2018-08-18   10:29:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Triton Open 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.04.2018

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Triton Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer  Indledende (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
285  Alens Daugelis  2002  0275AJ  HOLBÆK    50m  1:09.42 
525  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    25m  1:00.58 
363  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    25m  1:07.98 
               
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Viktor Fenger-Grøn  2006  0619AG  GSK    25m  55.31 
571  Jonathan Resting Krontoft  2002  0227AT  FR.VÆRK    25m  51.43 
515  Anton Wiuf  2008  0895AC  HOVEDSTAD    50m  50.00 
513  Ib Fang Wang  2007  0771AB  HOVEDSTAD    25m  49.81 
166  Rasmus Egholm  2006  0647AG  GSK    25m  49.89 
435  David Bergmann  2008  0883AC  HOVEDSTAD    50m  50.00 
447  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    25m  53.76 
               

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
527  Albert Hvistendahl Fabel  2007  0735AC  GLADSAXE    25m  49.12 
556  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  44.22 
634  Noah Lester  2006  0677AF  VÆRLØSE    25m  43.50 
372  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  43.14 
279  Marcus Skov Zacho  2006  0641AK  KVIK    25m  43.48 
411  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  43.93 
511  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    25m  46.47 
473  Konradas Juska  2007  0751AC  HOVEDSTAD    25m  49.26 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
467  Konrad Funch Jensen  2007  0721AC  HOVEDSTAD    25m  42.55 
267  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  41.42 
631  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  40.75 
171  Kasper Jægerskou  2006  0643AG  GSK    25m  40.56 
391  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  40.60 
389  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  41.33 
358  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    25m  41.58 
541  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    25m  42.64 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  39.30 
383  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  38.41 
390  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  38.14 
105  Kasper Milton Smith  2003  0343AM  SØLLERØD    25m  37.86 
226  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    50m  38.11 
266  Lucas Svej  2005  0595AN  KVIK    25m  38.21 
552  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  39.08 
596  Mads Emil Christiansen  2006  0611AH  LYNGBY    25m  39.59 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
601  Jakob Nikolai Haldan  2006  0609AC  LYNGBY    25m  37.33 
387  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  37.12 
630  Magnus Kiemer  2005  0505AM  VÆRLØSE    25m  36.92 
168  Xander Ravn Grønholt  2006  0697AG  GSK    25m  36.77 
481  Hans Bjørn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    25m  36.91 
84  Alexander Halken  2005  0583AE  SØLLERØD    25m  37.06 
145  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  37.24 
300  Simon Eliasen Rytter  2003  0349AF  HOLBÆK    50m  37.57 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Sebastian Alexander West  2004  0489AI  SØLLERØD    25m  36.34 
245  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  36.03 
693  Frederik Rink Larsen  2004  0447AK  HØRSHOLM    25m  35.51 
90  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    25m  35.19 
551  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  35.25 
402  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  35.72 
102  Frederik Sandbjerg  2004  0477AL  SØLLERØD    25m  36.11 
150  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  36.40 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
557  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    50m  35.12 
681  Janus Schnabl  2003  0311AD  HØRSHOLM    25m  34.95 
83  Mathias Ehlers  2003  0389AM  SØLLERØD    50m  34.32 
368  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  33.88 
134  Sebastian Hofmann Peterse  2003  0385AQ  NAKSKOV    25m  34.18 
299  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  34.94 
235  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  35.11 
361  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    50m  35.17 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    50m  33.56 
688  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    50m  33.31 
210  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    50m  33.07 
287  Furkan Guler  2005  0565AO  HOLBÆK    25m  32.82 
398  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  33.03 
687  Marcus Elkjær Samson  2003  0319AG  HØRSHOLM    25m  33.11 
182  Anders Thøgersen  2005  0527AE  GSK    25m  33.51 
154  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  33.58 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
91  Valdemar Kristensen  2003  0397AN  SØLLERØD    25m  32.38 
620  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  32.14 
406  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  32.12 
365  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  31.95 
127  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    25m  32.00 
206  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    50m  32.13 
152  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  32.34 
196  Lukas Majvig Andersen  2003  0309AC  KVIK    50m  32.41 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Sejer Andersen  2005  0517AN  KVIK    25m  31.60 
415  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  31.39 
146  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  30.80 
291  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBÆK    25m  30.21 
340  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  30.50 
386  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m  30.95 
376  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  31.51 
80  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    25m  31.86 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Karl Gustav B. Toft  2002  0299AP  SØLLERØD    25m  30.08 
401  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  29.79 
342  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  29.45 
297  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  29.38 
381  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  29.44 
142  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    25m  29.71 
710  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    50m  29.91 
255  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  30.09 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Jacob Sanchez Witthøfft  2001  0147AT  NAKSKOV    25m  29.20 
92  William Kristensen  2003  0319AM  SØLLERØD    25m  29.05 
25  Julius Henriksen  2002  0293AG  HOLSTEBRO    50m  28.34 
85  Adam Hansen  1998  9883AP  SØLLERØD    50m  27.44 
335  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  27.99 
592  Jesper Waterval  1975  7521AB  TRITON B    50m  28.49 
33  Mathias Rasmussen  2001  0175AH  HOLSTEBRO    50m  29.13 
337  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    50m  29.32 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
284  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  29.19 
708  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    25m  29.02 
354  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  28.32 
130  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  26.88 
239  Joakim Køhn  2003  0375AE  KVIK    50m  27.89 
282  Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBÆK    25m  28.43 
151  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  29.13 
197  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  29.31 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
231  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    50m  29.16 
28  Anders Nedergaard Jensen  2002  0233AP  HOLSTEBRO    25m  28.94 
716  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    50m  28.09 
640  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    50m  26.00 
133  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  27.64 
679  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  28.36 
119  Emil Steenberg  2002  0229AC  GLADSAXE    50m  29.13 
144  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  29.29 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark