Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 160 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 59.84 | |
2 | 559 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 1:00.56 | |
3 | 288 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 25 m | 1:01.17 | |
4 | 763 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 25 m | 1:02.52 | EFT |
5 | 354 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 1:02.77 | |
6 | 676 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 1:03.21 | |
7 | 313 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 25 m | 1:03.43 | |
8 | 287 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 25 m | 1:04.53 | |
9 | 681 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 1:04.67 | |
10 | 190 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 1:04.68 | |
11 | 444 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 25 m | 1:04.76 | |
12 | 425 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 25 m | 1:04.77 | |
13 | 197 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 1:05.36 | |
14 | 606 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 1:05.46 | |
15 | 424 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 1:05.67 | |
16 | 748 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 25 m | 1:05.67 | |
17 | 274 | Timmermand Thilde | 2002 | ESBJERG | 0272AP | 25 m | 1:05.84 | |
18 | 264 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 25 m | 1:05.85 | |
19 | 556 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 1:05.87 | |
20 | 501 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 25 m | 1:05.93 | |
21 | 652 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 25 m | 1:06.07 | |
22 | 491 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 1:06.11 | |
23 | 153 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 25 m | 1:06.14 | |
24 | 327 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 25 m | 1:06.34 | |
25 | 707 | Jensen Mitzi D. | 2002 | VEJLE | 0298AB | 25 m | 1:06.34 | |
26 | 138 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 1:06.40 | |
27 | 552 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 1:06.45 | |
28 | 324 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 25 m | 1:06.53 | |
29 | 201 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 1:06.54 | |
30 | 194 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 25 m | 1:07.05 | |
31 | 285 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 1:07.11 | |
32 | 645 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 25 m | 1:07.16 | |
33 | 594 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 25 m | 1:07.18 | |
34 | 696 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 25 m | 1:07.26 | |
35 | 485 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 25 m | 1:07.43 | |
36 | 393 | Fevre Sofie Le | 2004 | HORSENS | 0448AX | 25 m | 1:07.46 | |
37 | 290 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 1:07.53 | |
38 | 303 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 1:07.57 | |
39 | 219 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 25 m | 1:07.79 | |
40 | 300 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 1:07.79 | |
41 | 619 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 1:07.99 | |
42 | 436 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 25 m | 1:08.08 | |
43 | 701 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 25 m | 1:08.19 | |
44 | 468 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 25 m | 1:08.32 | |
45 | 396 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 1:08.37 | |
46 | 166 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 1:08.45 | |
47 | 193 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 25 m | 1:08.65 | |
48 | 301 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 1:08.88 | |
49 | 608 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 25 m | 1:08.95 | |
50 | 678 | Neergaard Thippe De | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 25 m | 1:09.06 | |
51 | 229 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 25 m | 1:09.10 | |
52 | 622 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 1:09.10 | |
53 | 599 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 1:09.26 | |
54 | 406 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 25 m | 1:09.27 | |
55 | 337 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | H2Odense | 0404AO | 25 m | 1:09.39 | |
56 | 286 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 1:09.60 | |
57 | 211 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 1:09.66 | |
58 | 726 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 25 m | 1:09.68 | |
59 | 162 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 1:09.95 | |
60 | 688 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 1:10.06 | |
61 | 528 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 1:10.22 | |
62 | 535 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 1:10.28 | |
63 | 544 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 1:10.30 | |
64 | 727 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 25 m | 1:10.35 | |
65 | 456 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 1:10.38 | |
66 | 215 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 25 m | 1:10.50 | |
67 | 265 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 25 m | 1:10.58 | |
68 | 596 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 25 m | 1:10.58 | |
69 | 120 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 25 m | 1:10.65 | |
70 | 329 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 25 m | 1:10.75 | |
71 | 233 | Skrydstrup Clara | 2004 | AGF | 0488AK | 25 m | 1:10.85 | |
72 | 657 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 25 m | 1:11.04 | |
73 | 686 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 1:11.65 | |
74 | 679 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 1:11.89 | |
75 | 438 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 25 m | 1:11.90 | |
76 | 275 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 25 m | 1:11.97 | |
77 | 503 | Nedergaard Pernille | 2004 | SILKEBORG | 0414AU | 25 m | 1:11.98 | |
78 | 280 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 25 m | 1:12.17 | |
79 | 631 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 1:12.22 | |
80 | 660 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 25 m | 1:12.28 | |
81 | 624 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 1:12.38 | |
82 | 336 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 25 m | 1:12.44 | |
83 | 272 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 25 m | 1:12.59 | |
84 | 682 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 25 m | 1:12.79 | |
85 | 655 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 25 m | 1:13.48 | |
86 | 242 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 25 m | 1:16.80 | |
87 | 510 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 1:16.94 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 2, 100m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 25 m | 57.56 | |
2 | 597 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 58.71 | |
3 | 315 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 25 m | 59.18 | |
4 | 754 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 25 m | 59.39 | |
5 | 716 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 25 m | 59.48 | |
6 | 305 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 59.88 | |
7 | 497 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 25 m | 59.88 | |
8 | 646 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 25 m | 59.92 | |
9 | 155 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 25 m | 1:00.38 | |
10 | 464 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 1:00.47 | |
11 | 170 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 1:01.13 | |
12 | 360 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | 1:01.15 | |
13 | 404 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 1:01.16 | |
14 | 697 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 25 m | 1:01.32 | |
15 | 728 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 25 m | 1:01.48 | |
16 | 136 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 1:01.50 | |
17 | 142 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 1:01.60 | |
18 | 580 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 25 m | 1:01.63 | |
19 | 405 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 25 m | 1:01.72 | |
20 | 284 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 1:01.91 | |
21 | 549 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 1:02.13 | |
22 | 146 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 1:02.35 | |
23 | 437 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 25 m | 1:02.39 | |
24 | 713 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 25 m | 1:02.49 | |
25 | 567 | Frost Hjalte Lillevik | 2001 | S 68 | 0189AL | 25 m | 1:02.52 | |
26 | 677 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 1:02.52 | |
27 | 708 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 25 m | 1:02.56 | |
28 | 751 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 25 m | 1:02.59 | |
29 | 364 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 25 m | 1:03.05 | |
30 | 673 | Storgaard Anders Bredal | 2002 | SVENDBORG | 0227AD | 25 m | 1:03.13 | |
31 | 251 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 25 m | 1:03.14 | |
32 | 651 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 25 m | 1:03.25 | |
33 | 348 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 1:03.41 | |
34 | 375 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 1:03.69 | |
35 | 534 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 1:03.76 | |
36 | 266 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 1:03.79 | |
37 | 699 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 25 m | 1:03.96 | |
38 | 223 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 25 m | 1:04.00 | |
39 | 685 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 25 m | 1:04.02 | |
40 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 1:04.04 | |
41 | 260 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 25 m | 1:04.15 | |
42 | 745 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 25 m | 1:04.15 | |
43 | 314 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 1:04.37 | |
44 | 235 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 25 m | 1:04.42 | |
45 | 411 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 1:04.46 | |
46 | 755 | Lund Mads | 2002 | HOLSTEBRO | 0253AO | 25 m | 1:04.47 | |
47 | 533 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 1:04.54 | |
48 | 568 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 25 m | 1:04.63 | |
49 | 228 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 25 m | 1:04.67 | |
50 | 309 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 1:04.74 | |
51 | 371 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 1:04.75 | |
52 | 209 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 1:04.80 | |
53 | 144 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 1:04.83 | |
54 | 205 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 25 m | 1:05.11 | |
55 | 410 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 25 m | 1:05.31 | |
56 | 154 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 25 m | 1:05.52 | |
57 | 481 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 1:05.52 | |
58 | 403 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 1:05.55 | |
59 | 400 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 1:05.78 | |
60 | 462 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 25 m | 1:05.92 | |
61 | 238 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 25 m | 1:05.94 | |
62 | 589 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 1:06.03 | |
63 | 304 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 1:06.12 | |
64 | 328 | Clausen Casper Bang | 2003 | H2Odense | 0391AJ | 25 m | 1:06.37 | |
65 | 342 | Guldager Asbjørn | 2002 | HADERSLEV | 0227AI | 25 m | 1:06.49 | |
66 | 188 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 25 m | 1:06.61 | |
67 | 234 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 25 m | 1:06.70 | |
68 | 576 | Iversen André | 2001 | SØNDERBORG | 0121AL | 25 m | 1:06.70 | |
69 | 644 | Knudsen Mathias | 2003 | AALBORG | 0369AI | 25 m | 1:06.72 | |
70 | 627 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 1:06.73 | |
71 | 390 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 1:06.82 | |
72 | 271 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 25 m | 1:06.84 | |
73 | 475 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 1:06.85 | |
74 | 499 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 25 m | 1:06.97 | |
75 | 297 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 1:07.10 | |
76 | 635 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 1:07.28 | |
77 | 611 | Stilling Mikkel | 2003 | THISTED | 0347AO | 25 m | 1:07.65 | |
78 | 472 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 25 m | 1:07.84 | |
79 | 698 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 25 m | 1:08.42 | |
80 | 632 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 25 m | 1:08.84 | |
81 | 253 | Sigaard Laurits | 2003 | ERRITSØ | 0325AS | 25 m | 1:09.08 | |
82 | 316 | Haurum Jeppe | 2003 | GRINDSTED | 0321AO | 25 m | 1:09.09 | |
83 | 672 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 1:10.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 3, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 545 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 2:12.39 | |
2 | 294 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 2:17.64 | |
3 | 649 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 25 m | 2:19.14 | |
4 | 590 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 2:19.76 | |
5 | 388 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 2:20.71 | |
6 | 197 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 2:21.44 | |
7 | 598 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 2:21.80 | |
8 | 218 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 2:22.13 | |
9 | 293 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 2:22.17 | |
10 | 141 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 2:22.42 | |
11 | 150 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 2:23.30 | |
12 | 676 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 2:23.97 | |
13 | 151 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 2:24.36 | |
14 | 514 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 2:24.67 | |
15 | 612 | Sørensen Karoline | 2002 | THISTED | 0236AI | 25 m | 2:24.95 | |
16 | 259 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 25 m | 2:25.06 | |
17 | 551 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 2:25.70 | |
18 | 199 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 2:25.83 | |
19 | 648 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 25 m | 2:26.13 | |
20 | 639 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 25 m | 2:26.46 | |
21 | 200 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 25 m | 2:26.69 | |
22 | 450 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 2:27.30 | |
23 | 454 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 2:27.33 | |
24 | 143 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 2:28.24 | |
25 | 139 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 2:28.54 | |
26 | 201 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 2:28.70 | |
27 | 286 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 2:29.19 | |
28 | 731 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 2:29.33 | |
29 | 198 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 2:29.60 | |
30 | 296 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 2:29.67 | |
31 | 724 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 25 m | 2:29.94 | |
32 | 750 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 25 m | 2:30.01 | |
33 | 289 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 2:30.37 | |
34 | 168 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 2:30.63 | |
35 | 617 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 2:30.64 | |
36 | 222 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 2:30.76 | |
37 | 495 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 25 m | 2:31.07 | |
38 | 473 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 25 m | 2:31.34 | |
39 | 455 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 25 m | 2:31.80 | |
40 | 211 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 2:32.33 | |
41 | 690 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 2:32.62 | |
42 | 448 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 25 m | 2:32.66 | |
43 | 733 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 25 m | 2:32.75 | |
44 | 394 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 2:33.22 | |
45 | 453 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 2:33.79 | |
46 | 276 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 25 m | 2:33.92 | |
47 | 701 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 25 m | 2:34.13 | |
48 | 653 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | 2:34.32 | |
49 | 217 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 25 m | 2:34.40 | |
50 | 159 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 25 m | 2:34.48 | |
51 | 435 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 2:34.91 | |
52 | 601 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 25 m | 2:35.13 | |
53 | 605 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 25 m | 2:35.39 | |
54 | 416 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 25 m | 2:39.57 | |
55 | 500 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 25 m | 2:42.05 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 25 m | 2:01.46 | |
2 | 361 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 2:01.89 | |
3 | 295 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 2:02.88 | |
4 | 554 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 2:03.14 | |
5 | 307 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 2:03.98 | |
6 | 353 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 25 m | 2:04.28 | |
7 | 384 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 2:05.58 | |
8 | 221 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 25 m | 2:05.71 | |
9 | 292 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 2:05.99 | |
10 | 374 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 2:07.75 | |
11 | 142 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 2:08.36 | |
12 | 298 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 2:08.70 | |
13 | 423 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 2:09.17 | |
14 | 315 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 25 m | 2:09.62 | |
15 | 515 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 2:10.02 | |
16 | 216 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 2:10.27 | |
17 | 609 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 25 m | 2:10.30 | |
18 | 651 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 25 m | 2:10.52 | |
19 | 207 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 2:10.86 | |
20 | 647 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 25 m | 2:10.88 | |
21 | 204 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 2:11.03 | |
22 | 517 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 2:11.35 | |
23 | 566 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 25 m | 2:12.01 | |
24 | 496 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 25 m | 2:12.02 | |
25 | 516 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 2:12.64 | |
26 | 725 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 25 m | 2:12.83 | |
27 | 397 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 2:12.94 | |
28 | 335 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 25 m | 2:12.98 | |
29 | 732 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | LYSENG | 0113AL | 25 m | 2:13.02 | |
30 | 479 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 2:13.19 | |
31 | 210 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 2:13.38 | |
32 | 486 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 25 m | 2:14.02 | |
33 | 134 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 2:14.23 | |
34 | 417 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 25 m | 2:14.72 | |
35 | 593 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 25 m | 2:15.07 | |
36 | 474 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 25 m | 2:15.56 | |
37 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 2:16.03 | |
38 | 191 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 25 m | 2:16.06 | |
39 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 2:16.70 | |
40 | 338 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | H2Odense | 0265AE | 25 m | 2:17.03 | |
41 | 695 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 25 m | 2:18.25 | |
42 | 130 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 2:18.57 | |
43 | 368 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 2:18.72 | |
44 | 238 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 25 m | 2:18.88 | |
45 | 297 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 2:19.17 | |
46 | 263 | Frydenholm Emil | 2002 | ESBJERG | 0235AG | 25 m | 2:19.51 | |
47 | 461 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 25 m | 2:19.87 | |
48 | 302 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 25 m | 2:21.01 | |
49 | 627 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 2:21.77 | |
50 | 267 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 2:22.29 | |
51 | 252 | Lorey Christian | 2003 | ERRITSØ | 0367AQ | 25 m | 2:24.21 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 595 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 25 m | 28.61 | |
2 | 160 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 28.94 | |
3 | 388 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 29.11 | |
4 | 612 | Sørensen Karoline | 2002 | THISTED | 0236AI | 25 m | 29.15 | |
5 | 559 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 29.16 | |
6 | 545 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 29.32 | |
7 | 357 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | HERLEV | 0232AM | 25 m | 29.53 | |
8 | 293 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 29.81 | |
9 | 616 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 29.84 | |
10 | 241 | Jensen Louise | 2003 | DELTA | 0322AZ | 25 m | 29.87 | |
11 | 308 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 30.07 | |
12 | 381 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 30.21 | |
13 | 287 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 25 m | 30.26 | |
14 | 454 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 30.30 | |
15 | 681 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 30.37 | |
16 | 285 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 30.39 | |
17 | 468 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 25 m | 30.44 | |
18 | 391 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | HORSENS | 0364AD | 25 m | 30.51 | |
19 | 424 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 30.51 | |
20 | 184 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 25 m | 30.85 | |
21 | 264 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 25 m | 30.91 | |
22 | 482 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 25 m | 30.95 | |
23 | 151 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 31.13 | |
24 | 139 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 31.20 | |
25 | 232 | Reitan Marlene | 2003 | AGF | 0326AY | 25 m | 31.20 | |
26 | 219 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 25 m | 31.26 | |
27 | 290 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 31.26 | |
28 | 746 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 25 m | 31.27 | |
29 | 301 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 31.30 | |
30 | 140 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 31.39 | |
31 | 556 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 31.39 | |
32 | 518 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 25 m | 31.49 | |
33 | 557 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 31.51 | |
34 | 334 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 25 m | 31.56 | |
35 | 727 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 25 m | 31.59 | |
36 | 358 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 25 m | 31.61 | |
37 | 532 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 25 m | 31.63 | |
38 | 220 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 25 m | 31.66 | |
39 | 650 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 25 m | 31.70 | |
40 | 757 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 25 m | 31.79 | |
41 | 300 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 31.80 | |
42 | 452 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 31.83 | |
43 | 748 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 25 m | 31.90 | |
44 | 700 | Forsberg Alberte Skov | 2003 | VEJLE | 0346AT | 25 m | 31.91 | |
45 | 535 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 31.92 | |
46 | 127 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 25 m | 31.95 | |
47 | 239 | Bendtsen Mie L. | 2002 | DELTA | 0288AX | 25 m | 31.95 | |
48 | 339 | Skovmand Anna | 2003 | H2Odense | 0344AV | 25 m | 32.00 | |
49 | 453 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 32.07 | |
50 | 327 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 25 m | 32.13 | |
51 | 648 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 25 m | 32.13 | |
52 | 688 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 32.19 | |
53 | 201 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 32.20 | |
54 | 610 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 25 m | 32.20 | |
55 | 448 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 25 m | 32.23 | |
56 | 668 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 32.24 | |
57 | 662 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 25 m | 32.32 | |
58 | 166 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 32.39 | |
59 | 445 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 25 m | 32.51 | |
60 | 564 | Sander Daphne | 2003 | NORD | 0376BF | 25 m | 32.53 | |
61 | 572 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 25 m | 32.56 | |
62 | 395 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 32.59 | |
63 | 619 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 32.64 | |
64 | 396 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 32.66 | |
65 | 278 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 25 m | 32.69 | |
66 | 324 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 25 m | 32.70 | |
67 | 225 | Justesen Frida Saks | 2004 | AGF | 0452AM | 25 m | 32.78 | |
68 | 458 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 25 m | 32.80 | |
69 | 233 | Skrydstrup Clara | 2004 | AGF | 0488AK | 25 m | 32.83 | |
70 | 143 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 32.86 | |
71 | 343 | Hansen Pernille Thastrup | 2003 | HADERSLEV | 0374BD | 25 m | 32.91 | |
72 | 588 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 25 m | 33.02 | |
73 | 702 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 25 m | 33.03 | |
74 | 393 | Fevre Sofie Le | 2004 | HORSENS | 0448AX | 25 m | 33.11 | |
75 | 480 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 33.24 | |
76 | 344 | Petersen Alberte Hedevang | 2003 | HADERSLEV | 0352AO | 25 m | 33.25 | |
77 | 250 | Henriks Zophia | 2004 | ERRITSØ | 0476BC | 25 m | 33.36 | |
78 | 665 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 25 m | 33.48 | |
79 | 435 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 33.53 | |
80 | 162 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 33.55 | |
81 | 269 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 25 m | 33.60 | |
82 | 249 | Dumstrei Julie | 2004 | ERRITSØ | 0452AX | 25 m | 33.66 | |
83 | 661 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 25 m | 33.67 | |
84 | 332 | Jørgensen Josefine Risum | 2004 | H2Odense | 0406AC | 25 m | 33.68 | |
85 | 420 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 25 m | 33.68 | |
86 | 507 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 33.73 | |
87 | 422 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 25 m | 34.09 | |
88 | 484 | Lundsfryd Thilde Rosen | 2004 | RINGE | 0424AN | 25 m | 34.44 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 2017-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 729 | Skrydstrup Aksel | 2001 | SKOVBAKKEN | 0155AH | 25 m | 29.06 | |
2 | 404 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 29.33 | |
3 | 597 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 29.42 | |
4 | 747 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 25 m | 29.65 | |
5 | 387 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 29.76 | |
6 | 155 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 25 m | 29.90 | |
7 | 646 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 25 m | 30.12 | |
8 | 405 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 25 m | 30.16 | |
9 | 305 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 30.19 | |
10 | 728 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 25 m | 30.30 | |
11 | 677 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 30.44 | |
12 | 330 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 25 m | 30.49 | |
13 | 314 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 30.53 | |
14 | 205 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 25 m | 30.68 | |
15 | 493 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 30.73 | |
16 | 710 | Leth Anton | 2002 | VEJLE | 0281AP | 25 m | 30.82 | |
17 | 754 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 25 m | 30.84 | |
18 | 498 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 25 m | 30.98 | |
19 | 708 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 25 m | 31.11 | |
20 | 705 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 25 m | 31.16 | |
21 | 578 | Thomsen Hans Christian L. | 2001 | SØNDERBORG | 0133AN | 25 m | 31.19 | |
22 | 223 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 25 m | 31.33 | |
23 | 673 | Storgaard Anders Bredal | 2002 | SVENDBORG | 0227AD | 25 m | 31.36 | |
24 | 227 | Krohn Casper | 2001 | AGF | 0119AM | 25 m | 31.37 | |
25 | 575 | Hymøller Peter | 2001 | SØNDERBORG | 0151AH | 25 m | 31.53 | |
26 | 693 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 25 m | 31.55 | |
27 | 519 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 25 m | 31.63 | |
28 | 580 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 25 m | 31.66 | |
29 | 477 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 25 m | 31.73 | |
30 | 745 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 25 m | 31.81 | |
31 | 186 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 25 m | 31.84 | |
32 | 607 | Hovmark Christian | 2001 | THISTED | 0155AF | 25 m | 31.94 | |
33 | 697 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 25 m | 31.94 | |
34 | 170 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 31.99 | |
35 | 685 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 25 m | 31.99 | |
36 | 755 | Lund Mads | 2002 | HOLSTEBRO | 0253AO | 25 m | 32.01 | |
37 | 628 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 32.02 | |
38 | 234 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 25 m | 32.05 | |
39 | 671 | Svendsen Zacharias H. | 2002 | RØDDING | 0209AT | 25 m | 32.08 | |
40 | 161 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 32.20 | |
41 | 494 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 25 m | 32.29 | |
42 | 398 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 25 m | 32.32 | |
43 | 390 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 32.41 | |
44 | 548 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 32.42 | |
45 | 462 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 25 m | 33.02 | |
46 | 309 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 33.05 | |
47 | 699 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 25 m | 33.12 | |
48 | 365 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 33.13 | |
49 | 154 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 25 m | 33.26 | |
50 | 389 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 33.31 | |
51 | 561 | Hjerrild-Jensen Gustav | 2003 | NORD | 0311AQ | 25 m | 33.37 | |
52 | 235 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 25 m | 33.40 | |
53 | 410 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 25 m | 33.40 | |
54 | 362 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 25 m | 33.42 | |
55 | 737 | Sloth William | 2003 | LYSENG | 0367AJ | 25 m | 33.51 | |
56 | 715 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 25 m | 33.60 | |
57 | 475 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 33.73 | |
58 | 273 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 33.81 | |
59 | 672 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 33.84 | |
60 | 466 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 25 m | 33.88 | |
61 | 472 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 25 m | 33.94 | |
62 | 469 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 25 m | 34.02 | |
63 | 123 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 25 m | 34.15 | |
64 | 192 | Snekkersten Jakob Bjerg | 2003 | HELSINGØR | 0345AP | 25 m | 34.49 | |
65 | 247 | Refsgaard Jesse | 2003 | DRAGSHOLM | 0365AQ | 25 m | 34.69 | |
66 | 467 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 25 m | 34.84 | |
67 | 502 | Mølgaard Mikkel | 2003 | SILKEBORG | 0333AQ | 25 m | 35.27 | |
68 | 736 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | LYSENG | 0329AG | 25 m | 36.24 | |
69 | 537 | Hartig-Larsen Gustav | 2003 | KORSØR | 0379AN | 25 m | 36.54 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:07.50 2018-11-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 141 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 1:07.58 | |
2 | 149 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 25 m | 1:07.87 | |
3 | 294 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 1:09.99 | |
4 | 739 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 25 m | 1:10.35 | |
5 | 270 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 25 m | 1:10.52 | |
6 | 128 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 1:11.12 | |
7 | 434 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 1:11.57 | |
8 | 150 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 1:11.92 | |
9 | 649 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 25 m | 1:11.95 | |
10 | 347 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 25 m | 1:12.16 | |
11 | 303 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 1:12.17 | |
12 | 379 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 25 m | 1:12.38 | |
13 | 182 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 25 m | 1:12.45 | |
14 | 735 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 25 m | 1:12.69 | |
15 | 495 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 25 m | 1:12.87 | |
16 | 541 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 1:12.88 | |
17 | 476 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 25 m | 1:13.19 | |
18 | 354 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 1:13.43 | |
19 | 122 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 1:13.48 | |
20 | 733 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 25 m | 1:13.51 | |
21 | 750 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 25 m | 1:13.55 | |
22 | 147 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 1:13.68 | |
23 | 443 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 25 m | 1:13.77 | |
24 | 590 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 1:13.91 | |
25 | 325 | Andersson Johanne A | 2003 | H2Odense | 0302AD | 25 m | 1:14.38 | |
26 | 259 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 25 m | 1:14.59 | |
27 | 530 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 25 m | 1:14.87 | |
28 | 202 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 25 m | 1:14.88 | |
29 | 224 | Hougaard Maiken | 2002 | AGF | 0282AM | 25 m | 1:15.07 | |
30 | 514 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 1:15.13 | |
31 | 684 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 25 m | 1:15.19 | |
32 | 355 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 25 m | 1:15.77 | |
33 | 620 | Harpøth Julia | 2002 | VIBORG | 0208AX | 25 m | 1:15.88 | |
34 | 659 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 25 m | 1:15.88 | |
35 | 634 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 25 m | 1:16.37 | |
36 | 508 | Kjærgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 1:16.52 | |
37 | 726 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 25 m | 1:16.53 | |
38 | 212 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 1:16.67 | |
39 | 183 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 25 m | 1:16.71 | |
40 | 283 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 25 m | 1:16.74 | |
41 | 605 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 25 m | 1:16.75 | |
42 | 419 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 1:16.91 | |
43 | 289 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 1:17.15 | |
44 | 473 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 25 m | 1:17.26 | |
45 | 653 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | 1:17.33 | |
46 | 152 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 25 m | 1:17.54 | |
47 | 706 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 25 m | 1:17.58 | |
48 | 135 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 25 m | 1:17.61 | |
49 | 552 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 1:17.63 | |
50 | 455 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 25 m | 1:17.71 | |
51 | 573 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 25 m | 1:17.81 | |
52 | 318 | Østergaard Mathilde | 2004 | GRINDSTED | 0484AE | 25 m | 1:18.02 | |
53 | 248 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | ERRITSØ | 0426AT | 25 m | 1:18.05 | |
54 | 346 | Schmidt Mira Emilie | 2003 | HADERSLEV | 0394AY | 25 m | 1:18.08 | |
55 | 413 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 25 m | 1:18.11 | |
56 | 591 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 25 m | 1:18.26 | |
57 | 531 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 1:18.39 | |
58 | 440 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 1:18.40 | |
59 | 296 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 1:18.52 | |
60 | 187 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 25 m | 1:18.59 | |
61 | 415 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 25 m | 1:18.76 | |
62 | 217 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 25 m | 1:18.90 | |
63 | 724 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 25 m | 1:19.00 | |
64 | 478 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 25 m | 1:19.04 | |
65 | 654 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 25 m | 1:19.53 | |
66 | 376 | Buck Maja | 2004 | HOLBÆK | 0456AP | 25 m | 1:19.68 | |
67 | 126 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 25 m | 1:19.85 | |
68 | 704 | Hülsen Kristine | 2002 | VEJLE | 0286AH | 25 m | 1:19.89 | |
69 | 351 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 25 m | 1:20.01 | |
70 | 459 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 25 m | 1:20.10 | |
71 | 164 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 25 m | 1:20.64 | |
72 | 675 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 25 m | 1:21.00 | |
73 | 317 | Kruse Freja | 2004 | GRINDSTED | 0434AW | 25 m | 1:21.03 | |
74 | 666 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 25 m | 1:21.47 | |
75 | 683 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 25 m | 1:21.67 | |
76 | 367 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | 1:21.81 | |
77 | 372 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 25 m | 1:22.82 | |
78 | 546 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 1:24.03 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 553 | Nickelsen Rasmus | 2003 | KVIK | 0347AC | 25 m | 50.13 | |
2 | 258 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 25 m | 51.36 | |
3 | 703 | Holme Magnus Dyg | 2002 | VEJLE | 0205AG | 25 m | 51.42 | |
4 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 51.43 | |
5 | 284 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 51.53 | |
6 | 464 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 51.72 | |
7 | 629 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | SKIVE | 0177AO | 25 m | 51.90 | |
8 | 734 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 25 m | 52.01 | |
9 | 489 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 25 m | 52.30 | |
10 | 131 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 25 m | 52.33 | |
11 | 243 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 25 m | 52.33 | |
12 | 359 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 25 m | 52.66 | |
13 | 547 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 52.66 | |
14 | 331 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 25 m | 52.75 | |
15 | 360 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | 52.82 | |
16 | 432 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 53.01 | |
17 | 523 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 53.01 | |
18 | 397 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 53.11 | |
19 | 185 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 25 m | 53.16 | |
20 | 251 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 25 m | 53.18 | |
21 | 315 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 25 m | 53.21 | |
22 | 549 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 53.32 | |
23 | 340 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 25 m | 53.36 | |
24 | 497 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 25 m | 53.37 | |
25 | 119 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 25 m | 53.46 | |
26 | 380 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 25 m | 53.49 | |
27 | 356 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 53.64 | |
28 | 540 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 53.74 | |
29 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 53.81 | |
30 | 558 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 53.83 | |
31 | 384 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 53.84 | |
32 | 423 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 53.89 | |
33 | 516 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 53.90 | |
34 | 136 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 53.99 | |
35 | 524 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 25 m | 53.99 | |
36 | 375 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 54.00 | |
37 | 364 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 25 m | 54.04 | |
38 | 600 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 25 m | 54.12 | |
39 | 513 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 25 m | 54.31 | |
40 | 146 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 54.38 | |
41 | 207 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 54.40 | |
42 | 609 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 25 m | 54.48 | |
43 | 587 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 54.60 | |
44 | 348 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 54.61 | |
45 | 509 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 54.62 | |
46 | 580 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 25 m | 54.78 | |
47 | 206 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 54.88 | |
48 | 471 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 25 m | 54.88 | |
49 | 692 | Bjørn Alexander L. | 2003 | VEJLE | 0389AH | 25 m | 54.92 | |
50 | 751 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 25 m | 55.05 | |
51 | 204 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 55.06 | |
52 | 130 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 55.12 | |
53 | 709 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 25 m | 55.15 | |
54 | 345 | Petersen Rasmus | 2002 | HADERSLEV | 0223AU | 25 m | 55.18 | |
55 | 534 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 55.22 | |
56 | 563 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 25 m | 55.34 | |
57 | 144 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 55.40 | |
58 | 228 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 25 m | 55.47 | |
59 | 446 | Jensen Jacob Schelde | 2001 | KOLDING | 0125AJ | 25 m | 55.49 | |
60 | 586 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 25 m | 55.49 | |
61 | 209 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 55.94 | |
62 | 644 | Knudsen Mathias | 2003 | AALBORG | 0369AI | 25 m | 55.98 | |
63 | 479 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 56.07 | |
64 | 226 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 25 m | 56.44 | |
65 | 352 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 25 m | 56.58 | |
66 | 266 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 56.59 | |
67 | 566 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 25 m | 56.63 | |
68 | 663 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 56.73 | |
69 | 370 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 25 m | 56.84 | |
70 | 529 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 25 m | 56.90 | |
71 | 581 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 25 m | 57.04 | |
72 | 169 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 25 m | 57.23 | |
73 | 121 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 25 m | 57.36 | |
74 | 483 | Linde Sander | 2002 | RINGE | 0247AD | 25 m | 57.52 | |
75 | 316 | Haurum Jeppe | 2003 | GRINDSTED | 0321AO | 25 m | 57.70 | |
76 | 569 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 25 m | 57.74 | |
77 | 488 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 25 m | 57.92 | |
78 | 571 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 25 m | 58.50 | |
79 | 570 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 25 m | 1:04.55 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 555 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 4:21.44 | |
2 | 712 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 25 m | 4:21.53 | |
3 | 199 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 4:24.91 | |
4 | 311 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 4:26.40 | |
5 | 606 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 4:27.14 | |
6 | 442 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 4:27.52 | |
7 | 268 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 25 m | 4:28.00 | |
8 | 641 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 4:28.65 | |
9 | 598 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 4:28.75 | |
10 | 652 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 25 m | 4:32.27 | |
11 | 138 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 4:34.10 | |
12 | 431 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 4:34.12 | |
13 | 574 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 25 m | 4:34.14 | |
14 | 240 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 25 m | 4:34.41 | |
15 | 220 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 25 m | 4:34.42 | |
16 | 730 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 25 m | 4:34.50 | |
17 | 681 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 4:34.62 | |
18 | 491 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 4:35.08 | |
19 | 550 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 4:35.20 | |
20 | 124 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 25 m | 4:35.37 | |
21 | 679 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 4:35.58 | |
22 | 643 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 25 m | 4:36.21 | |
23 | 639 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 25 m | 4:36.25 | |
24 | 451 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 4:36.80 | |
25 | 450 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 4:37.22 | |
26 | 487 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 4:37.27 | |
27 | 213 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 25 m | 4:37.46 | |
28 | 212 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 4:37.49 | |
29 | 444 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 25 m | 4:37.68 | |
30 | 562 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 25 m | 4:38.41 | |
31 | 542 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 4:38.43 | |
32 | 369 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 25 m | 4:38.48 | |
33 | 133 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 4:38.90 | |
34 | 731 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 4:39.10 | |
35 | 599 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 4:39.50 | |
36 | 140 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 4:40.26 | EFT |
37 | 222 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 4:41.06 | |
38 | 200 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 25 m | 4:41.09 | |
39 | 753 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 25 m | 4:41.57 | |
40 | 694 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 25 m | 4:41.74 | |
41 | 168 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 4:42.17 | |
42 | 334 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 25 m | 4:42.46 | |
43 | 412 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 25 m | 4:43.26 | |
44 | 211 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 4:44.81 | |
45 | 262 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 25 m | 4:44.81 | |
46 | 137 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 25 m | 4:45.04 | |
47 | 265 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 25 m | 4:45.64 | |
48 | 159 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 25 m | 4:45.75 | |
49 | 336 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 25 m | 4:47.73 | |
50 | 686 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 4:48.40 | |
51 | 650 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 25 m | 4:48.89 | |
52 | 385 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 4:49.33 | |
53 | 674 | Roskær Elisabeth | 2004 | VAT CPH-MK | 0464AC | 25 m | 4:49.36 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 734 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 25 m | 8:01.06 | |
2 | 523 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 8:06.77 | |
3 | 331 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 25 m | 8:18.20 | |
4 | 490 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 8:26.59 | |
5 | 148 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 25 m | 8:27.33 | |
6 | 714 | Ravn Philip Andersen | 2002 | VEJLE | 0241AL | 25 m | 8:28.09 | |
7 | 208 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 8:30.73 | |
8 | 756 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | 8:31.10 | |
9 | 759 | 9 Herresvømmer | 2002 | TEST | 25 m | 8:31.11 | ||
10 | 760 | 10 Herresvømmer | 2002 | TEST | 25 m | 8:31.11 | ||
11 | 716 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 25 m | 8:31.19 | |
12 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 8:40.91 | |
13 | 132 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 25 m | 8:43.04 | |
14 | 210 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 8:44.27 | |
15 | 640 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 25 m | 8:48.41 | |
16 | 687 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 8:50.58 | |
17 | 299 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 25 m | 8:52.42 | |
18 | 526 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 8:58.90 | |
19 | 125 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 9:02.04 | |
20 | 414 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 9:06.46 | |
21 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 9:16.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 734 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 25 m | 8:01.06 | |
2 | 523 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 8:06.77 | |
3 | 331 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 25 m | 8:18.20 | |
4 | 490 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 8:26.59 | |
5 | 148 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 25 m | 8:27.33 | |
6 | 714 | Ravn Philip Andersen | 2002 | VEJLE | 0241AL | 25 m | 8:28.09 | |
7 | 208 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 8:30.73 | |
8 | 756 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | 8:31.10 | |
9 | 759 | 9 Herresvømmer | 2002 | TEST | 25 m | 8:31.11 | ||
10 | 760 | 10 Herresvømmer | 2002 | TEST | 25 m | 8:31.11 | ||
11 | 716 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 25 m | 8:31.19 | |
12 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 8:40.91 | |
13 | 132 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 25 m | 8:43.04 | |
14 | 210 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 8:44.27 | |
15 | 640 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 25 m | 8:48.41 | |
16 | 687 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 8:50.58 | |
17 | 299 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 25 m | 8:52.42 | |
18 | 526 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 8:58.90 | |
19 | 125 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 9:02.04 | |
20 | 414 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 9:06.46 | |
21 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 9:16.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 538 | Kvik Damer | 2002 | KVIK | 25 m | 3:53.64 | ||
2 | 281 | Gentofte Damer 1 | 2002 | GENTOFTE | 25 m | 3:54.62 | ||
3 | 178 | Helsingør Damer 1 | 2002 | HELSINGØR | 25 m | 3:56.88 | ||
4 | 173 | Sigma Piger A | 2002 | SIGMA | 25 m | 3:58.06 | ||
5 | 583 | Triton Damer 1 | 2002 | TRITON B | 25 m | 3:58.69 | ||
6 | 636 | Aalborg Damer 1 | 2002 | AALBORG | 25 m | 3:58.86 | ||
7 | 254 | Esbjerg 1 | 2002 | ESBJERG | 25 m | 3:59.44 | ||
8 | 614 | Vs Damer 1 | 2002 | VIBORG | 25 m | 3:59.93 | ||
9 | 613 | Vat 1 Piger | 2002 | VAT CPH | 25 m | 4:00.00 | ||
10 | 426 | Køge Damer 1 | 2003 | KØGE | 25 m | 4:00.07 | ||
11 | 720 | Esv Piger 1 | 2002 | VEJLE | 25 m | 4:00.76 | ||
12 | 230 | Agf Piger 1 | 2002 | AGF | 25 m | 4:00.82 | ||
13 | 312 | Gsc Piger | 2002 | GLADSAXE | 25 m | 4:01.60 | ||
14 | 383 | Horsens Piger 1 | 2002 | HORSENS | 25 m | 4:04.37 | ||
15 | 349 | Herlev Damer | 2002 | HERLEV | 25 m | 4:04.79 | ||
16 | 421 | Piger 1 Kalundborg | 2002 | KALUNDBORG | 25 m | 4:04.80 | ||
17 | 195 | Hovedstadens Damer | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 4:05.33 | ||
18 | 320 | H2Odense 1 | 2002 | H2Odense | 25 m | 4:05.47 | ||
19 | 522 | Søllerød Piger | 2002 | SØLLERØD | 25 m | 4:06.00 | ||
20 | 741 | Delta Devels | 2003 | DELTA | 25 m | 4:06.00 | ||
21 | 449 | Lyngby Damer 1 | 2002 | LYNGBY | 25 m | 4:06.10 | ||
22 | 171 | A6 Piger | 2003 | A6 | 25 m | 4:06.96 | ||
23 | 174 | Sigma Piger B | 2002 | SIGMA | 25 m | 4:07.42 | ||
24 | 231 | Agf Piger 2 | 2002 | AGF | 25 m | 4:07.45 | ||
25 | 749 | Hsc Damer | 2002 | HOLSTEBRO | 25 m | 4:07.69 | ||
26 | 256 | Esbjerg 2 | 2002 | ESBJERG | 25 m | 4:08.72 | ||
27 | 447 | Kolding Piger Kolding | 2003 | KOLDING | 25 m | 4:09.35 | ||
28 | 743 | Haderslev Damer | 2002 | HADERSLEV | 25 m | 4:10.00 | ||
29 | 670 | Farum Piger | 2002 | FARUM | 25 m | 4:10.56 | ||
30 | 637 | Aalborg Damer 2 | 2002 | AALBORG | 25 m | 4:11.01 | ||
31 | 723 | Piger Aarhus Swim | 2002 | AAS | 25 m | 4:11.19 | ||
32 | 602 | Neptun Piger | 2004 | ST-NEPTUN | 25 m | 4:12.00 | ||
33 | 179 | Helsingør Damer 2 | 2002 | HELSINGØR | 25 m | 4:14.73 | ||
34 | 457 | Lyngby Damer 2 | 2002 | LYNGBY | 25 m | 4:15.10 | ||
35 | 504 | Ssk Damer Silkeborg | 2003 | SILKEBORG | 25 m | 4:15.19 | ||
36 | 322 | H2Odense 2 | 2002 | H2Odense | 25 m | 4:16.29 | ||
37 | 721 | Esv Piger 2 | 2002 | VEJLE | 25 m | 4:16.67 | ||
38 | 428 | Køge Damer 2 | 2003 | KØGE | 25 m | 4:17.12 | ||
39 | 621 | Vs Damer 2 | 2002 | VIBORG | 25 m | 4:17.93 | ||
40 | 409 | Hvidovre Piger 1 | 2003 | HVIDOVRE | 25 m | 4:25.00 | ||
41 | 584 | Triton Damer 2 | 2002 | TRITON B | 25 m | 4:18.66 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 12, 4X100m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 2016-12-17 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 350 | Herlev Herrer | 2001 | HERLEV | 25 m | 3:48.79 | ||
2 | 306 | Gsc Drenge | 2001 | GLADSAXE | 25 m | 3:54.10 | ||
3 | 539 | Kvik Herrer | 2001 | KVIK | 25 m | 3:54.37 | ||
4 | 638 | Aalborg Herrer | 2001 | AALBORG | 25 m | 3:55.92 | ||
5 | 282 | Gentofte Herrer 1 | 2001 | GENTOFTE | 25 m | 3:56.19 | ||
6 | 722 | Drenge Aarhus Swim | 2001 | AAS | 25 m | 3:56.61 | ||
7 | 236 | Agf Young Guns | 2001 | AGF | 25 m | 3:58.32 | ||
8 | 585 | Triton Herrer 1 | 2001 | TRITON B | 25 m | 3:58.39 | ||
9 | 717 | Esv Drenge 1 | 2001 | VEJLE | 25 m | 3:59.57 | ||
10 | 175 | Sigma Drenge A | 2001 | SIGMA | 25 m | 4:00.39 | ||
11 | 203 | Hovedstadens Herrer | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 4:01.28 | ||
12 | 321 | H2Odense 1 | 2001 | H2Odense | 25 m | 4:01.56 | ||
13 | 752 | Hsc Herrer | 2003 | HOLSTEBRO | 25 m | 4:01.75 | ||
14 | 180 | Helsingør Herrer | 2001 | HELSINGØR | 25 m | 4:02.70 | ||
15 | 565 | S68 - Drenge | 2001 | S 68 | 25 m | 4:03.50 | ||
16 | 460 | Lyngby Herrer | 2001 | LYNGBY | 25 m | 4:04.10 | ||
17 | 512 | Stv Herrer | 2001 | SLAGELSE | 25 m | 4:04.20 | ||
18 | 382 | Horsens Drenge 1 | 2001 | HORSENS | 25 m | 4:04.45 | ||
19 | 718 | Esv Drenge 2 | 2001 | VEJLE | 25 m | 4:04.80 | ||
20 | 740 | Hs Red Stags | 2001 | HØRSHOLM | 25 m | 4:05.02 | ||
21 | 505 | Ssk Herrer Silkeborg | 2001 | SILKEBORG | 25 m | 4:07.41 | ||
22 | 255 | Esbjerg 1 | 2001 | ESBJERG | 25 m | 4:07.82 | ||
23 | 176 | Sigma Drenge B | 2001 | SIGMA | 25 m | 4:07.87 | ||
24 | 237 | Agf Young Guns 2 | 2001 | AGF | 25 m | 4:10.48 | ||
25 | 430 | Køge Herrer | 2001 | KØGE | 25 m | 4:10.69 | ||
26 | 177 | Vg17 Herrer | 2002 | VG17 | 25 m | 4:11.19 | ||
27 | 719 | Esv Drenge 3 | 2001 | VEJLE | 25 m | 4:11.58 | ||
28 | 577 | Sønderborg Junior | 2001 | SØNDERBORG | 25 m | 4:15.71 | ||
29 | 257 | Esbjerg 2 | 2001 | ESBJERG | 25 m | 4:20.22 | ||
30 | 323 | H2Odense 2 | 2001 | H2Odense | 25 m | 4:20.62 | ||
31 | 408 | Hvidovre Drenge | 2002 | HVIDOVRE | 25 m | 4:22.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 763 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 25 m | 2:19.03 | EFT |
2 | 425 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 25 m | 2:19.41 | |
3 | 287 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 25 m | 2:19.94 | |
4 | 676 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 2:21.07 | |
5 | 218 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 2:21.27 | |
6 | 197 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 2:21.29 | |
7 | 491 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 2:21.92 | |
8 | 606 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 2:23.21 | |
9 | 501 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 25 m | 2:24.50 | |
10 | 354 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 2:24.70 | |
11 | 444 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 25 m | 2:25.95 | |
12 | 274 | Timmermand Thilde | 2002 | ESBJERG | 0272AP | 25 m | 2:26.33 | |
13 | 311 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 2:26.46 | |
14 | 138 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 2:26.62 | |
15 | 264 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 25 m | 2:26.66 | |
16 | 324 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 25 m | 2:26.67 | |
17 | 707 | Jensen Mitzi D. | 2002 | VEJLE | 0298AB | 25 m | 2:26.77 | |
18 | 594 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 25 m | 2:27.00 | |
19 | 652 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 25 m | 2:28.11 | |
20 | 313 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 25 m | 2:29.02 | |
21 | 259 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 25 m | 2:29.70 | |
22 | 124 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 25 m | 2:29.75 | |
23 | 645 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 25 m | 2:30.79 | |
24 | 396 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 2:30.81 | |
25 | 599 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 2:30.87 | |
26 | 622 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 2:31.18 | |
27 | 211 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 2:31.78 | |
28 | 222 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 2:32.01 | |
29 | 596 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 25 m | 2:32.05 | |
30 | 393 | Fevre Sofie Le | 2004 | HORSENS | 0448AX | 25 m | 2:32.80 | |
31 | 701 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 25 m | 2:34.04 | |
32 | 608 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 25 m | 2:34.51 | |
33 | 436 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 25 m | 2:34.53 | |
34 | 528 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 2:34.83 | |
35 | 200 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 25 m | 2:34.93 | |
36 | 726 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 25 m | 2:34.98 | |
37 | 337 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | H2Odense | 0404AO | 25 m | 2:36.47 | |
38 | 562 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 25 m | 2:36.64 | |
39 | 552 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 2:37.03 | |
40 | 162 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 2:37.29 | |
41 | 556 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 2:38.40 | |
42 | 215 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 25 m | 2:38.52 | |
43 | 451 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 2:38.59 | |
44 | 265 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 25 m | 2:38.80 | |
45 | 657 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 25 m | 2:38.94 | |
46 | 303 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 2:39.91 | |
47 | 686 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 2:41.11 | |
48 | 679 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 2:41.78 | |
49 | 654 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 25 m | 2:43.74 | |
50 | 435 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 2:44.50 | |
51 | 682 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 25 m | 2:45.51 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 734 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 25 m | 1:50.72 | |
2 | 523 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 1:51.66 | |
3 | 331 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 25 m | 1:52.41 | |
4 | 703 | Holme Magnus Dyg | 2002 | VEJLE | 0205AG | 25 m | 1:52.96 | |
5 | 119 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 25 m | 1:53.74 | |
6 | 629 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | SKIVE | 0177AO | 25 m | 1:53.85 | |
7 | 375 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 1:54.02 | |
8 | 547 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 1:54.13 | |
9 | 131 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 25 m | 1:54.28 | |
10 | 284 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 1:54.37 | |
11 | 185 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 25 m | 1:54.64 | |
12 | 464 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 1:54.66 | |
13 | 489 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 25 m | 1:55.91 | |
14 | 221 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 25 m | 1:55.97 | |
15 | 380 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 25 m | 1:56.47 | |
16 | 642 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 25 m | 1:56.82 | |
17 | 136 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 1:56.85 | |
18 | 490 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 1:56.95 | |
19 | 540 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 1:57.09 | |
20 | 384 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 1:57.33 | |
21 | 524 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 25 m | 1:57.38 | |
22 | 148 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 25 m | 1:57.42 | |
23 | 756 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | 1:57.57 | |
24 | 516 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 1:57.65 | |
25 | 432 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 1:57.68 | |
26 | 299 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 25 m | 1:57.80 | |
27 | 647 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 25 m | 1:57.80 | |
28 | 207 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 1:57.84 | |
29 | 609 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 25 m | 1:58.34 | |
30 | 251 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 25 m | 1:58.36 | |
31 | 692 | Bjørn Alexander L. | 2003 | VEJLE | 0389AH | 25 m | 1:58.52 | |
32 | 549 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 1:58.59 | |
33 | 423 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 1:58.61 | |
34 | 687 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 1:58.62 | |
35 | 204 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 1:58.70 | |
36 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 1:58.75 | |
37 | 474 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 25 m | 1:58.92 | |
38 | 714 | Ravn Philip Andersen | 2002 | VEJLE | 0241AL | 25 m | 1:58.96 | |
39 | 558 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 1:59.13 | |
40 | 471 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 25 m | 1:59.42 | |
41 | 315 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 25 m | 1:59.60 | |
42 | 132 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 25 m | 1:59.66 | |
43 | 515 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 1:59.68 | |
44 | 640 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 25 m | 2:00.28 | |
45 | 144 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 2:00.54 | |
46 | 348 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 2:00.60 | |
47 | 589 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 2:00.92 | |
48 | 593 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 25 m | 2:01.06 | |
49 | 134 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 2:01.30 | |
50 | 146 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 2:01.64 | |
51 | 260 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 25 m | 2:01.78 | |
52 | 417 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 25 m | 2:02.41 | |
53 | 397 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 2:02.45 | |
54 | 130 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 2:02.50 | |
55 | 216 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 2:02.62 | |
56 | 709 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 25 m | 2:02.62 | |
57 | 163 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 2:02.81 | |
58 | 582 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 2:02.83 | |
59 | 529 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 25 m | 2:02.94 | |
60 | 644 | Knudsen Mathias | 2003 | AALBORG | 0369AI | 25 m | 2:03.05 | |
61 | 663 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 2:03.19 | |
62 | 526 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 2:03.41 | |
63 | 695 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 25 m | 2:03.67 | |
64 | 129 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 2:03.86 | |
65 | 465 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 25 m | 2:04.15 | |
66 | 209 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 2:04.16 | |
67 | 263 | Frydenholm Emil | 2002 | ESBJERG | 0235AG | 25 m | 2:04.43 | |
68 | 297 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 2:04.48 | |
69 | 566 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 25 m | 2:04.75 | |
70 | 228 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 25 m | 2:05.02 | |
71 | 169 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 25 m | 2:05.05 | |
72 | 309 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 2:05.35 | |
73 | 581 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 25 m | 2:05.37 | |
74 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 2:05.71 | |
75 | 567 | Frost Hjalte Lillevik | 2001 | S 68 | 0189AL | 25 m | 2:07.24 | |
76 | 370 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 25 m | 2:07.40 | |
77 | 328 | Clausen Casper Bang | 2003 | H2Odense | 0391AJ | 25 m | 2:07.67 | |
78 | 121 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 25 m | 2:08.16 | |
79 | 302 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 25 m | 2:09.60 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 545 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 1:00.10 | |
2 | 595 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 25 m | 1:01.25 | |
3 | 559 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 1:01.42 | |
4 | 612 | Sørensen Karoline | 2002 | THISTED | 0236AI | 25 m | 1:02.35 | |
5 | 388 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 1:03.10 | |
6 | 616 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 1:03.81 | |
7 | 294 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 1:03.90 | |
8 | 293 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 1:04.40 | |
9 | 357 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | HERLEV | 0232AM | 25 m | 1:04.66 | |
10 | 468 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 25 m | 1:04.73 | |
11 | 391 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | HORSENS | 0364AD | 25 m | 1:04.96 | |
12 | 308 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 1:05.14 | |
13 | 285 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 1:05.18 | |
14 | 139 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 1:05.23 | |
15 | 151 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 1:05.57 | |
16 | 649 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 25 m | 1:05.65 | |
17 | 184 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 25 m | 1:05.91 | |
18 | 454 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 1:05.93 | |
19 | 381 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 1:05.96 | |
20 | 557 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 1:06.05 | |
21 | 287 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 25 m | 1:06.16 | |
22 | 220 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 25 m | 1:06.20 | |
23 | 748 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 25 m | 1:06.25 | |
24 | 268 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 25 m | 1:06.33 | |
25 | 241 | Jensen Louise | 2003 | DELTA | 0322AZ | 25 m | 1:06.46 | |
26 | 219 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 25 m | 1:06.61 | |
27 | 140 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 1:06.64 | |
28 | 334 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 25 m | 1:06.73 | |
29 | 681 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 1:06.92 | |
30 | 615 | Nielsen Amalie | 2003 | VIBORG | 0338AV | 25 m | 1:07.03 | |
31 | 201 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 1:07.06 | |
32 | 641 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 1:07.09 | |
33 | 590 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 1:07.11 | |
34 | 301 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 1:07.22 | |
35 | 143 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 1:07.35 | |
36 | 358 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 25 m | 1:07.39 | |
37 | 746 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 25 m | 1:07.47 | |
38 | 648 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 25 m | 1:07.52 | |
39 | 551 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 1:07.57 | |
40 | 727 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 25 m | 1:07.58 | |
41 | 300 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 1:07.79 | |
42 | 452 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 1:07.81 | |
43 | 232 | Reitan Marlene | 2003 | AGF | 0326AY | 25 m | 1:07.83 | |
44 | 448 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 25 m | 1:08.03 | |
45 | 518 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 25 m | 1:08.14 | |
46 | 276 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 25 m | 1:08.38 | |
47 | 290 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 1:08.43 | |
48 | 757 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 25 m | 1:08.45 | |
49 | 283 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 25 m | 1:08.51 | |
50 | 535 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 1:08.71 | |
51 | 702 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 25 m | 1:08.98 | |
52 | 665 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 25 m | 1:09.03 | |
53 | 286 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 1:09.05 | |
54 | 532 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 25 m | 1:09.08 | |
55 | 688 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 1:09.09 | |
56 | 289 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 1:09.17 | |
57 | 278 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 25 m | 1:09.24 | |
58 | 166 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 1:09.44 | |
59 | 450 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 1:09.54 | |
60 | 753 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 25 m | 1:09.70 | |
61 | 588 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 25 m | 1:09.76 | |
62 | 239 | Bendtsen Mie L. | 2002 | DELTA | 0288AX | 25 m | 1:09.79 | |
63 | 198 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 1:09.82 | |
64 | 650 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 25 m | 1:09.92 | |
65 | 480 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 1:10.01 | |
66 | 168 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 1:10.20 | |
67 | 225 | Justesen Frida Saks | 2004 | AGF | 0452AM | 25 m | 1:10.25 | |
68 | 543 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 1:10.31 | |
69 | 458 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 25 m | 1:10.34 | |
70 | 700 | Forsberg Alberte Skov | 2003 | VEJLE | 0346AT | 25 m | 1:10.38 | |
71 | 662 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 25 m | 1:10.56 | |
72 | 572 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 25 m | 1:10.62 | |
73 | 724 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 25 m | 1:10.63 | |
74 | 731 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 1:10.66 | |
75 | 643 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 25 m | 1:10.82 | |
76 | 395 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 1:10.88 | |
77 | 145 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 1:11.15 | |
78 | 453 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 1:11.15 | |
79 | 159 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 25 m | 1:11.21 | |
80 | 233 | Skrydstrup Clara | 2004 | AGF | 0488AK | 25 m | 1:11.37 | |
81 | 269 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 25 m | 1:11.49 | |
82 | 344 | Petersen Alberte Hedevang | 2003 | HADERSLEV | 0352AO | 25 m | 1:11.51 | |
83 | 438 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 25 m | 1:11.90 | |
84 | 484 | Lundsfryd Thilde Rosen | 2004 | RINGE | 0424AN | 25 m | 1:12.05 | |
85 | 249 | Dumstrei Julie | 2004 | ERRITSØ | 0452AX | 25 m | 1:12.17 | |
86 | 610 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 25 m | 1:13.56 | |
87 | 250 | Henriks Zophia | 2004 | ERRITSØ | 0476BC | 25 m | 1:13.83 | |
88 | 507 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 1:13.83 | |
89 | 564 | Sander Daphne | 2003 | NORD | 0376BF | 25 m | 1:17.04 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 16, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 25 m | 4:20.03 | |
2 | 295 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 4:21.56 | |
3 | 554 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 4:29.68 | |
4 | 208 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 4:31.02 | |
5 | 307 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 4:31.17 | |
6 | 374 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 4:33.51 | |
7 | 142 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 4:33.78 | |
8 | 292 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 4:34.63 | |
9 | 587 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 4:37.11 | |
10 | 597 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 4:40.38 | |
11 | 692 | Bjørn Alexander L. | 2003 | VEJLE | 0389AH | 25 m | 4:46.62 | |
12 | 716 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 25 m | 4:46.80 | |
13 | 533 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 4:50.24 | |
14 | 496 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 25 m | 4:50.49 | |
15 | 695 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 25 m | 4:52.53 | |
16 | 403 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 4:54.48 | |
17 | 210 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 4:54.84 | |
18 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 4:55.45 | |
19 | 134 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 4:55.58 | |
20 | 235 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 25 m | 4:56.86 | |
21 | 582 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 4:57.62 | |
22 | 129 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 4:58.75 | |
23 | 548 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 5:00.24 | |
24 | 125 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 5:00.91 | |
25 | 499 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 25 m | 5:01.36 | |
26 | 266 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 5:01.66 | |
27 | 462 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 25 m | 5:02.75 | |
28 | 738 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 25 m | 5:04.24 | |
29 | 156 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GREVE | 0367AC | 25 m | 5:06.13 | |
30 | 273 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 5:07.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 17, 50m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 356 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 23.86 | |
2 | 553 | Nickelsen Rasmus | 2003 | KVIK | 0347AC | 25 m | 24.30 | |
3 | 359 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 25 m | 24.56 | |
4 | 243 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 25 m | 25.21 | |
5 | 258 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 25 m | 25.43 | |
6 | 568 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 25 m | 25.45 | |
7 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 25.47 | |
8 | 361 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 25.70 | |
9 | 549 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 25.76 | |
10 | 547 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 25.96 | |
11 | 432 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 25.97 | |
12 | 189 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 25 m | 26.04 | |
13 | 206 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 26.11 | |
14 | 673 | Storgaard Anders Bredal | 2002 | SVENDBORG | 0227AD | 25 m | 26.12 | |
15 | 364 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 25 m | 26.20 | |
16 | 642 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 25 m | 26.20 | |
17 | 136 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 26.23 | |
18 | 170 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 26.24 | |
19 | 533 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 26.26 | |
20 | 464 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 26.32 | |
21 | 489 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 25 m | 26.35 | |
22 | 716 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 25 m | 26.40 | |
23 | 360 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | 26.53 | |
24 | 515 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 26.54 | |
25 | 340 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 25 m | 26.57 | |
26 | 516 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 26.57 | |
27 | 751 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 25 m | 26.62 | |
28 | 345 | Petersen Rasmus | 2002 | HADERSLEV | 0223AU | 25 m | 26.67 | |
29 | 513 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 25 m | 26.72 | |
30 | 600 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 25 m | 26.72 | |
31 | 226 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 25 m | 26.81 | |
32 | 384 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 26.84 | |
33 | 497 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 25 m | 26.84 | |
34 | 131 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 25 m | 26.90 | |
35 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 26.92 | |
36 | 221 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 25 m | 27.03 | |
37 | 216 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 27.04 | |
38 | 155 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 25 m | 27.05 | |
39 | 709 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 25 m | 27.05 | |
40 | 397 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 27.09 | |
41 | 580 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 25 m | 27.09 | |
42 | 509 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 27.17 | |
43 | 167 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 25 m | 27.18 | |
44 | 411 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 27.22 | |
45 | 297 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 27.28 | |
46 | 570 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 25 m | 27.30 | |
47 | 228 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 25 m | 27.35 | |
48 | 534 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 27.38 | |
49 | 609 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 25 m | 27.42 | |
50 | 569 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 25 m | 27.47 | |
51 | 260 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 25 m | 27.48 | |
52 | 697 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 25 m | 27.54 | |
53 | 628 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 27.59 | |
54 | 188 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 25 m | 27.62 | |
55 | 470 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 27.64 | |
56 | 181 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 25 m | 27.71 | |
57 | 209 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 27.74 | |
58 | 685 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 25 m | 27.78 | |
59 | 423 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 27.83 | |
60 | 644 | Knudsen Mathias | 2003 | AALBORG | 0369AI | 25 m | 27.84 | |
61 | 266 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 27.85 | |
62 | 165 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 25 m | 27.88 | |
63 | 333 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 25 m | 27.89 | |
64 | 342 | Guldager Asbjørn | 2002 | HADERSLEV | 0227AI | 25 m | 27.90 | |
65 | 586 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 25 m | 27.96 | |
66 | 433 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 25 m | 28.07 | |
67 | 410 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 25 m | 28.09 | |
68 | 304 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 28.17 | |
69 | 689 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 28.17 | |
70 | 691 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 25 m | 28.20 | |
71 | 348 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 28.21 | |
72 | 253 | Sigaard Laurits | 2003 | ERRITSØ | 0325AS | 25 m | 28.24 | |
73 | 479 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 28.24 | |
74 | 146 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 28.27 | |
75 | 403 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 28.36 | |
76 | 371 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 28.38 | |
77 | 527 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 25 m | 28.41 | |
78 | 483 | Linde Sander | 2002 | RINGE | 0247AD | 25 m | 28.46 | |
79 | 635 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 28.47 | |
80 | 158 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 25 m | 28.48 | |
81 | 664 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 25 m | 28.48 | |
82 | 163 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 28.53 | |
83 | 566 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 25 m | 28.57 | |
84 | 525 | Høgenhaug Thomas | 2003 | SØLLERØD | 0391AG | 25 m | 28.61 | |
85 | 611 | Stilling Mikkel | 2003 | THISTED | 0347AO | 25 m | 28.62 | |
86 | 633 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 25 m | 28.75 | |
87 | 169 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 25 m | 28.77 | |
88 | 238 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 25 m | 28.78 | |
89 | 632 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 25 m | 28.85 | |
90 | 499 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 25 m | 28.86 | |
91 | 271 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 25 m | 28.89 | |
92 | 737 | Sloth William | 2003 | LYSENG | 0367AJ | 25 m | 29.27 | |
93 | 446 | Jensen Jacob Schelde | 2001 | KOLDING | 0125AJ | 25 m | 29.40 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 18, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 160 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 24.95 | |
2 | 288 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 25 m | 25.35 | |
3 | 559 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 26.06 | |
4 | 327 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 25 m | 26.63 | |
5 | 194 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 25 m | 26.66 | |
6 | 612 | Sørensen Karoline | 2002 | THISTED | 0236AI | 25 m | 26.71 | |
7 | 616 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 26.71 | |
8 | 308 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 26.79 | |
9 | 598 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 26.85 | |
10 | 347 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 25 m | 26.86 | |
11 | 270 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 25 m | 26.94 | |
12 | 618 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 26.96 | |
13 | 193 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 25 m | 26.99 | |
14 | 434 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 27.00 | |
15 | 668 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 27.02 | |
16 | 712 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 25 m | 27.09 | |
17 | 641 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 27.14 | |
18 | 219 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 25 m | 27.19 | |
19 | 285 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 27.22 | |
20 | 696 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 25 m | 27.25 | |
21 | 150 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 27.26 | |
22 | 363 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 27.27 | |
23 | 544 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 27.28 | |
24 | 551 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 27.31 | |
25 | 442 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 27.32 | |
26 | 492 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 25 m | 27.32 | |
27 | 530 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 25 m | 27.37 | |
28 | 424 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 27.38 | |
29 | 313 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 25 m | 27.40 | |
30 | 184 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 25 m | 27.41 | |
31 | 241 | Jensen Louise | 2003 | DELTA | 0322AZ | 25 m | 27.42 | |
32 | 482 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 25 m | 27.43 | |
33 | 514 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 27.48 | |
34 | 168 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 27.53 | |
35 | 604 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 25 m | 27.53 | |
36 | 268 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 25 m | 27.56 | |
37 | 198 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 27.63 | |
38 | 190 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 27.64 | |
39 | 656 | Romanski Freja | 2003 | PINGVINEN | 0308AI | 25 m | 27.65 | |
40 | 746 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 25 m | 27.65 | |
41 | 127 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 25 m | 27.69 | |
42 | 386 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 27.69 | |
43 | 676 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 27.70 | |
44 | 152 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 25 m | 27.72 | |
45 | 615 | Nielsen Amalie | 2003 | VIBORG | 0338AV | 25 m | 27.76 | |
46 | 495 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 25 m | 27.86 | |
47 | 264 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 25 m | 27.88 | |
48 | 678 | Neergaard Thippe De | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 25 m | 27.88 | |
49 | 555 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 27.89 | |
50 | 354 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 27.93 | |
51 | 679 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 27.93 | |
52 | 366 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | HERNING | 0336AW | 25 m | 27.99 | |
53 | 303 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 28.03 | |
54 | 244 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 25 m | 28.05 | |
55 | 431 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 28.05 | |
56 | 445 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 25 m | 28.08 | |
57 | 557 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 28.12 | |
58 | 391 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | HORSENS | 0364AD | 25 m | 28.13 | |
59 | 605 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 25 m | 28.14 | |
60 | 440 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 28.15 | |
61 | 753 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 25 m | 28.16 | |
62 | 694 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 25 m | 28.18 | |
63 | 541 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 28.20 | |
64 | 617 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 28.20 | |
65 | 688 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 28.20 | |
66 | 128 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 28.22 | |
67 | 242 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 25 m | 28.25 | |
68 | 510 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 28.29 | |
69 | 453 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 28.35 | |
70 | 727 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 25 m | 28.35 | |
71 | 757 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 25 m | 28.39 | |
72 | 159 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 25 m | 28.43 | |
73 | 444 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 25 m | 28.43 | |
74 | 682 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 25 m | 28.44 | |
75 | 422 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 25 m | 28.46 | |
76 | 401 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 25 m | 28.47 | |
77 | 222 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 28.50 | |
78 | 261 | Christensen Cecilie | 2002 | ESBJERG | 0208AV | 25 m | 28.50 | |
79 | 448 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 25 m | 28.52 | |
80 | 435 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 28.57 | |
81 | 290 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 28.59 | |
82 | 650 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 25 m | 28.64 | |
83 | 653 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | 28.68 | |
84 | 661 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 25 m | 28.69 | |
85 | 334 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 25 m | 28.70 | |
86 | 420 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 25 m | 28.74 | |
87 | 439 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 25 m | 28.75 | |
88 | 456 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 28.83 | |
89 | 343 | Hansen Pernille Thastrup | 2003 | HADERSLEV | 0374BD | 25 m | 28.93 | |
90 | 332 | Jørgensen Josefine Risum | 2004 | H2Odense | 0406AC | 25 m | 29.34 | |
91 | 564 | Sander Daphne | 2003 | NORD | 0376BF | 25 m | 29.71 | |
92 | 280 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 25 m | 29.82 | |
93 | 339 | Skovmand Anna | 2003 | H2Odense | 0344AV | 25 m | 30.14 | |
94 | 573 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 25 m | 30.20 | |
95 | 572 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 25 m | 30.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 729 | Skrydstrup Aksel | 2001 | SKOVBAKKEN | 0155AH | 25 m | 2:13.65 | |
2 | 728 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 25 m | 2:19.65 | |
3 | 155 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 25 m | 2:20.80 | |
4 | 330 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 25 m | 2:21.73 | |
5 | 705 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 25 m | 2:23.58 | |
6 | 314 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 2:23.69 | |
7 | 387 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 2:24.26 | |
8 | 498 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 25 m | 2:24.26 | |
9 | 404 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 2:24.33 | |
10 | 646 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 25 m | 2:24.33 | |
11 | 747 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 25 m | 2:24.35 | |
12 | 754 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 25 m | 2:24.36 | |
13 | 708 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 25 m | 2:25.77 | |
14 | 305 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 2:26.52 | |
15 | 493 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 2:27.97 | |
16 | 494 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 25 m | 2:28.29 | |
17 | 223 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 25 m | 2:28.34 | |
18 | 699 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 25 m | 2:28.72 | |
19 | 693 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 25 m | 2:29.09 | |
20 | 685 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 25 m | 2:29.56 | |
21 | 335 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 25 m | 2:29.64 | |
22 | 578 | Thomsen Hans Christian L. | 2001 | SØNDERBORG | 0133AN | 25 m | 2:29.70 | |
23 | 405 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 25 m | 2:30.96 | |
24 | 519 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 25 m | 2:31.63 | |
25 | 161 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 2:31.74 | |
26 | 477 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 25 m | 2:31.85 | |
27 | 205 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 25 m | 2:32.39 | |
28 | 398 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 25 m | 2:32.62 | |
29 | 186 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 25 m | 2:32.92 | |
30 | 234 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 25 m | 2:33.24 | |
31 | 677 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 2:33.34 | |
32 | 365 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 2:34.82 | |
33 | 462 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 25 m | 2:35.24 | |
34 | 466 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 25 m | 2:36.29 | |
35 | 738 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 25 m | 2:36.50 | |
36 | 755 | Lund Mads | 2002 | HOLSTEBRO | 0253AO | 25 m | 2:36.64 | |
37 | 390 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 2:36.84 | |
38 | 715 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 25 m | 2:37.10 | |
39 | 711 | Nguyen Kim Doan | 2003 | VEJLE | 0381AH | 25 m | 2:37.34 | |
40 | 273 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 2:37.88 | |
41 | 736 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | LYSENG | 0329AG | 25 m | 2:38.23 | |
42 | 309 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 2:38.26 | |
43 | 156 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GREVE | 0367AC | 25 m | 2:38.52 | |
44 | 575 | Hymøller Peter | 2001 | SØNDERBORG | 0151AH | 25 m | 2:38.58 | |
45 | 154 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 25 m | 2:39.23 | |
46 | 247 | Refsgaard Jesse | 2003 | DRAGSHOLM | 0365AQ | 25 m | 2:39.70 | |
47 | 698 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 25 m | 2:40.46 | |
48 | 502 | Mølgaard Mikkel | 2003 | SILKEBORG | 0333AQ | 25 m | 2:42.49 | |
49 | 389 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 2:44.58 | |
50 | 469 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 25 m | 2:45.44 | |
51 | 561 | Hjerrild-Jensen Gustav | 2003 | NORD | 0311AQ | 25 m | 2:46.02 | |
52 | 671 | Svendsen Zacharias H. | 2002 | RØDDING | 0209AT | 25 m | 2:46.97 | |
53 | 362 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 25 m | 2:47.05 | |
54 | 277 | Velasquez Luis | 2001 | ESBJERG | 0127AC | 25 m | 2:52.76 | |
55 | 537 | Hartig-Larsen Gustav | 2003 | KORSØR | 0379AN | 25 m | 2:52.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 17:05.24 | |
2 | 606 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 17:09.02 | |
3 | 199 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 17:41.70 | |
4 | 555 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 17:52.28 | |
5 | 730 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 25 m | 17:54.52 | |
6 | 140 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 18:02.11 | |
7 | 491 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 18:06.53 | |
8 | 212 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 18:07.95 | |
9 | 761 | 9 Damesvømmer | 2002 | TEST | 25 m | 18:07.96 | ||
10 | 762 | 10 Damesvømmer | 2002 | TEST | 25 m | 18:07.96 | ||
11 | 240 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 25 m | 18:08.41 | |
12 | 592 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 25 m | 18:23.41 | |
13 | 562 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 25 m | 18:25.66 | |
14 | 378 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | 18:38.43 | |
15 | 262 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 25 m | 18:39.76 | |
16 | 680 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 18:41.64 | |
17 | 336 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 25 m | 18:42.39 | |
18 | 599 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 18:45.30 | |
19 | 622 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 19:01.03 | |
20 | 701 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 25 m | 19:04.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 17:05.24 | |
2 | 606 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 17:09.02 | |
3 | 199 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 17:41.70 | |
4 | 555 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 17:52.28 | |
5 | 730 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 25 m | 17:54.52 | |
6 | 140 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 18:02.11 | |
7 | 491 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 18:06.53 | |
8 | 212 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 18:07.95 | |
9 | 761 | 9 Damesvømmer | 2002 | TEST | 25 m | 18:07.96 | ||
10 | 762 | 10 Damesvømmer | 2002 | TEST | 25 m | 18:07.96 | ||
11 | 240 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 25 m | 18:08.41 | |
12 | 592 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 25 m | 18:23.41 | |
13 | 562 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 25 m | 18:25.66 | |
14 | 378 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | 18:38.43 | |
15 | 262 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 25 m | 18:39.76 | |
16 | 680 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 18:41.64 | |
17 | 336 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 25 m | 18:42.39 | |
18 | 599 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 18:45.30 | |
19 | 622 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 19:01.03 | |
20 | 701 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 25 m | 19:04.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.14 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 195 | Hovedstadens Damer | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 8:29.00 | ||
2 | 173 | Sigma Piger A | 2002 | SIGMA | 25 m | 8:30.92 | ||
3 | 636 | Aalborg Damer 1 | 2002 | AALBORG | 25 m | 8:34.27 | ||
4 | 583 | Triton Damer 1 | 2002 | TRITON B | 25 m | 8:35.57 | ||
5 | 613 | Vat 1 Piger | 2002 | VAT CPH | 25 m | 8:36.23 | ||
6 | 230 | Agf Piger 1 | 2002 | AGF | 25 m | 8:45.21 | ||
7 | 720 | Esv Piger 1 | 2002 | VEJLE | 25 m | 8:45.65 | ||
8 | 427 | Køge Damer 1 | 2002 | KØGE | 25 m | 8:45.86 | ||
9 | 614 | Vs Damer 1 | 2002 | VIBORG | 25 m | 8:51.11 | ||
10 | 383 | Horsens Piger 1 | 2002 | HORSENS | 25 m | 8:52.07 | ||
11 | 254 | Esbjerg 1 | 2002 | ESBJERG | 25 m | 8:52.33 | ||
12 | 174 | Sigma Piger B | 2002 | SIGMA | 25 m | 8:53.15 | ||
13 | 741 | Delta Devels | 2003 | DELTA | 25 m | 8:55.00 | ||
14 | 320 | H2Odense 1 | 2002 | H2Odense | 25 m | 8:56.23 | ||
15 | 637 | Aalborg Damer 2 | 2002 | AALBORG | 25 m | 8:57.90 | ||
16 | 723 | Piger Aarhus Swim | 2002 | AAS | 25 m | 8:58.04 | ||
17 | 449 | Lyngby Damer 1 | 2002 | LYNGBY | 25 m | 8:59.10 | ||
18 | 256 | Esbjerg 2 | 2002 | ESBJERG | 25 m | 9:01.32 | ||
19 | 721 | Esv Piger 2 | 2002 | VEJLE | 25 m | 9:04.65 | ||
20 | 231 | Agf Piger 2 | 2002 | AGF | 25 m | 9:08.10 | ||
21 | 429 | Køge Damer 2 | 2002 | KØGE | 25 m | 9:18.01 | ||
22 | 621 | Vs Damer 2 | 2002 | VIBORG | 25 m | 9:20.66 | ||
23 | 457 | Lyngby Damer 2 | 2002 | LYNGBY | 25 m | 9:24.10 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 22, 4x200m IM Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 282 | Gentofte Herrer 1 | 2001 | GENTOFTE | 25 m | 8:37.89 | ||
2 | 717 | Esv Drenge 1 | 2001 | VEJLE | 25 m | 8:48.68 | ||
3 | 350 | Herlev Herrer | 2001 | HERLEV | 25 m | 8:48.79 | ||
4 | 306 | Gsc Drenge | 2001 | GLADSAXE | 25 m | 8:52.20 | ||
5 | 585 | Triton Herrer 1 | 2001 | TRITON B | 25 m | 8:53.52 | ||
6 | 175 | Sigma Drenge A | 2001 | SIGMA | 25 m | 8:54.04 | ||
7 | 203 | Hovedstadens Herrer | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 8:55.75 | ||
8 | 722 | Drenge Aarhus Swim | 2001 | AAS | 25 m | 8:58.52 | ||
9 | 236 | Agf Young Guns | 2001 | AGF | 25 m | 9:01.88 | ||
10 | 460 | Lyngby Herrer | 2001 | LYNGBY | 25 m | 9:06.10 | ||
11 | 321 | H2Odense 1 | 2001 | H2Odense | 25 m | 9:07.86 | ||
12 | 176 | Sigma Drenge B | 2001 | SIGMA | 25 m | 9:09.86 | ||
13 | 718 | Esv Drenge 2 | 2001 | VEJLE | 25 m | 9:10.81 | ||
14 | 255 | Esbjerg 1 | 2001 | ESBJERG | 25 m | 9:11.52 | ||
15 | 505 | Ssk Herrer Silkeborg | 2001 | SILKEBORG | 25 m | 9:16.95 | ||
16 | 430 | Køge Herrer | 2001 | KØGE | 25 m | 9:17.83 | ||
17 | 577 | Sønderborg Junior | 2001 | SØNDERBORG | 25 m | 9:20.50 | ||
18 | 237 | Agf Young Guns 2 | 2001 | AGF | 25 m | 9:22.79 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 23, 200m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 25 m | 2:00.34 | |
2 | 553 | Nickelsen Rasmus | 2003 | KVIK | 0347AC | 25 m | 2:04.25 | |
3 | 587 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 2:04.98 | |
4 | 642 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 25 m | 2:06.59 | |
5 | 206 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 2:07.51 | |
6 | 359 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 25 m | 2:08.09 | |
7 | 208 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 2:08.86 | |
8 | 516 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 2:09.39 | |
9 | 568 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 25 m | 2:10.01 | |
10 | 284 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 2:10.56 | |
11 | 136 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 2:10.64 | |
12 | 295 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 2:10.89 | |
13 | 549 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 2:11.04 | |
14 | 307 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 2:11.08 | |
15 | 148 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 25 m | 2:11.14 | |
16 | 374 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 2:11.97 | |
17 | 314 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 2:12.46 | |
18 | 687 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 2:13.33 | |
19 | 547 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 2:13.51 | |
20 | 142 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 2:14.59 | |
21 | 260 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 25 m | 2:14.68 | |
22 | 628 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 2:14.75 | |
23 | 189 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 25 m | 2:15.04 | |
24 | 533 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 2:15.27 | |
25 | 235 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 25 m | 2:15.31 | |
26 | 297 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 2:15.41 | |
27 | 513 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 25 m | 2:16.34 | |
28 | 751 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 25 m | 2:17.15 | |
29 | 576 | Iversen André | 2001 | SØNDERBORG | 0121AL | 25 m | 2:17.23 | |
30 | 170 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 2:17.53 | |
31 | 403 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 2:18.49 | |
32 | 437 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 25 m | 2:18.60 | |
33 | 364 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 25 m | 2:19.71 | |
34 | 277 | Velasquez Luis | 2001 | ESBJERG | 0127AC | 25 m | 2:20.19 | |
35 | 279 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 25 m | 2:20.43 | |
36 | 158 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 25 m | 2:20.94 | |
37 | 228 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 25 m | 2:21.73 | |
38 | 709 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 25 m | 2:21.73 | |
39 | 165 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 25 m | 2:21.81 | |
40 | 548 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 2:21.88 | |
41 | 181 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 25 m | 2:22.01 | |
42 | 400 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 2:22.12 | |
43 | 708 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 25 m | 2:22.34 | |
44 | 129 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 2:22.43 | |
45 | 582 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 2:22.55 | |
46 | 525 | Høgenhaug Thomas | 2003 | SØLLERØD | 0391AG | 25 m | 2:22.82 | |
47 | 333 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 25 m | 2:23.32 | |
48 | 433 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 25 m | 2:23.49 | |
49 | 527 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 25 m | 2:24.33 | |
50 | 689 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 2:25.33 | |
51 | 695 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 25 m | 2:25.46 | |
52 | 263 | Frydenholm Emil | 2002 | ESBJERG | 0235AG | 25 m | 2:25.58 | |
53 | 691 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 25 m | 2:25.97 | |
54 | 125 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 2:26.15 | |
55 | 246 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 25 m | 2:26.23 | |
56 | 304 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 2:26.66 | |
57 | 156 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GREVE | 0367AC | 25 m | 2:28.04 | |
58 | 664 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 25 m | 2:28.95 | |
59 | 271 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 25 m | 2:30.99 | |
60 | 715 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 25 m | 2:32.10 | |
61 | 123 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 25 m | 2:34.48 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 24, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 288 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 25 m | 1:59.82 | |
2 | 196 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 0298AA | 25 m | 2:03.26 | |
3 | 712 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 25 m | 2:03.87 | |
4 | 598 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 2:04.59 | |
5 | 442 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 2:05.26 | |
6 | 555 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 2:05.54 | |
7 | 150 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 2:06.04 | |
8 | 268 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 25 m | 2:06.32 | |
9 | 641 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 2:06.87 | |
10 | 612 | Sørensen Karoline | 2002 | THISTED | 0236AI | 25 m | 2:06.98 | |
11 | 595 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 25 m | 2:07.75 | |
12 | 327 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 25 m | 2:07.83 | |
13 | 679 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 2:08.07 | |
14 | 138 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 2:08.35 | |
15 | 198 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 2:08.51 | |
16 | 199 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 2:08.69 | |
17 | 616 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 2:08.95 | |
18 | 681 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 2:09.27 | |
19 | 124 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 25 m | 2:09.70 | |
20 | 544 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 2:09.77 | |
21 | 731 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 2:09.84 | |
22 | 311 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 2:09.88 | |
23 | 431 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 2:09.98 | |
24 | 285 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 2:10.04 | |
25 | 308 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 2:10.09 | |
26 | 606 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 2:10.13 | |
27 | 639 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 25 m | 2:10.18 | |
28 | 220 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 25 m | 2:10.21 | |
29 | 244 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 25 m | 2:10.49 | |
30 | 363 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 2:10.50 | |
31 | 313 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 25 m | 2:10.59 | |
32 | 574 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 25 m | 2:10.59 | |
33 | 450 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 2:10.97 | |
34 | 730 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 25 m | 2:11.08 | |
35 | 444 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 25 m | 2:11.13 | |
36 | 696 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 25 m | 2:11.23 | |
37 | 482 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 25 m | 2:11.51 | |
38 | 168 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 2:11.87 | |
39 | 412 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 25 m | 2:11.87 | |
40 | 648 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 25 m | 2:12.15 | |
41 | 652 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 25 m | 2:12.25 | |
42 | 424 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 2:12.55 | |
43 | 550 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 2:12.67 | |
44 | 694 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 25 m | 2:12.76 | |
45 | 451 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 2:12.85 | |
46 | 690 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 2:12.97 | |
47 | 445 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 25 m | 2:13.03 | |
48 | 213 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 25 m | 2:13.15 | |
49 | 133 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 2:13.24 | |
50 | 753 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 25 m | 2:13.30 | |
51 | 617 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 2:13.38 | |
52 | 643 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 25 m | 2:13.56 | |
53 | 369 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 25 m | 2:13.65 | |
54 | 542 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 2:13.66 | |
55 | 492 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 25 m | 2:13.71 | |
56 | 300 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 2:13.90 | |
57 | 605 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 25 m | 2:14.41 | |
58 | 487 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 2:14.42 | |
59 | 336 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 25 m | 2:14.62 | |
60 | 347 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 25 m | 2:14.83 | |
61 | 604 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 25 m | 2:15.32 | |
62 | 211 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 2:15.80 | |
63 | 366 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | HERNING | 0336AW | 25 m | 2:15.82 | |
64 | 159 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 25 m | 2:15.93 | |
65 | 137 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 25 m | 2:16.11 | |
66 | 650 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 25 m | 2:16.28 | |
67 | 301 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 2:16.30 | |
68 | 385 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 2:16.32 | |
69 | 415 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 25 m | 2:16.39 | |
70 | 262 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 25 m | 2:16.49 | |
71 | 485 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 25 m | 2:16.69 | |
72 | 386 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 2:17.51 | |
73 | 456 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 2:17.84 | |
74 | 680 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 2:18.37 | |
75 | 401 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 25 m | 2:18.62 | |
76 | 674 | Roskær Elisabeth | 2004 | VAT CPH-MK | 0464AC | 25 m | 2:18.98 | |
77 | 378 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 361 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 55.74 | |
2 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 56.52 | |
3 | 353 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 25 m | 57.14 | |
4 | 554 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 57.36 | |
5 | 384 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 57.90 | |
6 | 609 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 25 m | 57.91 | |
7 | 221 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 25 m | 58.38 | |
8 | 597 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 58.38 | |
9 | 298 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 58.86 | |
10 | 647 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 25 m | 59.05 | |
11 | 397 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 59.35 | |
12 | 163 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 59.49 | |
13 | 600 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 25 m | 59.54 | |
14 | 216 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 59.83 | |
15 | 479 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 1:00.12 | |
16 | 315 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 25 m | 1:00.20 | |
17 | 515 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 1:00.31 | |
18 | 754 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 25 m | 1:00.62 | |
19 | 713 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 25 m | 1:00.75 | |
20 | 496 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 25 m | 1:01.00 | |
21 | 144 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 1:01.06 | |
22 | 517 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 1:01.11 | |
23 | 725 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 25 m | 1:01.14 | |
24 | 142 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 1:01.24 | |
25 | 566 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 25 m | 1:01.31 | |
26 | 305 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 1:01.35 | |
27 | 204 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 1:01.56 | |
28 | 207 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 1:01.63 | |
29 | 579 | Munksgaard-Ottosen Aksel | 2001 | SØNDERBORG | 0165AI | 25 m | 1:01.70 | |
30 | 292 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 1:01.74 | |
31 | 191 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 25 m | 1:01.77 | |
32 | 558 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 1:01.94 | |
33 | 335 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 25 m | 1:02.09 | |
34 | 697 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 25 m | 1:02.16 | |
35 | 266 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 1:02.37 | |
36 | 417 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 25 m | 1:02.59 | |
37 | 593 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 25 m | 1:02.89 | |
38 | 338 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | H2Odense | 0265AE | 25 m | 1:03.02 | |
39 | 486 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 25 m | 1:03.06 | |
40 | 732 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | LYSENG | 0113AL | 25 m | 1:03.06 | |
41 | 403 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 1:03.15 | |
42 | 134 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 1:03.23 | |
43 | 534 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 1:03.36 | |
44 | 423 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 1:03.41 | |
45 | 146 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 1:03.62 | |
46 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 1:03.70 | |
47 | 238 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 25 m | 1:03.72 | |
48 | 488 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 25 m | 1:03.84 | |
49 | 461 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 25 m | 1:04.12 | |
50 | 410 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 25 m | 1:04.26 | |
51 | 297 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 1:04.38 | |
52 | 209 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 1:04.41 | |
53 | 252 | Lorey Christian | 2003 | ERRITSØ | 0367AQ | 25 m | 1:04.60 | |
54 | 368 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 1:04.77 | |
55 | 348 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 1:04.93 | |
56 | 309 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 1:04.97 | |
57 | 627 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 1:05.01 | |
58 | 157 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 25 m | 1:05.29 | |
59 | 267 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 1:06.33 | |
60 | 302 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 25 m | 1:06.75 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 26, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 545 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 4:47.41 | |
2 | 294 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 4:52.95 | |
3 | 763 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 25 m | 4:54.81 | EFT |
4 | 218 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 4:55.24 | |
5 | 590 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 4:57.65 | |
6 | 649 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 25 m | 4:57.85 | |
7 | 598 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 5:00.82 | |
8 | 200 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 25 m | 5:03.14 | |
9 | 197 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 5:03.30 | |
10 | 140 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 5:05.86 | |
11 | 199 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 5:06.20 | |
12 | 264 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 25 m | 5:07.18 | |
13 | 287 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 25 m | 5:07.62 | |
14 | 259 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 25 m | 5:08.37 | |
15 | 293 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 5:10.03 | |
16 | 138 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 5:12.89 | |
17 | 514 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 5:13.93 | |
18 | 139 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 5:14.13 | |
19 | 551 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 5:14.33 | |
20 | 222 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 5:14.40 | |
21 | 454 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 5:14.63 | EFT |
22 | 201 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 5:15.11 | |
23 | 592 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 25 m | 5:15.64 | |
24 | 286 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 5:17.29 | |
25 | 211 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 5:17.36 | |
26 | 724 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 25 m | 5:17.85 | |
27 | 334 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 25 m | 5:17.90 | |
28 | 143 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 5:17.91 | |
29 | 701 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 25 m | 5:17.96 | |
30 | 599 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 5:18.36 | |
31 | 168 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 5:18.54 | |
32 | 303 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 5:19.81 | |
33 | 491 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 5:20.29 | |
34 | 506 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 25 m | 5:20.31 | |
35 | 394 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 5:20.49 | |
36 | 468 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 25 m | 5:21.25 | |
37 | 455 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 25 m | 5:22.71 | |
38 | 645 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 25 m | 5:23.38 | |
39 | 704 | Hülsen Kristine | 2002 | VEJLE | 0286AH | 25 m | 5:23.69 | |
40 | 435 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 5:25.01 | |
41 | 145 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 5:25.34 | |
42 | 473 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 25 m | 5:25.67 | |
43 | 694 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 25 m | 5:26.67 | |
44 | 276 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 25 m | 5:26.76 | |
45 | 448 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 25 m | 5:27.15 | |
46 | 601 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 25 m | 5:27.23 | |
47 | 265 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 25 m | 5:27.24 | |
48 | 546 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 5:27.85 | |
49 | 153 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 25 m | 5:28.14 | |
50 | 731 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 5:28.20 | |
51 | 686 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 5:29.38 | |
52 | 215 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 25 m | 5:30.75 | |
53 | 451 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 5:31.22 | |
54 | 438 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 25 m | 5:31.91 | |
55 | 702 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 25 m | 5:32.02 | |
56 | 531 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 5:33.24 | |
57 | 272 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 25 m | 5:33.83 | |
58 | 500 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 25 m | 5:34.65 | |
59 | 536 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 25 m | 5:35.17 | |
60 | 682 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 25 m | 5:35.91 | |
61 | 137 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 25 m | 5:36.27 | |
62 | 416 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 25 m | 5:36.30 | |
63 | 332 | Jørgensen Josefine Risum | 2004 | H2Odense | 0406AC | 25 m | 5:37.31 | |
64 | 162 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 5:37.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 2017-11-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 160 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 26.33 | |
2 | 313 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 25 m | 27.83 | |
3 | 559 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 27.87 | |
4 | 676 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 28.37 | |
5 | 681 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 28.41 | |
6 | 153 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 25 m | 28.51 | |
7 | 287 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 25 m | 28.92 | |
8 | 193 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 25 m | 29.05 | |
9 | 308 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 29.11 | |
10 | 444 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 25 m | 29.23 | |
11 | 354 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 29.24 | |
12 | 274 | Timmermand Thilde | 2002 | ESBJERG | 0272AP | 25 m | 29.27 | |
13 | 381 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 29.27 | |
14 | 618 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 29.30 | |
15 | 264 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 25 m | 29.35 | |
16 | 229 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 25 m | 29.37 | |
17 | 556 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 29.38 | |
18 | 696 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 25 m | 29.42 | |
19 | 327 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 25 m | 29.44 | |
20 | 746 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 25 m | 29.45 | |
21 | 606 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 29.46 | |
22 | 324 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 25 m | 29.49 | |
23 | 424 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 29.50 | |
24 | 501 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 25 m | 29.51 | |
25 | 190 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 29.56 | |
26 | 219 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 25 m | 29.56 | |
27 | 241 | Jensen Louise | 2003 | DELTA | 0322AZ | 25 m | 29.56 | |
28 | 194 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 25 m | 29.60 | |
29 | 127 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 25 m | 29.61 | |
30 | 678 | Neergaard Thippe De | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 25 m | 29.68 | |
31 | 727 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 25 m | 29.71 | |
32 | 290 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 29.73 | |
33 | 617 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 29.74 | |
34 | 406 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 25 m | 29.75 | |
35 | 363 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 29.76 | |
36 | 707 | Jensen Mitzi D. | 2002 | VEJLE | 0298AB | 25 m | 29.85 | |
37 | 652 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 25 m | 29.97 | |
38 | 301 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 30.01 | |
39 | 300 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 30.05 | |
40 | 619 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 30.06 | |
41 | 482 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 25 m | 30.08 | |
42 | 425 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 25 m | 30.14 | |
43 | 201 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 30.18 | |
44 | 662 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 25 m | 30.20 | |
45 | 594 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 25 m | 30.28 | |
46 | 645 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 25 m | 30.28 | |
47 | 392 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 25 m | 30.30 | |
48 | 393 | Fevre Sofie Le | 2004 | HORSENS | 0448AX | 25 m | 30.30 | |
49 | 436 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 25 m | 30.43 | |
50 | 701 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 25 m | 30.47 | |
51 | 453 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 30.48 | |
52 | 439 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 25 m | 30.52 | |
53 | 726 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 25 m | 30.59 | |
54 | 152 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 25 m | 30.60 | |
55 | 198 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 30.62 | |
56 | 166 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 30.93 | |
57 | 485 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 25 m | 30.93 | |
58 | 337 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | H2Odense | 0404AO | 25 m | 31.05 | |
59 | 604 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 25 m | 31.11 | |
60 | 660 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 25 m | 31.11 | |
61 | 225 | Justesen Frida Saks | 2004 | AGF | 0452AM | 25 m | 31.16 | |
62 | 162 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 31.20 | |
63 | 655 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 25 m | 31.20 | |
64 | 528 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 31.22 | |
65 | 250 | Henriks Zophia | 2004 | ERRITSØ | 0476BC | 25 m | 31.44 | |
66 | 329 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 25 m | 31.50 | |
67 | 503 | Nedergaard Pernille | 2004 | SILKEBORG | 0414AU | 25 m | 31.61 | |
68 | 657 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 25 m | 31.70 | |
69 | 624 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 31.82 | |
70 | 608 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 25 m | 32.07 | |
71 | 280 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 25 m | 32.38 | |
72 | 536 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 25 m | 32.55 | |
73 | 275 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 25 m | 32.57 | |
74 | 610 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 25 m | 32.85 | |
75 | 631 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 33.99 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 23.22 | |
2 | 553 | Nickelsen Rasmus | 2003 | KVIK | 0347AC | 25 m | 23.23 | |
3 | 356 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 23.55 | |
4 | 464 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 23.58 | |
5 | 489 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 25 m | 23.62 | |
6 | 360 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | 23.70 | |
7 | 243 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 25 m | 23.71 | |
8 | 295 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 23.74 | |
9 | 315 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 25 m | 23.88 | |
10 | 258 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 25 m | 23.91 | |
11 | 547 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 23.94 | |
12 | 600 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 25 m | 24.02 | |
13 | 497 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 25 m | 24.03 | |
14 | 703 | Holme Magnus Dyg | 2002 | VEJLE | 0205AG | 25 m | 24.06 | |
15 | 734 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 25 m | 24.11 | |
16 | 558 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 24.13 | |
17 | 629 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | SKIVE | 0177AO | 25 m | 24.13 | |
18 | 284 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 24.14 | |
19 | 523 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 24.15 | |
20 | 359 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 25 m | 24.16 | |
21 | 513 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 25 m | 24.18 | |
22 | 305 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 24.24 | |
23 | 397 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 24.27 | |
24 | 146 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 24.36 | |
25 | 131 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 25 m | 24.37 | |
26 | 380 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 25 m | 24.37 | |
27 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 24.37 | |
28 | 423 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 24.42 | |
29 | 340 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 25 m | 24.44 | |
30 | 432 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 24.49 | |
31 | 251 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 25 m | 24.55 | |
32 | 549 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 24.55 | |
33 | 298 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 24.56 | |
34 | 540 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 24.57 | |
35 | 509 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 24.62 | |
36 | 206 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 24.67 | |
37 | 130 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 24.69 | |
38 | 667 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 25 m | 24.69 | |
39 | 345 | Petersen Rasmus | 2002 | HADERSLEV | 0223AU | 25 m | 24.72 | |
40 | 754 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 25 m | 24.73 | |
41 | 516 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 24.74 | |
42 | 524 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 25 m | 24.78 | |
43 | 299 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 25 m | 24.81 | |
44 | 387 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 24.84 | |
45 | 136 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 24.86 | |
46 | 586 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 25 m | 25.02 | |
47 | 446 | Jensen Jacob Schelde | 2001 | KOLDING | 0125AJ | 25 m | 25.03 | |
48 | 673 | Storgaard Anders Bredal | 2002 | SVENDBORG | 0227AD | 25 m | 25.07 | |
49 | 155 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 25 m | 25.08 | |
50 | 568 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 25 m | 25.12 | |
51 | 331 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 25 m | 25.13 | |
52 | 189 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 25 m | 25.17 | |
53 | 364 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 25 m | 25.18 | |
54 | 353 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 25 m | 25.19 | |
55 | 580 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 25 m | 25.24 | |
56 | 646 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 25 m | 25.27 | |
57 | 751 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 25 m | 25.31 | |
58 | 483 | Linde Sander | 2002 | RINGE | 0247AD | 25 m | 25.33 | |
59 | 709 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 25 m | 25.33 | |
60 | 163 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 25.37 | |
61 | 292 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 25.38 | |
62 | 745 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 25 m | 25.39 | |
63 | 633 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 25 m | 25.40 | |
64 | 348 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 25.41 | |
65 | 470 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 25.44 | |
66 | 534 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 25.44 | |
67 | 563 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 25 m | 25.49 | |
68 | 370 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 25 m | 25.56 | |
69 | 411 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 25.58 | |
70 | 609 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 25 m | 25.62 | |
71 | 663 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 25.62 | |
72 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 25.64 | |
73 | 161 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 25.67 | |
74 | 566 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 25 m | 25.71 | |
75 | 414 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 25.78 | |
76 | 234 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 25 m | 25.97 | |
77 | 167 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 25 m | 25.98 | |
78 | 472 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 25 m | 25.98 | |
79 | 309 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 26.01 | |
80 | 316 | Haurum Jeppe | 2003 | GRINDSTED | 0321AO | 25 m | 26.02 | |
81 | 593 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 25 m | 26.04 | |
82 | 692 | Bjørn Alexander L. | 2003 | VEJLE | 0389AH | 25 m | 26.04 | |
83 | 188 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 25 m | 26.09 | |
84 | 479 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 26.10 | |
85 | 644 | Knudsen Mathias | 2003 | AALBORG | 0369AI | 25 m | 26.13 | |
86 | 403 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 26.14 | |
87 | 228 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 25 m | 26.15 | |
88 | 335 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 25 m | 26.17 | |
89 | 569 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 25 m | 26.18 | |
90 | 121 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 25 m | 26.22 | |
91 | 475 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 26.22 | |
92 | 481 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 26.22 | |
93 | 157 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 25 m | 26.32 | |
94 | 571 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 25 m | 26.33 | |
95 | 579 | Munksgaard-Ottosen Aksel | 2001 | SØNDERBORG | 0165AI | 25 m | 26.49 | |
96 | 607 | Hovmark Christian | 2001 | THISTED | 0155AF | 25 m | 26.53 | |
97 | 635 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 26.89 | |
98 | 227 | Krohn Casper | 2001 | AGF | 0119AM | 25 m | 26.93 | |
99 | 192 | Snekkersten Jakob Bjerg | 2003 | HELSINGØR | 0345AP | 25 m | 27.65 | |
100 | 246 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 25 m | 28.54 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 2018-11-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 141 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 2:22.38 | |
2 | 294 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 2:30.16 | |
3 | 590 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 2:32.27 | |
4 | 739 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 25 m | 2:33.09 | |
5 | 128 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 2:34.48 | |
6 | 270 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 25 m | 2:34.79 | |
7 | 150 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 2:34.86 | |
8 | 541 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 2:34.93 | |
9 | 750 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 25 m | 2:35.51 | |
10 | 379 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 25 m | 2:36.88 | |
11 | 434 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 2:37.68 | |
12 | 476 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 25 m | 2:38.25 | |
13 | 443 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 25 m | 2:39.62 | |
14 | 347 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 25 m | 2:39.69 | |
15 | 182 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 25 m | 2:39.96 | |
16 | 325 | Andersson Johanne A | 2003 | H2Odense | 0302AD | 25 m | 2:40.61 | |
17 | 530 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 25 m | 2:41.02 | |
18 | 495 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 25 m | 2:41.38 | |
19 | 706 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 25 m | 2:41.43 | |
20 | 684 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 25 m | 2:41.52 | |
21 | 735 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 25 m | 2:41.63 | |
22 | 259 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 25 m | 2:42.25 | |
23 | 634 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 25 m | 2:42.30 | |
24 | 354 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 2:42.58 | |
25 | 355 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 25 m | 2:42.71 | |
26 | 733 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 25 m | 2:42.76 | |
27 | 202 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 25 m | 2:42.77 | |
28 | 508 | Kjærgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 2:42.79 | |
29 | 147 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 2:42.85 | |
30 | 224 | Hougaard Maiken | 2002 | AGF | 0282AM | 25 m | 2:42.92 | |
31 | 514 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 2:43.37 | |
32 | 122 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 2:43.53 | |
33 | 473 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 25 m | 2:43.72 | |
34 | 200 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 25 m | 2:44.05 | |
35 | 212 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 2:44.45 | |
36 | 653 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | 2:44.63 | |
37 | 726 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 25 m | 2:45.05 | |
38 | 419 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 2:45.27 | |
39 | 704 | Hülsen Kristine | 2002 | VEJLE | 0286AH | 25 m | 2:45.50 | |
40 | 620 | Harpøth Julia | 2002 | VIBORG | 0208AX | 25 m | 2:45.57 | |
41 | 296 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 2:45.78 | |
42 | 289 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 2:46.07 | |
43 | 183 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 25 m | 2:46.67 | |
44 | 392 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 25 m | 2:46.75 | |
45 | 455 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 25 m | 2:47.38 | |
46 | 440 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 2:47.66 | |
47 | 431 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 2:47.67 | |
48 | 639 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 25 m | 2:47.75 | |
49 | 724 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 25 m | 2:48.02 | |
50 | 217 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 25 m | 2:48.49 | |
51 | 126 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 25 m | 2:48.97 | |
52 | 531 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 2:49.44 | |
53 | 552 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 2:49.56 | |
54 | 262 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 25 m | 2:49.92 | |
55 | 133 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 2:50.08 | |
56 | 283 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 25 m | 2:50.41 | |
57 | 659 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 25 m | 2:50.53 | |
58 | 135 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 25 m | 2:50.70 | |
59 | 591 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 25 m | 2:50.86 | |
60 | 459 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 25 m | 2:50.94 | |
61 | 248 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | ERRITSØ | 0426AT | 25 m | 2:50.95 | |
62 | 120 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 25 m | 2:50.98 | |
63 | 143 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 2:51.58 | |
64 | 211 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 2:51.67 | |
65 | 478 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 25 m | 2:51.82 | |
66 | 675 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 25 m | 2:52.18 | |
67 | 346 | Schmidt Mira Emilie | 2003 | HADERSLEV | 0394AY | 25 m | 2:52.25 | |
68 | 318 | Østergaard Mathilde | 2004 | GRINDSTED | 0484AE | 25 m | 2:52.63 | |
69 | 351 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 25 m | 2:52.97 | |
70 | 415 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 25 m | 2:53.08 | |
71 | 666 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 25 m | 2:53.68 | |
72 | 276 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 25 m | 2:54.66 | |
73 | 290 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 2:54.83 | |
74 | 164 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 25 m | 2:54.98 | |
75 | 372 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 25 m | 2:55.12 | |
76 | 317 | Kruse Freja | 2004 | GRINDSTED | 0434AW | 25 m | 2:55.17 | |
77 | 683 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 25 m | 2:55.17 | |
78 | 654 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 25 m | 2:55.22 | |
79 | 376 | Buck Maja | 2004 | HOLBÆK | 0456AP | 25 m | 2:55.36 | |
80 | 367 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | 2:55.81 | |
81 | 413 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 25 m | 3:00.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 734 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 25 m | 15:07.25 | |
2 | 148 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 25 m | 16:07.61 | |
3 | 490 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 16:08.38 | |
4 | 119 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 25 m | 16:09.20 | |
5 | 714 | Ravn Philip Andersen | 2002 | VEJLE | 0241AL | 25 m | 16:10.82 | |
6 | 132 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 25 m | 16:12.54 | |
7 | 756 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | 16:28.66 | |
8 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 16:35.07 | |
9 | 210 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 16:40.92 | |
10 | 589 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 16:51.14 | |
11 | 687 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 16:56.98 | |
12 | 216 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 17:00.16 | |
13 | 640 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 25 m | 17:01.00 | |
14 | 375 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 17:01.23 | |
15 | 529 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 25 m | 17:02.24 | |
16 | 414 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 17:12.84 | |
17 | 526 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 17:15.08 | |
18 | 134 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 17:24.01 | |
19 | 695 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 25 m | 17:28.55 | |
20 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 17:30.27 | |
21 | 129 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 17:36.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 734 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 25 m | 15:07.25 | |
2 | 148 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 25 m | 16:07.61 | |
3 | 490 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 16:08.38 | |
4 | 119 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 25 m | 16:09.20 | |
5 | 714 | Ravn Philip Andersen | 2002 | VEJLE | 0241AL | 25 m | 16:10.82 | |
6 | 132 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 25 m | 16:12.54 | |
7 | 756 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | 16:28.66 | |
8 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 16:35.07 | |
9 | 210 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 16:40.92 | |
10 | 589 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 16:51.14 | |
11 | 687 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 16:56.98 | |
12 | 216 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 17:00.16 | |
13 | 640 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 25 m | 17:01.00 | |
14 | 375 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 17:01.23 | |
15 | 529 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 25 m | 17:02.24 | |
16 | 414 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 17:12.84 | |
17 | 526 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 17:15.08 | |
18 | 134 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 17:24.01 | |
19 | 695 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 25 m | 17:28.55 | |
20 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 17:30.27 | |
21 | 129 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 17:36.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 31, 4X200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 7:09.65 2016-12-18 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 282 | Gentofte Herrer 1 | 2001 | GENTOFTE | 25 m | 7:42.40 | ||
2 | 539 | Kvik Herrer | 2001 | KVIK | 25 m | 7:42.53 | ||
3 | 175 | Sigma Drenge A | 2001 | SIGMA | 25 m | 7:48.21 | ||
4 | 717 | Esv Drenge 1 | 2001 | VEJLE | 25 m | 7:48.49 | ||
5 | 638 | Aalborg Herrer | 2001 | AALBORG | 25 m | 7:53.34 | ||
6 | 203 | Hovedstadens Herrer | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 7:53.75 | ||
7 | 373 | Holbæk Herre | 2001 | HOLBÆK | 25 m | 7:54.98 | ||
8 | 722 | Drenge Aarhus Swim | 2001 | AAS | 25 m | 7:56.03 | ||
9 | 585 | Triton Herrer 1 | 2001 | TRITON B | 25 m | 7:59.20 | ||
10 | 236 | Agf Young Guns | 2001 | AGF | 25 m | 8:01.49 | ||
11 | 176 | Sigma Drenge B | 2001 | SIGMA | 25 m | 8:03.78 | ||
12 | 460 | Lyngby Herrer | 2001 | LYNGBY | 25 m | 8:04.10 | ||
13 | 521 | Søllerød Herrer | 2001 | SØLLERØD | 25 m | 8:05.00 | ||
14 | 255 | Esbjerg 1 | 2001 | ESBJERG | 25 m | 8:08.62 | ||
15 | 512 | Stv Herrer | 2001 | SLAGELSE | 25 m | 8:09.50 | ||
16 | 718 | Esv Drenge 2 | 2001 | VEJLE | 25 m | 8:11.92 | ||
17 | 430 | Køge Herrer | 2001 | KØGE | 25 m | 8:13.19 | ||
18 | 577 | Sønderborg Junior | 2001 | SØNDERBORG | 25 m | 8:14.70 | ||
19 | 505 | Ssk Herrer Silkeborg | 2001 | SILKEBORG | 25 m | 8:23.81 | ||
20 | 565 | S68 - Drenge | 2001 | S 68 | 25 m | 8:25.00 | ||
21 | 719 | Esv Drenge 3 | 2001 | VEJLE | 25 m | 8:32.24 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 32, 4x200m IM Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 195 | Hovedstadens Damer | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 9:26.02 | ||
2 | 281 | Gentofte Damer 1 | 2002 | GENTOFTE | 25 m | 9:27.39 | ||
3 | 173 | Sigma Piger A | 2002 | SIGMA | 25 m | 9:28.00 | ||
4 | 538 | Kvik Damer | 2002 | KVIK | 25 m | 9:28.60 | ||
5 | 583 | Triton Damer 1 | 2002 | TRITON B | 25 m | 9:35.02 | ||
6 | 636 | Aalborg Damer 1 | 2002 | AALBORG | 25 m | 9:38.36 | ||
7 | 614 | Vs Damer 1 | 2002 | VIBORG | 25 m | 9:49.88 | ||
8 | 254 | Esbjerg 1 | 2002 | ESBJERG | 25 m | 9:50.00 | ||
9 | 230 | Agf Piger 1 | 2002 | AGF | 25 m | 9:52.25 | ||
10 | 174 | Sigma Piger B | 2002 | SIGMA | 25 m | 9:54.65 | ||
11 | 426 | Køge Damer 1 | 2003 | KØGE | 25 m | 9:56.59 | ||
12 | 383 | Horsens Piger 1 | 2002 | HORSENS | 25 m | 10:00.26 | ||
13 | 449 | Lyngby Damer 1 | 2002 | LYNGBY | 25 m | 10:02.10 | ||
14 | 320 | H2Odense 1 | 2002 | H2Odense | 25 m | 10:02.73 | ||
15 | 637 | Aalborg Damer 2 | 2002 | AALBORG | 25 m | 10:07.27 | ||
16 | 723 | Piger Aarhus Swim | 2002 | AAS | 25 m | 10:09.19 | ||
17 | 171 | A6 Piger | 2003 | A6 | 25 m | 10:10.89 | ||
18 | 504 | Ssk Damer Silkeborg | 2003 | SILKEBORG | 25 m | 10:15.16 | ||
19 | 720 | Esv Piger 1 | 2002 | VEJLE | 25 m | 10:22.89 | ||
20 | 231 | Agf Piger 2 | 2002 | AGF | 25 m | 10:30.10 | ||
21 | 428 | Køge Damer 2 | 2003 | KØGE | 25 m | 10:30.23 | ||
22 | 584 | Triton Damer 2 | 2002 | TRITON B | 25 m | 10:32.14 | ||
23 | 457 | Lyngby Damer 2 | 2002 | LYNGBY | 25 m | 10:33.10 | ||
24 | 741 | Delta Devels | 2003 | DELTA | 25 m | 10:48.00 | ||
25 | 658 | Pingvin Piger | 2003 | PINGVINEN | 25 m | 10:49.00 | ||
26 | 621 | Vs Damer 2 | 2002 | VIBORG | 25 m | 10:49.83 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 33, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 553 | Nickelsen Rasmus | 2003 | KVIK | 0347AC | 25 m | 52.90 | |
2 | 356 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 54.47 | |
3 | 359 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 25 m | 55.62 | |
4 | 587 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 56.02 | |
5 | 243 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 25 m | 56.06 | |
6 | 206 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 56.42 | |
7 | 547 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 56.61 | |
8 | 258 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 25 m | 56.80 | |
9 | 549 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 57.03 | |
10 | 568 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 25 m | 57.22 | |
11 | 489 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 25 m | 57.29 | |
12 | 642 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 25 m | 57.43 | |
13 | 136 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 58.01 | |
14 | 189 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 25 m | 58.30 | |
15 | 513 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 25 m | 58.37 | |
16 | 516 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 58.40 | |
17 | 673 | Storgaard Anders Bredal | 2002 | SVENDBORG | 0227AD | 25 m | 58.77 | |
18 | 716 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 25 m | 58.87 | |
19 | 170 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 59.00 | |
20 | 515 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 59.09 | |
21 | 228 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 25 m | 59.26 | |
22 | 609 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 25 m | 59.29 | |
23 | 533 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 59.32 | |
24 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 59.34 | |
25 | 432 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 59.41 | |
26 | 209 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 59.46 | |
27 | 751 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 25 m | 59.81 | |
28 | 226 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 25 m | 59.90 | |
29 | 709 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 25 m | 1:00.03 | |
30 | 423 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 1:00.05 | |
31 | 297 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 1:00.06 | |
32 | 364 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 25 m | 1:00.08 | |
33 | 548 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 1:00.14 | |
34 | 405 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 25 m | 1:00.24 | |
35 | 517 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 1:00.24 | |
36 | 235 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 25 m | 1:00.50 | |
37 | 714 | Ravn Philip Andersen | 2002 | VEJLE | 0241AL | 25 m | 1:00.78 | |
38 | 216 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 1:00.92 | |
39 | 628 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 1:01.05 | |
40 | 260 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 25 m | 1:01.19 | |
41 | 470 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 1:01.58 | |
42 | 181 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 25 m | 1:01.72 | |
43 | 644 | Knudsen Mathias | 2003 | AALBORG | 0369AI | 25 m | 1:01.80 | |
44 | 163 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 1:01.96 | |
45 | 165 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 25 m | 1:02.10 | |
46 | 314 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 1:02.10 | |
47 | 279 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 25 m | 1:02.16 | |
48 | 144 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 1:02.17 | |
49 | 188 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 25 m | 1:02.18 | |
50 | 158 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 25 m | 1:02.29 | |
51 | 411 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 1:02.37 | |
52 | 403 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 1:02.39 | |
53 | 167 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 25 m | 1:02.54 | |
54 | 664 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 25 m | 1:02.66 | |
55 | 689 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 1:02.67 | |
56 | 691 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 25 m | 1:02.78 | |
57 | 582 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 1:02.94 | |
58 | 433 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 25 m | 1:03.16 | |
59 | 589 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 1:03.31 | |
60 | 695 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 25 m | 1:03.32 | |
61 | 576 | Iversen André | 2001 | SØNDERBORG | 0121AL | 25 m | 1:03.64 | |
62 | 527 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 25 m | 1:03.65 | |
63 | 304 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 1:03.68 | |
64 | 525 | Høgenhaug Thomas | 2003 | SØLLERØD | 0391AG | 25 m | 1:03.70 | |
65 | 129 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 1:03.71 | |
66 | 566 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 25 m | 1:04.07 | |
67 | 238 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 25 m | 1:04.10 | |
68 | 371 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 1:04.17 | |
69 | 333 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 25 m | 1:04.30 | |
70 | 277 | Velasquez Luis | 2001 | ESBJERG | 0127AC | 25 m | 1:04.43 | |
71 | 611 | Stilling Mikkel | 2003 | THISTED | 0347AO | 25 m | 1:05.38 | |
72 | 253 | Sigaard Laurits | 2003 | ERRITSØ | 0325AS | 25 m | 1:05.48 | |
73 | 633 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 25 m | 1:05.77 | |
74 | 246 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 25 m | 1:05.87 | |
75 | 570 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 25 m | 1:06.63 | |
76 | 632 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 25 m | 1:06.99 | |
77 | 467 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 25 m | 1:09.85 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 34, 100m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 160 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 1:03.16 | |
2 | 141 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 1:04.72 | |
3 | 545 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 1:05.38 | |
4 | 293 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 1:05.46 | |
5 | 649 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 25 m | 1:05.53 | |
6 | 259 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 25 m | 1:05.78 | |
7 | 616 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 1:06.22 | |
8 | 218 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 1:06.28 | |
9 | 615 | Nielsen Amalie | 2003 | VIBORG | 0338AV | 25 m | 1:06.53 | |
10 | 612 | Sørensen Karoline | 2002 | THISTED | 0236AI | 25 m | 1:06.61 | |
11 | 434 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 1:06.87 | |
12 | 551 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 1:07.17 | |
13 | 379 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 25 m | 1:07.21 | |
14 | 618 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 1:07.55 | |
15 | 482 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 25 m | 1:07.85 | |
16 | 676 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 1:08.19 | |
17 | 128 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 1:08.25 | |
18 | 264 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 25 m | 1:08.25 | |
19 | 197 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 1:08.32 | |
20 | 124 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 25 m | 1:08.52 | |
21 | 746 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 25 m | 1:08.62 | |
22 | 392 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 25 m | 1:08.63 | |
23 | 303 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 1:08.64 | |
24 | 182 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 25 m | 1:08.80 | |
25 | 541 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 1:08.86 | |
26 | 168 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 1:08.87 | |
27 | 344 | Petersen Alberte Hedevang | 2003 | HADERSLEV | 0352AO | 25 m | 1:09.02 | |
28 | 453 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 1:09.40 | |
29 | 140 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 1:09.48 | |
30 | 617 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 1:09.53 | |
31 | 443 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 25 m | 1:09.75 | |
32 | 653 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | 1:09.76 | |
33 | 289 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 1:09.98 | |
34 | 200 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 25 m | 1:10.02 | |
35 | 127 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 25 m | 1:10.03 | |
36 | 678 | Neergaard Thippe De | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 25 m | 1:10.12 | |
37 | 445 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 25 m | 1:10.15 | |
38 | 518 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 25 m | 1:10.34 | |
39 | 476 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 25 m | 1:10.44 | |
40 | 750 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 25 m | 1:10.61 | |
41 | 198 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 1:10.72 | |
42 | 444 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 25 m | 1:10.73 | |
43 | 574 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 25 m | 1:10.74 | |
44 | 556 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 1:10.77 | |
45 | 552 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 1:10.80 | |
46 | 296 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 1:10.97 | |
47 | 726 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 25 m | 1:11.04 | |
48 | 605 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 25 m | 1:11.07 | |
49 | 679 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 1:11.19 | |
50 | 222 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 1:11.36 | |
51 | 261 | Christensen Cecilie | 2002 | ESBJERG | 0208AV | 25 m | 1:11.83 | |
52 | 217 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 25 m | 1:11.84 | |
53 | 159 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 25 m | 1:11.98 | |
54 | 435 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 1:11.99 | |
55 | 733 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 25 m | 1:11.99 | |
56 | 337 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | H2Odense | 0404AO | 25 m | 1:12.15 | |
57 | 164 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 25 m | 1:12.20 | |
58 | 656 | Romanski Freja | 2003 | PINGVINEN | 0308AI | 25 m | 1:12.40 | |
59 | 601 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 25 m | 1:12.46 | |
60 | 265 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 25 m | 1:12.58 | |
61 | 233 | Skrydstrup Clara | 2004 | AGF | 0488AK | 25 m | 1:12.61 | |
62 | 700 | Forsberg Alberte Skov | 2003 | VEJLE | 0346AT | 25 m | 1:14.24 | |
63 | 372 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 25 m | 1:15.02 | |
64 | 624 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 1:16.59 | |
65 | 631 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 1:18.12 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 35, 200m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 25 m | 2:01.90 | |
2 | 295 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 2:02.34 | |
3 | 597 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 2:06.97 | |
4 | 208 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 2:08.07 | |
5 | 703 | Holme Magnus Dyg | 2002 | VEJLE | 0205AG | 25 m | 2:08.88 | |
6 | 292 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 2:09.17 | |
7 | 374 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 2:09.48 | |
8 | 554 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 2:09.72 | |
9 | 307 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 2:09.83 | |
10 | 221 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 25 m | 2:10.10 | |
11 | 754 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 25 m | 2:10.82 | |
12 | 142 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 2:11.27 | |
13 | 315 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 25 m | 2:11.68 | |
14 | 384 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 2:12.70 | |
15 | 705 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 25 m | 2:12.84 | |
16 | 756 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | 2:13.49 | |
17 | 136 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 2:13.69 | |
18 | 131 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 25 m | 2:13.73 | |
19 | 423 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 2:14.03 | |
20 | 496 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 25 m | 2:14.06 | |
21 | 404 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 2:14.14 | |
22 | 437 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 25 m | 2:14.19 | |
23 | 207 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 2:14.69 | |
24 | 352 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 25 m | 2:14.97 | |
25 | 146 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 2:15.35 | |
26 | 209 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 2:15.47 | |
27 | 299 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 25 m | 2:15.47 | |
28 | 713 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 25 m | 2:15.54 | |
29 | 170 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 2:15.93 | |
30 | 130 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 2:16.09 | |
31 | 360 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | 2:16.32 | |
32 | 646 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 25 m | 2:16.44 | |
33 | 524 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 25 m | 2:16.48 | |
34 | 335 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 25 m | 2:16.98 | |
35 | 223 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 25 m | 2:17.25 | |
36 | 474 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 25 m | 2:17.26 | |
37 | 593 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 25 m | 2:17.30 | |
38 | 210 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 2:17.96 | |
39 | 266 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 2:18.06 | |
40 | 533 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 2:18.15 | |
41 | 699 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 25 m | 2:18.42 | |
42 | 309 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 2:18.73 | |
43 | 403 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 2:18.75 | |
44 | 235 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 25 m | 2:18.96 | |
45 | 685 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 25 m | 2:19.25 | |
46 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 2:19.27 | |
47 | 411 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 2:19.27 | |
48 | 697 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 25 m | 2:21.55 | |
49 | 462 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 25 m | 2:21.82 | |
50 | 481 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 2:21.98 | |
51 | 499 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 25 m | 2:22.12 | |
52 | 271 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 25 m | 2:22.34 | |
53 | 304 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 2:22.56 | |
54 | 567 | Frost Hjalte Lillevik | 2001 | S 68 | 0189AL | 25 m | 2:26.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 545 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 2:10.75 | |
2 | 595 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 25 m | 2:13.84 | |
3 | 612 | Sørensen Karoline | 2002 | THISTED | 0236AI | 25 m | 2:14.20 | |
4 | 294 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 2:16.13 | |
5 | 151 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 2:17.78 | |
6 | 606 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 2:17.83 | |
7 | 388 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 2:18.10 | |
8 | 468 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 25 m | 2:18.54 | |
9 | 268 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 25 m | 2:19.24 | |
10 | 139 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 2:20.72 | |
11 | 285 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 2:21.04 | |
12 | 287 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 25 m | 2:21.17 | |
13 | 748 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 25 m | 2:21.35 | |
14 | 559 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 2:21.75 | |
15 | 648 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 25 m | 2:22.14 | |
16 | 381 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 2:23.18 | |
17 | 334 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 25 m | 2:23.63 | |
18 | 301 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 2:23.92 | |
19 | 391 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | HORSENS | 0364AD | 25 m | 2:24.05 | |
20 | 201 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 2:24.37 | |
21 | 199 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 2:24.65 | |
22 | 681 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 2:24.73 | |
23 | 357 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | HERLEV | 0232AM | 25 m | 2:25.01 | |
24 | 300 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 2:25.14 | |
25 | 308 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 2:25.44 | |
26 | 220 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 25 m | 2:25.65 | |
27 | 727 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 25 m | 2:25.75 | |
28 | 143 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 2:26.00 | |
29 | 551 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 2:26.71 | |
30 | 448 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 25 m | 2:26.80 | |
31 | 557 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 2:26.80 | |
32 | 702 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 25 m | 2:27.13 | |
33 | 454 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 2:27.14 | |
34 | 276 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 25 m | 2:27.23 | |
35 | 286 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 2:27.24 | |
36 | 450 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 2:27.30 | |
37 | 200 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 25 m | 2:27.77 | |
38 | 290 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 2:27.86 | |
39 | 535 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 2:28.08 | |
40 | 184 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 25 m | 2:28.24 | |
41 | 219 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 25 m | 2:28.67 | |
42 | 643 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 25 m | 2:28.77 | |
43 | 724 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 25 m | 2:28.86 | |
44 | 665 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 25 m | 2:29.50 | |
45 | 518 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 25 m | 2:29.71 | |
46 | 145 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 2:29.86 | |
47 | 543 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 2:30.07 | |
48 | 506 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 25 m | 2:30.13 | |
49 | 358 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 25 m | 2:30.21 | |
50 | 619 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 2:30.37 | |
51 | 458 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 25 m | 2:30.54 | |
52 | 588 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 25 m | 2:30.64 | |
53 | 232 | Reitan Marlene | 2003 | AGF | 0326AY | 25 m | 2:30.67 | |
54 | 532 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 25 m | 2:31.52 | |
55 | 278 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 25 m | 2:31.82 | |
56 | 484 | Lundsfryd Thilde Rosen | 2004 | RINGE | 0424AN | 25 m | 2:32.17 | |
57 | 233 | Skrydstrup Clara | 2004 | AGF | 0488AK | 25 m | 2:33.13 | |
58 | 480 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 2:33.42 | |
59 | 601 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 25 m | 2:33.48 | |
60 | 225 | Justesen Frida Saks | 2004 | AGF | 0452AM | 25 m | 2:33.49 | |
61 | 701 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 25 m | 2:33.49 | |
62 | 239 | Bendtsen Mie L. | 2002 | DELTA | 0288AX | 25 m | 2:35.82 | |
63 | 452 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 2:36.16 | |
64 | 416 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 25 m | 2:37.12 | |
65 | 249 | Dumstrei Julie | 2004 | ERRITSØ | 0452AX | 25 m | 2:37.50 | |
66 | 683 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 25 m | 2:38.05 | |
67 | 507 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 2:39.28 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 361 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 25.72 | |
2 | 353 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 25 m | 26.18 | |
3 | 356 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 26.26 | |
4 | 609 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 25 m | 26.73 | |
5 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 26.95 | |
6 | 298 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 27.21 | |
7 | 600 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 25 m | 27.26 | |
8 | 397 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 27.29 | |
9 | 243 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 25 m | 27.31 | |
10 | 384 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 27.35 | |
11 | 479 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 27.69 | |
12 | 216 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 27.75 | |
13 | 432 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 27.85 | |
14 | 489 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 25 m | 27.91 | |
15 | 647 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 25 m | 27.93 | |
16 | 163 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 28.06 | |
17 | 206 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 28.15 | |
18 | 566 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 25 m | 28.19 | |
19 | 713 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 25 m | 28.21 | |
20 | 725 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 25 m | 28.27 | |
21 | 417 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 25 m | 28.30 | |
22 | 515 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 28.36 | |
23 | 516 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 28.40 | |
24 | 251 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 25 m | 28.52 | |
25 | 400 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 28.67 | |
26 | 144 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 28.75 | |
27 | 315 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 25 m | 28.77 | |
28 | 238 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 25 m | 28.92 | |
29 | 191 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 25 m | 28.93 | |
30 | 534 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 28.94 | |
31 | 340 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 25 m | 29.20 | |
32 | 751 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 25 m | 29.25 | |
33 | 266 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 29.30 | |
34 | 579 | Munksgaard-Ottosen Aksel | 2001 | SØNDERBORG | 0165AI | 25 m | 29.30 | |
35 | 338 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | H2Odense | 0265AE | 25 m | 29.34 | |
36 | 486 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 25 m | 29.49 | |
37 | 732 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | LYSENG | 0113AL | 25 m | 29.51 | |
38 | 410 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 25 m | 29.64 | |
39 | 309 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 29.71 | |
40 | 252 | Lorey Christian | 2003 | ERRITSØ | 0367AQ | 25 m | 29.79 | |
41 | 697 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 25 m | 29.80 | |
42 | 461 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 25 m | 30.00 | |
43 | 627 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 30.00 | |
44 | 348 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 30.07 | |
45 | 368 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 30.20 | |
46 | 342 | Guldager Asbjørn | 2002 | HADERSLEV | 0227AI | 25 m | 30.40 | |
47 | 157 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 25 m | 30.82 | |
48 | 571 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 25 m | 30.99 | |
49 | 267 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 31.10 | |
50 | 563 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 25 m | 32.18 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 149 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 25 m | 31.65 | |
2 | 141 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 31.82 | |
3 | 739 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 25 m | 32.11 | |
4 | 270 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 25 m | 32.24 | |
5 | 649 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 25 m | 32.26 | |
6 | 294 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 32.36 | |
7 | 495 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 25 m | 32.38 | |
8 | 347 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 25 m | 32.94 | |
9 | 150 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 33.13 | |
10 | 122 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 33.31 | |
11 | 434 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 33.53 | |
12 | 379 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 25 m | 33.65 | |
13 | 735 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 25 m | 33.73 | |
14 | 202 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 25 m | 33.78 | |
15 | 147 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 33.81 | |
16 | 128 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 33.87 | |
17 | 443 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 25 m | 33.88 | |
18 | 659 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 25 m | 33.91 | |
19 | 620 | Harpøth Julia | 2002 | VIBORG | 0208AX | 25 m | 33.96 | |
20 | 259 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 25 m | 34.00 | |
21 | 530 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 25 m | 34.00 | |
22 | 590 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 34.05 | |
23 | 354 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 34.28 | |
24 | 355 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 25 m | 34.29 | |
25 | 182 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 25 m | 34.38 | |
26 | 392 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 25 m | 34.49 | |
27 | 514 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 34.49 | |
28 | 750 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 25 m | 34.55 | |
29 | 573 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 25 m | 34.65 | |
30 | 676 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 34.71 | |
31 | 152 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 25 m | 34.87 | |
32 | 684 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 25 m | 34.87 | |
33 | 603 | Volke Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0228BC | 25 m | 34.88 | |
34 | 283 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 25 m | 34.89 | |
35 | 733 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 25 m | 35.05 | |
36 | 605 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 25 m | 35.08 | |
37 | 248 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | ERRITSØ | 0426AT | 25 m | 35.14 | |
38 | 591 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 25 m | 35.14 | |
39 | 706 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 25 m | 35.19 | |
40 | 325 | Andersson Johanne A | 2003 | H2Odense | 0302AD | 25 m | 35.22 | |
41 | 476 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 25 m | 35.25 | |
42 | 217 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 25 m | 35.43 | |
43 | 135 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 25 m | 35.49 | |
44 | 286 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 35.54 | |
45 | 296 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 35.64 | |
46 | 224 | Hougaard Maiken | 2002 | AGF | 0282AM | 25 m | 35.69 | |
47 | 455 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 25 m | 35.69 | |
48 | 262 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 25 m | 35.72 | |
49 | 346 | Schmidt Mira Emilie | 2003 | HADERSLEV | 0394AY | 25 m | 35.72 | |
50 | 289 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 35.79 | |
51 | 419 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 35.79 | |
52 | 726 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 25 m | 35.79 | |
53 | 183 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 25 m | 35.95 | |
54 | 508 | Kjærgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 35.96 | |
55 | 351 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 25 m | 36.08 | |
56 | 415 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 25 m | 36.10 | |
57 | 376 | Buck Maja | 2004 | HOLBÆK | 0456AP | 25 m | 36.11 | |
58 | 478 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 25 m | 36.12 | |
59 | 531 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 36.17 | |
60 | 413 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 25 m | 36.34 | |
61 | 120 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 25 m | 36.37 | |
62 | 654 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 25 m | 36.42 | |
63 | 459 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 25 m | 36.43 | |
64 | 318 | Østergaard Mathilde | 2004 | GRINDSTED | 0484AE | 25 m | 36.58 | |
65 | 724 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 25 m | 36.59 | |
66 | 634 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 25 m | 36.61 | |
67 | 164 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 25 m | 36.80 | |
68 | 653 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | 36.84 | |
69 | 187 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 25 m | 36.88 | |
70 | 675 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 25 m | 37.07 | |
71 | 666 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 25 m | 37.50 | |
72 | 126 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 25 m | 37.58 | |
73 | 317 | Kruse Freja | 2004 | GRINDSTED | 0434AW | 25 m | 38.06 | |
74 | 367 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | 38.51 | |
75 | 500 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 25 m | 38.87 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 39, 100m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 2017-10-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 729 | Skrydstrup Aksel | 2001 | SKOVBAKKEN | 0155AH | 25 m | 1:02.48 | |
2 | 728 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 25 m | 1:04.09 | |
3 | 404 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 1:04.45 | |
4 | 646 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 25 m | 1:04.54 | |
5 | 597 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 1:04.61 | |
6 | 155 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 25 m | 1:05.20 | |
7 | 747 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 25 m | 1:05.81 | |
8 | 405 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 25 m | 1:05.83 | |
9 | 330 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 25 m | 1:05.91 | |
10 | 387 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 1:06.23 | |
11 | 754 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 25 m | 1:06.64 | |
12 | 708 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 25 m | 1:06.98 | |
13 | 498 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 25 m | 1:07.03 | |
14 | 223 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 25 m | 1:07.11 | |
15 | 305 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 1:07.27 | |
16 | 314 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 1:07.41 | |
17 | 477 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 25 m | 1:07.43 | |
18 | 710 | Leth Anton | 2002 | VEJLE | 0281AP | 25 m | 1:07.69 | |
19 | 493 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 1:08.05 | |
20 | 705 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 25 m | 1:08.11 | |
21 | 580 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 25 m | 1:08.61 | |
22 | 693 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 25 m | 1:08.61 | |
23 | 745 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 25 m | 1:08.84 | |
24 | 205 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 25 m | 1:08.90 | |
25 | 146 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 1:08.99 | |
26 | 677 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 1:09.13 | |
27 | 234 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 25 m | 1:09.14 | |
28 | 227 | Krohn Casper | 2001 | AGF | 0119AM | 25 m | 1:09.16 | |
29 | 161 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 1:09.21 | |
30 | 494 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 25 m | 1:09.24 | |
31 | 186 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 25 m | 1:09.47 | |
32 | 519 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 25 m | 1:09.49 | |
33 | 335 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 25 m | 1:09.63 | |
34 | 685 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 25 m | 1:09.90 | |
35 | 578 | Thomsen Hans Christian L. | 2001 | SØNDERBORG | 0133AN | 25 m | 1:10.17 | |
36 | 398 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 25 m | 1:10.44 | |
37 | 699 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 25 m | 1:10.98 | |
38 | 365 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 1:11.00 | |
39 | 607 | Hovmark Christian | 2001 | THISTED | 0155AF | 25 m | 1:11.01 | |
40 | 352 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 25 m | 1:11.30 | |
41 | 673 | Storgaard Anders Bredal | 2002 | SVENDBORG | 0227AD | 25 m | 1:11.32 | |
42 | 575 | Hymøller Peter | 2001 | SØNDERBORG | 0151AH | 25 m | 1:11.33 | |
43 | 755 | Lund Mads | 2002 | HOLSTEBRO | 0253AO | 25 m | 1:11.35 | |
44 | 390 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 1:11.41 | |
45 | 488 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 25 m | 1:11.55 | |
46 | 628 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 1:11.58 | |
47 | 279 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 25 m | 1:11.60 | |
48 | 154 | Kruse Villads | 2003 | ALLERØD | 0371AI | 25 m | 1:11.89 | |
49 | 462 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 25 m | 1:11.96 | |
50 | 377 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 25 m | 1:11.97 | |
51 | 273 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 1:12.18 | |
52 | 548 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 1:12.29 | |
53 | 711 | Nguyen Kim Doan | 2003 | VEJLE | 0381AH | 25 m | 1:12.42 | |
54 | 737 | Sloth William | 2003 | LYSENG | 0367AJ | 25 m | 1:12.68 | |
55 | 698 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 25 m | 1:13.00 | |
56 | 466 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 25 m | 1:13.32 | |
57 | 715 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 25 m | 1:13.74 | |
58 | 561 | Hjerrild-Jensen Gustav | 2003 | NORD | 0311AQ | 25 m | 1:13.75 | |
59 | 362 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 25 m | 1:13.99 | |
60 | 738 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 25 m | 1:14.00 | |
61 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 1:14.03 | |
62 | 671 | Svendsen Zacharias H. | 2002 | RØDDING | 0209AT | 25 m | 1:14.16 | |
63 | 410 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 25 m | 1:14.29 | |
64 | 469 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 25 m | 1:14.31 | |
65 | 247 | Refsgaard Jesse | 2003 | DRAGSHOLM | 0365AQ | 25 m | 1:14.32 | |
66 | 328 | Clausen Casper Bang | 2003 | H2Odense | 0391AJ | 25 m | 1:14.45 | |
67 | 389 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 1:14.63 | |
68 | 475 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 1:14.64 | |
69 | 467 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 25 m | 1:14.67 | |
70 | 192 | Snekkersten Jakob Bjerg | 2003 | HELSINGØR | 0345AP | 25 m | 1:14.86 | |
71 | 672 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 1:14.92 | |
72 | 156 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GREVE | 0367AC | 25 m | 1:15.04 | |
73 | 689 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 1:15.17 | |
74 | 502 | Mølgaard Mikkel | 2003 | SILKEBORG | 0333AQ | 25 m | 1:15.40 | |
75 | 537 | Hartig-Larsen Gustav | 2003 | KORSØR | 0379AN | 25 m | 1:15.45 | |
76 | 123 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 25 m | 1:15.50 | |
77 | 736 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | LYSENG | 0329AG | 25 m | 1:16.05 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 40, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 288 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 25 m | 54.83 | |
2 | 160 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 54.92 | |
3 | 196 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 0298AA | 25 m | 55.71 | |
4 | 559 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 56.76 | |
5 | 712 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 25 m | 57.08 | |
6 | 442 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 57.54 | |
7 | 268 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 25 m | 57.58 | |
8 | 327 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 25 m | 57.64 | |
9 | 598 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 58.00 | |
10 | 616 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 58.21 | |
11 | 424 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 58.48 | |
12 | 194 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 25 m | 58.51 | |
13 | 285 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 58.65 | |
14 | 618 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 58.75 | |
15 | 555 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 58.80 | |
16 | 198 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 58.87 | |
17 | 190 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 58.88 | |
18 | 641 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 58.90 | |
19 | 544 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 58.91 | |
20 | 150 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 58.92 | |
21 | 193 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 25 m | 59.04 | |
22 | 495 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 25 m | 59.05 | |
23 | 313 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 25 m | 59.23 | |
24 | 482 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 25 m | 59.32 | |
25 | 668 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 59.33 | |
26 | 363 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 59.37 | |
27 | 124 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 25 m | 59.40 | |
28 | 347 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 25 m | 59.41 | |
29 | 681 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 59.45 | |
30 | 197 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 59.48 | |
31 | 679 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 59.48 | |
32 | 530 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 25 m | 59.54 | |
33 | 696 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 25 m | 59.62 | |
34 | 514 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 59.78 | |
35 | 151 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 59.95 | |
36 | 676 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 59.95 | |
37 | 434 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 59.97 | |
38 | 431 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 1:00.09 | |
39 | 244 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 25 m | 1:00.12 | |
40 | 261 | Christensen Cecilie | 2002 | ESBJERG | 0208AV | 25 m | 1:00.34 | |
41 | 731 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 1:00.37 | |
42 | 184 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 25 m | 1:00.45 | |
43 | 392 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 25 m | 1:00.46 | |
44 | 241 | Jensen Louise | 2003 | DELTA | 0322AZ | 25 m | 1:00.51 | |
45 | 650 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 25 m | 1:00.51 | |
46 | 753 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 25 m | 1:00.52 | |
47 | 550 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 1:00.63 | |
48 | 678 | Neergaard Thippe De | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 25 m | 1:00.64 | |
49 | 541 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 1:00.69 | |
50 | 604 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 25 m | 1:00.76 | |
51 | 127 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 25 m | 1:00.92 | |
52 | 366 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | HERNING | 0336AW | 25 m | 1:00.93 | |
53 | 303 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 1:00.95 | |
54 | 153 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 25 m | 1:01.04 | |
55 | 412 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 25 m | 1:01.24 | |
56 | 605 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 25 m | 1:01.25 | |
57 | 394 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 1:01.33 | |
58 | 617 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 1:01.36 | |
59 | 264 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 25 m | 1:01.37 | |
60 | 334 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 25 m | 1:01.61 | |
61 | 229 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 25 m | 1:01.63 | |
62 | 492 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 25 m | 1:01.73 | |
63 | 727 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 25 m | 1:01.78 | |
64 | 290 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 1:01.82 | |
65 | 301 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 1:01.88 | |
66 | 445 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 25 m | 1:01.90 | |
67 | 453 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 1:01.90 | |
68 | 656 | Romanski Freja | 2003 | PINGVINEN | 0308AI | 25 m | 1:01.94 | |
69 | 422 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 25 m | 1:01.97 | |
70 | 661 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 25 m | 1:02.01 | |
71 | 159 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 25 m | 1:02.05 | |
72 | 420 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 25 m | 1:02.27 | |
73 | 152 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 25 m | 1:02.33 | |
74 | 369 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 25 m | 1:02.39 | |
75 | 343 | Hansen Pernille Thastrup | 2003 | HADERSLEV | 0374BD | 25 m | 1:02.45 | |
76 | 546 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 1:02.46 | |
77 | 219 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 25 m | 1:02.48 | |
78 | 386 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 1:02.58 | |
79 | 682 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 25 m | 1:02.66 | |
80 | 401 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 25 m | 1:02.67 | |
81 | 435 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 1:02.68 | |
82 | 147 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 1:02.72 | |
83 | 485 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 25 m | 1:02.87 | |
84 | 262 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 25 m | 1:02.88 | |
85 | 242 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 25 m | 1:03.01 | |
86 | 385 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 1:03.05 | |
87 | 378 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | 1:03.51 | |
88 | 655 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 25 m | 1:03.52 | |
89 | 542 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 1:03.68 | |
90 | 536 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 25 m | 1:03.73 | |
91 | 510 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 1:03.86 | |
92 | 439 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 25 m | 1:03.99 | |
93 | 680 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 1:04.58 | |
94 | 339 | Skovmand Anna | 2003 | H2Odense | 0344AV | 25 m | 1:04.62 | |
95 | 269 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 25 m | 1:04.63 | |
96 | 275 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 25 m | 1:04.81 | |
97 | 272 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 25 m | 1:05.05 | |
98 | 596 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 25 m | 1:05.06 | |
99 | 329 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 25 m | 1:05.23 | |
100 | 603 | Volke Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0228BC | 25 m | 1:05.31 | |
101 | 674 | Roskær Elisabeth | 2004 | VAT CPH-MK | 0464AC | 25 m | 1:05.50 | |
102 | 503 | Nedergaard Pernille | 2004 | SILKEBORG | 0414AU | 25 m | 1:08.39 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 41, 400m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 523 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 3:55.29 | |
2 | 734 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 25 m | 3:55.52 | |
3 | 331 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 25 m | 3:59.53 | |
4 | 463 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 25 m | 3:59.67 | |
5 | 554 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 4:01.27 | |
6 | 703 | Holme Magnus Dyg | 2002 | VEJLE | 0205AG | 25 m | 4:01.85 | |
7 | 119 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 25 m | 4:01.93 | |
8 | 490 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 4:03.31 | |
9 | 375 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 4:03.73 | |
10 | 292 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 4:04.15 | |
11 | 756 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | 4:05.58 | |
12 | 374 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 4:05.96 | |
13 | 714 | Ravn Philip Andersen | 2002 | VEJLE | 0241AL | 25 m | 4:06.00 | |
14 | 464 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 4:06.18 | |
15 | 132 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 25 m | 4:06.55 | |
16 | 185 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 25 m | 4:07.03 | |
17 | 716 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 25 m | 4:07.05 | |
18 | 284 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 4:07.53 | |
19 | 148 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 25 m | 4:07.76 | |
20 | 221 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 25 m | 4:07.76 | |
21 | 629 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | SKIVE | 0177AO | 25 m | 4:09.40 | |
22 | 299 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 25 m | 4:10.05 | |
23 | 380 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 25 m | 4:10.12 | |
24 | 210 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 4:10.90 | |
25 | 245 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 25 m | 4:11.20 | |
26 | 647 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 25 m | 4:11.37 | |
27 | 692 | Bjørn Alexander L. | 2003 | VEJLE | 0389AH | 25 m | 4:11.77 | |
28 | 547 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 4:11.93 | |
29 | 687 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 4:12.60 | |
30 | 474 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 25 m | 4:12.62 | |
31 | 207 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 4:12.82 | |
32 | 134 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 4:14.05 | |
33 | 204 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 4:14.78 | |
34 | 540 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 4:14.78 | |
35 | 471 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 25 m | 4:16.08 | |
36 | 589 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 4:16.57 | |
37 | 142 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 4:16.73 | |
38 | 581 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 25 m | 4:16.97 | |
39 | 640 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 25 m | 4:17.57 | |
40 | 414 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 4:18.77 | |
41 | 526 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 4:19.21 | |
42 | 348 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 4:20.56 | |
43 | 125 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 4:21.87 | |
44 | 582 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 4:22.00 | |
45 | 129 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 4:25.04 | |
46 | 695 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 25 m | 4:25.24 | |
47 | 326 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 25 m | 4:25.55 | |
48 | 228 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 25 m | 4:26.21 | |
49 | 738 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 25 m | 4:26.71 | |
50 | 465 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 25 m | 4:26.86 | |
51 | 558 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 4:26.92 | |
52 | 663 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 4:27.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Løb 42, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 8:59.37 | |
2 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 9:02.11 | |
3 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 25 m | 9:02.15 | |
4 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 9:06.57 | |
5 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 9:11.08 | |
6 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 9:13.44 | |
7 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 25 m | 9:20.52 | |
8 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 9:22.40 | |
9 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 9:22.59 | |
10 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 9:26.54 | |
11 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 9:26.91 | |
12 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 9:27.07 | |
13 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 25 m | 9:27.44 | |
14 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 9:29.24 | |
15 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 25 m | 9:29.82 | |
16 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 9:30.11 | |
17 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 25 m | 9:30.40 | |
18 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 25 m | 9:30.84 | |
19 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 25 m | 9:31.28 | |
20 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 25 m | 9:31.57 | |
21 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 9:32.61 | |
22 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 9:34.40 | EFT |
23 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 9:35.40 | |
24 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 9:35.92 | |
25 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 9:36.25 | |
26 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 9:39.50 | |
27 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 9:39.87 | |
28 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 9:40.65 | |
29 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 25 m | 9:41.38 | |
30 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 9:47.82 | |
31 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 25 m | 9:48.61 | |
32 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 9:52.09 | |
33 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 25 m | 9:54.01 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Løb 42, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 8:59.37 | |
2 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 25 m | 9:02.11 | |
3 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 25 m | 9:02.15 | |
4 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 25 m | 9:06.57 | |
5 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 9:11.08 | |
6 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 9:13.44 | |
7 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 25 m | 9:20.52 | |
8 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 9:22.40 | |
9 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 9:22.59 | |
10 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 9:26.54 | |
11 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 9:26.91 | |
12 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 9:27.07 | |
13 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 25 m | 9:27.44 | |
14 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 9:29.24 | |
15 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 25 m | 9:29.82 | |
16 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 9:30.11 | |
17 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 25 m | 9:30.40 | |
18 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 25 m | 9:30.84 | |
19 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 25 m | 9:31.28 | |
20 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 25 m | 9:31.57 | |
21 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 9:32.61 | |
22 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 9:34.40 | EFT |
23 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 9:35.40 | |
24 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 9:35.92 | |
25 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 9:36.25 | |
26 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 9:39.50 | |
27 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 9:39.87 | |
28 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 25 m | 9:40.65 | |
29 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 25 m | 9:41.38 | |
30 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 9:47.82 | |
31 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 25 m | 9:48.61 | |
32 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 9:52.09 | |
33 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 25 m | 9:54.01 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 2016-12-18 |
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 2016-04-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 350 | Herlev Herrer | 2001 | HERLEV | 25 m | 3:29.79 | ||
2 | 282 | Gentofte Herrer 1 | 2001 | GENTOFTE | 25 m | 3:31.48 | ||
3 | 539 | Kvik Herrer | 2001 | KVIK | 25 m | 3:31.55 | ||
4 | 306 | Gsc Drenge | 2001 | GLADSAXE | 25 m | 3:32.40 | ||
5 | 175 | Sigma Drenge A | 2001 | SIGMA | 25 m | 3:36.10 | ||
6 | 521 | Søllerød Herrer | 2001 | SØLLERØD | 25 m | 3:37.00 | ||
7 | 236 | Agf Young Guns | 2001 | AGF | 25 m | 3:37.85 | ||
8 | 717 | Esv Drenge 1 | 2001 | VEJLE | 25 m | 3:38.03 | ||
9 | 638 | Aalborg Herrer | 2001 | AALBORG | 25 m | 3:38.05 | ||
10 | 203 | Hovedstadens Herrer | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 3:39.29 | ||
11 | 585 | Triton Herrer 1 | 2001 | TRITON B | 25 m | 3:40.00 | ||
12 | 373 | Holbæk Herre | 2001 | HOLBÆK | 25 m | 3:40.44 | ||
13 | 321 | H2Odense 1 | 2001 | H2Odense | 25 m | 3:40.65 | ||
14 | 512 | Stv Herrer | 2001 | SLAGELSE | 25 m | 3:40.70 | ||
15 | 255 | Esbjerg 1 | 2001 | ESBJERG | 25 m | 3:41.11 | ||
16 | 460 | Lyngby Herrer | 2001 | LYNGBY | 25 m | 3:41.40 | ||
17 | 382 | Horsens Drenge 1 | 2001 | HORSENS | 25 m | 3:42.15 | ||
18 | 722 | Drenge Aarhus Swim | 2001 | AAS | 25 m | 3:42.18 | ||
19 | 430 | Køge Herrer | 2001 | KØGE | 25 m | 3:42.24 | ||
20 | 752 | Hsc Herrer | 2003 | HOLSTEBRO | 25 m | 3:42.26 | ||
21 | 565 | S68 - Drenge | 2001 | S 68 | 25 m | 3:42.50 | ||
22 | 740 | Hs Red Stags | 2001 | HØRSHOLM | 25 m | 3:42.54 | ||
23 | 718 | Esv Drenge 2 | 2001 | VEJLE | 25 m | 3:43.95 | ||
24 | 180 | Helsingør Herrer | 2001 | HELSINGØR | 25 m | 3:44.07 | ||
25 | 176 | Sigma Drenge B | 2001 | SIGMA | 25 m | 3:45.30 | ||
26 | 505 | Ssk Herrer Silkeborg | 2001 | SILKEBORG | 25 m | 3:45.42 | ||
27 | 577 | Sønderborg Junior | 2001 | SØNDERBORG | 25 m | 3:47.50 | ||
28 | 237 | Agf Young Guns 2 | 2001 | AGF | 25 m | 3:47.56 | ||
29 | 177 | Vg17 Herrer | 2002 | VG17 | 25 m | 3:48.13 | ||
30 | 669 | Farum Drenge | 2001 | FARUM | 25 m | 3:50.13 | ||
31 | 719 | Esv Drenge 3 | 2001 | VEJLE | 25 m | 3:52.67 | ||
32 | 408 | Hvidovre Drenge | 2002 | HVIDOVRE | 25 m | 3:59.00 | ||
33 | 257 | Esbjerg 2 | 2001 | ESBJERG | 25 m | 3:59.23 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Løb 44, 4X100m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 2017-11-05 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 538 | Kvik Damer | 2002 | KVIK | 25 m | 4:12.34 | ||
2 | 281 | Gentofte Damer 1 | 2002 | GENTOFTE | 25 m | 4:14.21 | ||
3 | 173 | Sigma Piger A | 2002 | SIGMA | 25 m | 4:17.51 | ||
4 | 349 | Herlev Damer | 2002 | HERLEV | 25 m | 4:18.79 | ||
5 | 312 | Gsc Piger | 2002 | GLADSAXE | 25 m | 4:20.30 | ||
6 | 583 | Triton Damer 1 | 2002 | TRITON B | 25 m | 4:20.34 | ||
7 | 174 | Sigma Piger B | 2002 | SIGMA | 25 m | 4:20.88 | ||
8 | 178 | Helsingør Damer 1 | 2002 | HELSINGØR | 25 m | 4:21.55 | ||
9 | 449 | Lyngby Damer 1 | 2002 | LYNGBY | 25 m | 4:22.30 | ||
10 | 195 | Hovedstadens Damer | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 4:23.01 | ||
11 | 254 | Esbjerg 1 | 2002 | ESBJERG | 25 m | 4:23.02 | ||
12 | 636 | Aalborg Damer 1 | 2002 | AALBORG | 25 m | 4:23.21 | ||
13 | 613 | Vat 1 Piger | 2002 | VAT CPH | 25 m | 4:25.73 | ||
14 | 320 | H2Odense 1 | 2002 | H2Odense | 25 m | 4:25.78 | ||
15 | 230 | Agf Piger 1 | 2002 | AGF | 25 m | 4:26.56 | ||
16 | 614 | Vs Damer 1 | 2002 | VIBORG | 25 m | 4:27.52 | ||
17 | 383 | Horsens Piger 1 | 2002 | HORSENS | 25 m | 4:28.61 | ||
18 | 749 | Hsc Damer | 2002 | HOLSTEBRO | 25 m | 4:29.79 | ||
19 | 723 | Piger Aarhus Swim | 2002 | AAS | 25 m | 4:29.97 | ||
20 | 447 | Kolding Piger Kolding | 2003 | KOLDING | 25 m | 4:31.63 | ||
21 | 171 | A6 Piger | 2003 | A6 | 25 m | 4:31.85 | ||
22 | 426 | Køge Damer 1 | 2003 | KØGE | 25 m | 4:32.24 | ||
23 | 231 | Agf Piger 2 | 2002 | AGF | 25 m | 4:33.34 | ||
24 | 256 | Esbjerg 2 | 2002 | ESBJERG | 25 m | 4:34.42 | ||
25 | 522 | Søllerød Piger | 2002 | SØLLERØD | 25 m | 4:35.00 | ||
26 | 670 | Farum Piger | 2002 | FARUM | 25 m | 4:35.55 | ||
27 | 637 | Aalborg Damer 2 | 2002 | AALBORG | 25 m | 4:35.56 | ||
28 | 457 | Lyngby Damer 2 | 2002 | LYNGBY | 25 m | 4:36.10 | ||
29 | 504 | Ssk Damer Silkeborg | 2003 | SILKEBORG | 25 m | 4:36.23 | ||
30 | 720 | Esv Piger 1 | 2002 | VEJLE | 25 m | 4:36.30 | ||
31 | 172 | Gti Piger | 2002 | GTI | 25 m | 4:36.47 | ||
32 | 721 | Esv Piger 2 | 2002 | VEJLE | 25 m | 4:37.08 | ||
33 | 421 | Piger 1 Kalundborg | 2002 | KALUNDBORG | 25 m | 4:37.11 | ||
34 | 179 | Helsingør Damer 2 | 2002 | HELSINGØR | 25 m | 4:37.98 | ||
35 | 584 | Triton Damer 2 | 2002 | TRITON B | 25 m | 4:39.86 | ||
36 | 741 | Delta Devels | 2003 | DELTA | 25 m | 4:42.00 | ||
37 | 744 | Haderslev Piger | 2002 | HADERSLEV | 25 m | 4:42.00 | ||
38 | 625 | Vs Damer 2 | 2003 | VIBORG | 25 m | 4:42.81 | ||
39 | 407 | Hvidovre Damer | 2003 | HVIDOVRE | 25 m | 4:43.00 | ||
40 | 602 | Neptun Piger | 2004 | ST-NEPTUN | 25 m | 4:47.83 | ||
41 | 428 | Køge Damer 2 | 2003 | KØGE | 25 m | 4:43.62 | RES | |
42 | 322 | H2Odense 2 | 2002 | H2Odense | 25 m | 4:43.96 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |