Startliste for Triton Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 15.04.2018
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Triton Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (17) |
REMA 1000 Skovvejen Ballerup |
|
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
Amanda Aidinian |
2007 |
0792AJ |
KVIK |
|
50m |
|
173 |
3 |
Ella Kjærebye |
2007 |
0726AF |
GSK |
|
50m |
|
564 |
4 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
4:10.24 |
561 |
5 |
Patricia Christensen |
2007 |
0794AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
4:41.78 |
725 |
6 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
|
183 |
7 |
Astrid Østerby |
2007 |
0746AF |
GSK |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
TRITON B |
|
25m |
3:58.57 |
211 |
2 |
Ingrid Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
3:34.74 |
560 |
3 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:29.91 |
369 |
4 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
3:21.37 |
72 |
5 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:28.81 |
570 |
6 |
Anine Munch Kofoed |
2005 |
0576AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:33.97 |
550 |
7 |
Rosa Rank Solhart |
2007 |
0762AD |
GLADSAXE |
|
25m |
3:48.83 |
529 |
8 |
Sarah Zargarov Hansen |
2008 |
0848AG |
GLADSAXE |
|
25m |
4:07.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
0692AG |
GSK |
|
25m |
3:17.56 |
174 |
2 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
GSK |
|
25m |
3:16.23 |
579 |
3 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:10.88 |
181 |
4 |
Petrea Hostrup Stærke |
2006 |
0664AD |
GSK |
|
25m |
3:06.92 |
123 |
5 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
3:07.97 |
629 |
6 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:14.31 |
349 |
7 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
3:17.51 |
77 |
8 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:21.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
549 |
1 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
3:04.50 |
214 |
2 |
Ronja Skriver Fabricius |
2006 |
0642AP |
KVIK |
|
25m |
3:04.04 |
554 |
3 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
2:59.60 |
388 |
4 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
2:56.78 |
490 |
5 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.65 |
395 |
6 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
3:00.43 |
466 |
7 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:04.31 |
165 |
8 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
3:05.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
638 |
1 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:55.20 |
125 |
2 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
2:53.07 |
408 |
3 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
2:52.02 |
704 |
4 |
Amalie Frost Fischer |
2005 |
0502AR |
FARUM |
|
50m |
2:51.40 |
487 |
5 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.63 |
380 |
6 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:52.98 |
496 |
7 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:54.57 |
252 |
8 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
2:56.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
621 |
1 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
50m |
2:50.53 |
374 |
2 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
2:48.59 |
68 |
3 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:47.35 |
609 |
4 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
0504AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:47.06 |
148 |
5 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
25m |
2:47.15 |
220 |
6 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
2:47.52 |
616 |
7 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:50.08 |
465 |
8 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
617 |
1 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:45.37 |
288 |
2 |
Simone Hoppe |
2004 |
0478AS |
HOLBÆK |
|
25m |
2:43.85 |
483 |
3 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.92 |
715 |
4 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
2:42.21 |
639 |
5 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:42.28 |
580 |
6 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:43.24 |
719 |
7 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
50m |
2:44.65 |
495 |
8 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:46.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:41.46 |
696 |
2 |
Emma Philip |
2005 |
0538AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:40.28 |
413 |
3 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
2:39.77 |
677 |
4 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:39.56 |
476 |
5 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:39.59 |
636 |
6 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:40.00 |
425 |
7 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:40.31 |
641 |
8 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:42.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
385 |
1 |
Mathilde Klintby |
2004 |
0492AZ |
RINGSTED |
|
25m |
2:38.92 |
711 |
2 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
2:38.30 |
464 |
3 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:37.06 |
265 |
4 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
50m |
2:35.66 |
176 |
5 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
2:36.44 |
248 |
6 |
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
KVIK |
|
25m |
2:37.22 |
155 |
7 |
Ulrika Paaske |
2004 |
0482AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:38.74 |
200 |
8 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
25m |
2:39.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
25m |
2:34.31 |
263 |
2 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
2:33.09 |
81 |
3 |
Mikkeline Mailund Clan |
2004 |
0494AT |
SØLLERØD |
|
25m |
2:32.95 |
703 |
4 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
2:32.40 |
676 |
5 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:32.41 |
500 |
6 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:32.99 |
208 |
7 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
2:33.60 |
392 |
8 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
25m |
2:34.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
577 |
1 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:31.88 |
718 |
2 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
2:29.87 |
218 |
3 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
50m |
2:29.59 |
722 |
4 |
Malou Nielsen |
2005 |
0524AF |
FARUM |
|
50m |
2:29.18 |
296 |
5 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
2:29.55 |
707 |
6 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
2:29.60 |
633 |
7 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:31.17 |
446 |
8 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:31.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
2:28.82 |
201 |
2 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
50m |
2:28.59 |
357 |
3 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
2:28.29 |
143 |
4 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:27.72 |
692 |
5 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:28.29 |
569 |
6 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:28.57 |
721 |
7 |
Marike Nevermann |
2003 |
0354AQ |
FARUM |
|
50m |
2:28.65 |
604 |
8 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:28.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
602 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.96 |
509 |
2 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.01 |
292 |
3 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
2:25.60 |
289 |
4 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
2:25.16 |
729 |
5 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
2:25.29 |
706 |
6 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
2:25.88 |
477 |
7 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.05 |
158 |
8 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:27.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
714 |
1 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
FARUM |
|
50m |
2:24.15 |
362 |
2 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:23.20 |
427 |
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.85 |
229 |
4 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
2:22.57 |
503 |
5 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.80 |
246 |
6 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
50m |
2:23.05 |
709 |
7 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
2:23.74 |
492 |
8 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:25.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
424 |
1 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:21.63 |
156 |
2 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:20.84 |
27 |
3 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:19.59 |
396 |
4 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:18.90 |
295 |
5 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
25m |
2:19.42 |
243 |
6 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
25m |
2:20.21 |
493 |
7 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:21.11 |
635 |
8 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:22.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
2:18.36 |
444 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.46 |
116 |
3 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:17.05 |
397 |
4 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:16.49 |
603 |
5 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:16.78 |
516 |
6 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.20 |
605 |
7 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:17.77 |
671 |
8 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:18.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:15.66 |
241 |
2 |
Chastine Melhede |
2002 |
0292AZ |
KVIK |
|
50m |
2:14.90 |
482 |
3 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:14.71 |
341 |
4 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
2:06.75 |
410 |
5 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
2:07.77 |
29 |
6 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
0344AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:14.83 |
293 |
7 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
2:15.62 |
375 |
8 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
2:15.70 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|