Program för Citadellsim 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 62
|
Tävling |
Citadellsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
21:20 |
|
|
Arrangör |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 62, 200m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
Beräknad start 10:54 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
92 |
1 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
HS |
|
25m |
2:02.94 |
329 |
2 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
25m |
2:02.49 |
833 |
3 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:01.76 |
547 |
4 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
2:01.18 |
314 |
5 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
25m |
2:01.61 |
423 |
6 |
Richard Berg |
1998 |
AH5598 |
SK RAN |
|
25m |
2:01.97 |
126 |
7 |
Martin Wahlberg |
1999 |
AQ1999 |
HS |
|
25m |
2:02.71 |
777 |
8 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
2:03.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
542 |
1 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
25m |
2:00.34 |
485 |
2 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:59.87 |
679 |
3 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:59.28 |
840 |
4 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:59.03 |
359 |
5 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
25m |
1:59.06 |
804 |
6 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
1:59.84 |
61 |
7 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
HS |
|
25m |
1:59.95 |
615 |
8 |
Sebastian Lundgren |
1999 |
AH8199 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:01.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
507 |
1 |
Daniel Olsson-Shirazi |
1997 |
AV9197 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:58.24 |
746 |
2 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:56.46 |
673 |
3 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:54.86 |
837 |
4 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:52.82 |
794 |
5 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
1:54.43 |
278 |
6 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
25m |
1:55.19 |
795 |
7 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
1:57.33 |
382 |
8 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
MKK |
|
25m |
1:58.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
866 |
1 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:52.08 |
843 |
2 |
Rindshøj Frederik |
1999 |
9955AN |
ALLERØD |
|
50m |
1:51.25 |
867 |
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:48.03 |
811 |
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
25m |
1:43.93 |
864 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
1:48.00 |
826 |
6 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9787AB |
KVIK |
|
50m |
1:49.55 |
863 |
7 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:51.40 |
496 |
8 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:52.81 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
21:20 |
|