Startliste for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:44 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (16) |
Vejledende starttid 10:35 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1042 |
2 |
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
0708AL |
VORDINGB |
|
50m |
2:05.00 |
820 |
3 |
Siri Lauth |
2007 |
0748AR |
HERLEV |
|
50m |
1:56.11 |
1040 |
4 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
50m |
2:05.00 |
884 |
5 |
Freja Katrine Raunholt |
2006 |
0692AP |
NÆSTVED |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
571 |
1 |
Mille Frydenlund Hansen |
2008 |
0878AC |
A6 |
|
50m |
1:48.01 |
707 |
2 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:47.32 |
807 |
3 |
Helena Honore |
2007 |
0788AQ |
HERLEV |
|
50m |
1:46.74 |
656 |
4 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:47.10 |
686 |
5 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:47.93 |
850 |
6 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
50m |
1:49.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
650 |
1 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:46.53 |
708 |
2 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:45.42 |
585 |
3 |
Camille Hedvig Miolane |
2007 |
0768AI |
A6 |
|
50m |
1:44.40 |
837 |
4 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
50m |
1:44.78 |
558 |
5 |
Line L. Antvorskov |
2007 |
0734AA |
A6 |
|
50m |
1:45.53 |
561 |
6 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
A6 |
|
50m |
1:46.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1043 |
1 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
50m |
1:41.52 |
653 |
2 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:41.00 |
953 |
3 |
Marie Storch |
2006 |
0698AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:36.24 |
636 |
4 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:38.94 |
634 |
5 |
Johanna Illum Boesen |
2007 |
0734AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:41.29 |
678 |
6 |
Alisa Marchenko |
2006 |
0618AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:43.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
976 |
1 |
Elisabeth Tobel Nielsen |
2007 |
0782AG |
SLAGELSE |
|
50m |
1:34.96 |
843 |
2 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
50m |
1:32.79 |
862 |
3 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
50m |
1:31.96 |
918 |
4 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:32.01 |
969 |
5 |
Sigrid B. Kristensen |
2004 |
0408AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
1:33.74 |
663 |
6 |
Roos Klep |
2007 |
0732AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:35.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
876 |
1 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
50m |
1:31.29 |
658 |
2 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:30.30 |
770 |
3 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
50m |
1:29.50 |
570 |
4 |
K-Lee Hansen |
2007 |
0756AE |
A6 |
|
50m |
1:29.95 |
580 |
5 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
A6 |
|
50m |
1:30.74 |
563 |
6 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
A6 |
|
50m |
1:31.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
873 |
1 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
50m |
1:28.91 |
912 |
2 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:28.39 |
726 |
3 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:27.48 |
825 |
4 |
Asta Lund |
2006 |
0658AD |
HERLEV |
|
50m |
1:27.85 |
629 |
5 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:28.66 |
724 |
6 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
0548AI |
GLADSAXE |
|
50m |
1:29.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
761 |
1 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
50m |
1:26.87 |
651 |
2 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:25.51 |
877 |
3 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
50m |
1:24.72 |
814 |
4 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
50m |
1:25.39 |
776 |
5 |
Gry Therkelsen |
2004 |
0496AT |
HELSINGE |
|
50m |
1:26.78 |
991 |
6 |
Jaqueline Haack |
2006 |
0672AN |
SOLRØD |
|
50m |
1:27.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
880 |
1 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
50m |
1:24.25 |
875 |
2 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
1:23.85 |
917 |
3 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:23.50 |
829 |
4 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
50m |
1:23.50 |
665 |
5 |
Emma S. Kristensen |
2005 |
0526AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:23.97 |
845 |
6 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:24.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
606 |
1 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
50m |
1:23.23 |
766 |
2 |
Laura Jørgensen |
2004 |
0428AQ |
HELSINGE |
|
50m |
1:22.22 |
815 |
3 |
Clara Kongsfelt |
2003 |
0354AX |
HERLEV |
|
50m |
1:21.82 |
744 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:22.00 |
562 |
5 |
Matilda Colley |
2003 |
0344AG |
A6 |
|
50m |
1:23.02 |
879 |
6 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
50m |
1:23.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
890 |
1 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
1:20.56 |
903 |
2 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
1:20.07 |
938 |
3 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
1:19.65 |
586 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
1:19.93 |
735 |
5 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:20.31 |
811 |
6 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
50m |
1:21.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
679 |
1 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:19.40 |
797 |
2 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
50m |
1:18.44 |
1011 |
3 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
1:18.33 |
961 |
4 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
SLAGELSE |
|
50m |
1:18.41 |
960 |
5 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
1:19.13 |
719 |
6 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:19.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
865 |
1 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
50m |
1:18.22 |
564 |
2 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
A6 |
|
50m |
1:17.50 |
705 |
3 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.87 |
993 |
4 |
Sofia Levisen |
2002 |
0258AE |
SOLRØD |
|
50m |
1:17.43 |
919 |
5 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:17.76 |
1005 |
6 |
Lærke Samsø Svenningsen |
2002 |
0206AW |
SOLRØD |
|
50m |
1:18.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
677 |
1 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.60 |
978 |
2 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
50m |
1:16.25 |
804 |
3 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
1:15.71 |
655 |
4 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:15.95 |
615 |
5 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
0372AQ |
FR.SUND |
|
50m |
1:16.41 |
748 |
6 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:16.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
638 |
1 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.29 |
600 |
2 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
1:13.55 |
626 |
3 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.62 |
582 |
4 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
0466AT |
A6 |
|
50m |
1:13.15 |
576 |
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
50m |
1:13.69 |
857 |
6 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
50m |
1:14.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
683 |
1 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.24 |
962 |
2 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.64 |
810 |
3 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
1:09.20 |
975 |
4 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.53 |
648 |
5 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.65 |
733 |
6 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:44 |
|