2020-07-14   21:19:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

2_S
Gren 2, 200m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: XL Hans Anders Bygg 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
57  Löfqvist Alexander  1999  HS    50 m  1:53.59   
79  Williamsson Olle  1998  HS    50 m  1:55.46   
27  Björk Jesper  1993  HS    50 m  1:55.84   
78  Vikström Isak  1999  HS    50 m  1:56.46   
154  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA    50 m  1:56.88   
230  Persson Elias  2002  MKK    50 m  1:57.65   
428  Olsson Jesper  1998  POSEIDON    50 m  1:58.87   
289  Kindberg Marcus  1993  SK SYDSIM    50 m  1:59.65   
44  Kerman William  2001  HS    50 m  1:59.71   
10  415  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON    50 m  2:00.31   
11  202  Falk David  2003  MKK    50 m  2:00.61   
12  38  Hysing Elias  2000  HS    50 m  2:01.17   
13  70  Rydahl Johan  2001  HS    50 m  2:01.84   
14  220  Ludvigsson Anders  2000  MKK    50 m  2:02.99   
15  28  Cederlund Henning  2003  HS    50 m  2:03.22   
16  292  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK SYDSIM    50 m  2:03.30   
17  176  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE    50 m  2:03.31   
18  389  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG    50 m  2:03.73   
19  420  Jansson Anton  2002  POSEIDON    50 m  2:03.86   
20  190  Andersson Anton  1997  MKK    50 m  2:03.93   
21  416  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON    50 m  2:04.31   
22  288  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM    50 m  2:05.12   
23  210  Hinderup Eric  1998  MKK    50 m  2:05.67   
24  317  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON    50 m  2:05.95   
25  367  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM    50 m  2:06.11   
26  12  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS    50 m  2:06.21   
27  205  Gerstenfeld Carl  2002  MKK    50 m  2:06.35   
28  313  Modigh Joar  2001  SK TRITON    50 m  2:06.46   
29  32  Elfers Oscar  2002  HS    50 m  2:06.52   
30  75  Wahlberg Martin  1999  HS    50 m  2:07.09   
31  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN    50 m  2:07.25   
32  203  Falk Robin  2001  MKK    50 m  2:07.32   
33  280  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS    50 m  2:07.88   
34  411  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON    50 m  2:08.50   
35  192  Andrén Axel  2001  MKK    50 m  2:08.96   
36  71  Sandström David  2002  HS    50 m  2:09.01   
37  233  Stenberg Philip  2001  MKK    50 m  2:09.10   
38  218  Liljegren Karl  2001  MKK    50 m  2:09.13   
39  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN    50 m  2:09.37   
40  216  Lennartsson Hugo  2004  MKK    50 m  2:09.42   
41  427  Olsson Alexander  1996  POSEIDON    50 m  2:10.30   
42  55  Lundblad William  2004  HS    50 m  2:10.57   
43  340  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N    50 m  2:10.78   
44  174  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE    50 m  2:11.04   
45  417  Hake Pontus  2001  POSEIDON    50 m  2:11.07   
46  74  Söderberg Jacob  2003  HS    50 m  2:11.13   
47  67  Philipsson Eriksson André  2001  HS    50 m  2:11.15   
48  314  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON    50 m  2:11.60   
49  406  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  50 m  2:23.27   
50  404  Claeson Fabian  2002  OSBY SS  S9  50 m  2:27.90   
51  173  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE    25 m  2:00.78   
52  433  Waldo Alexander  1998  POSEIDON    25 m  2:01.81   
53  211  Hinderup Filip  2001  MKK    25 m  2:02.49   
54  379  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM    25 m  2:04.43   
55  405  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  S14  25 m  2:23.80   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  20:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner