Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
524 |
1 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
0386AK |
VEJLE |
|
50m |
1:27.79 |
223 |
2 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
1:23.99 |
78 |
3 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HSK |
|
50m |
1:23.72 |
105 |
4 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:21.88 |
370 |
5 |
Maja Volke |
2002 |
0228BC |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:23.31 |
75 |
6 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
0266AN |
HSK |
|
50m |
1:23.78 |
74 |
7 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
0226BB |
HSK |
|
50m |
1:24.41 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:21.54 |
5 |
2 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.77 |
532 |
3 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
VEJLE |
|
50m |
1:20.52 |
345 |
4 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
50m |
1:20.06 |
507 |
5 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
1:20.32 |
214 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
1:20.60 |
432 |
7 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
50m |
1:21.45 |
43 |
8 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
50m |
1:21.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
50m |
1:19.77 |
188 |
2 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
50m |
1:19.65 |
123 |
3 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:19.59 |
16 |
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.50 |
515 |
5 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
50m |
1:19.57 |
328 |
6 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
50m |
1:19.61 |
221 |
7 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
1:19.73 |
316 |
8 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
1:19.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
487 |
1 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AGF |
|
50m |
1:19.33 |
97 |
2 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:19.06 |
92 |
3 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:18.62 |
168 |
4 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
1:18.52 |
465 |
5 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.54 |
547 |
6 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
50m |
1:18.73 |
317 |
7 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
50m |
1:19.21 |
262 |
8 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:19.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.60 |
112 |
2 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
HERLEV |
|
50m |
1:16.30 |
219 |
3 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
LYSENG |
|
50m |
1:15.68 |
256 |
4 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:13.72 |
37 |
5 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
50m |
1:15.40 |
209 |
6 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:16.16 |
344 |
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
1:16.52 |
58 |
8 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:18.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.68 |
433 |
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
1:16.22 |
350 |
3 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:15.49 |
411 |
4 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
1:13.49 |
308 |
5 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
1:14.60 |
351 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:15.76 |
111 |
7 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
50m |
1:16.45 |
377 |
8 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
1:18.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:16.67 |
204 |
2 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
50m |
1:16.21 |
315 |
3 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
1:15.48 |
51 |
4 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
1:13.32 |
143 |
5 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:14.18 |
438 |
6 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
SLANGERUP |
|
50m |
1:15.69 |
154 |
7 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:16.40 |
19 |
8 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:17.68 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|