Program för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
DM-JDM |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
21:24 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (6) |
Sponsor: HP Holding AB |
|
Beräknad start 11:39 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
407 |
1 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
BP9498 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:43.79 |
S7 |
332 |
2 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:14.73 |
|
24 |
3 |
Hildur Andersson |
2005 |
AO7605 |
HS |
|
50m |
1:14.32 |
|
23 |
4 |
Elsa Andersson |
2004 |
AO3804 |
HS |
|
50m |
1:14.07 |
|
199 |
5 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
50m |
1:14.08 |
|
99 |
6 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:14.67 |
|
270 |
7 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
50m |
1:14.89 |
|
403 |
8 |
Lina Nilsson |
2002 |
AN5802 |
OSBY SS |
|
25m |
1:33.88 |
S14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
159 |
1 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:13.66 |
|
291 |
2 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:13.60 |
|
156 |
3 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:13.49 |
|
349 |
4 |
Tilde Larsson |
2001 |
AT5801 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:13.14 |
|
305 |
5 |
Maja Blomliden |
2004 |
AW1804 |
SK TRITON |
|
50m |
1:13.21 |
|
303 |
6 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
50m |
1:13.54 |
|
68 |
7 |
Nina Podric |
2004 |
BU7604 |
HS |
|
50m |
1:13.62 |
|
245 |
8 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
50m |
1:13.90 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
16 |
1 |
Ella Gutenwik |
2004 |
AQ1804 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:12.99 |
|
212 |
2 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
1:12.68 |
|
306 |
3 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
50m |
1:12.48 |
|
26 |
4 |
Liv Bexell |
2005 |
BD2205 |
HS |
|
50m |
1:12.34 |
|
249 |
5 |
Maja Olofsson |
2004 |
AF7204 |
OSBY SS |
|
50m |
1:12.36 |
|
207 |
6 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
1:12.49 |
|
127 |
7 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
1:12.95 |
|
391 |
8 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:13.12 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
134 |
1 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
50m |
1:12.26 |
|
178 |
2 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:11.89 |
|
37 |
3 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
AZ0800 |
HS |
|
50m |
1:10.85 |
|
334 |
4 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:10.79 |
|
426 |
5 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
50m |
1:10.81 |
|
147 |
6 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:11.22 |
|
386 |
7 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:12.15 |
|
96 |
8 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
AR7401 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:12.34 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
151 |
1 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:10.49 |
|
101 |
2 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:10.12 |
|
196 |
3 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
1:09.40 |
|
248 |
4 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
50m |
1:09.02 |
|
390 |
5 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:09.04 |
|
100 |
6 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:09.67 |
|
39 |
7 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
50m |
1:10.22 |
|
290 |
8 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:10.60 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
223 |
1 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
1:08.69 |
|
237 |
2 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
50m |
1:07.86 |
|
204 |
3 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
MKK |
|
50m |
1:07.07 |
|
267 |
4 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
1:05.12 |
|
72 |
5 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
1:05.97 |
|
383 |
6 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:07.57 |
|
64 |
7 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
50m |
1:08.20 |
|
144 |
8 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:08.87 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
21:24 |
|