Program för Neptuniaden 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Neptuniaden 2018 |
|
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:11 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
Isak Ekman |
2004 |
AZ6904 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
|
531 |
4 |
Max Claesson |
2004 |
AB1904 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:17.57 |
259 |
5 |
Lo Sanderfelt |
2004 |
|
SK NEPTUN |
|
50m |
|
276 |
6 |
Ekaksh Verma |
2004 |
AY6904 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
381 |
0 |
Filip Hägglund |
2004 |
AV5304 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:15.62 |
79 |
1 |
Rikard Turén |
2003 |
AX4303 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:14.17 |
292 |
2 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:13.54 |
518 |
3 |
Hannes Vigström |
2004 |
AT3304 |
WISBY SS |
|
50m |
1:12.85 |
283 |
4 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:12.43 |
86 |
5 |
Anton Sölveskog |
2003 |
AX6103 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:12.62 |
77 |
6 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:12.93 |
71 |
7 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:14.05 |
572 |
8 |
Alexander Youssef |
2004 |
AS2504 |
SS04 |
|
50m |
1:15.36 |
471 |
9 |
Love Lundvall |
2004 |
AK8504 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:15.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
65 |
0 |
Morten Brattgård |
2004 |
AE8104 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:09.99 |
258 |
1 |
Jan Salentin |
2004 |
AT2104 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:09.18 |
432 |
2 |
Lucas Vainio |
2004 |
AN2504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:08.92 |
24 |
3 |
Edvin Brattberg |
2003 |
AN5703 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:08.68 |
237 |
4 |
Malte Norberg |
2003 |
AI7903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:08.63 |
289 |
5 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:08.64 |
545 |
6 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
50m |
1:08.85 |
53 |
7 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:09.12 |
590 |
8 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:09.30 |
66 |
9 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:10.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
514 |
0 |
Walter Pettersson |
2003 |
AT3503 |
WISBY SS |
|
50m |
1:07.69 |
74 |
1 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:07.40 |
541 |
2 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
50m |
1:06.96 |
576 |
3 |
Sami Alzghoul |
2004 |
AD3904 |
SPIF SF |
|
50m |
1:06.84 |
108 |
4 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:05.27 |
84 |
5 |
Viggo Reit |
2003 |
AK5703 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:06.07 |
440 |
6 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
50m |
1:06.95 |
463 |
7 |
Simon Brunn |
2004 |
AH9704 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:07.35 |
611 |
8 |
Christian Schroeder |
2004 |
AZ3504 |
SPIF SF |
|
50m |
1:07.66 |
529 |
9 |
Michael Andrée |
2004 |
AX7904 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:08.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
511 |
0 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
50m |
1:04.73 |
59 |
1 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:03.82 |
448 |
2 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TUREBERG |
|
50m |
1:03.38 |
331 |
3 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:03.29 |
588 |
4 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:02.72 |
510 |
5 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
50m |
1:03.18 |
234 |
6 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:03.33 |
429 |
7 |
Malte Söderberg |
2004 |
AL1904 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:03.76 |
120 |
8 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:03.84 |
308 |
9 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:05.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
112 |
0 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:01.94 |
38 |
1 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:01.54 |
279 |
2 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
1:01.36 |
274 |
3 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:00.42 |
609 |
4 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
SPIF SF |
|
50m |
1:00.19 |
195 |
5 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:00.42 |
324 |
6 |
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.03 |
313 |
7 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.38 |
352 |
8 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.64 |
513 |
9 |
Elias Lyth |
2004 |
AO8504 |
WISBY SS |
|
50m |
1:02.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
97 |
0 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
59.81 |
303 |
1 |
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
59.61 |
612 |
2 |
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
50m |
59.49 |
110 |
3 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
58.91 |
212 |
4 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.16 |
390 |
5 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
57.49 |
397 |
6 |
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
59.43 |
418 |
7 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
59.57 |
442 |
8 |
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
TUREBERG |
|
50m |
59.79 |
386 |
9 |
Edvin Jonsson |
2004 |
AD1504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
59.87 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:11 |
|