Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Værløse Fisk |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2000 |
1 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:01.78 | |
2 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 1:02.06 | |
3 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 1:06.49 | |
4 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 1:07.11 | |
5 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 1:07.76 | |
6 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:08.47 | |
7 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 1:08.69 | |
8 | Benny Rebekah | 2000 | BRIGHTON | 50 m | 1:10.40 | ||
9 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:10.43 | |
10 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 1:10.78 | |
11 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:11.96 | |
12 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 1:12.51 | |
13 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:15.87 |
Årg. 2001-2003 |
1 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 1:04.75 | |
2 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:06.43 | |
3 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:07.94 | |
4 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 1:08.13 | |
5 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:09.11 | |
6 | Thornton Maisie | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:09.80 | ||
7 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:10.41 | |
8 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:10.57 | |
9 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:10.84 | |
10 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | A6 | 0102AA | 50 m | 1:11.07 | |
11 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:12.08 | |
12 | Laigaard Natascha | 2002 | FARUM | 0246AR | 50 m | 1:12.76 | |
13 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:13.57 | |
14 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 1:14.75 | |
15 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:14.80 | |
16 | Jones Roxy | 2002 | BRIGHTON | 50 m | 1:15.70 | ||
17 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 1:15.96 | |
18 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:16.22 | |
19 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:16.65 | |
20 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 1:16.75 | |
21 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:17.34 | |
22 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 1:17.71 | |
23 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:18.33 | |
24 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:18.48 | |
25 | Elmgreen Maja Marie | 2003 | HELSINGE | 0376AE | 50 m | 1:23.28 | |
26 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:24.01 | |
27 | Fast Josefine | 2003 | BRIGHTON | 50 m | 1:24.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |