Program för Farum Cup 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 23.79 | |
2 | Kilen Anders | 1975 | GLADSAXE | 7531AA | 50 m | 24.15 | |
3 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 25.36 | |
4 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 25.55 | |
5 | Blomgaard Emil | 1999 | ROSKILDE | 9935AB | 50 m | 25.68 | |
6 | Emmert Loic | 1996 | BRIGHTON | 50 m | 26.36 | ||
7 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 27.81 |
Årg. 2000-2002 |
1 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 24.56 | |
2 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 25.26 | |
3 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 25.65 | |
4 | Baktoft Jakob Gersholm | 2000 | ROSKILDE | 0069AQ | 50 m | 25.75 | |
5 | Tönshoff Emil | 2000 | HELSINGØR | 0097AL | 50 m | 25.81 | |
6 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 25.88 | |
7 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 26.16 | |
8 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 26.20 | |
9 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 26.23 | |
10 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 26.67 | |
11 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 26.75 | |
12 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 26.77 | |
13 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 27.01 | |
14 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 27.01 | |
15 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 27.03 | |
16 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 27.11 | |
17 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 27.17 | |
18 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 27.25 | |
19 | Andrews Stanley | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 27.51 | ||
20 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 50 m | 27.72 | |
21 | Stærkær Alexander | 2002 | HELSINGØR | 0287AN | 50 m | 27.79 | |
22 | Didriksen Daniel | 2002 | FR.VÆRK | 0273AT | 50 m | 27.86 | |
23 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 27.87 | |
24 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 28.04 | |
25 | Ikkala Thorbjørn Jari | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 28.35 | |
26 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 28.39 | |
27 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 28.45 | |
28 | Spowage Jack | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 28.50 | ||
29 | Schøning Adrian Roed | 2000 | HELSINGØR | 0039AA | 50 m | 28.66 | |
30 | Jelshøj Mathias | 2001 | HERLEV | 0127AR | 50 m | 28.83 | |
31 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 29.14 | |
32 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 30.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |