Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:10.18 |
731 |
2 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
2:10.05 |
198 |
3 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:09.65 |
641 |
4 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
2:09.09 |
690 |
5 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:09.34 |
431 |
6 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
2:09.74 |
424 |
7 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:10.07 |
313 |
8 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:10.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
2:08.55 |
268 |
2 |
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
ESBJERG |
|
25m |
2:08.36 |
327 |
3 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
25m |
2:07.64 |
606 |
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
2:07.41 |
124 |
5 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
2:07.43 |
681 |
6 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:07.93 |
555 |
7 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
2:08.55 |
679 |
8 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:08.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:06.73 |
612 |
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:06.04 |
442 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
2:04.61 |
288 |
4 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:02.00 |
712 |
5 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
VEJLE |
|
25m |
2:03.80 |
196 |
6 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:04.79 |
598 |
7 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
2:06.41 |
150 |
8 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:07.21 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|