Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (12) |
Sponsor: Hesehus |
Nathalia Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) |
|
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
3 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
50m |
|
373 |
4 |
Iben Lindal Overgaard |
2003 |
0302AH |
H2Odense |
|
50m |
1:19.44 |
351 |
5 |
Mia Andersen |
2002 |
0266AQ |
H2Odense |
|
50m |
1:22.09 |
10 |
6 |
Zophia Henriks |
2004 |
|
ERRITSØ |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
50m |
1:15.94 |
85 |
2 |
Mette Buur Holt |
2003 |
0344AT |
HERNING |
|
50m |
1:13.61 |
319 |
3 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
0226BB |
HSK |
|
50m |
1:13.42 |
318 |
4 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
0376AO |
HSK |
|
50m |
1:11.72 |
338 |
5 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
0368AS |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:12.39 |
13 |
6 |
Emma Karlsson |
2003 |
0378AY |
ERRITSØ |
|
50m |
1:13.50 |
364 |
7 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
0346AZ |
H2Odense |
|
50m |
1:15.51 |
82 |
8 |
Laura Pedersen |
2004 |
0424AL |
HERNING |
|
50m |
1:16.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Amalie Ringkvist |
2002 |
0218AF |
H2Odense |
|
50m |
1:11.43 |
369 |
2 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
0372AH |
H2Odense |
|
50m |
1:10.80 |
39 |
3 |
Julie Nguyen |
2004 |
0414AQ |
FREM |
|
50m |
1:10.74 |
38 |
4 |
Jenni Nguyen |
2004 |
0416AQ |
FREM |
|
50m |
1:10.22 |
8 |
5 |
Julie Dumstrei |
2004 |
0452AX |
ERRITSØ |
|
50m |
1:10.45 |
249 |
6 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
VEJLE |
|
50m |
1:10.78 |
102 |
7 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
50m |
1:10.98 |
99 |
8 |
Maja Fjord Kristensen |
2002 |
0228AO |
HERNING |
|
50m |
1:11.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HSK |
|
50m |
1:09.78 |
406 |
2 |
Julie T. Sørensen |
2003 |
0354AC |
RINGE |
|
50m |
1:09.32 |
100 |
3 |
Frederikke Kruse |
2002 |
0278AI |
HERNING |
|
50m |
1:08.68 |
226 |
4 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
0386AK |
VEJLE |
|
50m |
1:08.42 |
320 |
5 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
0266AN |
HSK |
|
50m |
1:08.54 |
157 |
6 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
50m |
1:08.95 |
245 |
7 |
Marie Jæger |
2003 |
0336AX |
VEJLE |
|
50m |
1:09.34 |
22 |
8 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
50m |
1:09.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Line Vestergaard Hansen |
2003 |
0334AR |
RINGE |
|
50m |
1:08.27 |
247 |
2 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
0314AM |
VEJLE |
|
50m |
1:08.13 |
263 |
3 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
0386AI |
VEJLE |
|
50m |
1:07.80 |
386 |
4 |
Maria Bech Andersen |
2003 |
0306AD |
RINGE |
|
50m |
1:07.59 |
360 |
5 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
50m |
1:07.62 |
6 |
6 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
ERRITSØ |
|
50m |
1:08.12 |
302 |
7 |
Melanie Petersen |
2004 |
0414AN |
KOLDING |
|
50m |
1:08.16 |
154 |
8 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
50m |
1:08.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
VEJLE |
|
50m |
1:07.39 |
225 |
2 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
0324AN |
VEJLE |
|
50m |
1:07.28 |
116 |
3 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
1:06.97 |
30 |
4 |
Mai Jørgensen |
2003 |
0376AA |
FREM |
|
50m |
1:06.87 |
239 |
5 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
50m |
1:06.95 |
366 |
6 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
H2Odense |
|
50m |
1:07.26 |
423 |
7 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
H2Odense |
|
50m |
1:07.39 |
15 |
8 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
50m |
1:07.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
365 |
1 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
50m |
1:06.68 |
217 |
2 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
1:06.56 |
443 |
3 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368ar |
H2Odense |
|
50m |
1:06.20 |
160 |
4 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
KØGE |
|
50m |
1:05.92 |
409 |
5 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
50m |
1:06.01 |
355 |
6 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
H2Odense |
|
50m |
1:06.23 |
41 |
7 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
50m |
1:06.60 |
282 |
8 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
50m |
1:06.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HSK |
|
50m |
1:05.53 |
296 |
2 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
50m |
1:05.43 |
194 |
3 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
50m |
1:04.72 |
375 |
4 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
H2Odense |
|
50m |
1:04.53 |
67 |
5 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
1:04.70 |
118 |
6 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.01 |
97 |
7 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
50m |
1:05.51 |
119 |
8 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
1:04.10 |
416 |
2 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
H2Odense |
|
50m |
1:04.03 |
114 |
3 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:03.89 |
238 |
4 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
50m |
1:03.69 |
11 |
5 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
1:03.71 |
287 |
6 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
50m |
1:03.93 |
243 |
7 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
VEJLE |
|
50m |
1:04.09 |
21 |
8 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
50m |
1:04.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
1:02.80 |
183 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:01.45 |
176 |
3 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:00.05 |
207 |
4 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
TRITON B |
|
50m |
58.71 |
196 |
5 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
59.77 |
325 |
6 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HSK |
|
50m |
1:00.91 |
241 |
7 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
VEJLE |
|
50m |
1:01.91 |
101 |
8 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
HERNING |
|
50m |
1:03.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
1:02.45 |
178 |
2 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:01.28 |
213 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
59.97 |
63 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
56.42 |
411 |
5 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
59.31 |
120 |
6 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
1:00.84 |
198 |
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
1:01.76 |
422 |
8 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
50m |
1:03.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
1:02.06 |
117 |
2 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
1:01.23 |
222 |
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
59.97 |
420 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
56.10 |
169 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
59.22 |
208 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:00.71 |
153 |
7 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
50m |
1:01.73 |
408 |
8 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
50m |
1:02.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|