2021-01-23   19:13:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden 2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Södertälje SS & Stockholms Simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer  Finaler (5) 
Beräknad start 10:57 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1812  Alice Spik  2006    SÖDERTÖRN    25m   
1824  Tuva Wiktor Jarefors  2006  AX6206  SÖDERTÖRN    25m   
2045  Lilly Jacobsson  2006  BL5206  WISBY SS    25m  2:22.48 
1720  Clara Magnebrant  2006  BQ3206  SÖDERTÄLJE    25m   
1766  Norna Edenvik  2006  BR6206  SÖDERTÖRN    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
2300  Isa Carlsund  2006  af6606  SK NEPTUN    25m  1:59.86 
2277  Sara Wattad  2006  AI6206  SPIF SF    25m  1:58.89 
2295  Beatrice Watz  2006  BA5206  ÄLVSJÖ SF    25m  1:55.58 
2286  Sofie Helgstrand  2006  BH2806  ÄLVSJÖ SF    25m  1:51.60 
1343  Rebecca Friberg  2006  AQ8806  SK NEPTUN    25m  1:53.32 
1371  Mira Nelin  2006  BB3606  SK NEPTUN    25m  1:57.18 
2049  Beatrice Olsson  2006  BD0206  WISBY SS    25m  1:59.85 
2050  Elin Palmqvist  2006  BC7806  WISBY SS    25m  2:03.83 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1363  Elsa Lundström  2006  BB5606  SK NEPTUN    25m  1:51.17 
1338  Linnea Farrar  2006  BK8206  SK NEPTUN    25m  1:48.48 
2039  Ella Adman  2006  BC3806  WISBY SS    25m  1:48.17 
1700  Cecilia Adielsson  2006  BC6406  SÖDERTÄLJE    25m  1:45.03 
1704  Moa Berg  2006  AC7206  SÖDERTÄLJE    25m  1:46.13 
1390  Lova Skalin  2006  BB8406  SK NEPTUN    25m  1:48.35 
1381  Lea Rodin  2006  BH1206  SK NEPTUN    25m  1:49.26 
2270  Sofia Paulino  2006  BE5806  SPIF SF    25m  1:51.36 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1404  Ines Wijk  2006  AH2406  SK NEPTUN    25m  1:40.53 
1358  Emilia Lind  2006  AR8806  SK NEPTUN    25m  1:38.13 
1775  Ella Gunnarsson  2006  AT5206  SÖDERTÖRN    25m  1:37.05 
2275  Nellie Thofelt  2006  AT7406  SPIF SF    25m  1:35.90 
1728  Clara Teljstedt  2006  AL7806  SÖDERTÄLJE    25m  1:36.51 
1767  Ellinor Eldh  2006  BA0206  SÖDERTÖRN    25m  1:38.10 
1355  Jessica Kuhlin  2006  AQ8606  SK NEPTUN    25m  1:38.70 
2051  Emma Persson  2006  BD1206  WISBY SS    25m  1:41.45 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
2192  Agnes Öhman  2006  AG2406  ÖSMO SS    25m  1:32.80 
1359  Sara Lofter  2006  AS2806  SK NEPTUN    25m  1:30.96 
1392  Alice Stenbeck  2006  AG1406  SK NEPTUN    25m  1:28.42 
1360  Ingrid Lund  2006  AG8206  SK NEPTUN    25m  1:24.35 
1321  Engla Blanco  2006  AS0206  SK NEPTUN    25m  1:26.07 
1803  Julia Ottosson  2006  AN9206  SÖDERTÖRN    25m  1:30.55 
2188  Freja Vesterlund  2006  AA7606  ÖSMO SS    25m  1:32.52 
1348  Sheila Hedman  2006  BB1606  SK NEPTUN    25m  1:35.11 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner