Startliste for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag morgen
Seedede heat Løb 40
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 40, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (3) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Victor Henrik Ritnagel |
2005 |
0545AC |
GLADSAXE |
|
50m |
3:26.19 |
207 |
2 |
Hector Kaltoft |
2006 |
0627AC |
BIRKERØD |
|
50m |
3:12.47 |
224 |
3 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:52.08 |
146 |
4 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:40.29 |
124 |
5 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GTI |
|
50m |
2:45.00 |
65 |
6 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:59.39 |
115 |
7 |
Marco Stub Olssen |
2004 |
0429AC |
A6 |
|
50m |
3:16.87 |
345 |
8 |
Stefan Angjelovski |
2006 |
0649AJ |
FARUM |
|
50m |
4:15.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
192 |
1 |
Johannes Framke |
2006 |
0615AE |
ALLERØD |
|
50m |
3:23.86 |
110 |
2 |
Tobias Lindhardt |
2005 |
0567AA |
A6 |
|
50m |
3:10.99 |
228 |
3 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
2:50.17 |
149 |
4 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:39.24 |
129 |
5 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
0367AC |
GTI |
|
50m |
2:44.43 |
212 |
6 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:53.57 |
150 |
7 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
50m |
3:14.87 |
259 |
8 |
Patrick Lind |
2004 |
0411AN |
HELSINGØR |
|
50m |
3:39.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
VI39 |
|
50m |
3:18.40 |
197 |
2 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
3:09.52 |
220 |
3 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:48.96 |
7 |
4 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:31.95 |
17 |
5 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:42.09 |
276 |
6 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
0345AP |
HELSINGØR |
|
50m |
2:52.49 |
183 |
7 |
Sylvester Wichmann Meisne |
2005 |
0567AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:14.36 |
366 |
8 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
3:31.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|