Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
2:15.45 |
412 |
2 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
2:15.20 |
194 |
3 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
2:15.12 |
120 |
4 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
2:14.91 |
505 |
5 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:15.12 |
343 |
6 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
2:15.18 |
169 |
7 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
2:15.31 |
526 |
8 |
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
VEJLE |
|
50m |
2:15.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
2:14.06 |
472 |
2 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
2:13.59 |
64 |
3 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:13.12 |
228 |
4 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
2:12.45 |
319 |
5 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
2:12.93 |
549 |
6 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
2:13.40 |
402 |
7 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
50m |
2:13.82 |
392 |
8 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:14.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
2:09.63 |
399 |
2 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
50m |
2:09.30 |
48 |
3 |
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
ESBJERG |
|
50m |
2:08.86 |
245 |
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
2:08.19 |
227 |
5 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
2:08.54 |
261 |
6 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:09.20 |
203 |
7 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
2:09.59 |
164 |
8 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
2:12.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|