Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Sponsor: Tiger, Farum |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
50m |
1:53.93 |
177 |
3 |
Mathilde Laustsen |
2003 |
0306AZ |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:36.82 |
207 |
4 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
0258AS |
HELSINGE |
|
50m |
1:40.41 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
50m |
1:33.12 |
404 |
2 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:29.90 |
238 |
3 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:28.17 |
233 |
4 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:28.40 |
326 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:31.94 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
50m |
1:27.38 |
72 |
2 |
Josefine Fast |
2003 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
1:24.90 |
406 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:24.43 |
407 |
4 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:24.75 |
425 |
5 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:25.69 |
396 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:27.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
441 |
1 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
1:23.11 |
331 |
2 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
1:20.60 |
405 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:16.55 |
328 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:18.49 |
226 |
5 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:21.57 |
459 |
6 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
50m |
1:23.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
223 |
1 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:21.88 |
56 |
2 |
Rebekah Benny |
2000 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
1:19.20 |
320 |
3 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:16.16 |
333 |
4 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.60 |
419 |
5 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:20.91 |
426 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:23.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:21.88 |
442 |
2 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:18.71 |
321 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.07 |
89 |
4 |
Saskia van Brakel |
1998 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
1:17.10 |
420 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:20.82 |
84 |
6 |
Hannah Poulter |
2003 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
1:23.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|