2018-09-21   06:13:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
177  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  2:04.62   
323  Hansson Olivia  2003  KIVIK  AP5403  25 m  2:08.01   
85  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  2:11.08   
116  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  2:11.37   
38  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  2:12.06   
128  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  25 m  2:12.14   
Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  2:13.27   
97  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  2:13.32   
54  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  2:15.46   
10  176  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  2:15.78   
11  49  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  25 m  2:15.82   
12  208  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  2:15.93   
13  33  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  2:16.21   
14  76  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  2:17.38   
15  198  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  2:17.58   
16  11  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  2:17.71   
17  29  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  2:17.91   
18  322  Brünjes Thea  2004  KIVIK  BF3604  25 m  2:18.01   
19  325  Olsson Julia  2004  KIVIK  AL0804  25 m  2:18.56   
20  268  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  2:18.75   
21  63  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  50 m  2:19.14   
22  34  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  2:19.43   
23  32  Jeppsson Ella  2003  SK HAJEN  AD0403  25 m  2:19.50   
24  180  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  2:20.00   
25  213  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  2:20.39   
26  186  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  2:20.78   
27  214  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  2:20.83   
28  86  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  2:21.00   
29  55  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  2:21.47   
30  24  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  2:21.71   
31  201  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  2:22.27   
32  205  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  2:22.32   
33  48  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  2:22.91   
34  239  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  2:23.01   
35  65  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  2:23.25   
36  244  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  2:23.36   
37  37  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  25 m  2:23.44   
38  155  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  2:23.67   
39  305  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  2:23.88   
40  233  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  25 m  2:23.91   
41  43  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  25 m  2:24.36   
42  295  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  25 m  2:25.07   
43  310  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  25 m  2:25.09   
44  292  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  2:25.20   
45  51  Haglund Katja  2003  LANDSKRONA  BW9203  25 m  2:25.70   
46  58  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  2:26.26   
47  274  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  25 m  2:26.29   
48  276  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  2:26.70   
49  77  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  2:26.72   
50  192  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  2:27.10   
51  146  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  2:27.46   
52  289  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  2:28.31   
53  113  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  25 m  2:28.35   
54  26  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  2:29.05   
55  134  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  2:29.29   
56  143  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON  AX6402  25 m  2:29.57   
57  50  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  2:29.59   
58  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  2:30.01   
59  41  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  25 m  2:30.52   
60  278  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  2:30.56   
61  262  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  25 m  2:30.84   
62  127  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  2:31.27   
63  40  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  25 m  2:31.37   
64  257  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  2:32.24   
65  253  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  2:32.71   
66  141  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  2:34.18   
67  53  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  2:35.10   
68  64  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  2:35.73   
69  105  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  25 m  2:35.75   
70  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  2:35.98   
71  223  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  25 m  2:36.19   
72  80  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  2:36.90   
73  178  Berild Andersen Mathilde  2004  SJÖBO SS  BF5204  25 m  2:37.20   
74  153  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  2:37.57   
75  277  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  2:38.93   
76  329  Pekberg Frida  2004  ÄNGELHOLM  AG0404  50 m  2:39.49   
77  263  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  2:40.33   
78  39  Pantzar Olivia  2004  SK HAJEN  AG5404  25 m  2:40.53   
79  190  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  2:41.60   
80  209  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  2:41.82   
81  99  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  2:42.60   
82  12  Blücher Isabelle  2003  ESLÖVS SS  BS3803  25 m  2:44.57   
83  151  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  2:46.03   
84  189  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  25 m  2:47.79   
85  217  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  2:50.24   
86  118  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  2:50.30   
87  114  Metovska Öznur  2005  MKK  BL6605  25 m  2:50.66   
88  202  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m  2:51.06   
89  138  Bergstrand Alva  2003  POSEIDON  BM9403  25 m  2:51.52   
90  168  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  2:51.54   
91  194  Flemming Lova  2004  SK SYDSIM  AZ2204  25 m  2:55.35   
92  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  2:55.52   
93  291  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  2:57.44   
94  Johansson Nova  2005  BROMÖLLA  AM2405  25 m  3:00.39   
95  156  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  25 m  3:01.32   
96  314  Renström Caisa  2004  ÄNGELHOLM  AH8404  25 m  3:02.47   
97  148  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m  3:08.89   
98  163  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  3:15.59   
99  197  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  3:21.06   
100  283  Fredbo Filippa  2001  YSTADS SS  BD6801  25 m  3:21.70   
101  Ungureanu Rebecka  2004  BROMÖLLA  AX7404  25 m  3:24.05   
102  149  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  50 m     
103  159  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  50 m     
104  171  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  50 m     
105  165  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  2:28.40  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  57.31   
119  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  25 m  57.87   
191  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  57.93   
298  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  58.42   
67  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  58.50   
10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  59.53   
228  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  59.92   
92  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  1:00.97   
232  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  1:01.51   
10  111  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  1:01.52   
11  106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  1:02.07   
12  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  1:02.59   
13  304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  1:03.34   
14  79  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  1:03.49   
15  324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  1:04.58   
16  125  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  25 m  1:05.01   
17  287  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  1:05.21   
18  240  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  1:05.78   
19  59  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  1:05.85   
20  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  1:05.97   
21  108  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  1:06.31   
22  188  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  1:06.32   
23  220  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  1:06.44   
24  170  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  1:07.18   
25  82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  1:07.63   
26  158  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  1:08.57   
27  275  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:08.66   
28  236  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m  1:08.69   
29  126  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  25 m  1:09.82   
30  83  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:11.04   
31  57  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:11.45   
32  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  1:11.72   
33  204  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:11.95   
34  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  1:12.33   
35  227  Mickelsson Sebastian  2001  SK TRITON  AM0501  50 m  1:12.38   
36  154  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  1:12.55   
37  252  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  25 m  1:13.28   
38  261  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:13.94   
39  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  25 m  1:15.34   
40  255  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:15.80   
41  311  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  1:16.74   
42  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:17.25   
43  183  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  1:18.89   
44  167  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  1:19.22   
45  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  1:19.56   
46  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  1:22.66   
47  269  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  1:23.13   
48  216  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:23.27   
49  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  1:23.54   
50  20  Ståhl Hampus  2004  ESLÖVS SS  AK8304  25 m  1:23.64   
51  302  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  1:23.68   
52  98  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  1:31.21   
53  145  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  1:31.29   
54  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  1:32.21   
55  112  Madsen Oliver  2005  MKK  AO3305  25 m  1:32.99   
56  162  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  1:34.08   
57  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  1:34.96   
58  187  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  1:36.01   
59  175  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  1:36.89   
60  103  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  50 m     
61  133  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  50 m     
62  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
78  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  1:15.30   
120  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  1:15.66   
24  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  1:16.94   
26  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  1:17.26   
315  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  1:18.66   
52  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  1:18.77   
215  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:18.79   
213  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  1:19.37   
61  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  1:19.46   
10  289  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  1:19.63   
11  94  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  1:20.34   
12  Klint Ipsa Olivia  2005  BROMÖLLA  AK0205  25 m  1:20.37   
13  276  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  1:20.68   
14  284  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  25 m  1:20.91   
15  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  1:21.24   
16  314  Renström Caisa  2004  ÄNGELHOLM  AH8404  25 m  1:21.53   
17  277  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:21.66   
18  325  Olsson Julia  2004  KIVIK  AL0804  25 m  1:21.73   
19  60  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  1:22.35   
20  244  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  1:22.40   
21  239  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  1:22.61   
22  330  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  50 m  1:22.64   
23  263  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  1:22.81   
24  192  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:22.82   
25  222  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  25 m  1:23.86   
26  160  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  1:24.11   
27  285  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  1:24.24   
28  211  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  1:24.74   
29  32  Jeppsson Ella  2003  SK HAJEN  AD0403  25 m  1:25.55   
30  165  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  1:25.63   
31  262  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  50 m  1:25.74   
32  224  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  25 m  1:25.81   
33  247  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  1:26.05   
34  39  Pantzar Olivia  2004  SK HAJEN  AG5404  25 m  1:26.50   
35  40  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  25 m  1:26.53   
36  295  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  25 m  1:26.53   
37  16  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  1:27.00   
38  153  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:27.09   
39  172  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  1:27.66   
40  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  1:28.37   
41  329  Pekberg Frida  2004  ÄNGELHOLM  AG0404  50 m  1:28.61   
42  80  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  1:28.75   
43  282  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  1:29.42   
44  155  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  1:30.02   
45  118  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  1:30.25   
46  127  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  1:31.13   
47  64  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  1:31.27   
48  141  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  1:31.79   
49  201  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:32.20   
50  163  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  1:32.37   
51  105  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  25 m  1:33.52   
52  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  1:33.89   
53  77  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  1:35.22   
54  194  Flemming Lova  2004  SK SYDSIM  AZ2204  25 m  1:35.33   
55  156  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  25 m  1:36.05   
56  190  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  1:36.17   
57  130  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  1:36.37   
58  99  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  1:37.02   
59  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  1:38.45   
60  217  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  1:39.44   
61  209  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  1:40.04   
62  149  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  1:41.33   
63  168  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  1:41.86   
64  179  Berild Andersen Victoria  2003  SJÖBO SS  BQ8603  25 m  1:43.04   
65  151  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  1:43.39   
66  Molin Filippa  2005  BROMÖLLA  AK1205  25 m  1:45.57   
67  148  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m  1:46.32   
68  Hildingsson Tilda  2004  BROMÖLLA  BU2804  25 m  1:46.68   
69  171  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m  1:51.14   
70  Johansson Nova  2005  BROMÖLLA  AM2405  25 m  1:51.68   
71  202  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m  1:51.92   
72  197  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  1:58.26   
73  159  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  25 m  2:04.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
298  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  2:24.19   
297  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  2:27.23   
47  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  25 m  2:31.24   
79  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  2:31.35   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:32.63   
220  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  2:33.68   
87  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  25 m  2:35.54   
84  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  2:36.66   
304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  2:44.80   
10  230  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  2:45.10   
11  104  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  2:45.53   
12  227  Mickelsson Sebastian  2001  SK TRITON  AM0501  50 m  2:46.94   
13  133  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  2:48.94   
14  261  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  2:49.64   
15  10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:50.21   
16  287  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  2:50.85   
17  327  Huasson Anthon  2004  SK RINGSJÖ  AO2304  25 m  2:52.36   
18  237  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  25 m  2:53.87   
19  154  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  2:54.16   
20  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:54.64   
21  326  Hua Vincent  2004  SK RINGSJÖ  AS2704  25 m  2:56.55   
22  35  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  25 m  2:58.07   
23  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  2:58.63   
24  30  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  25 m  3:02.08   
25  318  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  50 m  3:06.12   
26  302  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  3:11.33   
27  181  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  25 m  3:15.20   
28  131  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  3:19.37   
29  238  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  3:23.58   
30  225  Magnusson Jens  2005  SK TRITON  AJ2505  25 m  3:31.68   
31  187  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  3:31.86   
32  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  3:33.44   
33  123  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  3:50.73   
34  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  3:59.52   
35  147  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  50 m     
36  169  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  50 m     
37  203  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  50 m     
38  328  Härjesten Hugo  2004  SK RINGSJÖ  AV0504  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
177  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  4:56.81   
128  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  25 m  5:11.66   
116  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  5:15.18   
22  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  5:16.41   
323  Hansson Olivia  2003  KIVIK  AP5403  25 m  5:18.09   
34  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  5:23.25   
120  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  5:23.34   
76  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  5:36.67   
277  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  5:37.51   
10  11  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  5:39.36   
11  198  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  5:40.39   
12  64  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  6:05.50   
13  205  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  6:07.41   
14  247  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  6:15.65   
15  63  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  50 m     
16  114  Metovska Öznur  2005  MKK  BL6605  50 m     
17  124  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  50 m     
18  134  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m     
19  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m     
20  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
6_S
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
18  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  16:54.16   
67  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  17:19.77   
286  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  17:32.13   
14  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  17:54.95   
240  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  18:35.48   
311  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  18:50.39   
256  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  18:54.73   
82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  18:58.21   
117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  19:16.26   
10  319  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  19:44.96   
11  19  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  25 m  20:45.34   
12  200  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  21:53.56   
13  17  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
7_S
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  9:16.94   
108  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  9:19.01   
81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  9:21.18   
232  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  9:25.12   
10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  9:37.84   
145  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  9:45.00   
106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  9:51.00   
275  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  10:01.63   
83  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  10:30.89   
10  101  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  10:38.14   
11  216  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  11:20.56   
12  112  Madsen Oliver  2005  MKK  AO3305  25 m  11:33.46   
13  123  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  11:44.48   
14  210  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  11:55.81   
15  131  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  12:04.52   
16  98  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  50 m     
17  103  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  50 m     
18  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m     
19  157  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  50 m     
20  236  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m     
21  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
78  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  2:29.20   
34  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  2:34.50   
315  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  2:34.69   
22  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  2:35.77   
11  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  2:37.78   
264  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  2:39.05   
186  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  2:40.28   
55  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  2:44.92   
54  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  2:45.15   
10  277  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  2:51.50   
11  292  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  2:51.54   
12  77  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  2:51.62   
13  120  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  2:55.66   
14  211  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  3:05.78   
15  247  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  3:07.35   
16  291  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  4:12.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
9_S
Gren 9, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  2:10.73   
273  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  2:11.09   
298  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  2:13.03   
297  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  2:14.29   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:15.62   
10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:16.59   
79  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  2:17.99   
122  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  2:18.39   
272  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  2:19.47   
10  106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  2:19.85   
11  92  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  2:19.89   
12  84  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  2:20.50   
13  220  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  2:21.09   
14  67  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  2:22.36   
15  82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  2:23.21   
16  191  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  2:24.32   
17  307  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  25 m  2:24.49   
18  304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  2:24.53   
19  196  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  2:26.77   
20  287  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  2:27.20   
21  47  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  2:27.33   
22  324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  2:27.37   
23  195  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  2:27.90   
24  229  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  2:28.00   
25  279  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  2:28.55   
26  59  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  2:29.36   
27  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  2:30.45   
28  81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  2:30.75   
29  158  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  2:31.81   
30  261  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  2:32.57   
31  133  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  2:33.35   
32  83  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  2:33.39   
33  188  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  2:34.10   
34  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  2:34.81   
35  73  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  2:35.33   
36  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  25 m  2:35.34   
37  256  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  2:36.62   
38  318  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  2:37.03   
39  327  Huasson Anthon  2004  SK RINGSJÖ  AO2304  25 m  2:37.48   
40  260  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  25 m  2:37.61   
41  87  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  25 m  2:38.25   
42  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  2:38.74   
43  255  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  2:39.33   
44  104  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  2:39.61   
45  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:40.15   
46  204  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  2:40.59   
47  183  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  2:41.34   
48  326  Hua Vincent  2004  SK RINGSJÖ  AS2704  25 m  2:42.14   
49  252  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  25 m  2:44.69   
50  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  2:46.98   
51  62  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  2:47.63   
52  302  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  2:48.06   
53  170  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  2:49.01   
54  167  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  2:50.39   
55  154  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  2:51.47   
56  131  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  2:54.17   
57  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  2:58.64   
58  248  Strand Sebastian  2005  SK TRITON  AJ9305  25 m  3:00.57   
59  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  3:00.61   
60  235  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  3:02.20   
61  187  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  3:05.20   
62  225  Magnusson Jens  2005  SK TRITON  AJ2505  25 m  3:06.11   
63  98  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  3:06.95   
64  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  3:08.67   
65  46  Kristersson Jakob  2003  SS IDEN  AQ3103  25 m  3:10.52   
66  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  3:11.80   
67  147  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m  3:13.66   
68  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  3:13.98   
69  123  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  3:14.91   
70  137  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  3:16.59   
71  181  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  25 m  3:22.07   
72  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  3:23.70   
73  162  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  3:31.06   
74  238  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  3:39.39   
75  221  Gyllenskiöld Lucas  2004  SK TRITON  AO9104  25 m  4:02.04   
76  193  El Berjiji Yassin  2003  SK SYDSIM  AV7303  50 m     
77  30  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  25 m  2:51.50  EFT 
78  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
10_S
Gren 10, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
177  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  4:24.07   
115  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  25 m  4:26.29   
323  Hansson Olivia  2003  KIVIK  AP5403  25 m  4:30.83   
38  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  4:39.49   
85  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  4:39.56   
120  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  4:43.14   
116  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  4:43.24   
231  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  4:43.43   
22  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  4:43.83   
10  322  Brünjes Thea  2004  KIVIK  BF3604  25 m  4:46.19   
11  97  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  4:46.45   
12  176  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  4:46.59   
13  11  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  4:46.71   
14  208  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  4:47.63   
15  214  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  4:50.96   
16  29  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  4:51.19   
17  268  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  4:52.85   
18  284  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  25 m  4:56.57   
19  180  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  4:58.81   
20  305  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  4:59.79   
21  233  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  25 m  5:00.69   
22  285  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  5:01.23   
23  251  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  5:01.28   
24  65  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  5:02.72   
25  37  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  25 m  5:03.71   
26  310  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  25 m  5:03.78   
27  289  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  5:06.46   
28  143  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON  AX6402  25 m  5:09.44   
29  94  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  5:10.57   
30  146  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  5:10.66   
31  308  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  5:11.91   
32  130  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  5:15.21   
33  124  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  5:17.08   
34  43  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  25 m  5:17.99   
35  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  5:18.17   
36  109  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  5:18.57   
37  64  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  5:19.26   
38  105  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  25 m  5:20.44   
39  282  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  5:25.02   
40  80  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  5:26.66   
41  134  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  5:28.00   
42  53  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  5:28.36   
43  16  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  5:29.31   
44  243  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  5:29.70   
45  39  Pantzar Olivia  2004  SK HAJEN  AG5404  25 m  5:32.76   
46  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  5:33.51   
47  321  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  5:34.04   
48  118  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  5:37.64   
49  270  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  5:38.58   
50  99  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  5:39.80   
51  179  Berild Andersen Victoria  2003  SJÖBO SS  BQ8603  25 m  5:55.01   
52  114  Metovska Öznur  2005  MKK  BL6605  25 m  5:55.22   
53  160  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  5:57.81   
54  168  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  6:32.83   
55  189  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  50 m     
56  202  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  50 m     
57  209  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
273  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  58.75   
229  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  1:00.72   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  1:01.99   
108  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  1:02.57   
Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  1:02.99   
319  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  1:03.27   
272  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  1:03.61   
84  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  1:03.71   
102  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  1:03.92   
10  196  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  1:05.01   
11  82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  1:05.14   
12  23  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  25 m  1:05.76   
13  191  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  1:06.82   
14  304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  1:07.49   
15  275  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:08.37   
16  324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  1:08.67   
17  266  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:08.94   
18  158  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  1:09.29   
19  256  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  1:09.89   
20  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  25 m  1:10.22   
21  122  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  1:10.23   
22  236  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m  1:10.32   
23  286  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  1:10.60   
24  188  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  1:10.66   
25  206  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  1:10.69   
26  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  1:11.37   
27  83  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:12.24   
28  25  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  1:12.28   
29  261  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:12.41   
30  204  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:12.79   
31  139  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  1:13.24   
32  57  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:13.95   
33  157  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  1:14.70   
34  299  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  25 m  1:15.79   
35  327  Huasson Anthon  2004  SK RINGSJÖ  AO2304  25 m  1:16.89   
36  280  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  25 m  1:16.98   
37  62  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  1:17.69   
38  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  1:18.49   
39  45  Kristensen Casper  2005  SS IDEN  AK7505  25 m  1:19.06   
40  101  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  1:19.26   
41  35  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  25 m  1:19.55   
42  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  1:19.67   
43  269  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  1:20.88   
44  170  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  1:21.00   
45  226  Marcusson Madsen Kasper  2004  SK TRITON  AR0304  25 m  1:22.15   
46  216  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:22.18   
47  326  Hua Vincent  2004  SK RINGSJÖ  AS2704  25 m  1:22.60   
48  265  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:23.05   
49  210  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  1:23.10   
50  225  Magnusson Jens  2005  SK TRITON  AJ2505  25 m  1:23.65   
51  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  1:23.82   
52  302  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  1:24.15   
53  248  Strand Sebastian  2005  SK TRITON  AJ9305  25 m  1:24.38   
54  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  1:24.44   
55  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  1:24.54   
56  112  Madsen Oliver  2005  MKK  AO3305  25 m  1:24.62   
57  235  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  1:25.85   
58  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  1:26.45   
59  293  Melieska Ugnius  2004  YSTADS SS  AR4104  25 m  1:26.85   
60  328  Härjesten Hugo  2004  SK RINGSJÖ  AV0504  25 m  1:27.78   
61  221  Gyllenskiöld Lucas  2004  SK TRITON  AO9104  25 m  1:28.41   
62  187  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  1:29.68   
63  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  1:34.50   
64  203  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  25 m  1:35.44   
65  137  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  1:36.01   
66  103  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  25 m  1:36.53   
67  169  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  25 m  1:51.71   
68  147  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  50 m     
69  193  El Berjiji Yassin  2003  SK SYDSIM  AV7303  50 m     
70  30  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  25 m  1:21.74  EFT 
71  331  Henriksson Dennis  2005  SS IDEN  AN4705  25 m  1:38.69  EFT 
72  332  Jongen Ludwig  2005  SS IDEN  AU1905  25 m  1:46.47  EFT 
73  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
12_S
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
49  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  25 m  2:19.89   
132  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  25 m  2:24.80   
116  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  2:25.92   
198  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  2:26.73   
85  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  2:28.55   
231  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  2:30.32   
97  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  2:32.02   
270  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  2:32.19   
58  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  2:33.42   
10  63  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  50 m  2:33.42   
11  215  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  2:33.79   
12  214  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  2:34.12   
13  50  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  2:34.59   
14  60  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  2:35.15   
15  325  Olsson Julia  2004  KIVIK  AL0804  25 m  2:35.73   
16  199  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  25 m  2:35.83   
17  218  Degler Amalia  2001  SK TRITON  AG2601  25 m  2:35.85   
18  176  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  2:36.21   
19  251  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  2:36.75   
20  48  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  2:37.09   
21  32  Jeppsson Ella  2003  SK HAJEN  AD0403  25 m  2:37.82   
22  305  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  2:38.93   
23  186  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  2:40.31   
24  278  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  2:40.78   
25  113  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  25 m  2:42.58   
26  109  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  2:44.87   
27  219  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  50 m  2:47.12   
28  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  2:47.37   
29  308  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  2:47.58   
30  130  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  2:47.72   
31  77  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  2:48.01   
32  262  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  25 m  2:48.04   
33  124  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  2:52.31   
34  80  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  2:54.41   
35  165  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  2:54.88   
36  39  Pantzar Olivia  2004  SK HAJEN  AG5404  25 m  2:56.09   
37  99  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  3:00.25   
38  155  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  3:00.39   
39  178  Berild Andersen Mathilde  2004  SJÖBO SS  BF5204  25 m  3:03.30   
40  172  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  3:06.32   
41  209  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  3:06.58   
42  321  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  3:07.12   
43  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  3:09.38   
44  243  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  3:13.25   
45  118  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  3:32.38   
46  61  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m     
47  114  Metovska Öznur  2005  MKK  BL6605  50 m     
48  168  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  50 m     
49  189  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  50 m     
50  202  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  50 m     
51  29  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  2:50.78  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
122  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  50.54   
297  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  52.58   
191  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  52.78   
91  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  53.70   
111  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  54.08   
93  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  54.39   
92  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  54.60   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  55.07   
272  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  55.41   
10  73  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  56.10   
11  228  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  56.13   
12  298  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  56.15   
13  10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  56.18   
14  79  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  57.14   
15  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  57.23   
16  18  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  57.33   
17  196  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  57.33   
18  106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  57.65   
19  286  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  57.66   
20  229  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  57.89   
21  188  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  57.91   
22  230  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  57.95   
23  287  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  58.16   
24  250  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  58.68   
25  232  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  58.69   
26  319  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  58.69   
27  108  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  58.79   
28  236  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m  58.82   
29  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  59.09   
30  195  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  59.10   
31  304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  59.19   
32  81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  59.50   
33  324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  59.83   
34  59  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  50 m  1:00.59   
35  47  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  25 m  1:00.69   
36  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  1:00.84   
37  266  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:00.88   
38  158  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  1:01.10   
39  133  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  1:01.22   
40  23  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  25 m  1:01.51   
41  275  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:01.82   
42  318  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  1:01.89   
43  102  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  1:01.91   
44  182  Olsson Hampus  2003  SJÖBO SS  AH6303  25 m  1:01.97   
45  260  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  25 m  1:02.02   
46  104  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  1:02.37   
47  170  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  1:03.06   
48  259  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  25 m  1:03.29   
49  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  1:03.50   
50  204  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:03.52   
51  62  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  1:03.65   
52  326  Hua Vincent  2004  SK RINGSJÖ  AS2704  25 m  1:03.87   
53  57  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:03.93   
54  145  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  1:04.04   
55  261  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:04.05   
56  101  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  1:04.10   
57  255  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:04.13   
58  265  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:04.28   
59  252  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  25 m  1:04.35   
60  327  Huasson Anthon  2004  SK RINGSJÖ  AO2304  25 m  1:04.69   
61  237  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  1:05.12   
62  293  Melieska Ugnius  2004  YSTADS SS  AR4104  25 m  1:05.18   
63  206  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  1:05.92   
64  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:05.95   
65  45  Kristensen Casper  2005  SS IDEN  AK7505  25 m  1:06.43   
66  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  1:06.63   
67  157  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  1:06.71   
68  25  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  1:06.93   
69  154  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  1:07.14   
70  216  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:07.15   
71  17  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m  1:07.58   
72  13  Hansson Karl  2003  ESLÖVS SS  AT3703  25 m  1:07.59   
73  139  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  1:07.82   
74  210  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  1:08.02   
75  299  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  25 m  1:08.05   
76  35  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  25 m  1:08.62   
77  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  1:08.64   
78  46  Kristersson Jakob  2003  SS IDEN  AQ3103  25 m  1:08.66   
79  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  1:08.78   
80  302  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  1:09.52   
81  131  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  1:09.74   
82  164  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  1:09.94   
83  269  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  1:10.14   
84  226  Marcusson Madsen Kasper  2004  SK TRITON  AR0304  25 m  1:10.91   
85  167  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  1:11.05   
86  98  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  1:11.06   
87  187  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  1:11.60   
88  175  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  1:11.69   
89  280  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  25 m  1:11.73   
90  112  Madsen Oliver  2005  MKK  AO3305  25 m  1:12.19   
91  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  1:13.02   
92  248  Strand Sebastian  2005  SK TRITON  AJ9305  25 m  1:14.15   
93  235  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  1:14.17   
94  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  1:14.70   
95  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  1:15.13   
96  123  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  1:15.18   
97  225  Magnusson Jens  2005  SK TRITON  AJ2505  25 m  1:16.41   
98  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  1:17.13   
99  162  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  1:17.25   
100  328  Härjesten Hugo  2004  SK RINGSJÖ  AV0504  25 m  1:17.26   
101  103  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  25 m  1:17.53   
102  147  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m  1:18.02   
103  137  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  1:18.05   
104  181  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  25 m  1:18.53   
105  203  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  25 m  1:18.99   
106  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  1:22.44   
107  221  Gyllenskiöld Lucas  2004  SK TRITON  AO9104  25 m  1:24.22   
108  238  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  1:29.58   
109  169  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  25 m  1:31.48   
110  193  El Berjiji Yassin  2003  SK SYDSIM  AV7303  50 m  1:52.68   
111  332  Jongen Ludwig  2005  SS IDEN  AU1905  25 m  1:30.84  EFT 
112  331  Henriksson Dennis  2005  SS IDEN  AN4705  25 m  1:31.54  EFT 
113  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
122  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  1:53.91   
91  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  1:55.59   
273  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  1:57.50   
297  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  1:58.37   
191  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  2:00.78   
18  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  2:01.39   
92  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  2:01.88   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:03.01   
319  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  2:04.43   
10  286  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  2:04.49   
11  10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:04.82   
12  232  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:05.95   
13  228  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  2:06.46   
14  279  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  2:06.63   
15  82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  2:06.69   
16  108  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  2:06.74   
17  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  2:07.05   
18  240  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  2:07.19   
19  236  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  2:07.34   
20  229  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  2:07.88   
21  81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  2:07.95   
22  307  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  25 m  2:08.79   
23  59  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  2:09.33   
24  304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  2:09.67   
25  324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  2:10.83   
26  230  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  2:11.26   
27  106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:11.85   
28  195  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  2:12.10   
29  84  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:12.19   
30  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  2:13.47   
31  220  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  2:13.55   
32  125  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  25 m  2:14.62   
33  256  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  2:15.92   
34  266  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  2:16.00   
35  259  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  25 m  2:16.08   
36  318  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  2:16.15   
37  145  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  2:16.41   
38  204  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  2:18.58   
39  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  50 m  2:18.72   
40  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  2:20.04   
41  102  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  2:20.23   
42  57  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  2:22.21   
43  300  Svensson Melker  2002  YSTADS SS  AG4702  25 m  2:22.63   
44  255  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  2:23.23   
45  265  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  2:23.47   
46  206  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  2:24.77   
47  62  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  2:26.15   
48  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:26.36   
49  170  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  2:26.59   
50  101  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  2:27.33   
51  139  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  2:28.31   
52  216  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  2:28.42   
53  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  2:29.19   
54  326  Hua Vincent  2004  SK RINGSJÖ  AS2704  25 m  2:29.52   
55  13  Hansson Karl  2003  ESLÖVS SS  AT3703  25 m  2:29.87   
56  17  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m  2:31.52   
57  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  2:32.13   
58  157  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  2:32.63   
59  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  2:33.03   
60  42  Wall Joel  2001  SK HAJEN  AH4501  25 m  2:33.27   
61  327  Huasson Anthon  2004  SK RINGSJÖ  AO2304  25 m  2:33.92   
62  154  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  2:34.00   
63  175  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  2:34.77   
64  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  2:35.11   
65  20  Ståhl Hampus  2004  ESLÖVS SS  AK8304  25 m  2:35.38   
66  167  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  2:35.66   
67  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  2:44.36   
68  112  Madsen Oliver  2005  MKK  AO3305  25 m  2:44.93   
69  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  2:48.37   
70  98  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  2:49.27   
71  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  2:50.05   
72  123  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  2:52.01   
73  137  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  2:52.09   
74  164  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  2:52.55   
75  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  2:53.82   
76  147  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m  2:57.81   
77  162  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  2:59.86   
78  103  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  25 m  3:03.61   
79  169  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  50 m     
80  193  El Berjiji Yassin  2003  SK SYDSIM  AV7303  50 m     
81  25  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  2:25.53  EFT 
82  331  Henriksson Dennis  2005  SS IDEN  AN4705  25 m  3:17.95  EFT 
83  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
100  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  25 m  1:05.92   
177  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  1:05.93   
78  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  1:07.06   
54  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:07.50   
Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  1:07.56   
315  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  1:07.79   
186  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  1:07.98   
128  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  25 m  1:08.00   
323  Hansson Olivia  2003  KIVIK  AP5403  25 m  1:08.18   
10  34  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  1:08.44   
11  120  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  1:08.50   
12  264  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  1:09.51   
13  74  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  1:10.13   
14  317  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  1:10.30   
15  97  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:10.62   
16  11  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  1:10.97   
17  49  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  25 m  1:11.15   
18  55  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:11.19   
19  268  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  1:11.37   
20  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  1:11.52   
21  305  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  1:11.71   
22  116  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  1:11.84   
23  33  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  1:12.49   
24  325  Olsson Julia  2004  KIVIK  AL0804  50 m  1:13.06   
25  43  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  25 m  1:13.41   
26  253  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  1:13.54   
27  63  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:13.87   
28  277  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:15.20   
29  310  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  25 m  1:15.41   
30  239  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  1:15.75   
31  77  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  1:15.84   
32  274  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  25 m  1:18.65   
33  322  Brünjes Thea  2004  KIVIK  BF3604  50 m  1:19.40   
34  53  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  1:19.71   
35  130  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  1:20.68   
36  61  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  1:21.46   
37  308  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  1:21.54   
38  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  1:21.58   
39  276  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  1:21.84   
40  151  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  1:21.91   
41  241  Pålsson Amanda  2005  SK TRITON  AV6805  25 m  1:23.05   
42  124  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  1:24.96   
43  64  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  1:25.71   
44  160  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  50 m  1:26.10   
45  109  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  1:26.44   
46  294  Mårtensson Hilma  2003  YSTADS SS  BF5403  25 m  1:27.36   
47  184  Rosengren Sabina  2003  SJÖBO SS  AV1803  25 m  1:27.96   
48  321  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  1:27.97   
49  288  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  1:28.83   
50  118  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  1:35.01   
51  254  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m  1:35.85   
52  96  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  25 m  1:36.89   
53  99  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  1:39.21   
54  114  Metovska Öznur  2005  MKK  BL6605  25 m  1:46.68   
55  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  1:48.23   
56  172  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  50 m     
57  295  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
89  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  25 m  1:05.82   
297  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  1:07.19   
87  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  25 m  1:08.24   
79  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  1:09.20   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  1:11.25   
84  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  1:12.37   
220  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  1:12.64   
122  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  1:13.52   
47  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  1:13.87   
10  92  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  1:14.01   
11  296  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  1:14.33   
12  230  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  1:14.70   
13  304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  1:15.51   
14  133  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  1:15.78   
15  104  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  1:15.91   
16  319  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  1:16.01   
17  10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  1:16.19   
18  154  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  1:16.75   
19  326  Hua Vincent  2004  SK RINGSJÖ  AS2704  25 m  1:17.01   
20  83  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:17.44   
21  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  1:17.46   
22  327  Huasson Anthon  2004  SK RINGSJÖ  AO2304  25 m  1:17.73   
23  318  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  1:17.82   
24  195  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  1:18.73   
25  125  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  25 m  1:19.45   
26  265  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:19.73   
27  237  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  1:20.59   
