Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar
|
Försök 1 (7), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR: Michael Phelps (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
|
|
|
ER: Laszlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
|
|
|
WJ: Kristof Milak (2000) 1:53.79 2017-06-30 |
|
|
|
EJ: Kristof Milak (2000) 1:53.79 2017-06-30 |
|
|
|
NR: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
|
|
|
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08 |
|
|
|
SJ: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
|
|
|
MR: Simon Sjödin (1986) 1:57.99 2016-07-06 |
|
|
|
FM: Simon Sjödin (1986) 2:00.00 |
|
|
|
FJ: Samuel Törnqvist (1997) 2:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
663 |
2 |
|
Alfred Åström |
1997 |
SPIF SF |
2:12.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
3 |
|
Kristian Kron |
1992 |
SK NEPTUN |
2:07.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
4 |
|
Jesper Björk |
1993 |
HS |
2:00.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
5 |
|
Markus Malm |
1997 |
JÖNKÖPING |
2:04.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
6 |
|
Henry Kerman |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
2:10.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
650 |
7 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
TRELLEBORG |
2:15.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar |
Försök 2 (7), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Joel Westerlind |
1996 |
HÄRNÖSAND |
2:17.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
2 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
SK SYDSIM |
2:11.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Christopher Havton |
1997 |
HS |
2:05.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
4 |
|
Nils Liess |
1996 |
KUNGSBACKA |
1:57.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
547 |
5 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
TÄBY SIM |
2:03.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
6 |
|
Sebastian Bergenzaun |
1991 |
POSEIDON |
2:08.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
7 |
|
Anton Johansson |
1996 |
KUNGSBACKA |
2:12.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar |
Försök 3 (7), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
3 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
2:18.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4 |
|
William Westerlund Holappa |
1999 |
ELFSBORG |
2:16.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
5 |
|
Linus Ljunghusen |
2000 |
POSEIDON |
2:18.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar |
Försök 4 (7), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
1 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
2:15.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
557 |
2 |
|
Carl Göransson |
2000 |
UPSALA S |
2:14.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Erik Nicklasson |
1998 |
JÖNKÖPING |
2:14.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
4 |
|
Ian Hangård |
2002 |
SK LÖDDE |
2:13.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
658 |
5 |
|
Martin Falk |
1999 |
SPIF SF |
2:14.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Mathieu Gripon |
2001 |
GÖTEBORG |
2:14.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
7 |
|
Martin Wahlberg |
1999 |
HS |
2:15.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar |
Försök 5 (7), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
1 |
|
David Falk |
2003 |
MKK |
2:13.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
2 |
|
Primus Olsson |
2000 |
MKK |
2:12.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
578 |
3 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
VÄSBY SS |
2:11.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
4 |
|
Jesper Olsson |
1998 |
POSEIDON |
2:10.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
5 |
|
Simon Blom |
1999 |
SK NEPTUN |
2:10.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
6 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
2:12.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
7 |
|
Gustav Swedenborg |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
2:12.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
574 |
8 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
VÄSBY SS |
2:13.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar |
Försök 6 (7), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
1 |
|
Mattias Grynning |
1999 |
LASS |
2:10.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
2 |
|
William Kerman |
2001 |
HS |
2:10.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
3 |
|
William Lulek |
1998 |
SK NEPTUN |
2:09.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
4 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
TUREBERG |
2:09.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
5 |
|
Anton Steindl |
2000 |
JÖNKÖPING |
2:09.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
6 |
|
Oskar Hoff |
1998 |
LANDSKRONA |
2:09.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
7 |
|
Isak Vikström |
1999 |
HS |
2:10.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
8 |
|
Max Sundberg |
1999 |
VÄSBY SS |
2:10.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar |
Försök 7 (7), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
1 |
|
Hampus Lovinge |
1998 |
NKK |
2:07.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
595 |
2 |
|
Filip Björkholm |
1998 |
VÄSTERÅS |
2:06.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
3 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
TÄBY SIM |
2:05.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Victor Johansson |
1998 |
JÖNKÖPING |
2:02.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
2:03.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
6 |
|
Lukas Steiner |
1998 |
VÄSTERÅS |
2:05.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
7 |
|
Victor Klingeryd Jalamo |
2000 |
HS |
2:06.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
8 |
|
Tobias Åberg |
2000 |
MASS |
2:08.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-03 20:31:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|