Startliste for Hillerød Langbane Cup / DOM-L 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Hillerød Langbane Cup / DOM-L |
|
Udskriftsdato |
17 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 09:30 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
308 |
2 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
50m |
|
290 |
3 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
50m |
|
303 |
4 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
|
214 |
2 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
25m |
1:20.76 |
298 |
3 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
0482AZ |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.75 |
178 |
4 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
25m |
1:18.24 |
238 |
5 |
Camilla Andersen |
2006 |
0634AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:33.98 |
306 |
6 |
Amalie Lythcke |
2006 |
0686AT |
HILLERØD |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Asta Lund |
2006 |
0658AD |
HERLEV |
|
25m |
1:15.41 |
296 |
2 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.88 |
228 |
3 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
25m |
1:12.20 |
354 |
4 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:12.51 |
310 |
5 |
Annika Toft Rasmussen |
2004 |
0414AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.91 |
229 |
6 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
25m |
1:15.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:11.24 |
221 |
2 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
50m |
1:10.64 |
295 |
3 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:08.04 |
251 |
4 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:08.97 |
299 |
5 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:11.10 |
172 |
6 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
1:11.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
1:06.63 |
207 |
2 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:05.62 |
284 |
3 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:04.15 |
170 |
4 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
1:04.38 |
311 |
5 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:06.51 |
285 |
6 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:07.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.78 |
237 |
2 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:02.56 |
195 |
3 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.21 |
287 |
4 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:02.39 |
271 |
5 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.75 |
315 |
6 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:03.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
1:01.80 |
190 |
2 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.65 |
188 |
3 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.28 |
193 |
4 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.32 |
272 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.76 |
267 |
6 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
50m |
1:01.11 |
270 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
58.61 |
269 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
56.56 |
164 |
4 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
FARUM |
|
50m |
57.87 |
257 |
5 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.92 |
259 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
17 juni 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|