28  82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  1:21.14   
29  259  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  25 m  1:21.49   
30  35  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  25 m  1:21.61   
31  126  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  25 m  1:21.67   
32  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  1:22.02   
33  102  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  1:25.64   
34  30  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  25 m  1:25.95   
35  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  1:26.63   
36  62  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  1:27.44   
37  235  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  1:30.03   
38  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  1:30.73   
39  81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  1:31.87   
40  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  1:34.34   
41  162  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  1:34.74   
42  147  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m  1:36.21   
43  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  1:37.82   
44  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  1:38.21   
45  185  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  1:38.34   
46  203  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  25 m  1:38.43   
47  137  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  1:45.01   
48  169  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  25 m  1:58.63   
49  193  El Berjiji Yassin  2003  SK SYDSIM  AV7303  50 m     
50  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:18.98  EFT 
51  25  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  1:28.19  EFT 
52  331  Henriksson Dennis  2005  SS IDEN  AN4705  25 m  2:02.38  EFT 
53  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
177  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  2:36.01   
26  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  2:46.08   
315  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  2:48.83   
198  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  2:50.78   
120  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  2:50.80   
Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  2:51.78   
213  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  2:51.99   
94  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  2:52.46   
277  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  2:52.80   
10  264  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  2:55.34   
11  285  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  2:55.56   
12  61  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  2:56.12   
13  215  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  2:56.31   
14  289  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  2:57.03   
15  52  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  2:57.26   
16  60  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  2:58.59   
17  109  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  2:58.77   
18  244  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  2:59.03   
19  Klint Ipsa Olivia  2005  BROMÖLLA  AK0205  25 m  2:59.22   
20  239  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  3:01.17   
21  276  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  3:01.26   
22  160  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  3:01.87   
23  314  Renström Caisa  2004  ÄNGELHOLM  AH8404  25 m  3:01.99   
24  192  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  3:02.39   
25  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  3:03.00   
26  165  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  3:04.35   
27  263  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  3:06.83   
28  16  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  3:07.93   
29  247  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  3:09.02   
30  134  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  3:09.85   
31  155  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  3:12.37   
32  295  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  25 m  3:13.99   
33  141  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  3:14.13   
34  172  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  3:18.52   
35  234  Olofsson Malin  2004  SK TRITON  AJ6804  25 m  3:19.69   
36  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  3:28.29   
37  96  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  25 m  3:29.14   
38  71  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  3:29.26   
39  184  Rosengren Sabina  2003  SJÖBO SS  AV1803  25 m  3:30.00   
40  217  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  3:38.30   
41  163  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  3:38.84   
42  156  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  25 m  3:47.66   
43  148  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m  3:53.62   
44  281  Emilsson Nellie  2005  YSTADS SS  AN8205  50 m  4:00.47   
45  197  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  4:12.55   
46  Hildingsson Tilda  2004  BROMÖLLA  BU2804  50 m     
47  36  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  50 m     
48  80  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  50 m     
49  130  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m     
50  149  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  50 m     
51  159  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  50 m     
52  168  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  50 m     
53  171  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  50 m     
54  174  Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  50 m     
55  246  Siöland Nellie  2005  SK TRITON  BD0405  50 m     
56  270  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
18_S
Gren 18, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
18  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  4:46.75   
298  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  4:52.52   
67  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  4:54.85   
14  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  4:58.08   
220  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  5:00.12   
79  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  5:04.88   
106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  5:08.13   
258  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  25 m  5:10.24   
183  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  5:44.20   
10  279  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  5:51.85   
11  158  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  5:55.49   
12  182  Olsson Hampus  2003  SJÖBO SS  AH6303  25 m  6:19.71   
13  83  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  50 m     
14  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  50 m     
15  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m     
16  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
19_S
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  25 m  17:19.51   
116  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  18:27.68   
121  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  18:41.30   
38  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  19:08.12   
205  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  19:33.63   
48  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  20:00.84   
278  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  20:26.98   
80  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  21:21.50   
291  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  25:06.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
20_S
Gren 20, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
317  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  9:11.73   
323  Hansson Olivia  2003  KIVIK  AP5403  25 m  9:14.22   
22  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  9:39.64   
85  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  9:42.47   
264  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  9:47.68   
76  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  9:50.45   
267  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  10:02.86   
65  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  10:14.55   
77  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  10:14.85   
10  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  10:18.23   
11  292  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  10:18.38   
12  322  Brünjes Thea  2004  KIVIK  BF3604  25 m  10:18.67   
13  284  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  25 m  10:20.26   
14  29  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  10:21.33   
15  270  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  10:21.52   
16  325  Olsson Julia  2004  KIVIK  AL0804  25 m  10:21.83   
17  251  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  10:22.45   
18  305  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  10:24.63   
19  11  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  10:30.31   
20  74  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  10:30.83   
21  180  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  10:31.92   
22  308  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  10:33.25   
23  285  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  10:35.46   
24  146  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  10:40.38   
25  321  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  11:16.94   
26  64  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  11:24.11   
27  134  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  12:03.92   
28  288  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  12:05.08   
29  124  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  50 m     
30  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m     
31  217  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  50 m     
32  231  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  50 m     
33  303  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  50 m     
34  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  50 m     
35  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
21_S
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
67  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  2:13.09   
91  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  2:14.15   
14  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  2:16.28   
10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:16.73   
232  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:19.51   
125  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  25 m  2:24.02   
220  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  2:25.42   
191  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  2:27.18   
79  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  2:27.55   
10  228  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  2:29.01   
11  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  2:32.49   
12  158  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  2:36.75   
13  106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:38.42   
14  126  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  25 m  2:41.94   
15  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m     
16  83  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  50 m     
17  255  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
22_S
Gren 22, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
177  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  2:19.61   
128  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  25 m  2:29.01   
317  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  2:29.40   
323  Hansson Olivia  2003  KIVIK  AP5403  25 m  2:29.67   
54  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  2:30.59   
120  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  2:30.60   
116  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  2:31.54   
74  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  2:33.41   
198  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  2:33.47   
10  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  2:33.73   
11  208  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  2:33.77   
12  315  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  2:33.85   
13  215  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  2:34.28   
14  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  2:35.30   
15  11  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  2:36.25   
16  24  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  2:36.51   
17  325  Olsson Julia  2004  KIVIK  AL0804  25 m  2:36.78   
18  278  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  2:37.31   
19  55  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  2:38.96   
20  305  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  2:39.97   
21  26  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  2:40.10   
22  239  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  2:40.69   
23  263  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  2:41.50   
24  276  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  2:42.08   
25  310  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  25 m  2:42.43   
26  244  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  2:43.44   
27  192  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  2:43.65   
28  31  Henriksson Julia  2005  SK HAJEN  AQ5405  25 m  2:44.79   
29  52  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  2:45.43   
30  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  2:45.50   
31  289  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  2:45.60   
32  94  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  2:45.73   
33  301  Åkesson Maja  2002  YSTADS SS  AJ6402  25 m  2:45.77   
34  109  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  2:46.91   
35  61  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  2:47.15   
36  36  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  25 m  2:47.83   
37  134  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  2:47.86   
38  124  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  2:48.18   
39  253  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  2:49.26   
40  130  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  2:49.76   
41  65  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  2:52.57   
42  282  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  2:52.86   
43  313  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  2:55.08   
44  160  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  2:55.35   
45  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  2:56.15   
46  53  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  2:56.33   
47  241  Pålsson Amanda  2005  SK TRITON  AV6805  25 m  2:56.90   
48  242  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  25 m  2:57.04   
49  294  Mårtensson Hilma  2003  YSTADS SS  BF5403  25 m  2:57.13   
50  243  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  2:58.15   
51  70  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  3:04.20   
52  321  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  3:04.78   
53  249  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  25 m  3:06.60   
54  184  Rosengren Sabina  2003  SJÖBO SS  AV1803  25 m  3:07.45   
55  96  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  25 m  3:07.59   
56  190  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  3:09.70   
57  151  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  3:09.86   
58  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  3:10.90   
59  209  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  3:12.09   
60  71  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  3:12.76   
61  245  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  25 m  3:14.20   
62  254  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m  3:15.07   
63  172  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  3:16.55   
64  168  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  3:20.26   
65  202  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m  3:22.80   
66  80  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  3:38.27   
67  197  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  3:42.16   
68  163  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  3:44.58   
69  207  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  AY7204  50 m  3:51.43   
70  148  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
23_S
Gren 23, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
18  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  4:19.22   
91  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  4:19.36   
286  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  4:21.25   
Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  4:25.45   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  4:25.71   
67  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  4:30.05   
82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  4:31.22   
236  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  4:31.87   
240  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  4:32.96   
10  81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  4:34.75   
11  228  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  4:35.65   
12  229  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  4:35.78   
13  318  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  4:39.82   
14  258  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  25 m  4:39.96   
15  324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  4:39.96   
16  145  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  4:42.83   
17  196  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  4:46.58   
18  311  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  4:50.25   
19  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  4:50.67   
20  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  4:52.64   
21  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  4:53.13   
22  204  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  4:53.81   
23  300  Svensson Melker  2002  YSTADS SS  AG4702  25 m  4:53.91   
24  266  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  4:57.35   
25  104  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  4:59.07   
26  83  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  5:02.11   
27  206  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  5:02.34   
28  255  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  5:03.44   
29  133  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  5:07.20   
30  101  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  5:10.95   
31  216  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  5:11.31   
32  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  5:12.79   
33  25  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  5:20.90   
34  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  5:26.35   
35  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  5:26.61   
36  175  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  5:35.26   
37  17  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m  5:35.87   
38  157  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  5:39.70   
39  13  Hansson Karl  2003  ESLÖVS SS  AT3703  25 m  5:42.82   
40  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  5:44.98   
41  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  5:51.04   
42  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  6:01.05   
43  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  6:01.22   
44  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  6:01.78   
45  162  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  6:02.05   
46  139  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  50 m     
47  164  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m     
48  182  Olsson Hampus  2003  SJÖBO SS  AH6303  50 m     
49  185  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  50 m     
50  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
132  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  25 m  1:05.26   
198  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  1:07.24   
85  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  1:08.88   
231  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  1:09.29   
97  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:09.34   
49  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  1:09.54   
212  Björkman Karin  2001  SK TRITON  AD9401  25 m  1:09.87   
63  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  50 m  1:09.91   
215  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:10.22   
10  199  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  25 m  1:10.29   
11  317  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  1:10.48   
12  50  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  1:10.64   
13  58  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:11.07   
14  74  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  1:11.39   
15  34  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  1:11.65   
16  214  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  1:11.65   
17  86  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  1:12.14   
18  278  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  1:12.15   
19  186  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  1:12.21   
20  305  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  1:12.43   
21  218  Degler Amalia  2001  SK TRITON  AG2601  25 m  1:12.64   
22  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  1:12.67   
23  33  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  1:12.83   
24  60  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  1:12.93   
25  251  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  1:13.48   
26  325  Olsson Julia  2004  KIVIK  AL0804  25 m  1:13.52   
27  205  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  1:13.86   
28  176  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  1:14.10   
29  239  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  1:14.10   
30  48  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  1:14.21   
31  43  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  25 m  1:14.38   
32  267  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  1:14.40   
33  201  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:14.68   
34  113  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  25 m  1:14.79   
35  180  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  1:15.06   
36  253  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  1:15.06   
37  109  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  1:15.31   
38  223  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  25 m  1:15.36   
39  219  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  50 m  1:15.38   
40  315  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  1:15.41   
41  213  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  1:15.48   
42  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  1:16.18   
43  28  Dolmark Linnea  2002  SK HAJEN  AO0602  25 m  1:16.47   
44  322  Brünjes Thea  2004  KIVIK  BF3604  25 m  1:17.07   
45  243  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  1:17.18   
46  165  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  1:17.54   
47  41  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  25 m  1:17.85   
48  192  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:18.25   
49  77  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  1:19.25   
50  68  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  25 m  1:19.51   
51  308  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  1:19.71   
52  146  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  1:19.81   
53  130  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  1:20.11   
54  274  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  25 m  1:20.34   
55  127  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  1:20.61   
56  155  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  1:20.92   
57  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  1:20.94   
58  249  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  25 m  1:21.07   
59  257  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  1:21.22   
60  70  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  1:21.66   
61  107  Li Emily  2004  MKK  BO5804  25 m  1:21.78   
62  234  Olofsson Malin  2004  SK TRITON  AJ6804  25 m  1:21.86   
63  36  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  25 m  1:22.33   
64  44  Jarvi Tyra  2004  SS IDEN  AC6804  25 m  1:22.36   
65  141  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  1:23.08   
66  246  Siöland Nellie  2005  SK TRITON  BD0405  25 m  1:23.08   
67  313  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  1:23.13   
68  242  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  25 m  1:23.16   
69  172  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  1:23.97   
70  160  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  1:24.43   
71  99  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  1:24.81   
72  168  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  1:25.03   
73  190  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  1:25.50   
74  151  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  1:25.93   
75  209  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  1:26.40   
76  245  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  25 m  1:27.07   
77  202  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m  1:27.97   
78  153  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:29.06   
79  138  Bergstrand Alva  2003  POSEIDON  BM9403  25 m  1:29.36   
80  71  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  1:30.14   
81  189  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  25 m  1:32.97   
82  149  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  1:33.62   
83  217  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  1:33.69   
84  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  1:35.11   
85  207  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  AY7204  25 m  1:36.40   
86  Ungureanu Rebecka  2004  BROMÖLLA  AX7404  25 m  1:36.64   
87  156  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  25 m  1:37.04   
88  159  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  25 m  1:39.06   
89  197  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  1:40.05   
90  174  Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  1:40.12   
91  148  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m  1:40.37   
92  163  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  1:44.62   
93  171  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m  1:46.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
229  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  2:12.37   
108  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  2:14.59   
84  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  2:15.73   
319  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  2:18.00   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:18.23   
196  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  2:20.02   
Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  2:20.96   
23  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  25 m  2:22.31   
324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  2:23.36   
10  102  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  2:24.63   
11  82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  2:28.36   
12  266  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  2:29.81   
13  106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  2:30.83   
14  256  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  2:31.32   
15  81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  2:32.96   
16  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:33.95   
17  206  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  2:34.90   
18  183  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  2:36.85   
19  145  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  2:37.65   
20  25  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  2:39.21   
21  157  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  2:41.79   
22  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  2:49.49   
23  139  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  2:57.25   
24  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  2:57.77   
25  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  3:04.19   
26  175  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  3:07.57   
27  164  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  3:07.78   
28  203  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  25 m  3:27.34   
29  104  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m     
30  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  50 m     
31  331  Henriksson Dennis  2005  SS IDEN  AN4705  25 m  2:48.30  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
177  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  57.87   
Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  58.69   
110  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  25 m  59.47   
100  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  25 m  59.74   
323  Hansson Olivia  2003  KIVIK  AP5403  25 m  59.77   
85  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  1:00.07   
97  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:00.22   
120  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  1:01.05   
116  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  1:01.33   
10  33  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  1:01.40   
11  198  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  1:01.68   
12  317  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  1:01.69   
13  231  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  1:01.82   
14  128  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  25 m  1:01.86   
15  38  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  1:01.88   
16  54  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:02.31   
17  208  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  1:02.34   
18  24  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  1:02.53   
19  63  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  50 m  1:02.58   
20  244  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  1:02.78   
21  86  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  1:02.95   
22  11  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  1:03.11   
23  322  Brünjes Thea  2004  KIVIK  BF3604  50 m  1:03.19   
24  31  Henriksson Julia  2005  SK HAJEN  AQ5405  25 m  1:03.27   
25  214  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  1:03.38   
26  29  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  1:03.50   
27  55  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:03.62   
28  28  Dolmark Linnea  2002  SK HAJEN  AO0602  25 m  1:04.07   
29  155  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  1:04.13   
30  34  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  1:04.19   
31  176  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  1:04.23   
32  301  Åkesson Maja  2002  YSTADS SS  AJ6402  25 m  1:04.39   
33  276  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  1:04.50   
34  305  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  1:04.69   
35  239  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  1:04.74   
36  213  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  1:04.79   
37  205  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  1:05.08   
38  310  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  25 m  1:05.12   
39  201  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:05.35   
40  278  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  1:05.37   
41  49  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  1:05.48   
42  199  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  25 m  1:05.66   
43  50  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  1:05.67   
44  77  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  1:05.82   
45  251  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  1:06.01   
46  308  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  1:06.02   
47  48  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  1:06.18   
48  274  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  25 m  1:06.21   
49  51  Haglund Katja  2003  LANDSKRONA  BW9203  25 m  1:06.23   
50  289  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  1:06.36   
51  58  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:06.43   
52  94  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  1:06.53   
53  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  1:06.58   
54  60  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  1:06.84   
55  294  Mårtensson Hilma  2003  YSTADS SS  BF5403  25 m  1:07.25   
56  43  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  25 m  1:07.27   
57  192  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:07.31   
58  41  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  25 m  1:07.37   
59  127  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  1:07.51   
60  16  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  1:08.04   
61  146  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  1:08.07   
62  26  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  1:08.25   
63  53  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  1:08.43   
64  313  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  1:08.45   
65  243  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  1:08.60   
66  219  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  50 m  1:08.73   
67  52  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  1:08.76   
68  257  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  1:08.82   
69  263  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  1:08.84   
70  107  Li Emily  2004  MKK  BO5804  25 m  1:08.87   
71  134  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  1:09.01   
72  165  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  1:09.09   
73  253  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  1:09.17   
74  321  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  1:09.32   
75  36  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  25 m  1:09.51   
76  96  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  25 m  1:09.63   
77  241  Pålsson Amanda  2005  SK TRITON  AV6805  25 m  1:09.88   
78  80  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  1:09.97   
79  141  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  1:10.01   
80  288  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  1:10.03   
81  312  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  1:10.09   
82  282  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  1:10.55   
83  249  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  25 m  1:10.57   
84  223  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  25 m  1:10.78   
85  277  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:10.79   
86  68  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  25 m  1:11.05   
87  136  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  25 m  1:11.08   
88  124  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  1:11.21   
89  242  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  25 m  1:11.23   
90  153  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:11.37   
91  61  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  1:11.38   
92  44  Jarvi Tyra  2004  SS IDEN  AC6804  25 m  1:11.43   
93  190  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  1:11.74   
94  151  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  1:12.11   
95  209  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  1:12.38   
96  138  Bergstrand Alva  2003  POSEIDON  BM9403  25 m  1:12.45   
97  234  Olofsson Malin  2004  SK TRITON  AJ6804  25 m  1:12.96   
98  Klint Ipsa Olivia  2005  BROMÖLLA  AK0205  25 m  1:13.07   
99  12  Blücher Isabelle  2003  ESLÖVS SS  BS3803  25 m  1:13.41   
100  254  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m  1:13.72   
101  189  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  25 m  1:14.04   
102  246  Siöland Nellie  2005  SK TRITON  BD0405  25 m  1:14.46   
103  217  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  1:14.61   
104  70  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  1:15.41   
105  245  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  25 m  1:15.86   
106  168  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  1:16.13   
107  99  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  1:16.30   
108  Ungureanu Rebecka  2004  BROMÖLLA  AX7404  25 m  1:16.39   
109  202  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m  1:16.95   
110  160  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m  1:17.25   
111  156  Lång Rune Cecila  2005  POSEIDON  BH4605  25 m  1:20.19   
112  306  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  1:21.08   
113  184  Rosengren Sabina  2003  SJÖBO SS  AV1803  25 m  1:21.72   
114  71  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  1:21.81   
115  172  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  25 m  1:23.42   
116  149  Jannasch Elin  2005  POSEIDON  BN1405  25 m  1:23.78   
117  163  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  25 m  1:24.70   
118  148  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m  1:26.69   
119  174  Zetterström Ella  2005  POSEIDON  BH2805  25 m  1:27.68   
120  207  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  AY7204  25 m  1:29.03   
121  197  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  1:29.23   
122  Hildingsson Tilda  2004  BROMÖLLA  BU2804  25 m  1:30.24   
123  171  Stankovic Teodora  2005  POSEIDON  BJ1205  25 m  1:30.43   
124  159  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON  AX4805  25 m  1:35.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner