2019-09-20   07:44:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
245  Andrea Berg Nielsen  2007    SØNDERBORG    25m   
104  Emilie Dam Hansen  2005    ERRITSØ    25m  1:02.15 
115  Marie Lynggaard  2007  0702AT  ERRITSØ    50m  57.09 
51  Clare Fyhn  2006    VAMDRUP    25m  58.10 
246  Emilia Maria Fugl Have  2005    SØNDERBORG    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
194  Karen Liv Hyttel  2004    NORD-ALS    25m  55.87 
184  Iben Zenk  2007    SØNDERBORG    25m  51.92 
70  Lucie Hempel  2008  0838AC  BOV    25m  51.38 
55  Dichte Kristensen  2003    VAMDRUP    25m  51.46 
170  Emilie Petz Nielsen  2007  0766AD  SØNDERBORG    25m  53.70 
156  Anna Emilie Damgaard  2006    SØNDERBORG    25m  55.97 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
105  Lærke Iversen  2003  0356BE  ERRITSØ    50m  49.73 
14  Thea Jürgensen  2003  0322BG  OPNØR    25m  48.28 
236  Louise Damm  1998  9878BD  RØDEKRO    25m  46.45 
152  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  SØNDERBORG    25m  47.88 
10  Maja Jessen  2005  0526AW  OPNØR    25m  49.59 
13  Sigrid Sand Jürgensen  2007  0756AQ  OPNØR    25m  49.79 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Sofie Keller  2005  0512AY  BOV    25m  46.15 
49  Sara Als  2006    VAMDRUP    25m  45.95 
235  Line Boger  2002  0296AZ  RØDEKRO    25m  45.43 
26  Lærke Kirkedal Laursen  2005  0592BA  BJERRE HER    25m  45.88 
165  Sofie Damm Johansen  2006  0698AQ  SØNDERBORG    25m  46.11 
57  Manja Laursen  2003    VAMDRUP    25m  46.37 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
17  Iben Mønsted  2003  0388BE  OPNØR    25m  45.14 
195  Lærke Dueholm Jensen  2003    NORD-ALS    25m  44.47 
53  Maiken Hansen  2005    VAMDRUP    25m  44.03 
238  Mathilde S. Iversen  2007    RØDEKRO    25m  44.26 
240  Caroline Petersen  2003    RØDEKRO    25m  45.00 
171  Sofie Skibelund  2007  0784AB  SØNDERBORG    25m  45.30 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Maja Kirstine Karlsen  2005  0514AX  HADERSLEV    25m  43.47 
32  Katrine Nyholm-Rønning  2003  0316BF  BJERRE HER    25m  43.19 
20  Mette Warncke  2003  0312BF  OPNØR    25m  42.49 
190  Sille Bramann  2003    NORD-ALS    25m  42.68 
29  Josephine Maja Madsen  2005  0568AY  BJERRE HER    25m  43.24 
140  Freya Thorsgaard  2006  0658AN  KORAL    25m  43.97 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Line Hempel  2005  0548AK  BOV    25m  42.20 
125  Anna Lykke Vangsgaard  2005  0526AV  ERRITSØ    50m  41.77 
28  Xenia Juhl Leiszner  2005  0566AD  BJERRE HER    25m  41.37 
50  Mathilde Baltsersen  2003    VAMDRUP    25m  41.54 
161  Karoline Hellesøe  2006  0678AQ  SØNDERBORG    25m  41.96 
126  Caroline van Vliet  2006  0694AP  ERRITSØ    25m  42.38 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Signe Jensen  2007  0786AB  SØNDERBORG    25m  41.14 
72  Sofie Galsgaard Jensen  2003  0364BD  BOV    25m  40.87 
116  Luna Holm Møller  2004  0464AS  ERRITSØ    50m  40.81 
227  Anne Stamholt  2006  0652AM  HADERSLEV    25m  40.85 
205  Line Duborg  2004  0422BC  RØDDING    25m  41.05 
208  Liv Foldager Skov-Pederse  2005  0584AG  RØDDING    25m  41.15 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Cecilie Daugaard  2003  0312BB  BJERRE HER    25m  40.21 
131  Sara Høi Graversen  2003  0318AX  KORAL    25m  39.61 
27  Alberte Randlev Laustsen  2005  0584AX  BJERRE HER    25m  39.42 
136  Martine Rasmussen  2000  0062BH  KORAL    25m  39.44 
58  Cecilie Meier  2003    VAMDRUP    25m  39.66 
76  Jette Muusmann  2005  0532AO  BOV    25m  40.79 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Thyra Thomsen  2002  0212BC  BOV    25m  39.10 
33  Signe Rosenmeyer  2005  0508AN  BJERRE HER    25m  38.69 
66  Katrine Risbjerg Hansen  2001  0104AU  BOV    25m  37.98 
157  Sara Farag  2003  0356AT  SØNDERBORG    25m  38.06 
128  Kirstine Buch  2005  0578AS  KORAL    25m  38.91 
Maria Crisan  2005  0532AZ  OPNØR    25m  39.12 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Signe Holst Jacobsen  2007  0794AG  BJERRE HER    25m  37.40 
162  Ellen Jensen  2005  0546AF  SØNDERBORG    25m  36.23 
209  Olivia Steenstrup  2000  0004BB  RØDDING    25m  35.54 
166  Clara Kapke  2006  0614AB  SØNDERBORG    25m  36.04 
225  Mira Emilie Schmidt  2003  0394AY  HADERSLEV    25m  37.38 
229  Maja Stamholt  2005  0528AH  HADERSLEV    25m  37.77 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Pernille Thastrup Hansen  2003  0374BD  HADERSLEV    25m  35.14 
243  Zophia Henriks  2004    ERRITSØ    25m  34.24 
102  Julie Dumstrei  2004  0452AX  ERRITSØ    25m  33.66 
224  Silje Petersen  2002  0254BB  HADERSLEV    25m  33.70 
223  Alberte Hedevang Petersen  2003  0352AO  HADERSLEV    25m  34.46 
75  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  0234AT  BOV    25m  35.54 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  19:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark