Startliste for Vest junior/senior, kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
25m |
2:16.30 |
346 |
2 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:14.87 |
72 |
3 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
H2Odense |
|
25m |
2:14.28 |
11 |
4 |
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
ODDER |
|
25m |
2:13.19 |
336 |
5 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
LYSENG |
|
25m |
2:14.07 |
402 |
6 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
2:14.62 |
49 |
7 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
25m |
2:15.48 |
57 |
8 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
25m |
2:16.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
25m |
2:12.02 |
293 |
2 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
25m |
2:07.55 |
190 |
3 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
2:05.69 |
370 |
4 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:04.43 |
119 |
5 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
AGF |
|
25m |
2:04.44 |
92 |
6 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
25m |
2:06.51 |
81 |
7 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
25m |
2:10.33 |
418 |
8 |
Morten Baxter |
1996 |
9683AK |
ERRITSØ |
|
25m |
2:13.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|