Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
07 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
15:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:22.80 |
109 |
2 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
2:22.38 |
285 |
3 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:21.13 |
300 |
4 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:19.61 |
140 |
5 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:19.63 |
222 |
6 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
50m |
2:22.21 |
159 |
7 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:22.59 |
484 |
8 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
50m |
2:22.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
50m |
2:19.15 |
267 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:18.37 |
67 |
3 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:18.00 |
347 |
4 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
2:17.60 |
531 |
5 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
VEJLE |
|
50m |
2:17.74 |
406 |
6 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
AALBORG |
|
50m |
2:18.29 |
477 |
7 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:18.77 |
263 |
8 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:19.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:15.81 |
557 |
2 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
H2Odense |
|
50m |
2:14.86 |
61 |
3 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:14.19 |
155 |
4 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:13.28 |
318 |
5 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
2:13.43 |
471 |
6 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:14.66 |
288 |
7 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
2:15.33 |
11 |
8 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:16.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:39 |
|