Startliste for Nordea Midsommercup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Nordea Midsommercup 2018 |
|
Udskriftsdato |
08 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
19:21 |
|
|
Arrangør |
Ikast Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Damer |
Finaler (5) |
Sponsor: Nordea |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
422 |
1 |
Zille-Marie Lund Christen |
2003 |
0306BD |
ODSHERRED |
|
25m |
|
149 |
2 |
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
SKANDERBOR |
|
25m |
|
118 |
3 |
Alberte Fauerby |
2005 |
0506AV |
ERRITSØ |
|
25m |
|
134 |
4 |
Camilla B. Witt |
2003 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
4:26.71 |
193 |
5 |
Annemone Rasmussen |
2006 |
0674AC |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
142 |
6 |
Philippa Anker |
2006 |
0656AV |
SKANDERBOR |
|
25m |
|
275 |
7 |
Sara Høi Graversen |
2003 |
0318AX |
KORAL |
|
25m |
|
194 |
8 |
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
349 |
1 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
0638AM |
S 68 |
|
25m |
3:30.73 |
294 |
2 |
Rasmine Johansen |
2005 |
0594AS |
MUNKEBO |
|
25m |
3:25.32 |
307 |
3 |
Nikoline Thygesen |
2005 |
0534AX |
MUNKEBO |
|
25m |
3:15.37 |
472 |
4 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
0592AU |
IKAST |
|
25m |
3:13.41 |
499 |
5 |
Laura Snebang V. Jensen |
2006 |
0674AS |
IKAST |
|
25m |
3:14.89 |
135 |
6 |
Caroline van Vliet |
2006 |
0694AP |
ERRITSØ |
|
25m |
3:21.35 |
184 |
7 |
Stella Harpøth |
2006 |
0656AH |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
3:26.59 |
462 |
8 |
Frida Ploug |
2007 |
0746AD |
RINGE |
|
25m |
3:39.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Freya Mikkelsen |
2005 |
0504AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
3:09.56 |
498 |
2 |
Katrine Krogh |
2005 |
0526AQ |
IKAST |
|
25m |
3:04.70 |
560 |
3 |
Malou Sophie Stormes |
2005 |
0528AP |
H.G.F. |
|
25m |
3:00.90 |
17 |
4 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
SØHESTEN |
|
25m |
2:59.33 |
335 |
5 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
S 68 |
|
25m |
3:00.21 |
30 |
6 |
Signe Møller Winther |
2002 |
0222BE |
SØHESTEN |
|
25m |
3:04.14 |
345 |
7 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
S 68 |
|
25m |
3:08.32 |
556 |
8 |
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
0302AX |
H.G.F. |
|
25m |
3:09.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
BSK08 |
|
25m |
2:52.61 |
504 |
2 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
25m |
2:45.62 |
211 |
3 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
25m |
2:43.64 |
67 |
4 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
0288AQ |
STRUER |
|
25m |
2:41.92 |
124 |
5 |
Ida Raabjerg Møller |
2003 |
0318BB |
ERRITSØ |
|
25m |
2:43.54 |
503 |
6 |
Marie Graff Esbensen |
2003 |
0336AT |
IKAST |
|
25m |
2:44.78 |
187 |
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
2:48.65 |
5 |
8 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
BSK08 |
|
25m |
2:52.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
STRUER |
|
25m |
2:39.23 |
71 |
2 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
0492AE |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:35.25 |
368 |
3 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:28.68 |
360 |
4 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:17.02 |
376 |
5 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:24.84 |
207 |
6 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
25m |
2:33.62 |
339 |
7 |
Lærke Høgsted |
2003 |
0332AG |
S 68 |
|
25m |
2:37.02 |
244 |
8 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
SKIVE |
|
25m |
2:39.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:21 |
|