Startliste for Triton Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Triton Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:20 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer |
Indledende (18) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
353 |
3 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
50m |
|
413 |
4 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
50m |
|
356 |
5 |
Asta Haastrup Ishøi |
2008 |
0806AJ |
TRITON B |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
50m |
|
536 |
2 |
Katrine Hermansen |
2008 |
0838AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:37.16 |
529 |
3 |
Sarah Zargarov Hansen |
2008 |
0848AG |
GLADSAXE |
|
25m |
59.46 |
367 |
4 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
TRITON B |
|
25m |
57.17 |
508 |
5 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
0962AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
59.34 |
510 |
6 |
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
59.90 |
126 |
7 |
Sarah Møller Jakobsen |
2004 |
0416AW |
NAKSKOV |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
550 |
1 |
Rosa Rank Solhart |
2007 |
0762AD |
GLADSAXE |
|
25m |
55.82 |
449 |
2 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
55.00 |
506 |
3 |
Andrea Busk Strodtmann |
2008 |
0838AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
54.73 |
537 |
4 |
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
GLADSAXE |
|
25m |
53.81 |
459 |
5 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
54.67 |
497 |
6 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
55.00 |
540 |
7 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
25m |
55.48 |
454 |
8 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
56.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Ella Kjærebye |
2007 |
0726AF |
GSK |
|
25m |
53.27 |
560 |
2 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
50m |
50.50 |
343 |
3 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
48.63 |
474 |
4 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.03 |
577 |
5 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
48.24 |
223 |
6 |
Smilla Hauge |
2007 |
0798AM |
KVIK |
|
25m |
50.13 |
123 |
7 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
50.81 |
170 |
8 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
GSK |
|
25m |
53.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
25m |
46.78 |
180 |
2 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
25m |
46.09 |
696 |
3 |
Emma Philip |
2005 |
0538AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
45.55 |
470 |
4 |
Lea F. H. Jespersen |
2008 |
0838AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.40 |
544 |
5 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
25m |
45.28 |
436 |
6 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
46.03 |
504 |
7 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
46.52 |
524 |
8 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
25m |
47.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
711 |
1 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
43.38 |
438 |
2 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
42.97 |
174 |
3 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
GSK |
|
25m |
42.79 |
579 |
4 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
50m |
42.29 |
377 |
5 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
42.79 |
443 |
6 |
Lucca Marie Byrholt |
2007 |
0708AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
42.90 |
395 |
7 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
42.98 |
125 |
8 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
43.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
25m |
42.25 |
181 |
2 |
Petrea Hostrup Stærke |
2006 |
0664AD |
GSK |
|
25m |
42.09 |
374 |
3 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
41.78 |
349 |
4 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
41.43 |
617 |
5 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
41.49 |
542 |
6 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
41.87 |
629 |
7 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
42.10 |
568 |
8 |
Asta H Jensen |
2000 |
0058BA |
FR.VÆRK |
|
25m |
42.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
622 |
1 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
40.50 |
408 |
2 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
40.41 |
262 |
3 |
Lara Smerdal |
2006 |
0628AI |
KVIK |
|
25m |
40.18 |
64 |
4 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
39.99 |
219 |
5 |
Emma Karoline Guldberg |
2005 |
0578AK |
KVIK |
|
50m |
40.05 |
380 |
6 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
RINGSTED |
|
25m |
40.30 |
251 |
7 |
Mathilde Pihl |
2005 |
0522AK |
KVIK |
|
50m |
40.43 |
607 |
8 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
0426AW |
LYNGBY |
|
25m |
40.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
616 |
1 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
39.73 |
259 |
2 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
39.49 |
569 |
3 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
39.44 |
176 |
4 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
38.82 |
250 |
5 |
Laura Pedersen |
2007 |
0776AD |
KVIK |
|
25m |
39.29 |
392 |
6 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
25m |
39.48 |
638 |
7 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
39.54 |
695 |
8 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
39.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
50m |
37.97 |
609 |
2 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
0504AM |
LYNGBY |
|
25m |
37.80 |
409 |
3 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
37.41 |
169 |
4 |
Katharina Beyer Hansen |
2006 |
0674AH |
GSK |
|
25m |
37.16 |
388 |
5 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
37.37 |
719 |
6 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
50m |
37.65 |
124 |
7 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
25m |
37.80 |
233 |
8 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
50m |
37.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
0676AO |
SK-SYD |
|
25m |
37.07 |
394 |
2 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
36.49 |
296 |
3 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
36.35 |
599 |
4 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
36.27 |
371 |
5 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
36.29 |
385 |
6 |
Mathilde Klintby |
2004 |
0492AZ |
RINGSTED |
|
25m |
36.43 |
633 |
7 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
36.59 |
103 |
8 |
Rebecca Sangild |
2003 |
0344AL |
SØLLERØD |
|
25m |
37.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
36.01 |
636 |
2 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
35.91 |
24 |
3 |
Mia Kølbæk Hansen |
2003 |
0368BA |
HOLSTEBRO |
|
25m |
35.75 |
347 |
4 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
35.38 |
608 |
5 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
25m |
35.45 |
677 |
6 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
35.88 |
158 |
7 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
35.96 |
177 |
8 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
0692AG |
GSK |
|
25m |
36.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
50m |
35.19 |
258 |
2 |
Lise Refsgaard |
2005 |
0552AC |
KVIK |
|
25m |
34.90 |
692 |
3 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
25m |
34.84 |
292 |
4 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
34.70 |
155 |
5 |
Ulrika Paaske |
2004 |
0482AL |
ROSKILDE |
|
25m |
34.82 |
379 |
6 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
34.87 |
271 |
7 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
KVIK |
|
25m |
35.08 |
400 |
8 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
35.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
642 |
1 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
SØLLERØD |
|
50m |
34.50 |
598 |
2 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
34.41 |
108 |
3 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
34.37 |
370 |
4 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
34.20 |
565 |
5 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
34.25 |
293 |
6 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
34.40 |
220 |
7 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
34.46 |
403 |
8 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
0328AC |
SK-SYD |
|
25m |
34.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
34.00 |
208 |
2 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
33.80 |
627 |
3 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
33.51 |
229 |
4 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
33.42 |
382 |
5 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
33.48 |
362 |
6 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
33.60 |
676 |
7 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
33.81 |
350 |
8 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
34.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
33.04 |
701 |
2 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
32.27 |
670 |
3 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
31.43 |
726 |
4 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
50m |
30.09 |
355 |
5 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
50m |
30.98 |
29 |
6 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
0344AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
31.67 |
703 |
7 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
32.93 |
224 |
8 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
25m |
33.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
33.01 |
484 |
2 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.78 |
96 |
3 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
31.34 |
18 |
4 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
30.04 |
93 |
5 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
SØLLERØD |
|
25m |
30.85 |
707 |
6 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
31.56 |
672 |
7 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.45 |
147 |
8 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
25m |
33.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
453 |
1 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
32.98 |
27 |
2 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
31.72 |
31 |
3 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.24 |
404 |
4 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
25m |
28.62 |
583 |
5 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
50m |
30.54 |
463 |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.54 |
410 |
7 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
32.34 |
339 |
8 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
33.11 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:20 |
|