Program för Gurrasimmet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 20
|
Tävling |
Gurrasimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Gustavsberg |
|
Utskriftstid |
13:36 |
|
|
Arrangör |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
179 |
1 |
Leo Sun |
2002 |
AX8702 |
SKURU IK |
|
25m |
|
181 |
2 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
25m |
|
202 |
3 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:48.65 |
53 |
4 |
Anton Sjödin |
2004 |
AS1904 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
175 |
5 |
Albert Sharpe |
2008 |
AL4308 |
SKURU IK |
|
25m |
|
37 |
6 |
Max Lindkvist |
2004 |
AS3904 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
216 |
1 |
Viggo Johansson |
2008 |
AH6508 |
SS04 |
|
25m |
1:44.18 |
54 |
2 |
Mathias Steffansson |
2005 |
AF2505 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:41.19 |
101 |
3 |
Henrik Viberg |
2006 |
AF7106 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:38.31 |
157 |
4 |
Mikael Lanestrand |
2005 |
AI7705 |
SKURU IK |
|
25m |
1:38.98 |
12 |
5 |
Erik Rosander |
2007 |
AN4307 |
DANDERYD |
|
25m |
1:42.80 |
159 |
6 |
Matteo Lesse |
2006 |
AE4506 |
SKURU IK |
|
25m |
1:47.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
136 |
1 |
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
SKURU IK |
|
25m |
1:37.83 |
176 |
2 |
Oliver Stafferöd |
2004 |
AT6304 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.21 |
199 |
3 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:27.22 |
106 |
4 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:27.75 |
137 |
5 |
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.28 |
205 |
6 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:37.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
49 |
1 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
AA5905 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:25.02 |
56 |
2 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:24.24 |
13 |
3 |
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
DANDERYD |
|
25m |
1:22.47 |
50 |
4 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:23.96 |
59 |
5 |
Rikard Turén |
2003 |
AX4303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:24.45 |
90 |
6 |
Adam Joseph Michel |
2006 |
AS8306 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:25.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
46 |
1 |
Anton Nordström |
2002 |
AT1502 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:21.02 |
24 |
2 |
Samuel Ekström |
2002 |
AO2702 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:18.68 |
43 |
3 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:17.85 |
2 |
4 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
AC3705 |
DANDERYD |
|
25m |
1:18.63 |
30 |
5 |
Simon Hallgren |
2002 |
AU7902 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:20.18 |
151 |
6 |
Joel Herlitz |
2003 |
AY4703 |
SKURU IK |
|
25m |
1:22.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
14 |
1 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
25m |
1:15.11 |
10 |
2 |
Benjamin Poehler |
2005 |
AN7905 |
DANDERYD |
|
25m |
1:13.52 |
162 |
3 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
1:11.98 |
64 |
4 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:12.25 |
21 |
5 |
Morten Brattgård |
2004 |
AE8104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:14.08 |
23 |
6 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:15.28 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
Utskriftstid |
13:36 |
|