Program för UGP 3 2017-2018, Malmö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:57 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
163 |
1 |
Emma Pjanic |
2005 |
BH3605 |
POSEIDON |
|
25m |
1:44.62 |
197 |
2 |
Rakel Johannisson |
2004 |
AQ2604 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:40.05 |
156 |
3 |
Cecila Lång Rune |
2005 |
BH4605 |
POSEIDON |
|
25m |
1:37.04 |
207 |
4 |
Emilia Sandström |
2004 |
AY7204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:36.40 |
5 |
5 |
Rebecka Ungureanu |
2004 |
AX7404 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:36.64 |
159 |
6 |
Anna Markenlöv |
2005 |
AX4805 |
POSEIDON |
|
25m |
1:39.06 |
148 |
7 |
Louise Hörup |
2004 |
BN4204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:40.37 |
171 |
8 |
Teodora Stankovic |
2005 |
BJ1205 |
POSEIDON |
|
25m |
1:46.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
217 |
1 |
Mollie Dalengran |
2004 |
BT1604 |
SK TRITON |
|
25m |
1:33.69 |
189 |
2 |
Ella Bodell |
2005 |
AX2605 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:32.97 |
153 |
3 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
25m |
1:29.06 |
245 |
4 |
Matilda Schmidt |
2002 |
AO4402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:27.07 |
202 |
5 |
Jennifer Norlén |
2005 |
AX8405 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:27.97 |
71 |
6 |
Emma Martinsson |
2004 |
AZ6204 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:30.14 |
149 |
7 |
Elin Jannasch |
2005 |
BN1405 |
POSEIDON |
|
25m |
1:33.62 |
306 |
8 |
Klara Harrysson |
2004 |
AM3604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:35.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Alice Klasholm |
2004 |
BS5204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:25.93 |
99 |
2 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
1:24.81 |
172 |
3 |
Emelie Stridh |
2004 |
AW3404 |
POSEIDON |
|
25m |
1:23.97 |
141 |
4 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:23.08 |
242 |
5 |
Emma Ramic |
2004 |
AJ2804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:23.16 |
160 |
6 |
Olivia Olsson |
2004 |
AL1804 |
POSEIDON |
|
25m |
1:24.43 |
168 |
7 |
Mira Sandberg |
2004 |
BS8204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:25.03 |
209 |
8 |
Lovisa Yngvesson |
2004 |
BK5204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:26.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Tyra Jarvi |
2004 |
AC6804 |
SS IDEN |
|
25m |
1:22.36 |
234 |
2 |
Malin Olofsson |
2004 |
AJ6804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:21.86 |
70 |
3 |
Agnes Ljungberg |
2004 |
AS8204 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:21.66 |
249 |
4 |
Emilia Stålhammar |
2001 |
BD7601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:21.07 |
257 |
5 |
Alice Devinder |
2004 |
BG8604 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:21.22 |
107 |
6 |
Emily Li |
2004 |
BO5804 |
MKK |
|
25m |
1:21.78 |
36 |
7 |
Alma Mårtensson |
2004 |
AD6604 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:22.33 |
246 |
8 |
Nellie Siöland |
2005 |
BD0405 |
SK TRITON |
|
25m |
1:23.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
127 |
1 |
Anna Stenberg |
2005 |
AA3405 |
MKK |
|
25m |
1:20.61 |
146 |
2 |
Sofia Hake |
2003 |
BD4403 |
POSEIDON |
|
25m |
1:19.81 |
68 |
3 |
Hanne Husby |
2004 |
AF5804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:19.51 |
41 |
4 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:17.85 |
192 |
5 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:18.25 |
308 |
6 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
AI6603 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:19.71 |
274 |
7 |
Elin Svensson |
2002 |
AW3802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:20.34 |
136 |
8 |
Johanna Andersson Medhanie |
2005 |
AG0405 |
POSEIDON |
|
25m |
1:20.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
1 |
Ebba Ringström |
2004 |
AE0604 |
SK TRITON |
|
25m |
1:17.18 |
312 |
2 |
Ella Persson |
2004 |
AJ2604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:16.18 |
315 |
3 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:15.41 |
223 |
4 |
Ida Jeppsson |
2004 |
AW5804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:15.36 |
219 |
5 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
AC2800 |
SK TRITON |
|
50m |
1:15.38 |
213 |
6 |
Maja Björnström |
2005 |
AD2205 |
SK TRITON |
|
25m |
1:15.48 |
322 |
7 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIK |
|
25m |
1:17.07 |
165 |
8 |
Julia Rieschel |
2003 |
BF8203 |
POSEIDON |
|
25m |
1:17.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
253 |
1 |
Nelly Ahmadi |
2005 |
AX1805 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:15.06 |
267 |
2 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:14.40 |
48 |
3 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:14.21 |
176 |
4 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
25m |
1:14.10 |
239 |
5 |
Isabel Persson |
2004 |
AB3804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:14.10 |
43 |
6 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:14.38 |
201 |
7 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:14.68 |
109 |
8 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
25m |
1:15.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIK |
|
25m |
1:13.52 |
33 |
2 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:12.83 |
218 |
3 |
Amalia Degler |
2001 |
AG2601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:12.64 |
186 |
4 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:12.21 |
305 |
5 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:12.43 |
8 |
6 |
Tilda Joelsson |
2002 |
AM4602 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:12.67 |
251 |
7 |
Tyra Öhlin |
2004 |
AX5204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:13.48 |
205 |
8 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:13.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
86 |
1 |
Ida Björkdahl |
2002 |
AJ4202 |
MKK |
|
25m |
1:12.14 |
34 |
2 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:11.65 |
58 |
3 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.07 |
317 |
4 |
Filippa Sundström |
2001 |
AG4201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:10.48 |
50 |
5 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:10.64 |
74 |
6 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:11.39 |
214 |
7 |
Maja Blomliden |
2004 |
AW1804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:11.65 |
278 |
8 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:12.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
1:10.22 |
212 |
2 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
25m |
1:09.87 |
97 |
3 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
1:09.34 |
85 |
4 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
25m |
1:08.88 |
231 |
5 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:09.29 |
49 |
6 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:09.54 |
63 |
7 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:09.91 |
199 |
8 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:10.29 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:57 |
|