Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
fredag 17.00
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
530 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
27.45 |
656 |
2 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
PINGVINEN |
|
25m |
27.37 |
313 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
27.34 |
285 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
27.30 |
696 |
5 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
VEJLE |
|
25m |
27.30 |
434 |
6 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
27.35 |
495 |
7 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
25m |
27.39 |
514 |
8 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
27.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
641 |
1 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
27.04 |
424 |
2 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
26.98 |
668 |
3 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
25m |
26.92 |
363 |
4 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
26.89 |
551 |
5 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
26.91 |
482 |
6 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
25m |
26.93 |
190 |
7 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
25m |
27.00 |
194 |
8 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
27.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
712 |
1 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
VEJLE |
|
25m |
26.77 |
347 |
2 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
25m |
26.72 |
327 |
3 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
25m |
26.50 |
160 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
25.32 |
288 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
25.68 |
193 |
6 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
26.53 |
612 |
7 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
26.76 |
559 |
8 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
26.78 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|