Program för DM (50m) 2018, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 2 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
|
|
|
SR Juniorer: Victor Johansson (1998) 3:49.82 2017-04-08 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 3:46.77 1992-07-29 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Robin Hanson 4:02.43 2017-04-08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
4:36.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
2 |
|
Erik Ahlqvist |
2001 |
TÄBY SIM |
4:32.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
4:31.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
4 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
VÄSBY SS |
4:31.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
5 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
SS04 |
4:31.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
6 |
|
Oscar Mogard Linden |
2002 |
SK NEPTUN |
4:31.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
7 |
|
Otto Reithner |
2003 |
SKK |
4:34.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
1 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
TÄBY SIM |
4:26.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
2 |
|
Victor Halldén |
2000 |
VÄSBY SS |
4:22.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
3 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
SPIF SF |
4:19.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
4 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
SKURU IK |
4:14.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
5 |
|
Martin Melinder |
2001 |
VÄSBY SS |
4:16.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
6 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
4:19.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
7 |
|
Eric Hansson |
2002 |
VÄSBY SS |
4:22.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
4:29.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
4:14.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
2 |
|
Daniel Kertes |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
4:06.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
3 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
SK NEPTUN |
4:05.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
4 |
|
Isak Eliasson |
1996 |
SPÅRVÄGEN |
4:04.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
5 |
|
Oliver Rehn |
2001 |
SK NEPTUN |
4:05.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
6 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
SK NEPTUN |
4:06.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
7 |
|
Max Sundberg |
1999 |
VÄSBY SS |
4:07.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Elias Fröde |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
4:14.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 08:36:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|