2018-10-20   08:28:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  21:04   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
159  Anna Markenlöv  2005  AX4805  POSEIDON    25m  2:04.91 
202  Jennifer Norlén  2005  AX8405  SK SYDSIM    25m  1:51.92 
197  Rakel Johannisson  2004  AQ2604  SK SYDSIM    25m  1:58.26 
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
171  Teodora Stankovic  2005  BJ1205  POSEIDON    25m  1:51.14 
148  Louise Hörup  2004  BN4204  POSEIDON    25m  1:46.32 
151  Alice Klasholm  2004  BS5204  POSEIDON    25m  1:43.39 
Filippa Molin  2005  AK1205  BROMÖLLA    25m  1:45.57 
Tilda Hildingsson  2004  BU2804  BROMÖLLA    25m  1:46.68 
Nova Johansson  2005  AM2405  BROMÖLLA    25m  1:51.68 
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Mira Sandberg  2004  BS8204  POSEIDON    25m  1:41.86 
209  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    25m  1:40.04 
306  Klara Harrysson  2004  AM3604  ÄNGELHOLM    25m  1:38.45 
130  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    25m  1:36.37 
99  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  1:37.02 
217  Mollie Dalengran  2004  BT1604  SK TRITON    25m  1:39.44 
149  Elin Jannasch  2005  BN1405  POSEIDON    25m  1:41.33 
179  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  1:43.04 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  Cecila Lång Rune  2005  BH4605  POSEIDON    25m  1:36.05 
77  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  1:35.22 
105  Mia Lang  2002  BO8402  MKK    25m  1:33.52 
201  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:32.20 
163  Emma Pjanic  2005  BH3605  POSEIDON    25m  1:32.37 
136  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    25m  1:33.89 
194  Lova Flemming  2004  AZ2204  SK SYDSIM    25m  1:35.33 
190  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    25m  1:36.17 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
64  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  1:31.27 
118  Nora Olsson  2005  AW9805  MKK    25m  1:30.25 
282  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  1:29.42 
329  Frida Pekberg  2004  AG0404  ÄNGELHOLM    50m  1:28.61 
80  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  1:28.75 
155  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    25m  1:30.02 
127  Anna Stenberg  2005  AA3405  MKK    25m  1:31.13 
141  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  1:31.79 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Emelie Stridh  2004  AW3404  POSEIDON    25m  1:27.66 
16  Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  1:27.00 
40  Lova Persson  2004  AD7604  SK HAJEN    25m  1:26.53 
247  Julia Stenström  2002  AO5402  SK TRITON    25m  1:26.05 
39  Olivia Pantzar  2004  AG5404  SK HAJEN    25m  1:26.50 
295  Irma Nilsson  2004  AD5204  YSTADS SS    25m  1:26.53 
153  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  1:27.09 
312  Ella Persson  2004  AJ2604  ÄNGELHOLM    25m  1:28.37 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
262  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  AW9602  VELLINGE-N    50m  1:25.74 
32  Ella Jeppsson  2003  AD0403  SK HAJEN    25m  1:25.55 
285  Julia Frederiksen  2001  AD4801  YSTADS SS    25m  1:24.24 
222  Felicia Jartelius  2001  AS6601  SK TRITON    25m  1:23.86 
160  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    25m  1:24.11 
211  Zinna Bengtsson Nimander  2005  AD1405  SK TRITON    25m  1:24.74 
165  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    25m  1:25.63 
224  Moa Järnegren  2003  BK6803  SK TRITON    25m  1:25.81 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
263  Nike Källkvist  2004  AZ5204  VELLINGE-N    25m  1:22.81 
239  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  1:22.61 
60  Tilde Röiseth  2003  AF5603  LANDSKRONA    25m  1:22.35 
277  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:21.66 
325  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIK    25m  1:21.73 
244  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  1:22.40 
330  Kristina Kulcsar  2001  AY7801  MKK    50m  1:22.64 
192  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  1:22.82 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  1:21.24 
276  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  1:20.68 
94  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    25m  1:20.34 
61  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m  1:19.46 
289  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  1:19.63 
Olivia Klint Ipsa  2005  AK0205  BROMÖLLA    25m  1:20.37 
284  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    25m  1:20.91 
314  Caisa Renström  2004  AH8404  ÄNGELHOLM    25m  1:21.53 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
215  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  1:18.79 
315  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    25m  1:18.66 
24  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    50m  1:16.94 
78  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    25m  1:15.30 
120  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:15.66 
26  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  1:17.26 
52  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    25m  1:18.77 
213  Maja Björnström  2005  AD2205  SK TRITON    25m  1:19.37 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  21:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner