Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 39
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:14.44 |
240 |
3 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
1:13.94 |
299 |
4 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
50m |
1:12.50 |
225 |
5 |
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
NYBORG |
|
50m |
1:12.92 |
375 |
6 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
50m |
1:14.35 |
521 |
7 |
Daphne Sander |
2003 |
0376BF |
NORD |
|
50m |
1:17.78 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
555 |
1 |
Anna Skovmand |
2003 |
0344AV |
H2Odense |
|
50m |
1:12.19 |
221 |
2 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
1:11.87 |
310 |
3 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
50m |
1:11.61 |
379 |
4 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:11.60 |
342 |
5 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
50m |
1:11.61 |
54 |
6 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
1:11.85 |
170 |
7 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
50m |
1:11.94 |
542 |
8 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
1:12.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
0344AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:11.15 |
163 |
2 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
HORSENS |
|
50m |
1:11.02 |
208 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.84 |
8 |
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.71 |
274 |
5 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:10.73 |
15 |
6 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.91 |
468 |
7 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:11.07 |
302 |
8 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
50m |
1:11.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:10.57 |
320 |
2 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
1:10.29 |
543 |
3 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
FARUM |
|
50m |
1:10.22 |
465 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.81 |
493 |
5 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
AGF |
|
50m |
1:09.84 |
509 |
6 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
1:10.25 |
410 |
7 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
1:10.55 |
123 |
8 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:10.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
380 |
1 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:09.75 |
290 |
2 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.53 |
438 |
3 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
SLANGERUP |
|
50m |
1:09.41 |
147 |
4 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:08.77 |
215 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.11 |
350 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:09.50 |
371 |
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
1:09.57 |
231 |
8 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
1:09.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:08.13 |
258 |
2 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.54 |
523 |
3 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
50m |
1:06.56 |
166 |
4 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
1:04.40 |
114 |
5 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
HERLEV |
|
50m |
1:05.96 |
145 |
6 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
1:07.26 |
62 |
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.73 |
200 |
8 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
1:08.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
1:08.00 |
228 |
2 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
1:07.50 |
467 |
3 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.48 |
321 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
1:02.83 |
516 |
5 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
1:05.85 |
216 |
6 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.23 |
149 |
7 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:07.55 |
115 |
8 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
1:08.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.94 |
180 |
2 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:07.50 |
58 |
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.43 |
352 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
1:02.55 |
383 |
5 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
50m |
1:05.39 |
4 |
6 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.76 |
20 |
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:07.55 |
291 |
8 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:08.38 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|