Startliste for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag - Stævnestart kl. 17.15
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
16:45 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Damer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 17:15 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1053 |
2 |
Amalie Kurps |
2004 |
0472BC |
ODSHERRED |
|
50m |
|
580 |
3 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
A6 |
|
50m |
3:33.80 |
809 |
4 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
50m |
3:46.10 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
830 |
1 |
Sofija Rønne |
2006 |
0688AQ |
HERLEV |
|
50m |
3:32.24 |
796 |
2 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
50m |
3:27.00 |
714 |
3 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
50m |
3:12.65 |
785 |
4 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
50m |
3:17.63 |
659 |
5 |
Josephine Hvidberg |
2006 |
0618AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:30.78 |
818 |
6 |
Luna Larsson |
2006 |
0626AS |
HERLEV |
|
50m |
3:33.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
577 |
1 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
A6 |
|
50m |
3:07.12 |
724 |
2 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
0548AI |
GLADSAXE |
|
50m |
3:04.21 |
696 |
3 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:03.00 |
811 |
4 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
50m |
3:03.72 |
735 |
5 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
3:04.73 |
775 |
6 |
Frida Gram Peters |
2007 |
0712AC |
HELSINGE |
|
50m |
3:09.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
865 |
1 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
50m |
2:57.45 |
1014 |
2 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
50m |
2:56.57 |
744 |
3 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:53.75 |
751 |
4 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:54.57 |
664 |
5 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
50m |
2:57.12 |
867 |
6 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
3:02.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
868 |
1 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
50m |
2:52.35 |
615 |
2 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
0372AQ |
FR.SUND |
|
50m |
2:50.50 |
849 |
3 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
50m |
2:48.19 |
606 |
4 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
50m |
2:48.77 |
679 |
5 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:50.79 |
719 |
6 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:52.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
898 |
1 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:47.46 |
890 |
2 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
2:45.32 |
1001 |
3 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
50m |
2:43.97 |
600 |
4 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
2:45.10 |
677 |
5 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.15 |
731 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:47.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
750 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:41.68 |
1050 |
2 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
2:40.98 |
937 |
3 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:40.17 |
1044 |
4 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
50m |
2:40.24 |
931 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:41.14 |
835 |
6 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
50m |
2:42.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
901 |
1 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:39.50 |
638 |
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.93 |
710 |
3 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.58 |
836 |
4 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
2:33.66 |
655 |
5 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:35.62 |
683 |
6 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:40.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:45 |
|