Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
400 |
3 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:04.34 |
218 |
4 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
50m |
3:02.98 |
114 |
5 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
50m |
3:03.04 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
50m |
3:01.12 |
729 |
3 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
50m |
3:00.98 |
259 |
4 |
Freja Kruse |
2004 |
0434AW |
GRINDSTED |
|
50m |
3:00.56 |
464 |
5 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
50m |
3:00.88 |
382 |
6 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:01.01 |
343 |
7 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
50m |
3:02.11 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
50m |
3:00.17 |
87 |
2 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
ERRITSØ |
|
50m |
2:59.88 |
243 |
3 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
50m |
2:58.96 |
338 |
4 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
50m |
2:58.72 |
552 |
5 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
PINGVINEN |
|
50m |
2:58.82 |
517 |
6 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:59.08 |
126 |
7 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
2:59.93 |
333 |
8 |
Laura Pedersen |
2004 |
0424AL |
HERNING |
|
50m |
3:00.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
2:57.84 |
402 |
2 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:56.68 |
718 |
3 |
Nønne Christensen |
2004 |
0486AM |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:55.78 |
505 |
4 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:54.54 |
378 |
5 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:55.27 |
260 |
6 |
Mathilde Østergaard |
2004 |
0484AE |
GRINDSTED |
|
50m |
2:56.23 |
679 |
7 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
50m |
2:57.00 |
846 |
8 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
50m |
2:58.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
561 |
1 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
50m |
2:52.89 |
278 |
2 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
50m |
2:51.66 |
821 |
3 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
50m |
2:48.23 |
842 |
4 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
50m |
2:42.25 |
24 |
5 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:46.45 |
765 |
6 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
2:50.08 |
156 |
7 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:52.27 |
795 |
8 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
50m |
2:54.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:52.51 |
663 |
2 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:51.40 |
66 |
3 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
LYSENG |
|
50m |
2:48.00 |
532 |
4 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
2:41.85 |
97 |
5 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
50m |
2:45.85 |
177 |
6 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:49.38 |
142 |
7 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
50m |
2:52.22 |
102 |
8 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
50m |
2:53.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:52.41 |
17 |
2 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
2:51.16 |
374 |
3 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:47.65 |
184 |
4 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:40.43 |
463 |
5 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
50m |
2:45.67 |
58 |
6 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:48.65 |
1 |
7 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
50m |
2:52.09 |
438 |
8 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:52.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:36 |
|