Program för Neptuniaden 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 57
|
Tävling |
Neptuniaden 2018 |
|
Utskriftsdatum |
13 maj 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
07:47 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
|
|
Gren 57, 50m Frisim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
276 |
1 |
Ekaksh Verma |
2004 |
AY6904 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
374 |
2 |
Simon Hamzehnejad |
2009 |
AD7109 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
52.54 |
82 |
3 |
Gustav Hedin |
2005 |
AA0115 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
43.19 |
533 |
4 |
Jonathan Runsten |
2005 |
AS8505 |
ÖSMO SS |
|
50m |
42.40 |
621 |
5 |
John Ström |
2004 |
aq9704 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
42.46 |
314 |
6 |
Anton Jöngren |
2006 |
AD5706 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
43.81 |
369 |
7 |
Hampus Glanshed |
2006 |
AV2306 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
|
184 |
8 |
Jonathan Fridliand |
2005 |
AV6305 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
0 |
Vincent Nordlander |
2007 |
AF2707 |
SK NEPTUN |
|
50m |
41.79 |
535 |
1 |
Theodor Bagaian |
2003 |
AY5903 |
SS04 |
|
50m |
40.92 |
544 |
2 |
Neo Carlberg |
2005 |
AA8505 |
SS04 |
|
50m |
38.98 |
177 |
3 |
Milton Eriksson |
2007 |
AC8307 |
SK NEPTUN |
|
50m |
38.72 |
9 |
4 |
Jakob Khaytan |
2003 |
AX6503 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
37.38 |
139 |
5 |
Theo Tollbring |
2005 |
AN1305 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
37.86 |
511 |
6 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
50m |
38.86 |
359 |
7 |
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
AC7707 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
39.47 |
435 |
8 |
Jonathan Åkerman |
2006 |
AI6106 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
41.06 |
122 |
9 |
Oscar Andersson |
2007 |
AK3107 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
42.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
0 |
Martin Gertz |
2005 |
AU7905 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
37.07 |
426 |
1 |
Gustav Storell |
2006 |
AL4106 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
36.90 |
283 |
2 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
50m |
36.42 |
79 |
3 |
Rikard Turén |
2003 |
AX4303 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
35.71 |
187 |
4 |
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
SK NEPTUN |
|
50m |
35.64 |
479 |
5 |
Max Ringbom |
2005 |
AJ9705 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
35.70 |
200 |
6 |
Walter Herulf |
2006 |
AN3506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
36.35 |
257 |
7 |
Oliver Rundström |
2008 |
AC9108 |
SK NEPTUN |
|
50m |
36.44 |
270 |
8 |
Alexander Trindade |
2006 |
AP6106 |
SK NEPTUN |
|
50m |
36.95 |
553 |
9 |
Alvin Johansson |
2005 |
AV4705 |
SS04 |
|
50m |
37.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
269 |
0 |
Tee Thern |
2006 |
AC3106 |
SK NEPTUN |
|
50m |
35.56 |
65 |
1 |
Morten Brattgård |
2004 |
AE8104 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
35.28 |
266 |
2 |
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
SK NEPTUN |
|
50m |
35.16 |
261 |
3 |
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
35.12 |
78 |
4 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
34.27 |
223 |
5 |
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
34.73 |
428 |
6 |
Elton Söderberg |
2006 |
AH0306 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
35.16 |
133 |
7 |
Adam Joseph Michel |
2006 |
AS8306 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
35.25 |
221 |
8 |
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
35.32 |
199 |
9 |
Allan Herulf |
2006 |
AN4506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
35.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
404 |
0 |
Felix Noe Glaser |
2003 |
AS5903 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
33.82 |
132 |
1 |
Maxim Jelagin |
2005 |
AJ9505 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
33.81 |
513 |
2 |
Elias Lyth |
2004 |
AO8504 |
WISBY SS |
|
50m |
33.13 |
255 |
3 |
Tim Rogersson |
2005 |
AN5305 |
SK NEPTUN |
|
50m |
32.92 |
76 |
4 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
AA5905 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
32.52 |
233 |
5 |
Isak Monka |
2003 |
AY8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
32.72 |
321 |
6 |
Carl Malm |
2005 |
AL7905 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
32.96 |
510 |
7 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
50m |
33.37 |
66 |
8 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
33.81 |
471 |
9 |
Love Lundvall |
2004 |
AK8504 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
33.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
74 |
0 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
31.94 |
86 |
1 |
Anton Sölveskog |
2003 |
AX6103 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
31.60 |
24 |
2 |
Edvin Brattberg |
2003 |
AN5703 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
31.40 |
36 |
3 |
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
30.68 |
59 |
4 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
30.60 |
55 |
5 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
30.68 |
432 |
6 |
Lucas Vainio |
2004 |
AN2504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
31.15 |
541 |
7 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
50m |
31.44 |
204 |
8 |
Uno Härmark |
2005 |
AD8705 |
SK NEPTUN |
|
50m |
31.70 |
242 |
9 |
Philip Palmqvist |
2005 |
AR1505 |
SK NEPTUN |
|
50m |
31.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
0 |
Ferdinand Bang |
2005 |
AF1305 |
SK NEPTUN |
|
50m |
30.45 |
80 |
1 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
30.34 |
590 |
2 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
50m |
30.03 |
85 |
3 |
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
29.42 |
611 |
4 |
Christian Schroeder |
2004 |
AZ3504 |
SPIF SF |
|
50m |
29.25 |
237 |
5 |
Malte Norberg |
2003 |
AI7903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
29.33 |
84 |
6 |
Viggo Reit |
2003 |
AK5703 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
29.85 |
308 |
7 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
30.04 |
589 |
8 |
Daniel Gnalin |
2003 |
AR7303 |
SPIF SF |
|
50m |
30.40 |
108 |
9 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
30.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
279 |
0 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
28.69 |
331 |
1 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
28.62 |
97 |
2 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
26.96 |
418 |
3 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
26.70 |
212 |
4 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.53 |
386 |
5 |
Edvin Jonsson |
2004 |
AD1504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
26.19 |
612 |
6 |
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
50m |
26.92 |
303 |
7 |
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
27.17 |
588 |
8 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
50m |
28.66 |
166 |
9 |
Theo Djuphammar |
2005 |
AC6105 |
SK NEPTUN |
|
50m |
29.10 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
07:47 |
|