2018-10-23   19:13:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Student SM

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  08:22   
  Arrangör  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
15  Akiho Tamura  1989    CHALMERS    25m  36.37 
21  David Fransson  1997  ab8197  TEKNOLOGKÅ    25m  30.60 
66  Andreas Ljungberg  1993    KARLSTADS    25m  35.00 
88  Jayesh Khatri  1993    CHALMERS    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Gustav Olander  1994    CHALMERS    25m  27.50 
42  Timothy Mackin  1995    LIN UAIFSS    25m  27.00 
72  Alfred Lindén  1997  an6797  CHALMERS    25m  27.00 
16  Daniel Blomberg  1993  ah6593  CHALMERS    25m  27.00 
110  Jake Swanson  1994    JKPG    25m  27.20 
Erik Öjstedt  1995    TEKNOLOGKÅ    25m  28.00 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  ap7198  UPPSALA    25m  26.84 
31  David Larsson  1996  ah7196  JKPG    25m  26.21 
77  Oliver Titikic  1995  ah4395  TEKNOLOGKÅ    25m  26.00 
38  Oscar Fredriksson  1994  ac3594  LIN UAIFSS    25m  26.00 
89  Erik Nilsson  1996  al7996  STOCKHOLMS    25m  26.23 
92  Henrik Podéus  1995  ag2195  LIN UAIFSS    25m  26.90 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Alexander Waldo  1998  af7998  TEKNOLOGKÅ    25m  25.59 
29  Christoffer Roos  1995  aj2995  CHALMERS    25m  25.41 
Mika Persson  1998  am7798  TEKNOLOGKÅ    25m  25.00 
Johannes Lampela  1992  AN4392  CHALMERS    25m  25.15 
86  Shervin Ghahestani  1997  AP5997  KTH    25m  25.50 
40  Stefan Phung  1997  ac0997  LIN UAIFSS    25m  26.00 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Johannes Ålander  1995  ac7995  LIN UAIFSS    25m  24.98 
70  Jacob Olsson  1998    TROLLHÄT    25m  24.64 
84  Fabian Steen  1996  ah9596  CHALMERS    25m  24.00 
64  Mikael Blum  1995  ac0595  CHALMERS    25m  24.50 
Tobias Henriksson  1996  AN4796  TEKNOLOGKÅ    25m  24.71 
57  Oskar Holm  1993  ap9993  LIN UAIFSS    25m  24.98 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
John Olsson  1995  ag0795  HALMSTAD    25m  23.97 
74  Niclas Hvalgren  1995  ac9195  HALMSTAD    25m  23.73 
44  Hugo Cedervall  1997  aa0197  LIN UAIFSS    25m  23.64 
41  Oskar Gannholm-Johansson  1996  ac3196  LIN UAIFSS    25m  23.73 
78  Kalle Lindborg  1994  ax1994  KARLSTADS    25m  23.91 
Gustav Frödeberg  1997  AA5197  GIH    25m  23.98 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Jacob Zeidler  1994  ab5394  TEKNOLOGKÅ    25m  23.32 
73  Joakim Hvalgren  1993  ad8793  HALMSTAD    25m  22.83 
67  Efrem Ghirmai  1996  ac1396  CHALMERS    25m  22.68 
51  Pontus Palmqvist  1991  av7391  LIN UAIFSS    25m  22.72 
69  Jonas Holmström  1992    TEKNOLOGKÅ    25m  23.20 
33  Niclas Granström  1990  ai0390  LIN UAIFSS    25m  23.57 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner