Program för Bockstensdoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Heatlista Gren 22
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:55 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Herrar |
Finaler (4) |
Sponsor: Freker Sport |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
318 |
1 |
Gustaf Wänt |
2004 |
AT8304 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:48.77 |
380 |
2 |
Lucas Bontidean |
2005 |
AC0305 |
POSEIDON |
|
25m |
2:48.53 |
34 |
3 |
Aksel Smeby Iden |
2005 |
|
Asker SK |
|
50m |
2:47.57 |
567 |
4 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
25m |
2:47.28 |
397 |
5 |
Elias Löfström |
2004 |
AI2504 |
POSEIDON |
|
50m |
2:47.29 |
36 |
6 |
Mathice Remmelt Mezzera |
2004 |
|
Asker SK |
|
50m |
2:47.85 |
678 |
7 |
Jakob Simonsson |
2005 |
AF7705 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:48.72 |
544 |
8 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
25m |
2:51.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
408 |
1 |
Axel Sandberg |
2004 |
AA7307 |
POSEIDON |
|
25m |
2:46.38 |
191 |
2 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:45.06 |
395 |
3 |
Nayan Ljungholm |
2005 |
AW5705 |
POSEIDON |
|
25m |
2:44.63 |
340 |
4 |
Erik Olsson |
2004 |
AI0504 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:42.38 |
165 |
5 |
Oliver Harper |
2005 |
AD2705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:42.52 |
504 |
6 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
25m |
2:44.85 |
324 |
7 |
Oscar Bjering |
2004 |
AN6504 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:45.42 |
537 |
8 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
25m |
2:47.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
183 |
1 |
Ludwig Skantz |
2005 |
AE6705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:41.06 |
394 |
2 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
50m |
2:39.78 |
555 |
3 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
2:36.70 |
698 |
4 |
Max Ringström |
2004 |
AA8304 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:36.08 |
696 |
5 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:36.27 |
325 |
6 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:37.55 |
482 |
7 |
David Olofsson |
2004 |
AJ9104 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:40.59 |
575 |
8 |
Hugo Ringblom |
2004 |
AB2104 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
2:42.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
291 |
1 |
Alexander Johansson |
2004 |
AV1504 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:35.28 |
370 |
2 |
Anton Witzell |
2004 |
AC4904 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:33.74 |
501 |
3 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
25m |
2:31.88 |
478 |
4 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
AC8704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:27.90 |
399 |
5 |
Melvin Malm |
2004 |
AE3704 |
POSEIDON |
|
25m |
2:30.27 |
48 |
6 |
Julius Aleksander Stähr A |
2004 |
|
Asker SK |
|
50m |
2:32.97 |
594 |
7 |
Johan Montero |
2005 |
AN1905 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:34.15 |
461 |
8 |
Vincent Flores |
2005 |
AE7305 |
SKK |
|
25m |
2:35.41 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:55 |
|