Program för Bockstensdoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:55 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (9) |
Sponsor: Pizzeria Campino |
|
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
407 |
3 |
Caspian Rosengren |
2005 |
AK5505 |
POSEIDON |
|
25m |
1:58.63 |
138 |
4 |
Azad Inci |
2005 |
AT4705 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:45.31 |
553 |
5 |
Carl Martinsson |
2005 |
AR6305 |
VARBERG |
|
25m |
1:45.67 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
125 |
1 |
Willem Barkebo Jalmgård |
2005 |
AV3305 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:43.09 |
579 |
2 |
Carl Thelin |
2004 |
AT2304 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:37.33 |
551 |
3 |
Willgot Malmström |
2005 |
AR7305 |
VARBERG |
|
25m |
1:35.95 |
576 |
4 |
Anders Runeqvist |
2005 |
AI4105 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:32.81 |
469 |
5 |
Felix Norlin |
2005 |
AS6705 |
SKK |
|
25m |
1:33.05 |
350 |
6 |
Anton Ymén |
2005 |
AM6105 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:36.67 |
554 |
7 |
Gustav Mogren |
2005 |
AQ8305 |
VARBERG |
|
25m |
1:40.34 |
62 |
8 |
Peter Mortensen |
2005 |
0501AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:43.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
Felix Jönsson |
2004 |
AV2304 |
KSLS |
|
50m |
1:32.26 |
221 |
2 |
Edward Bremer |
2004 |
AW2304 |
KSLS |
|
50m |
1:30.73 |
654 |
3 |
William Erlandsson |
2005 |
AF6705 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:29.71 |
342 |
4 |
Hampus Rosdahl |
2005 |
AM4105 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:27.87 |
327 |
5 |
Erik Hakopian |
2004 |
AN2704 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:29.47 |
655 |
6 |
Hannes Forsberg |
2004 |
AW8104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:29.71 |
517 |
7 |
Filip Carlqvist |
2004 |
AS7104 |
VARBERG |
|
50m |
1:31.84 |
244 |
8 |
Linus Svensson |
2005 |
AN8905 |
KSLS |
|
25m |
1:32.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
AE3505 |
SKK |
|
25m |
1:27.38 |
567 |
2 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
50m |
1:26.65 |
390 |
3 |
Victor Khan-Amidy |
2004 |
AQ8904 |
POSEIDON |
|
50m |
1:26.09 |
301 |
4 |
Love Nystedt |
2005 |
AK4305 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:25.70 |
617 |
5 |
Hugo Hermansson |
2004 |
AO6904 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:25.74 |
183 |
6 |
Ludwig Skantz |
2005 |
AE6705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:26.13 |
642 |
7 |
Oliver Andersson |
2005 |
AQ5505 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:26.87 |
164 |
8 |
Marcus Hansson |
2005 |
AD7705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:27.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
424 |
1 |
Milton Hedendahl |
2005 |
AC5305 |
SK 1970 |
|
25m |
1:24.33 |
507 |
2 |
Lucas Axelsson |
2005 |
AK5705 |
VARBERG |
|
25m |
1:23.10 |
405 |
3 |
Martin Pettersson |
2005 |
AE1505 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.70 |
665 |
4 |
Petter Lundberg |
2005 |
AP6905 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:22.22 |
408 |
5 |
Axel Sandberg |
2004 |
AA7307 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.69 |
433 |
6 |
Leon Larsson |
2005 |
AB6905 |
SK 1970 |
|
25m |
1:22.87 |
381 |
7 |
Edvin Dahlén |
2004 |
AQ9904 |
POSEIDON |
|
50m |
1:23.82 |
395 |
8 |
Nayan Ljungholm |
2005 |
AW5705 |
POSEIDON |
|
50m |
1:24.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
159 |
1 |
Elijas Eriksson |
2005 |
AG6905 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:21.81 |
324 |
2 |
Oscar Bjering |
2004 |
AN6504 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:20.37 |
523 |
3 |
Edvin Danielsson |
2005 |
AK6905 |
VARBERG |
|
25m |
1:20.20 |
340 |
4 |
Erik Olsson |
2004 |
AI0504 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.39 |
377 |
5 |
Elias af Trampe |
2004 |
AN6704 |
POSEIDON |
|
25m |
1:19.57 |
531 |
6 |
Alfred Hedberg |
2004 |
AO4904 |
VARBERG |
|
50m |
1:20.21 |
394 |
7 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
50m |
1:21.33 |
421 |
8 |
Melker Boman |
2005 |
AB2905 |
SK 1970 |
|
50m |
1:22.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
223 |
1 |
Melvin Carlsson |
2005 |
AG7505 |
KSLS |
|
25m |
1:18.02 |
87 |
2 |
August Ottesen |
2005 |
|
Sandefjord |
|
50m |
1:17.92 |
318 |
3 |
Gustaf Wänt |
2004 |
AT8304 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:17.41 |
555 |
4 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
50m |
1:16.77 |
191 |
5 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:17.26 |
685 |
6 |
Marcus Östblom |
2005 |
AF2705 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:17.72 |
165 |
7 |
Oliver Harper |
2005 |
AD2705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:17.94 |
462 |
8 |
Anton Graner |
2005 |
AH4905 |
SKK |
|
25m |
1:19.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
537 |
1 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
50m |
1:16.16 |
575 |
2 |
Hugo Ringblom |
2004 |
AB2104 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:14.18 |
80 |
3 |
Karsten Hernæss |
2004 |
|
Sandefjord |
|
50m |
1:12.29 |
380 |
4 |
Lucas Bontidean |
2005 |
AC0305 |
POSEIDON |
|
25m |
1:11.37 |
461 |
5 |
Vincent Flores |
2005 |
AE7305 |
SKK |
|
25m |
1:11.72 |
36 |
6 |
Mathice Remmelt Mezzera |
2004 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:13.99 |
397 |
7 |
Elias Löfström |
2004 |
AI2504 |
POSEIDON |
|
25m |
1:14.70 |
34 |
8 |
Aksel Smeby Iden |
2005 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:16.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
594 |
1 |
Johan Montero |
2005 |
AN1905 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:10.67 |
501 |
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
25m |
1:10.02 |
399 |
3 |
Melvin Malm |
2004 |
AE3704 |
POSEIDON |
|
25m |
1:09.29 |
370 |
4 |
Anton Witzell |
2004 |
AC4904 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:04.06 |
48 |
5 |
Julius Aleksander Stähr A |
2004 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:08.61 |
544 |
6 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.95 |
484 |
7 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
AD0704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:10.62 |
696 |
8 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:10.72 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:55 |
|