Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (8) |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Farum Cup Senior: Sofie Maagøe (2003) 4:11.73 2017-05-05 |
|
Vejledende starttid 18:37 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
|
19 |
2 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
|
361 |
3 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
50m |
|
282 |
4 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
317 |
5 |
Laura Sonne Steen |
2004 |
0408AV |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Tallulah-Belle Hocking |
2005 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
5:37.40 |
318 |
2 |
Mikkeline Timmerman |
2005 |
0576AR |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:29.10 |
86 |
3 |
Molly Stenning |
2004 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
5:21.00 |
103 |
4 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:23.31 |
22 |
5 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
5:32.37 |
3 |
6 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Jemima Venturi |
2004 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
5:17.40 |
207 |
2 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
0258AS |
HELSINGE |
|
50m |
5:16.72 |
181 |
3 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
50m |
5:15.19 |
322 |
4 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
50m |
5:16.48 |
351 |
5 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
50m |
5:16.92 |
117 |
6 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:20.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Mia Krüger |
2002 |
0224AG |
FARUM |
|
50m |
5:14.17 |
144 |
2 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
A6 |
|
50m |
5:11.23 |
9 |
3 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
5:09.37 |
93 |
4 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:11.08 |
142 |
5 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
A6 |
|
50m |
5:12.15 |
343 |
6 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
5:14.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:08.92 |
346 |
2 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
5:06.65 |
309 |
3 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:01.54 |
57 |
4 |
Grace Bernard |
2003 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
5:04.00 |
326 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
5:07.23 |
396 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
5:09.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:00.12 |
150 |
2 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
50m |
4:54.92 |
331 |
3 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
4:51.26 |
89 |
4 |
Saskia van Brakel |
1998 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
4:53.00 |
162 |
5 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
0564AA |
A6 |
|
50m |
4:59.02 |
189 |
6 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
0278AC |
HELSINGE |
|
50m |
5:01.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:50.31 |
417 |
2 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
4:43.81 |
425 |
3 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:43.16 |
344 |
4 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
4:43.48 |
375 |
5 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
50m |
4:46.52 |
127 |
6 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:50.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
4:33.21 |
369 |
2 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
4:28.44 |
289 |
3 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:25.15 |
373 |
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
4:26.14 |
77 |
5 |
Maria Iban Baker |
1998 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
4:32.82 |
222 |
6 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
4:39.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
04 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|