Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Norrländska Mästerskapen / Botnia open 50m
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
0 |
|
Vilma Fagerström |
2005 |
IKSU |
2:42.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
1 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
SK ÄGIR |
2:36.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
2 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
NJURUNDA |
2:34.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
3 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
SK ÄGIR |
2:31.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
4 |
|
Lisa Drugge |
2001 |
UMEÅ SS |
2:29.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
5 |
|
Agnes Olsson |
2004 |
BUREÅ SS |
2:29.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
6 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
NJURUNDA |
2:32.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
7 |
|
Johanna Persson |
2003 |
HÄRNÖSAND |
2:34.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
8 |
|
Wilma Wenden |
2002 |
BUREÅ SS |
2:38.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
0 |
|
Nathalie Pettersson |
2002 |
SUNDSVALL |
2:28.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
1 |
|
Tindra Norling |
2003 |
UMEÅ SS |
2:26.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
2 |
|
Saga Persson |
2003 |
NJURUNDA |
2:25.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
3 |
|
Tina Ylipää |
2002 |
LULEÅ SS |
2:22.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
4 |
|
Maja Byström |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
2:21.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Hedda Ferm |
2002 |
UMEÅ SS |
2:22.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
6 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
LULEÅ SS |
2:24.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
7 |
|
Maja Jakobsson |
2000 |
NJURUNDA |
2:26.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
8 |
|
Astrid Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
2:27.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
9 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
2:28.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
0 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:21.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
1 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
SK ÄGIR |
2:21.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
2 |
|
Ingrid Sälg |
2002 |
UMEÅ SS |
2:19.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:19.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4 |
|
Sabina Alman |
2003 |
LULEÅ SS |
2:09.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
5 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
SÖDERHAMN |
2:14.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Moa Gustavsson |
2001 |
LULEÅ SS |
2:19.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
7 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
SK ÄGIR |
2:19.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
8 |
|
Melina Sundström |
2002 |
SUNDSVALL |
2:21.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
9 |
|
Sofia Boije |
2003 |
SK ÄGIR |
2:21.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-05-19 08:53:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|