2020-03-31   17:10:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:07.50 2018-11-02 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
372  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  1:22.82 
683  Mathilde P. Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  1:21.67 
317  Freja Kruse  2004  0434AW  GRINDSTED    25m  1:21.03 
164  Nicoline H. Baadsgaard  2004  0464AK  TUNE    25m  1:20.64 
675  Nønne Christensen  2004  0486AM  VAT CPH-MK    25m  1:21.00 
666  Line Thode Møller  2004  0424AU  FARUM    25m  1:21.47 
367  Laura Pedersen  2004  0424AL  HERNING    25m  1:21.81 
546  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    25m  1:24.03 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
351  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  1:20.01 
126  Freja Møller  2004  0442AF  SLANGERUP    25m  1:19.85 
654  Nicoline Dyrman  2004  0446AM  PINGVINEN    25m  1:19.53 
724  Laura Marie Dige  2004  0404AE  SKOVBAKKEN    25m  1:19.00 
415  Anna Marie Nielsen  2004  0482AF  HVIDOVRE    25m  1:18.76 
217  Cathrine Birkebæk  2004  0478AG  AGF    25m  1:18.90 
478  Kristine Kipper Pedersen  2004  0494AV  NYBORG    25m  1:19.04 
376  Maja Buck  2004  0456AP  HOLBÆK    25m  1:19.68 
704  Kristine Hülsen  2002  0286AH  VEJLE    25m  1:19.89 
459  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    25m  1:20.10 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    25m  1:18.52 
531  Alba Lyhne Weiner  2004  0486AT  SØLLERØD    25m  1:18.39 
413  Frida Hvirring Kragh  2004  0474AF  HVIDOVRE    25m  1:18.11 
248  Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  ERRITSØ    25m  1:18.05 
573  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    25m  1:17.81 
318  Mathilde Østergaard  2004  0484AE  GRINDSTED    25m  1:18.02 
346  Mira Emilie Schmidt  2003  0394AY  HADERSLEV    25m  1:18.08 
591  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    25m  1:18.26 
440  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    25m  1:18.40 
187  Mia Mørk Kuramoto  2003  0356AQ  HELSINGØR    25m  1:18.59 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
552  Amalie Michelsen  2003  0308AC  KVIK    25m  1:17.63 
706  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  VEJLE    25m  1:17.58 
653  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    25m  1:17.33 
289  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    25m  1:17.15 
605  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  0496AD  ST-NEPTUN    25m  1:16.75 
419  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:16.91 
473  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  1:17.26 
152  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    25m  1:17.54 
135  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    25m  1:17.61 
455  Anna Myhre Rottensten  2003  0326AW  LYNGBY    25m  1:17.71 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    25m  1:16.71 
726  Eva Hjort  2004  0452AE  SKOVBAKKEN    25m  1:16.53 
634  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    25m  1:16.37 
620  Julia Harpøth  2002  0208AX  VIBORG    25m  1:15.88 
684  Lærke Blond  2003  0362AW  VI39    25m  1:15.19 
355  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  HERLEV    25m  1:15.77 
659  Dagmar Boeck  2004  0458AM  FARUM    25m  1:15.88 
508  Ida Kjærgaard  2003  0368BB  SKANDERBOR    25m  1:16.52 
212  Hannah Höesch  2003  0336AM  HOVEDSTAD    25m  1:16.67 
283  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    25m  1:16.74 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
530  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    25m  1:14.87 
750  Annika Hausgaard Godt  2003  0306AE  HOLSTEBRO    25m  1:13.55 
495  Emilie Egerup  2003  0316AW  SILKEBORG    25m  1:12.87 
649  Victoria Haahr Pallesen  2002  0226AC  AALBORG    25m  1:11.95 
294  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    25m  1:09.99 
128  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  SLANGERUP    25m  1:11.12 
379  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  0352AQ  HOLBÆK    25m  1:12.38 
354  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  HERLEV    25m  1:13.43 
590  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  1:13.91 
514  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    25m  1:15.13 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Amalie Staghøj Andersen  2004  0466AK  ESBJERG    25m  1:14.59 
733  Sarah Kildahl  2004  0474AJ  LYSENG    25m  1:13.51 
735  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  LYSENG    25m  1:12.69 
150  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    25m  1:11.92 
149  Josephine Kruse  2002  0242AQ  ALLERØD    25m  1:07.87 
270  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    25m  1:10.52 
303  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:12.17 
476  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    25m  1:13.19 
443  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    25m  1:13.77 
224  Maiken Hougaard  2002  0282AM  AGF    25m  1:15.07 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
325  Johanne A Andersson  2003  0302AD  H2Odense    25m  1:14.38 
122  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    25m  1:13.48 
182  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    25m  1:12.45 
434  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    25m  1:11.57 
141  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    25m  1:07.58 
739  Laura Fogh  2003  0352AI  HEI    25m  1:10.35 
347  Nele Schulze  2004  0492AH  HADERSLEV    25m  1:12.16 
541  Caroline Brink  2003  0316AE  KVIK    25m  1:12.88 
147  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    25m  1:13.68 
202  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  HOVEDSTAD    25m  1:14.88 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark