2018-08-14   12:25:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Triton Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.04.2018

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Triton Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer  Indledende (20) 
Heat 1 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
360  Karoline Koch Juhl  2009    TRITON B    50m   
471  Vera Jespersen  2009  0952AB  HOVEDSTAD    25m  1:01.69 
478  Andrea Lage  2009  0934AB  HOVEDSTAD    50m  55.00 
536  Katrine Hermansen  2008  0838AG  GLADSAXE    25m  56.95 
366  Bettina M. V. Olsen  2007  0786AS  TRITON B    50m   
351  Victoria Hecht  2008    TRITON B    50m   
               

 
Heat 2 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
445  Josephine S. Christensen  2009  0932AB  HOVEDSTAD    25m  50.36 
449  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  0922AB  HOVEDSTAD    25m  48.51 
454  Thilde Gammelvind  2008  0804AG  HOVEDSTAD    25m  47.94 
448  Esther Lærke Lund Cliff  2009  0912AB  HOVEDSTAD    25m  45.52 
346  Nellie Fisker  2006  0694AQ  TRITON B    25m  47.90 
508  Aimée Overby Traberg  2009  0962AB  HOVEDSTAD    25m  48.23 
183  Astrid Østerby  2007  0746AF  GSK    25m  48.82 
529  Sarah Zargarov Hansen  2008  0848AG  GLADSAXE    25m  52.73 

 
Heat 3 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
543  Petrea Asferg Larsson  2008  0862AD  GLADSAXE    25m  43.98 
576  Helena Lendal  2006  0624AR  FR.VÆRK    50m  42.99 
274  Leonora Wahl-Brink  2007  0782AJ  KVIK    25m  42.62 
170  Ida Celine Sangstad Holst  2007  0716AF  GSK    25m  42.29 
244  Josephine Michelsen  2007  0704AJ  KVIK    25m  42.61 
216  Sophie Harborg Fuchs  2007  0762AJ  KVIK    25m  42.79 
459  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  0814AE  HOVEDSTAD    25m  43.33 
497  Christiane Dreyer Riis  2009  0902AB  HOVEDSTAD    25m  44.67 

 
Heat 4 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Astrid Pries Hansen  2007  0716AC  NAKSKOV    25m  41.81 
203  Mie Bysand  2007  0706AJ  KVIK    25m  39.86 
523  Augusta Blom  2008  0842AE  GLADSAXE    25m  39.42 
212  Zenia Englund  2008  0868AE  KVIK    25m  39.24 
240  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  0798AI  KVIK    25m  39.26 
195  Emma Andersen  2007  0768AM  KVIK    25m  39.83 
254  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  KVIK    25m  40.49 
277  Kirsten Vedsted  2008  0872AE  KVIK    25m  42.26 

 
Heat 5 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
564  Sofie Wettendorff Hasling  2007  0782AN  FR.VÆRK    50m  38.70 
180  Siena Serizawa  2008  0832AD  GSK    25m  38.44 
172  Mathilde Johansen  2007  0732AJ  GSK    25m  38.19 
566  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    50m  38.02 
257  Ingeborg Fleron Qvant  2007  0756AN  KVIK    25m  38.11 
343  Katrine Drygaard  2005  0562AP  TRITON B    25m  38.21 
560  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    50m  38.69 
194  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    25m  39.16 

 
Heat 6 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Isabella Koch Juhl  2006  0604AH  TRITON B    50m  37.56 
395  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  36.79 
725  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    50m  36.53 
369  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  36.33 
377  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  36.42 
580  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  36.67 
174  Anna Fiona Nybøll  2007  0736AF  GSK    25m  37.45 
470  Lea F. H. Jespersen  2008  0838AA  HOVEDSTAD    25m  37.82 

 
Heat 7 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Ronja Skriver Fabricius  2006  0642AP  KVIK    25m  36.07 
252  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  35.88 
638  Ella Bødker Thomsen  2005  0576AH  VÆRLØSE    50m  35.47 
408  Emilie Larsen  2005  0568AV  SK-SYD    25m  35.12 
169  Katharina Beyer Hansen  2006  0674AH  GSK    25m  35.17 
629  Amalie Helfelt  2006  0652AP  VÆRLØSE    25m  35.64 
554  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  36.01 
181  Petrea Hostrup Stærke  2006  0664AD  GSK    25m  36.20 

 
Heat 8 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
582  Laura Bjerregaard Withen  2004  0458AK  FR.VÆRK    25m  35.06 
273  Clara Thomsen  2006  0692AM  KVIK    25m  34.99 
124  Malou Hansen  2004  0454AM  NAKSKOV    25m  34.68 
616  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  34.48 
126  Sarah Møller Jakobsen  2004  0416AW  NAKSKOV    25m  34.58 
250  Laura Pedersen  2007  0776AD  KVIK    25m  34.80 
549  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    25m  35.00 
526  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  35.08 

 
Heat 9 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
696  Emma Philip  2005  0538AN  HØRSHOLM    50m  34.35 
704  Amalie Frost Fischer  2005  0502AR  FARUM    50m  34.23 
200  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m  34.00 
607  Marie Juul-Olsen  2004  0426AW  LYNGBY    25m  33.82 
78  Laura Bang  2004  0474AP  SØLLERØD    25m  33.97 
251  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    50m  34.21 
621  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  34.34 
165  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  34.41 

 
Heat 10 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
639  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  VÆRLØSE    50m  33.65 
176  Leonora M Postgaard  2006  0666AD  GSK    25m  33.49 
177  Regitze Rosenkrantz  2006  0692AG  GSK    25m  32.93 
407  Josefine Meng Langhorn  2006  0676AO  SK-SYD    25m  32.82 
692  Victoria Husted Volden  2003  0312AU  HØRSHOLM    50m  32.92 
413  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  0488AV  SK-SYD    25m  33.17 
609  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    25m  33.61 
275  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  33.78 

 
Heat 11 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    50m  32.75 
385  Mathilde Klintby  2004  0492AZ  RINGSTED    25m  32.64 
95  Emilie Nepper-Christensen  2003  0372AU  SØLLERØD    50m  32.48 
248  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  32.40 
591  Michelle Borgstrøm  1989  8962AG  TRITON B    50m  32.41 
347  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  32.50 
711  Mille Korndal-Henriksen  2005  0538AG  FARUM    50m  32.69 
719  Mathilde Thor Møller  2005  0564AU  FARUM    50m  32.76 

 
Heat 12 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  32.33 
24  Mia Kølbæk Hansen  2003  0368BA  HOLSTEBRO    25m  32.25 
379  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    50m  31.98 
718  Line Thode Møller  2004  0424AU  FARUM    50m  31.90 
633  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m  31.95 
405  Ida Kjølby  2003  0398BB  SK-SYD    25m  32.05 
721  Marike Nevermann  2003  0354AQ  FARUM    50m  32.28 
628  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    25m  32.36 

 
Heat 13 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
642  Andrea M. Lang Bolvig  2000  0048AE  SØLLERØD    50m  31.84 
81  Mikkeline Mailund Clan  2004  0494AT  SØLLERØD    25m  31.73 
155  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  31.68 
677  Alba Vendelboe-Schack  2005  0594AJ  HØRSHOLM    25m  31.54 
722  Malou Nielsen  2005  0524AF  FARUM    50m  31.57 
676  Kaya Vennick Haugbølle  2004  0418AB  HØRSHOLM    50m  31.70 
409  Signe Bagge Møller  2004  0414AW  SK-SYD    25m  31.73 
703  Sarah Holm Clausen  2004  0486AG  FARUM    50m  31.88 

 
Heat 14 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
715  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    50m  31.48 
296  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  31.42 
598  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  31.16 
260  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  31.15 
713  Mia Krüger  2002  0224AG  FARUM    50m  31.15 
292  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    25m  31.30 
695  Sasha Nezdiikovskaia  2005  0564AK  HØRSHOLM    25m  31.47 
701  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    50m  31.49 

 
Heat 15 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Rebecca Sangild  2003  0344AL  SØLLERØD    25m  31.06 
229  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    50m  30.86 
218  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    50m  30.84 
370  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    50m  30.79 
219  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    50m  30.84 
350  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    50m  30.85 
714  Natascha Laigaard  2002  0246AR  FARUM    50m  31.02 
217  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    50m  31.06 

 
Heat 16 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    50m  30.74 
362  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    50m  30.72 
265  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  30.57 
289  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    50m  30.33 
290  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  0348BE  HOLBÆK    25m  30.37 
109  Carla Lyhne Weiner  2003  0318AU  SØLLERØD    25m  30.65 
281  Lea Andersen  2003  0306AI  HOLBÆK    25m  30.74 
263  Alma Heyn Stage  2004  0462AC  KVIK    50m  30.75 

 
Heat 17 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
246  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    50m  30.26 
163  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    25m  30.09 
706  Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    50m  29.98 
396  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    25m  29.88 
295  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  29.95 
403  Julie Bruun Jørgensen  2003  0328AC  SK-SYD    50m  30.03 
707  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  30.23 
201  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    50m  30.29 

 
Heat 18 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  29.76 
397  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    25m  29.43 
93  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  9722AO  SØLLERØD    25m  28.84 
583  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    50m  28.09 
18  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    50m  28.55 
709  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    50m  28.95 
675  Cecilie Salskov Jensen  2000  0012AQ  HØRSHOLM    25m  29.56 
382  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    25m  29.86 

 
Heat 19 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
618  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  29.69 
339  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    50m  29.23 
453  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    25m  28.76 
727  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  27.90 
627  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  28.48 
729  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    50m  28.88 
635  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    50m  29.53 
147  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  29.78 

 
Heat 20 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Emma Fjordside Jensen  2003  0344AX  HOLSTEBRO    50m  29.56 
726  Clara Marott Schelde  2000  0092AD  FARUM    50m  29.19 
249  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  28.57 
669  Katrine Stampe  2000  0068AM  HØRSHOLM    25m  27.12 
117  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    50m  28.47 
670  Elena Westmark Holm  2003  0336AD  HØRSHOLM    50m  28.86 
96  Anna Nørskov  2004  0414AO  SØLLERØD    25m  29.44 
672  Astrid Thimmer  2003  0302AQ  HØRSHOLM    50m  29.78 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark