Program för Sportringen Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
Sportringen Swim Meet |
|
Utskriftsdatum |
20 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
20:19 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 april 2018 |
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar |
Finaler (9) |
Beräknad start 11:05 |
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
170 |
2 |
David Elfvin |
2002 |
AI2102 |
SK RAN |
|
50m |
2:56.76 |
109 |
3 |
Anton Witzell |
2004 |
AC4904 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:45.23 |
289 |
4 |
Viktor Hansson |
2002 |
AY3302 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:35.41 |
199 |
5 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:37.97 |
231 |
6 |
Neo Palenmark |
2003 |
AQ6303 |
SK TRITON |
|
25m |
2:48.83 |
306 |
7 |
Hugo Härjesten |
2004 |
AV0504 |
RINGSJÖ SK |
|
50m |
3:17.41 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
1 |
Chengyue Li |
2004 |
AR1704 |
SK RAN |
|
50m |
2:30.51 |
245 |
2 |
Isaac Barrett |
2005 |
AK6305 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:29.24 |
18 |
3 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
2:26.87 |
133 |
4 |
Aram Kazarian |
2005 |
AQ1305 |
MKK |
|
50m |
2:23.66 |
154 |
5 |
Ludvig Romare |
2004 |
AA2704 |
MKK |
|
50m |
2:26.40 |
216 |
6 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:27.30 |
297 |
7 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
AG1505 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:29.70 |
224 |
8 |
Victor Borg |
2005 |
AB3105 |
SK TRITON |
|
50m |
2:33.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
17 |
1 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
RINGSJÖ SK |
|
50m |
2:23.13 |
20 |
2 |
Kevin Liang |
2002 |
0215AI |
ISHØJ |
|
25m |
2:20.72 |
251 |
3 |
Petter Jörud |
2003 |
AN9903 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:19.12 |
264 |
4 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:16.34 |
233 |
5 |
Noel Persson |
2002 |
AG2702 |
SK TRITON |
|
50m |
2:16.88 |
246 |
6 |
Gustav Conradsen |
2003 |
AK6903 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:19.35 |
172 |
7 |
Albert Gudermanis |
2000 |
AY6100 |
SK RAN |
|
50m |
2:21.27 |
166 |
8 |
Arvid Axelsson |
2003 |
AN5303 |
SK RAN |
|
50m |
2:23.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
1 |
Axel Thelin |
2002 |
AW4902 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:16.22 |
108 |
2 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:12.95 |
118 |
3 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
50m |
2:12.19 |
123 |
4 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
50m |
2:11.90 |
28 |
5 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:12.07 |
10 |
6 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
AM0501 |
SK TRITON |
|
25m |
2:12.50 |
168 |
7 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
50m |
2:14.23 |
124 |
8 |
Carl Ewertz |
2002 |
AP9102 |
MKK |
|
50m |
2:16.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:11.30 |
100 |
2 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:10.71 |
248 |
3 |
Viktor Hansson |
2003 |
AM7103 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:10.16 |
138 |
4 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
50m |
2:09.13 |
196 |
5 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:09.41 |
201 |
6 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:10.28 |
101 |
7 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:11.04 |
272 |
8 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:11.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
126 |
1 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
50m |
2:08.11 |
73 |
2 |
André Philipsson Eriksson |
2001 |
AH1501 |
HS |
|
25m |
2:06.99 |
281 |
3 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:04.10 |
141 |
4 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
50m |
2:02.99 |
300 |
5 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:03.73 |
11 |
6 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK TRITON |
|
50m |
2:06.46 |
86 |
7 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:07.82 |
113 |
8 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
MKK |
|
50m |
2:08.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
1 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:21.41 |
92 |
2 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:15.88 |
232 |
3 |
Jonathan Palminger |
2004 |
AB6504 |
SK TRITON |
|
50m |
2:11.49 |
87 |
4 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:05.32 |
136 |
5 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
50m |
2:09.88 |
145 |
6 |
Seth Nillund |
2005 |
AA7705 |
MKK |
|
50m |
2:14.58 |
256 |
7 |
Eskil Ramäng |
2004 |
AM6104 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:17.32 |
299 |
8 |
Max Ringström |
2004 |
AA8304 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:21.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
202 |
1 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:05.12 |
75 |
2 |
David Sandström |
2002 |
AN5102 |
HS |
|
25m |
2:04.62 |
36 |
3 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:01.39 |
151 |
4 |
Elias Persson |
2002 |
AI7902 |
MKK |
|
50m |
1:57.65 |
125 |
5 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
50m |
2:00.61 |
163 |
6 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
POSEIDON |
|
25m |
2:04.49 |
261 |
7 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:05.05 |
12 |
8 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
2:09.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Sebastian Lundgren |
1999 |
AH8199 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:01.15 |
64 |
2 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
HS |
|
25m |
1:59.95 |
66 |
3 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
HS |
|
25m |
1:57.51 |
59 |
4 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
HS |
|
25m |
1:50.66 |
77 |
5 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
25m |
1:53.33 |
63 |
6 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
1:58.63 |
13 |
7 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
25m |
2:01.15 |
14 |
8 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
2:01.18 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
20 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
20:19 |
|