | |
10 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 4:46.83 | |
11 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 4:47.67 | |
12 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 4:48.15 | |
13 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 4:49.68 | |
14 | 330 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 4:49.80 | |
15 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 4:50.31 | |
16 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 4:50.53 | |
17 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 4:51.33 | |
18 | 177 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 4:51.54 | |
19 | 39 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 4:52.40 | |
20 | 479 | Roskær Elisabeth | 2004 | KVIK | 0464AC | 50 m | 4:54.86 | |
21 | 271 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 4:55.06 | |
22 | 458 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 4:55.56 | |
23 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 4:55.92 | |
24 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 4:56.17 | |
25 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 4:57.24 | |
26 | 826 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 4:57.61 | |
27 | 34 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 4:58.00 | |
28 | 732 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 4:58.04 | |
29 | 558 | Romanski Fenja | 2005 | PINGVINEN | 0598AH | 50 m | 4:58.22 | |
30 | 402 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 4:58.44 | |
31 | 21 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 4:58.45 | |
32 | 106 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 4:58.57 | |
33 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 4:58.77 | |
34 | 102 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 50 m | 4:58.82 | |
35 | 464 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 4:59.39 | |
36 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 4:59.70 | |
37 | 1 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 5:00.13 | |
38 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 5:00.72 | |
39 | 532 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 5:00.88 | |
40 | 396 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 5:00.89 | |
41 | 408 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 5:01.12 | |
42 | 466 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 5:01.78 | |
43 | 664 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 5:03.12 | |
44 | 11 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 5:04.44 | |
45 | 379 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 5:04.49 | |
46 | 30 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 5:05.02 | |
47 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 5:05.47 | |
48 | 731 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 5:05.68 | |
49 | 630 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 5:05.77 | |
50 | 456 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 5:06.01 | |
51 | 719 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 5:06.64 | |
52 | 476 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 5:06.97 | |
53 | 578 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 5:06.98 | |
54 | 475 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 50 m | 5:08.25 | |
55 | 586 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 5:09.49 | |
56 | 175 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 5:10.40 | |
57 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 5:10.43 | |
58 | 684 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 50 m | 5:11.08 | |
59 | 516 | Højberg Asta | 2005 | LYNGBY | 0546AB | 50 m | 5:11.40 | |
60 | 7 | Hindberg Ida Emilie | 2005 | AGF | 0528AQ | 50 m | 5:11.48 | |
61 | 289 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 5:11.63 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 35 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 4:15.77 | |
2 | 357 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 4:18.80 | |
3 | 355 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 4:20.56 | |
4 | 481 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 4:20.57 | |
5 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 4:23.40 | |
6 | 42 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 4:24.36 | |
7 | 280 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 50 m | 4:26.66 | |
8 | 697 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 4:28.80 | |
9 | 779 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 4:30.03 | |
10 | 67 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 4:30.74 | |
11 | 37 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 4:31.14 | |
12 | 746 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 4:31.34 | |
13 | 123 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 4:31.98 | |
14 | 435 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 4:32.04 | |
15 | 9 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 4:32.31 | |
16 | 698 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 4:32.56 | |
17 | 84 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 50 m | 4:33.44 | |
18 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 4:33.47 | |
19 | 599 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 4:34.06 | |
20 | 43 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 4:34.96 | |
21 | 44 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 4:35.16 | |
22 | 674 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 4:35.20 | |
23 | 530 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 4:35.61 | |
24 | 252 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 4:36.15 | |
25 | 691 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 4:36.61 | |
26 | 636 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 50 m | 4:36.70 | |
27 | 244 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 4:37.50 | |
28 | 652 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 4:37.78 | |
29 | 73 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 50 m | 4:39.07 | |
30 | 546 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 4:39.69 | |
31 | 405 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 4:40.17 | |
32 | 613 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 4:40.20 | |
33 | 61 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 4:40.21 | |
34 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 4:40.35 | |
35 | 508 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 50 m | 4:40.36 | |
36 | 545 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 4:40.73 | |
37 | 838 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 4:40.99 | |
38 | 181 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 50 m | 4:41.16 | |
39 | 778 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 4:41.37 | |
40 | 683 | Neumann Emil | 2004 | SØNDERBORG | 0465AH | 50 m | 4:41.89 | |
41 | 490 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 4:42.20 | |
42 | 166 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 4:43.99 | |
43 | 434 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 4:44.63 | |
44 | 33 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 4:45.17 | |
45 | 696 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 50 m | 4:45.21 | |
46 | 557 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 4:45.55 | |
47 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 4:45.91 | |
48 | 565 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 4:46.50 | |
49 | 703 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 4:47.45 | |
50 | 151 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 4:47.80 | |
51 | 614 | Hansen Kasper | 2004 | SILKEBORG | 0433AG | 50 m | 4:48.01 | |
52 | 689 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 4:48.09 | |
53 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 4:48.94 | |
54 | 656 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 50 m | 4:49.35 | |
55 | 195 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 4:49.39 | |
56 | 288 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 4:49.43 | |
57 | 837 | Hansen Emil Witzner | 2004 | LAKSEN | 0475AD | 50 m | 4:49.49 | |
58 | 406 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 4:49.87 | |
59 | 397 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 4:50.25 | |
60 | 234 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 4:51.32 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 65, 50m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 30.76 | |
2 | 238 | Madsen Julie Liv | 2006 | GREVE | 0682AB | 50 m | 30.92 | |
3 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 31.57 | |
4 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 32.13 | |
5 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 32.19 | |
6 | 265 | Færgemann Naja | 2006 | H2Odense | 0602AI | 50 m | 32.29 | |
7 | 118 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 50 m | 32.30 | |
8 | 27 | Mulipola Astrid | 2006 | ALLERØD | 0696AG | 50 m | 32.44 | |
9 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 32.78 | |
10 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 32.95 | |
11 | 154 | Cour Liva La | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 33.08 | |
12 | 734 | Møller-Ern Alma | 2006 | VI39 | 0662AB | 50 m | 33.11 | |
13 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 33.40 | |
14 | 232 | Englev Elisabeth Augusta | 2006 | GREVE | 0604AE | 50 m | 33.59 | |
15 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 33.75 | |
16 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 34.09 | |
17 | 468 | Petersen Andrea Nøhr | 2006 | KØGE | 0686AB | 50 m | 34.09 | |
18 | 101 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 50 m | 34.15 | |
19 | 733 | Hartvig-Olsen Emilie | 2006 | VI39 | 0634AH | 50 m | 34.18 | |
20 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 34.29 | |
21 | 771 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 50 m | 34.34 | |
22 | 759 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | VEJLE | 0634AD | 50 m | 34.57 | |
23 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 34.72 | |
24 | 3 | Gadegaard Lucia Ruiz | 2006 | AGF | 0638AC | 50 m | 34.78 | |
25 | 29 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 50 m | 35.03 | |
26 | 387 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 35.23 | |
27 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 35.48 | |
28 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 35.53 | |
29 | 54 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 50 m | 35.61 | |
30 | 241 | Pejø Sabrina Meldgaard | 2006 | GREVE | 0626AJ | 50 m | 35.68 | |
31 | 224 | Rosenkrantz Regitze | 2006 | GSK | 0692AG | 50 m | 35.81 | |
32 | 229 | Andersen Nicole Damhøj | 2006 | GREVE | 0674AN | 50 m | 35.82 | |
33 | 223 | Postgaard Leonora M | 2006 | GSK | 0666AD | 50 m | 35.85 | |
34 | 623 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 35.87 | |
35 | 620 | Michaelsen Trine Lundø | 2006 | SILKEBORG | 0648AJ | 50 m | 35.93 | |
36 | 654 | Langhorn Josefine Meng | 2006 | SK-SYD | 0676AO | 50 m | 35.99 | |
37 | 324 | Ankersen Mie | 2006 | HERLUFSHOL | 0622AD | 50 m | 36.03 | |
38 | 217 | Hansen Katharina Beyer | 2006 | GSK | 0674AH | 50 m | 36.11 | |
39 | 643 | Hansen Caroline Rygaard | 2006 | SOLRØD | 0632AL | 50 m | 36.18 | |
40 | 169 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 36.22 | |
41 | 575 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 36.39 | |
42 | 768 | Nissov-Johansen Marie | 2006 | VEST | 0626AD | 50 m | 36.43 | |
43 | 720 | Højlund Sarah | 2006 | VAT CPH-MK | 0684AH | 50 m | 36.45 | |
44 | 742 | Vedel Dicte Laurberg | 2006 | VATCPH-STT | 0606AA | 50 m | 36.45 | |
45 | 389 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 36.47 | |
46 | 385 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 36.49 | |
47 | 772 | Therp Rikke | 2006 | VEST | 0628AF | 50 m | 36.51 | |
48 | 159 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 36.54 | |
49 | 201 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 50 m | 36.55 | |
50 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 36.64 | |
51 | 541 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 36.66 | |
52 | 515 | Elster Marie | 2006 | LYNGBY | 0614AE | 50 m | 36.92 | |
53 | 183 | Bartels Maja Damkjær | 2006 | GLADSAXE | 0656AL | 50 m | 37.00 | |
54 | 404 | Parkhøi Rikke | 2006 | HVIDOVRE | 0626AC | 50 m | 37.22 | |
55 | 209 | Roos Bianca | 2006 | GLADSAXE | 0622AB | 50 m | 38.87 | |
56 | 80 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 50 m | 39.18 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 66, 50m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 302 | Nielsen Valdemar Menck | 2005 | HELSINGØR | 0577AC | 50 m | 28.21 | |
2 | 593 | Berlin Malthe | 2005 | RØNNE | 0525AK | 50 m | 28.50 | |
3 | 847 | Svarrer Julius | 2005 | SLANGERUP | 0507AH | 50 m | 29.94 | |
4 | 491 | Puggaard Casper | 2005 | KVIK | 0593AA | 50 m | 30.36 | |
5 | 687 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 30.50 | |
6 | 582 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 30.56 | |
7 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 31.01 | |
8 | 492 | Andersen Sejer | 2005 | KVIK | 0517AN | 50 m | 31.15 | |
9 | 735 | Rendlev Sebastian | 2005 | VI39 | 0547AB | 50 m | 31.40 | |
10 | 128 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 31.46 | |
11 | 248 | Larsen Magnus Ulrik | 2005 | TUNE | 0513AF | 50 m | 31.50 | |
12 | 10 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 31.81 | |
13 | 63 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | SKOVBAKKEN | 0571AC | 50 m | 31.81 | |
14 | 277 | Tholstrup Marius Dyrgaard | 2005 | H2Odense | 0547AE | 50 m | 31.97 | |
15 | 182 | Andersen William Bogø | 2005 | GLADSAXE | 0559AF | 50 m | 31.99 | |
16 | 454 | Knudsen Tobias Rehder | 2005 | KORSØR | 0549AB | 50 m | 32.01 | |
17 | 585 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 32.16 | |
18 | 822 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 32.17 | |
19 | 211 | Schmidt William Bendix | 2005 | GLADSAXE | 0587AE | 50 m | 32.25 | |
20 | 727 | Simson Nicholas | 2005 | VAT CPH-MK | 0527AB | 50 m | 32.39 | |
21 | 669 | Brøndum Marius Lundsteen | 2005 | SØLLERØD | 0545AE | 50 m | 32.66 | |
22 | 213 | Stender-Petersen Frederik | 2005 | GLADSAXE | 0597AE | 50 m | 32.80 | |
23 | 342 | Thorhauge Christian | 2005 | HOBRO | 0545AM | 50 m | 32.80 | |
24 | 141 | Johannessen Anders Mosbæk | 2005 | FREM | 0529AG | 50 m | 32.84 | |
25 | 237 | Madsen Cilas | 2005 | GREVE | 0557AB | 50 m | 32.86 | |
26 | 226 | Thøgersen Anders | 2005 | GSK | 0527AE | 50 m | 32.89 | |
27 | 314 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 32.89 | |
28 | 230 | Bastholm Daniel | 2005 | GREVE | 0569AF | 50 m | 32.90 | |
29 | 650 | Bjørnsteen Tobias | 2005 | SK-SYD | 0509AI | 50 m | 32.94 | |
30 | 194 | Hansen Nicholas H. | 2005 | GLADSAXE | 0515AF | 50 m | 33.08 | |
31 | 494 | Cairo Carlo-Viggo | 2005 | KVIK | 0515AB | 50 m | 33.10 | |
32 | 46 | Rosengaard Tobias | 2005 | BIRKERØD | 0511AB | 50 m | 33.23 | |
33 | 583 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 33.23 | |
34 | 694 | Hoxer Gustav | 2005 | THISTED | 0585AD | 50 m | 33.23 | |
35 | 774 | Voss Axel Føns | 2005 | VEST | 0517AL | 50 m | 33.27 | |
36 | 755 | Majgård Thor | 2005 | VEJLE | 0503AI | 50 m | 33.28 | |
37 | 807 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 50 m | 33.29 | |
38 | 339 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 33.38 | |
39 | 750 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 50 m | 33.38 | |
40 | 367 | Slot Matthias | 2005 | HOVEDSTAD | 0517AB | 50 m | 33.39 | |
41 | 344 | Guler Furkan | 2005 | HOLBÆK | 0565AO | 50 m | 33.43 | |
42 | 134 | Olesen Bertram | 2005 | FR.SUND | 0509AK | 50 m | 33.47 | |
43 | 413 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 50 m | 33.47 | |
44 | 26 | Gottlieb Sebastian Sand | 2005 | ALLERØD | 0511AD | 50 m | 33.49 | |
45 | 99 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 50 m | 33.50 | |
46 | 688 | Kjær Kristian | 2005 | THISTED | 0595AD | 50 m | 33.51 | |
47 | 203 | Matras Vincent | 2005 | GLADSAXE | 0591AF | 50 m | 33.54 | |
48 | 98 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 50 m | 33.67 | |
49 | 629 | Togsverd Emil | 2005 | SILKEBORG | 0577AE | 50 m | 33.83 | |
50 | 317 | Enemærke Emil Kruse | 2005 | HERLEV | 0589AB | 50 m | 33.84 | |
51 | 82 | Madsen Mikkel Holme | 2005 | DELTA | 0539AK | 50 m | 33.85 | |
52 | 536 | Thuelund Teodor | 2005 | NYBORG | 0577AH | 50 m | 33.86 | |
53 | 571 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 33.88 | |
54 | 90 | Poulsen Peter Rom | 2005 | ERRITSØ | 0593AJ | 50 m | 33.97 | |
55 | 171 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 33.97 | |
56 | 766 | Møller Theodor | 2005 | VEST | 0533AA | 50 m | 34.02 | |
57 | 77 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 50 m | 34.08 | |
58 | 437 | Nelander Theis | 2005 | IKAST | 0557AC | 50 m | 34.18 | |
59 | 743 | Vergmann Sune | 2005 | VATCPH-STT | 0595AH | 50 m | 34.18 | |
60 | 564 | Hertzog Luca | 2005 | RINGE | 0569AB | 50 m | 34.23 | |
61 | 334 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 50 m | 34.26 | |
62 | 336 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 34.31 | |
63 | 451 | Clausen Konrad | 2005 | KORSØR | 0547AF | 50 m | 34.42 | |
64 | 419 | Bulba Illia | 2005 | HØRSHOLM | 0583AM | 50 m | 34.46 | |
65 | 326 | Høy August | 2005 | HERLUFSHOL | 0539AG | 50 m | 34.49 | |
66 | 618 | Larsen Nicklas Rossau | 2005 | SILKEBORG | 0529AI | 50 m | 34.67 | |
67 | 538 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 34.69 | |
68 | 580 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 34.71 | |
69 | 197 | Junker Anders | 2005 | GLADSAXE | 0523AF | 50 m | 35.31 | |
70 | 163 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 35.48 | |
71 | 782 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 50 m | 37.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 67, 50m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 33.25 | |
2 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 33.90 | |
3 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 33.94 | |
4 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 33.95 | |
5 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 34.59 | |
6 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 34.90 | |
7 | 169 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 35.77 | |
8 | 699 | Jensen Emilie Wilms | 2006 | TRITON B | 0658AB | 50 m | 35.80 | |
9 | 265 | Færgemann Naja | 2006 | H2Odense | 0602AI | 50 m | 35.93 | |
10 | 682 | Kapke Clara | 2006 | SØNDERBORG | 0614AB | 50 m | 35.97 | |
11 | 543 | Mayland Liva | 2006 | NÆSTVED | 0622AK | 50 m | 36.30 | |
12 | 430 | Jensen Laura Snebang V. | 2006 | IKAST | 0674AS | 50 m | 36.42 | |
13 | 174 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 36.68 | |
14 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 36.77 | |
15 | 3 | Gadegaard Lucia Ruiz | 2006 | AGF | 0638AC | 50 m | 36.92 | |
16 | 154 | Cour Liva La | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 36.97 | |
17 | 74 | Kanstrup Rikke Friis | 2006 | HEI | 0634AR | 50 m | 37.24 | |
18 | 201 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 50 m | 37.35 | |
19 | 497 | Reimer Siv | 2006 | KVIK | 0688AI | 50 m | 37.37 | |
20 | 498 | Smerdal Lara | 2006 | KVIK | 0628AI | 50 m | 37.39 | |
21 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 37.41 | |
22 | 319 | Lund Asta | 2006 | HERLEV | 0658AD | 50 m | 37.43 | |
23 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 37.53 | |
24 | 225 | Stærke Petrea Hostrup | 2006 | GSK | 0664AD | 50 m | 37.59 | |
25 | 805 | Gjelstrup Line | 2006 | AALBORG | 0658AC | 50 m | 37.85 | |
26 | 398 | Jensen Maica | 2006 | HVIDOVRE | 0612AE | 50 m | 37.91 | |
27 | 843 | Kjærsgaard Jasmin | 2006 | SLANGERUP | 0682AF | 50 m | 37.93 | |
28 | 665 | Abel Aia Caroline | 2006 | SØHESTEN | 0666AL | 50 m | 37.94 | |
29 | 443 | Müller Beatrice Buhr | 2006 | KALUNDBORG | 0652AK | 50 m | 37.97 | |
30 | 387 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 38.00 | |
31 | 544 | Nielsen Iben Lund | 2006 | NÆSTVED | 0636AM | 50 m | 38.02 | |
32 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 38.02 | |
33 | 337 | Pihl Athena Haugsted | 2006 | HILLERØD | 0652AA | 50 m | 38.09 | |
34 | 455 | Mathiasen Silje | 2006 | KORSØR | 0628AG | 50 m | 38.20 | |
35 | 541 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 38.24 | |
36 | 348 | Bach Anna | 2006 | HOLSTEBRO | 0694AF | 50 m | 38.34 | |
37 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 38.36 | |
38 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 38.39 | |
39 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 38.42 | |
40 | 468 | Petersen Andrea Nøhr | 2006 | KØGE | 0686AB | 50 m | 38.50 | |
41 | 246 | Larsen Alberte Crone | 2006 | TUNE | 0682AK | 50 m | 38.51 | |
42 | 742 | Vedel Dicte Laurberg | 2006 | VATCPH-STT | 0606AA | 50 m | 38.51 | |
43 | 623 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 38.55 | |
44 | 168 | Lunding Julie Heurlin | 2006 | GENTOFTE | 0626AA | 50 m | 38.58 | |
45 | 119 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 50 m | 38.63 | |
46 | 620 | Michaelsen Trine Lundø | 2006 | SILKEBORG | 0648AJ | 50 m | 38.66 | |
47 | 542 | Ludvigsen Mathilde | 2006 | NÆSTVED | 0616AM | 50 m | 38.70 | |
48 | 839 | Dietrichsen Anna | 2006 | SLANGERUP | 0694AB | 50 m | 38.72 | |
49 | 176 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 38.73 | |
50 | 279 | Stamholt Anne | 2006 | HADERSLEV | 0652AM | 50 m | 38.79 | |
51 | 328 | Meyer Laura | 2006 | HERLUFSHOL | 0652AF | 50 m | 38.86 | |
52 | 521 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 38.88 | |
53 | 347 | Pedersen Alberte | 2006 | HOLBÆK | 0618AB | 50 m | 38.91 | |
54 | 159 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 38.94 | |
55 | 422 | Kaas Freja Mathilde | 2006 | HØRSHOLM | 0638AO | 50 m | 38.95 | |
56 | 129 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 38.97 | |
57 | 520 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 39.00 | |
58 | 232 | Englev Elisabeth Augusta | 2006 | GREVE | 0604AE | 50 m | 39.04 | |
59 | 514 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 39.08 | |
60 | 150 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 39.12 | |
61 | 54 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 50 m | 39.13 | |
62 | 432 | Håkonsson Laura | 2006 | IKAST | 0646AO | 50 m | 39.20 | |
63 | 210 | Roos Henriette | 2006 | GLADSAXE | 0602AB | 50 m | 39.76 | |
64 | 459 | Christensen Anna Hjorth | 2006 | KØGE | 0652AI | 50 m | 39.93 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 68, 50m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 847 | Svarrer Julius | 2005 | SLANGERUP | 0507AH | 50 m | 30.42 | |
2 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 30.80 | |
3 | 302 | Nielsen Valdemar Menck | 2005 | HELSINGØR | 0577AC | 50 m | 31.40 | |
4 | 687 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 32.12 | |
5 | 491 | Puggaard Casper | 2005 | KVIK | 0593AA | 50 m | 32.28 | |
6 | 205 | Pedersen Robert E Falborg | 2005 | GLADSAXE | 0525AC | 50 m | 32.41 | |
7 | 582 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 32.50 | |
8 | 363 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 32.54 | |
9 | 492 | Andersen Sejer | 2005 | KVIK | 0517AN | 50 m | 33.09 | |
10 | 10 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 33.41 | |
11 | 211 | Schmidt William Bendix | 2005 | GLADSAXE | 0587AE | 50 m | 33.57 | |
12 | 171 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 33.68 | |
13 | 26 | Gottlieb Sebastian Sand | 2005 | ALLERØD | 0511AD | 50 m | 34.03 | |
14 | 814 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 34.04 | |
15 | 585 | Jørgensen Malte Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0515AE | 50 m | 34.14 | |
16 | 454 | Knudsen Tobias Rehder | 2005 | KORSØR | 0549AB | 50 m | 34.18 | |
17 | 248 | Larsen Magnus Ulrik | 2005 | TUNE | 0513AF | 50 m | 34.23 | |
18 | 213 | Stender-Petersen Frederik | 2005 | GLADSAXE | 0597AE | 50 m | 34.30 | |
19 | 366 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 34.81 | |
20 | 783 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 50 m | 34.83 | |
21 | 342 | Thorhauge Christian | 2005 | HOBRO | 0545AM | 50 m | 34.87 | |
22 | 583 | Isaksen Emil | 2005 | ROSKILDE | 0573AI | 50 m | 34.89 | |
23 | 669 | Brøndum Marius Lundsteen | 2005 | SØLLERØD | 0545AE | 50 m | 34.89 | |
24 | 727 | Simson Nicholas | 2005 | VAT CPH-MK | 0527AB | 50 m | 34.95 | |
25 | 538 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 35.02 | |
26 | 163 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 35.10 | |
27 | 128 | Olsen Cornelius | 2005 | FARUM | 0515AD | 50 m | 35.14 | |
28 | 98 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 50 m | 35.16 | |
29 | 688 | Kjær Kristian | 2005 | THISTED | 0595AD | 50 m | 35.19 | |
30 | 564 | Hertzog Luca | 2005 | RINGE | 0569AB | 50 m | 35.26 | |
31 | 750 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 50 m | 35.29 | |
32 | 815 | Kristensen Mikkel K. | 2005 | AALBORG | 0519AJ | 50 m | 35.29 | |
33 | 161 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | 35.35 | |
34 | 339 | Uldall Louie | 2005 | HILLERØD | 0537AE | 50 m | 35.35 | |
35 | 655 | Liersch Mathies | 2005 | SK-SYD | 50 m | 35.36 | ||
36 | 197 | Junker Anders | 2005 | GLADSAXE | 0523AF | 50 m | 35.37 | |
37 | 203 | Matras Vincent | 2005 | GLADSAXE | 0591AF | 50 m | 35.45 | |
38 | 637 | Nielsen Andreas M | 2005 | SLAGELSE | 0505AA | 50 m | 35.47 | |
39 | 63 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | SKOVBAKKEN | 0571AC | 50 m | 35.60 | |
40 | 305 | Schøning Teodor Roed | 2005 | HELSINGØR | 0585AA | 50 m | 35.78 | |
41 | 580 | Breuner William | 2005 | ROSKILDE | 0521AC | 50 m | 35.78 | |
42 | 460 | Danielsen Stefan Helding | 2005 | KØGE | 0511AC | 50 m | 35.82 | |
43 | 822 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 35.86 | |
44 | 72 | Boest Casper | 2005 | HEI | 0585AK | 50 m | 36.05 | |
45 | 394 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 36.06 | |
46 | 182 | Andersen William Bogø | 2005 | GLADSAXE | 0559AF | 50 m | 36.09 | |
47 | 735 | Rendlev Sebastian | 2005 | VI39 | 0547AB | 50 m | 36.09 | |
48 | 317 | Enemærke Emil Kruse | 2005 | HERLEV | 0589AB | 50 m | 36.10 | |
49 | 453 | Jepsen Christian Søe | 2005 | KORSØR | 0553AF | 50 m | 36.27 | |
50 | 82 | Madsen Mikkel Holme | 2005 | DELTA | 0539AK | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 69, 100m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 1:18.78 | |
2 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 1:19.80 | |
3 | 522 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 1:21.30 | |
4 | 27 | Mulipola Astrid | 2006 | ALLERØD | 0696AG | 50 m | 1:22.97 | |
5 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 1:23.01 | |
6 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 1:23.28 | |
7 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 1:23.73 | |
8 | 733 | Hartvig-Olsen Emilie | 2006 | VI39 | 0634AH | 50 m | 1:25.09 | |
9 | 385 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 1:25.42 | |
10 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 1:26.33 | |
11 | 238 | Madsen Julie Liv | 2006 | GREVE | 0682AB | 50 m | 1:27.32 | |
12 | 771 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 50 m | 1:27.84 | |
13 | 129 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 1:28.66 | |
14 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 1:28.76 | |
15 | 759 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | VEJLE | 0634AD | 50 m | 1:28.79 | |
16 | 118 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 50 m | 1:28.80 | |
17 | 541 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 1:28.83 | |
18 | 391 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 1:29.10 | |
19 | 520 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 1:29.42 | |
20 | 119 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 50 m | 1:29.53 | |
21 | 643 | Hansen Caroline Rygaard | 2006 | SOLRØD | 0632AL | 50 m | 1:29.64 | |
22 | 734 | Møller-Ern Alma | 2006 | VI39 | 0662AB | 50 m | 1:29.67 | |
23 | 772 | Therp Rikke | 2006 | VEST | 0628AF | 50 m | 1:30.23 | |
24 | 209 | Roos Bianca | 2006 | GLADSAXE | 0622AB | 50 m | 1:30.35 | |
25 | 101 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 50 m | 1:30.76 | |
26 | 563 | Hemmeløff Olivia | 2006 | RINGE | 0648AK | 50 m | 1:30.82 | |
27 | 210 | Roos Henriette | 2006 | GLADSAXE | 0602AB | 50 m | 1:30.84 | |
28 | 471 | Toft Annette | 2006 | KØGE | 0672AC | 50 m | 1:30.84 | |
29 | 5 | Hansfort Karoline | 2006 | AGF | 0668AM | 50 m | 1:31.06 | |
30 | 763 | Bygum Anna Blom | 2006 | VEST | 0682AI | 50 m | 1:31.77 | |
31 | 71 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | LYSENG | 0682AC | 50 m | 1:31.87 | |
32 | 725 | Rasmussen Johanna | 2006 | VAT CPH-MK | 0632AG | 50 m | 1:31.98 | |
33 | 389 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 1:32.00 | |
34 | 768 | Nissov-Johansen Marie | 2006 | VEST | 0626AD | 50 m | 1:32.27 | |
35 | 183 | Bartels Maja Damkjær | 2006 | GLADSAXE | 0656AL | 50 m | 1:32.57 | |
36 | 805 | Gjelstrup Line | 2006 | AALBORG | 0658AC | 50 m | 1:32.63 | |
37 | 176 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 1:32.86 | |
38 | 446 | Christensen Ane | 2006 | KOLDING | 0618AA | 50 m | 1:33.64 | |
39 | 645 | Opperfelt Nynne Zandra | 2006 | SOLRØD | 0678AP | 50 m | 1:33.75 | |
40 | 518 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 1:33.89 | |
41 | 78 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 50 m | 1:40.70 | |
42 | 240 | Pedersen Sarah Ankjær | 2006 | GREVE | 0686AJ | 50 m | 1:51.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 70, 100m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 205 | Pedersen Robert E Falborg | 2005 | GLADSAXE | 0525AC | 50 m | 1:17.69 | |
2 | 46 | Rosengaard Tobias | 2005 | BIRKERØD | 0511AB | 50 m | 1:17.90 | |
3 | 582 | Echardt Carl-Emil | 2005 | ROSKILDE | 0541AD | 50 m | 1:17.90 | |
4 | 336 | Andersen Morten Lindblom | 2005 | HILLERØD | 0563AD | 50 m | 1:20.00 | |
5 | 351 | Drechsler Mads | 2005 | HOLSTEBRO | 0561AH | 50 m | 1:20.73 | |
6 | 291 | Peters Emil Gram | 2005 | HELSINGE | 0529AD | 50 m | 1:20.80 | |
7 | 363 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 1:21.49 | |
8 | 419 | Bulba Illia | 2005 | HØRSHOLM | 0583AM | 50 m | 1:22.53 | |
9 | 334 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 50 m | 1:23.40 | |
10 | 326 | Høy August | 2005 | HERLUFSHOL | 0539AG | 50 m | 1:23.46 | |
11 | 152 | Boserup Laurits | 2005 | GENTOFTE | 0553AK | 50 m | 1:23.55 | |
12 | 317 | Enemærke Emil Kruse | 2005 | HERLEV | 0589AB | 50 m | 1:24.11 | |
13 | 671 | Halken Alexander | 2005 | SØLLERØD | 0583AE | 50 m | 1:24.12 | |
14 | 90 | Poulsen Peter Rom | 2005 | ERRITSØ | 0593AJ | 50 m | 1:24.50 | |
15 | 167 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 1:24.79 | |
16 | 194 | Hansen Nicholas H. | 2005 | GLADSAXE | 0515AF | 50 m | 1:24.91 | |
17 | 538 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 1:25.07 | |
18 | 327 | Meisne Sylvester Wichmann | 2005 | HERLUFSHOL | 0567AJ | 50 m | 1:25.39 | |
19 | 182 | Andersen William Bogø | 2005 | GLADSAXE | 0559AF | 50 m | 1:25.55 | |
20 | 750 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 50 m | 1:25.62 | |
21 | 437 | Nelander Theis | 2005 | IKAST | 0557AC | 50 m | 1:25.72 | |
22 | 366 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 1:26.03 | |
23 | 774 | Voss Axel Føns | 2005 | VEST | 0517AL | 50 m | 1:26.46 | |
24 | 814 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 1:26.52 | |
25 | 134 | Olesen Bertram | 2005 | FR.SUND | 0509AK | 50 m | 1:26.53 | |
26 | 747 | Duetoft Christian | 2005 | VEJLE | 0597AP | 50 m | 1:26.59 | |
27 | 564 | Hertzog Luca | 2005 | RINGE | 0569AB | 50 m | 1:26.80 | |
28 | 55 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | SKOVBAKKEN | 0567AM | 50 m | 1:27.06 | |
29 | 139 | Mejdal Christoffer | 2005 | FREM | 0589AK | 50 m | 1:27.10 | |
30 | 807 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 50 m | 1:27.27 | |
31 | 111 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 50 m | 1:27.34 | |
32 | 453 | Jepsen Christian Søe | 2005 | KORSØR | 0553AF | 50 m | 1:27.38 | |
33 | 47 | Tullberg Magnus | 2005 | BIRKERØD | 0593AD | 50 m | 1:27.51 | |
34 | 99 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 50 m | 1:27.60 | |
35 | 45 | Lassen Oliver | 2005 | BIRKERØD | 0571AF | 50 m | 1:27.64 | |
36 | 832 | Lindhardt Tobias | 2005 | JYLLINGE | 0567AA | 50 m | 1:28.07 | |
37 | 693 | Vesterby Philip | 2005 | THISTED | 0567AD | 50 m | 1:28.77 | |
38 | 436 | Jensen Kasper | 2005 | IKAST | 0559AJ | 50 m | 1:29.25 | |
39 | 533 | Larsen Mikkel Bredal | 2005 | NYBORG | 0587AB | 50 m | 1:30.81 | |
40 | 584 | Jørgense Jonatan Hagbarth | 2005 | ROSKILDE | 0595AE | 50 m | 1:33.49 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 71, 4x200m IM Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 368 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 10:03.37 | ||
2 | 745 | Vat Piger | 2004 | VAT CPH | 50 m | 10:09.31 | ||
3 | 147 | Gentofte Piger 1 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 10:11.88 | ||
4 | 16 | 1 Agf Piger | 2004 | AGF | 50 m | 10:15.48 | ||
5 | 148 | Gentofte Piger 2 | 2004 | GENTOFTE | 50 m | 10:15.98 | ||
6 | 94 | Esbjerg Darlings | 2004 | ESBJERG | 50 m | 10:20.01 | ||
7 | 50 | Sigma Piger 1 | 2004 | SIGMA | 50 m | 10:21.51 | ||
8 | 457 | Køge Piger | 2004 | KØGE | 50 m | 10:23.89 | ||
9 | 206 | Gsc Piger 1 | 2004 | GLADSAXE | 50 m | 10:26.38 | ||
10 | 375 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | HOVEDSTAD | 50 m | 10:27.88 | ||
11 | 76 | Aarhus Swim Piger | 2004 | AAS | 50 m | 10:28.40 | ||
12 | 799 | Aalborg Piger 1 | 2004 | AALBORG | 50 m | 10:28.57 | ||
13 | 824 | A6 Piger 1 | 2004 | A6 | 50 m | 10:30.63 | ||
14 | 800 | Aalborg Piger 2 | 2004 | AALBORG | 50 m | 10:36.88 | ||
15 | 93 | Esbjerg Babes | 2004 | ESBJERG | 50 m | 10:51.99 | ||
16 | 51 | Sigma Piger 2 | 2004 | SIGMA | 50 m | 10:52.91 | ||
17 | 825 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 50 m | 10:58.82 | ||
18 | 762 | Vejle Piger 1 | 2004 | VEJLE | 50 m | 11:04.43 | ||
19 | 785 | Vs Piger | 2004 | VIBORG | 50 m | 11:10.81 | ||
20 | 207 | Gsc Piger 2 | 2004 | GLADSAXE | 50 m | 11:21.08 | ||
21 | 589 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | ROSKILDE | 50 m | 12:10.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Løb 72, 4x200m IM Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 353 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:07.38 | ||
2 | 48 | Sigma Drenge 1 | 2003 | SIGMA | 50 m | 9:21.75 | ||
3 | 480 | Kvik 1 | 2003 | KVIK | 50 m | 9:31.31 | ||
4 | 15 | 1 Agf Drenge | 2003 | AGF | 50 m | 9:34.21 | ||
5 | 760 | Vejle Drenge 1 | 2003 | VEJLE | 50 m | 9:39.51 | ||
6 | 96 | Esbjerg Gutter | 2003 | ESBJERG | 50 m | 9:43.20 | ||
7 | 359 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:45.96 | ||
8 | 775 | Vs Drenge 1 | 2003 | VIBORG | 50 m | 9:48.64 | ||
9 | 823 | A6 Boys | 2003 | A6 | 50 m | 9:55.23 | ||
10 | 188 | Gsc Drenge 1 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 9:55.40 | ||
11 | 49 | Sigma Drenge 2 | 2003 | SIGMA | 50 m | 9:56.70 | ||
12 | 631 | Stv Drenge | 2003 | SLAGELSE | 50 m | 10:00.00 | ||
13 | 506 | Lyngby Lions | 2003 | LYNGBY | 50 m | 10:05.88 | ||
14 | 489 | Kvik 2 | 2003 | KVIK | 50 m | 10:08.71 | ||
15 | 145 | Gentofte Drenge 1 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 10:09.36 | ||
16 | 761 | Vejle Drenge 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 10:15.78 | ||
17 | 75 | Aarhus Swim Drenge | 2003 | AAS | 50 m | 10:18.50 | ||
18 | 797 | Aalborg Drenge | 2004 | AALBORG | 50 m | 10:22.79 | ||
19 | 189 | Gsc Drenge 2 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 10:24.58 | ||
20 | 781 | Vs Drenge 2 | 2004 | VIBORG | 50 m | 11:14.40 | ||
21 | 590 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | ROSKILDE | 50 m | 12:09.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |