Program för Citadellsim 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 55
|
Tävling |
Citadellsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
21:20 |
|
|
Arrangör |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 55, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (7) |
Beräknad start 09:46 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
655 |
1 |
Lovisa Rosenström |
2005 |
BA4605 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:27.91 |
479 |
2 |
Klara Svenheim |
2005 |
AT9205 |
SKK |
|
25m |
1:25.71 |
662 |
3 |
Felicia Zander |
2004 |
BK9804 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:25.23 |
504 |
4 |
Jennifer Norlén |
2005 |
AX8405 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:24.21 |
338 |
5 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
1:24.81 |
483 |
6 |
Ella Bodell |
2005 |
AX2605 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:25.56 |
168 |
7 |
Emma Hassling |
2004 |
AD5404 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:25.87 |
192 |
8 |
Isabelle Persson-Giribaldi |
2005 |
BL1205 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:28.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
170 |
1 |
Fanny Hess |
2004 |
AD4404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:23.51 |
478 |
2 |
Emelie Sveding |
2005 |
AG8605 |
SKK |
|
25m |
1:21.83 |
513 |
3 |
Lovisa Yngvesson |
2004 |
BK5204 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:21.82 |
231 |
4 |
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:21.45 |
651 |
5 |
Frida Pekberg |
2004 |
AG0404 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:21.69 |
94 |
6 |
Emma Nilsson |
2004 |
AO8804 |
HS |
|
25m |
1:21.83 |
259 |
7 |
Julia Nilsson |
2004 |
AF7804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:22.51 |
610 |
8 |
Johanna Jönsson |
2005 |
AN5205 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:23.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
281 |
1 |
Beatrice Ask |
2005 |
AG3405 |
MKK |
|
25m |
1:21.23 |
458 |
2 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
SKK |
|
25m |
1:21.18 |
454 |
3 |
Lina Ahlström |
2005 |
AS6805 |
SKK |
|
25m |
1:20.97 |
68 |
4 |
Amanda Jälminger |
2005 |
AO9605 |
HS |
|
25m |
1:20.35 |
595 |
5 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:20.97 |
203 |
6 |
Livia Sjunnesson |
2005 |
AB8405 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:21.01 |
569 |
7 |
Alice Devinder |
2004 |
BG8604 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:21.22 |
80 |
8 |
Isabella Larsson |
2005 |
BD6405 |
HS |
|
25m |
1:21.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
333 |
1 |
Emma Ingner |
2005 |
AW3805 |
MKK |
|
25m |
1:18.97 |
762 |
2 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:18.77 |
741 |
3 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.93 |
113 |
4 |
Svea Raihle |
2004 |
AP0204 |
HS |
|
25m |
1:16.82 |
131 |
5 |
Vega Vollmer |
2005 |
AO3805 |
HS |
|
25m |
1:17.31 |
103 |
6 |
Klara Pantev |
2005 |
AO6805 |
HS |
|
25m |
1:17.95 |
53 |
7 |
Sofia Frisk |
2005 |
BD7205 |
HS |
|
25m |
1:18.81 |
406 |
8 |
Hilma Sörum |
2004 |
AX3204 |
MKK |
|
25m |
1:20.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
202 |
1 |
Tova Siversson |
2005 |
AE4805 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:15.73 |
356 |
2 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
25m |
1:15.31 |
561 |
3 |
Nelly Ahmadi |
2005 |
AX1805 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:14.94 |
388 |
4 |
Amanda Persson |
2005 |
AJ0805 |
MKK |
|
25m |
1:14.86 |
70 |
5 |
Ebba Jönsson |
2005 |
AO1605 |
HS |
|
25m |
1:14.91 |
824 |
6 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
25m |
1:15.26 |
699 |
7 |
Tindra D´aubigné |
2004 |
AQ1204 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:15.56 |
383 |
8 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
1:16.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
24 |
1 |
Julia Henriksson |
2005 |
AQ5405 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:14.45 |
550 |
2 |
Isabel Persson |
2004 |
AB3804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:14.10 |
691 |
3 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:11.93 |
86 |
4 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
25m |
1:11.49 |
559 |
5 |
Tyra Öhlin |
2004 |
AX5204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:11.50 |
640 |
6 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:12.43 |
77 |
7 |
Alva Landälv |
2005 |
AO4605 |
HS |
|
25m |
1:14.10 |
653 |
8 |
Ella Persson |
2004 |
AJ2604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:14.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Hildur Andersson |
2005 |
AO7605 |
HS |
|
25m |
1:10.55 |
39 |
2 |
Elsa Andersson |
2004 |
AO3804 |
HS |
|
25m |
1:09.30 |
163 |
3 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:08.25 |
822 |
4 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
1:07.53 |
44 |
5 |
Liv Bexell |
2005 |
BD2205 |
HS |
|
25m |
1:08.24 |
681 |
6 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:09.10 |
112 |
7 |
Nina Podric |
2004 |
BU7604 |
HS |
|
25m |
1:09.80 |
268 |
8 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:11.26 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
21:20 |
|