2018-11-12   19:05:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Scandic Swim 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 42
Heatlista 
 
  Tävling  Scandic Swim 2018    Utskriftsdatum  17 juni 2018   
  Tävlingsort  Visby    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Wisby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2018         
 
 
 
Gren 42, 100m Ryggsim Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
68  Clara Magnebrant  2006  BQ3206  SÖDERTÄLJE    25m   
93  Maja Engman  2006  BL4206  WISBY SS    25m  1:52.94 
Linnea Alvin  2006  AJ1606  SK ENA    25m  1:49.84 
47  My Wiker  2006  AA9406  GUSTAVSBER    25m  1:52.09 
106  Elin Palmqvist  2006  BC7806  WISBY SS    25m   

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  1:45.17 
55  Sara Andersson  2005  BQ2405  SÖDERTÄLJE    25m  1:34.95 
45  Bonnie Tham  2006  BG5406  GUSTAVSBER    25m  1:34.63 
Thea Eriksson  2006  AB9606  SK ENA    25m  1:34.79 
46  Nicole Wahlström  2005  AN3405  GUSTAVSBER    25m  1:38.56 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Moa Widing  2005  AI8205  ESKILSTUNA    25m  1:32.90 
129  Hanna Bolinder  2006  BD4206  DANDERYD    25m  1:30.32 
169  Malva Eriksson  2006  AA8406  STOCKHOLM    25m  1:30.09 
19  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  1:30.30 
25  Linnéa Magnusson  2005  AH1405  ESKILSTUNA    25m  1:30.38 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Clara Teljstedt  2006  AL7806  SÖDERTÄLJE    25m  1:29.86 
132  Mikaela Erneholm  2006  BA7606  DANDERYD    25m  1:29.33 
57  Moa Berg  2006  AC7206  SÖDERTÄLJE    25m  1:26.65 
54  Cecilia Adielsson  2006  BC6406  SÖDERTÄLJE    25m  1:28.89 
131  Irma Ehrengren  2005  BN9605  DANDERYD    25m  1:29.72 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Emma Persson  2006  BD1206  WISBY SS    25m  1:26.13 
74  Emilia Teglöf  2005  AQ3205  SÖDERTÄLJE    25m  1:25.63 
111  Mia Samuelsson  2005  AV7205  WISBY SS    25m  1:23.62 
17  Selma Hasanbegovic  2005  BC6605  ESKILSTUNA    25m  1:24.04 
88  Ella Adman  2006  BC3806  WISBY SS    25m  1:26.13 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Ronja Larsen  2006  BB2406  ESKILSTUNA    25m  1:23.46 
137  Ebba Rosander  2005  BH9605  DANDERYD    25m  1:22.70 
29  Emilia Widing  2005  AH5405  ESKILSTUNA    25m  1:22.44 
148  Alva Furingsten  2006  AH5806  STOCKHOLM    25m  1:22.62 
71  Marit Seeliger  2005  AP7205  SÖDERTÄLJE    25m  1:23.12 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Sigrid Bengtsson  2005  AI3205  ESKILSTUNA    25m  1:21.37 
167  Lina Ahlström  2005  AS6805  STOCKHOLM    25m  1:20.97 
134  Felicia Malkan-Juvelin  2005  BH1805  DANDERYD    25m  1:20.04 
15  Maja Björkbacka  2005  AU9205  ESKILSTUNA    25m  1:20.84 
172  Milla Wahlund  2006  AG0206  STOCKHOLM    25m  1:21.08 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
92  Ella Ekepil  2005  AR0405  STOCKHOLM    25m  1:19.82 
163  Hannah Kinane  2006  AC5406  STOCKHOLM    25m  1:19.26 
158  Elsa Brandt  2006  AP5806  STOCKHOLM    25m  1:18.43 
159  Elsa Kärvestedt  2005  AG9605  STOCKHOLM    25m  1:18.76 
173  Nora Kovacs  2006  AP8406  STOCKHOLM    25m  1:19.33 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Filippa Bonorden  2005  AH5805  DANDERYD    25m  1:18.05 
149  Amanda Björklund  2006  AF1606  STOCKHOLM    25m  1:17.96 
183  Moa Nyblom  2005  AA5605  STOCKHOLM    25m  1:16.87 
147  Alma Thunberg  2005  AV1605  STOCKHOLM    25m  1:16.91 
170  Manya Sidén Bashouki  2006  AH6206  STOCKHOLM    25m  1:18.03 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  1:16.47 
168  Linn Melander  2005  AR0205  STOCKHOLM    25m  1:14.98 
171  Mathilda Sandberg  2005  BR2805  STOCKHOLM    25m  1:13.34 
23  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    50m  1:14.55 
178  Wilma Eld  2005  AS5205  STOCKHOLM    25m  1:15.76 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Elvira Flores  2006  AD9606  STOCKHOLM    25m  1:13.14 
179  Wilma Åhlen  2005  AO8205  STOCKHOLM    25m  1:12.39 
162  Felicia Brännbäck  2006  AC4606  STOCKHOLM    25m  1:10.26 
182  Emma Montelius  2005  AY4805  STOCKHOLM    25m  1:11.79 
146  Alice Lindgren  2005  AK3405  STOCKHOLM    25m  1:13.02 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 juni 2018 
Licensierad till: Wisby Simsällskap  Utskriftstid  11:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner