Program för UGP 3 2017-2018, Malmö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
18:27 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
306 |
3 |
Klara Harrysson |
2004 |
AM3604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:48.23 |
99 |
4 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
1:39.21 |
114 |
5 |
Öznur Metovska |
2005 |
BL6605 |
MKK |
|
25m |
1:46.68 |
172 |
6 |
Emelie Stridh |
2004 |
AW3404 |
POSEIDON |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
1 |
Nina Andersson-Wulf |
2001 |
BH0801 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:35.85 |
288 |
2 |
Marina Jönsson |
2004 |
BB0804 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:28.83 |
184 |
3 |
Sabina Rosengren |
2003 |
AV1803 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:27.96 |
160 |
4 |
Olivia Olsson |
2004 |
AL1804 |
POSEIDON |
|
50m |
1:26.10 |
109 |
5 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
25m |
1:26.44 |
321 |
6 |
Felicia Zander |
2004 |
BK9804 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:27.97 |
118 |
7 |
Nora Olsson |
2005 |
AW9805 |
MKK |
|
25m |
1:35.01 |
96 |
8 |
Emma Ingner |
2005 |
AW3805 |
MKK |
|
25m |
1:36.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
241 |
1 |
Amanda Pålsson |
2005 |
AV6805 |
SK TRITON |
|
25m |
1:23.05 |
276 |
2 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
AN2404 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:21.84 |
308 |
3 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
AI6603 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:21.54 |
53 |
4 |
Fanny Hess |
2004 |
AD4404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:19.71 |
61 |
5 |
Livia Sjunnesson |
2005 |
AB8405 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:21.46 |
136 |
6 |
Johanna Andersson Medhanie |
2005 |
AG0405 |
POSEIDON |
|
50m |
1:21.58 |
151 |
7 |
Alice Klasholm |
2004 |
BS5204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:21.91 |
64 |
8 |
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:25.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Elin Svensson |
2002 |
AW3802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:18.65 |
310 |
2 |
Emma Palmquist |
2000 |
AS1400 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:15.41 |
63 |
3 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.87 |
43 |
4 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:13.41 |
253 |
5 |
Nelly Ahmadi |
2005 |
AX1805 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:13.54 |
277 |
6 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:15.20 |
239 |
7 |
Isabel Persson |
2004 |
AB3804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:15.75 |
322 |
8 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIK |
|
50m |
1:19.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
33 |
1 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:12.49 |
305 |
2 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:11.71 |
268 |
3 |
Klara Rödin |
2003 |
AE2603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:11.37 |
49 |
4 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.15 |
55 |
5 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.19 |
8 |
6 |
Tilda Joelsson |
2002 |
AM4602 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:11.52 |
116 |
7 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
1:11.84 |
325 |
8 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIK |
|
50m |
1:13.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
97 |
1 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
1:10.62 |
74 |
2 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:10.13 |
120 |
3 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
1:08.50 |
323 |
4 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIK |
|
25m |
1:08.18 |
34 |
5 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:08.44 |
264 |
6 |
Ida Larsson |
2002 |
AL8202 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:09.51 |
317 |
7 |
Filippa Sundström |
2001 |
AG4201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:10.30 |
11 |
8 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:10.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:07.98 |
9 |
2 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:07.56 |
78 |
3 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
25m |
1:07.06 |
100 |
4 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
MKK |
|
25m |
1:05.92 |
177 |
5 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
1:05.93 |
54 |
6 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:07.50 |
315 |
7 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:07.79 |
128 |
8 |
Sara Stenberg |
2001 |
AA8601 |
MKK |
|
25m |
1:08.00 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:27 |
|